Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

super sprzęty koledzy.

Marcin fiacik na propsie....

żonka ma 100 konnego 1,4.

Do wyprzedzania wyłączam klime.

Przycisk sport permanentnie ON a i tak nie jedzie a za to pali sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zachęciły mnie rabaty i jeździłem wczoraj audi A6. cieszę się, że dzisiaj śmigam swoim passeratim. nie zamieniłbym się. jakieś małe to C7, miejsca nie można sobie znaleźć. zwykłe zawieszenie na 19" również lipowato...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa taaam :) Gadasz.:)

Kumpel ma c7 2016 i często latamy razem i ja się tam jak najbardziej odnajduje i miejsce tez :) ale jak Pan w salonie za a4 w benzynie 2016 S-line ale na szmacie zaproponował mi po rabatach cenę 270 to o A6 już nie pytałem.

Edytowane przez bullet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jak pisałem wcześniej => full opcja wzięte wszystko co było w My2017 i jestem z auta bardzo zadowolony jak i z dealera gdzie auto kupowałem :).

 

Właśnie taki Konfig brałem pod uwagę....

Tylko minusem była waga że wszystkim +1800kg

Oraz przyspieszenie 100-200

Oprócz tego fajna skrzynia i nie stały ale pomagający na śniegu 4x4 do tego dużo przestrzeni....

Brałem też pod uwagę 280 ps ale 6 biegów to za mało oraz spalanie jak jeździłem +15.....

Passat to udane auto na fullu....

Tylko parę mankamentów przesadzilo iż jeżdżę bmw 330i 2017....

Chodziło mi głównie o rwd, stale zawieszenie m, porządne adaptacyjne Ledy i Harman kardon....

I niestety w pasku nie ma w r line nawet fajnego wydechu końcowego, w bmw performance jest.....

Waga 1490 kg.... Prowadzi się jak po sznurku;) miejsca dużo mniej niż w pasku ale więcej niż w a4 czy c klasie.... Dla mojej 3 osobowej rodziny wystarczy..... Zależało mi aby to auto nutkę sportu miało.... Następne to już pewnie będzie spokokny SUV lub pasek czy bmw z dieslem.....

Jest ktoś ze Szczecina z 240bitdi lub 280ps benzyna? Z chęcią bym zobaczył jak wypada bmw vs vw....

Szczególnie ciekawi mnie 0-100 z 280 ps... Bo bitdi zostaje i do 100 i do 200.....

Pozdrawiam i życzę wszystkim szerokości....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie taki Konfig brałem pod uwagę....

 

Jest ktoś ze Szczecina z 240bitdi lub 280ps benzyna? Z chęcią bym zobaczył jak wypada bmw vs vw....

Szczególnie ciekawi mnie 0-100 z 280 ps... Bo bitdi zostaje i do 100 i do 200.....

Pozdrawiam i życzę wszystkim szerokości....

 

Kolego to może pochwal się spalaniem..., jeśli chcesz się mierzyć na osiągi proponuje stanąć w szranki z Teslą P90D :). z jakim silnikiem masz te BMke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego to może pochwal się spalaniem..., jeśli chcesz się mierzyć na osiągi proponuje stanąć w szranki z Teslą P90D :). z jakim silnikiem masz te BMke?

 

 

Chłopie zejdź na ziemię i weź 3 wdechy lol....

Ty każdy mój post odbierasz jako atak na passaty lol....

Chciałbym z czystej ciekawości zobaczyć co szybsze no chyba że tu sami dziadkowie którzy uważają iż szybsza jazda z rozgrzanym oczywiście silnikiem i próba z kimś na prostej to jakiś grzech....

Mam normalne bmw 330i, 252 ps z wydechem m performance, może lekko ponad 260.... Doatego uważam za realną próbę z 280ps benzyna, lub 240 bitdi....

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Kolego to może pochwal się spalaniem..., jeśli chcesz się mierzyć na osiągi proponuje stanąć w szranki z Teslą P90D :). z jakim silnikiem masz te BMke?

 

Spalanie mam póki co średnie 11 litrów 80% miasto 20% trasa...

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Kolego to może pochwal się spalaniem..., jeśli chcesz się mierzyć na osiągi proponuje stanąć w szranki z Teslą P90D :). z jakim silnikiem masz te BMke?

 

I napęd rwd więc na sliskim i mokrym każde auto +200PS Z awd mi odjedzie..... No chyba że kierowca slabiutki.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat to dupowóz rodzinny, a nie auto sportowe czy ze sportowym rodowodem jak BMW. Jeździłem taką 320d e92 i lepiej się prowadzi, lepiej przyspiesza no i silnik chyba cichszy+wyższa kultura pracy. Wnętrze niestety nie powalało, a deska w tej trójce jest ochydna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadka jak ..uja z butem.

Zarówno z jednej jak i z drugiej strony.

Porównanie tych dwóch aut to non sens. Pod jakim względem???

BMW to sport za cena passat x2 a bagażnik x1/2

Nie ma co porównywać tych aut bo pod żadnym względem nie są spójne.

Szymon- nie masz się co złościć- Daralf nic złego nie powiedział.

Po prostu przedstawił niekwestionowane atuty passata. Które nigdy nie są brane pod uwagę przez klientów marki BMW.

To forum passata a passat jest jaki jest ale właśnie taki ma być. Właśnie takiego auta potrzebuje jego grupa docelowa.

Ma być duży, pakowny, miły i w miarę tani w eksploatacji.

 

Wybacz proszę Szymon bezpośredniość ale ludzie kupujący passata nie za bardzo zrozumieją argumenty o masie auta przekładające się na gorsze 0-100. Myśle, że 97% kupujących passata nawet na ten parametr nie patrzy- ( w tym ja- wczoraj odebrałem auto i nie wiem ile ma do setki i pisząc to teraz wcale nie wejdę na Google aby to sprawdzić bo na serio mnie to nie interesuje)

 

Wydech M performance.

Zacytuje te dwie Panie w mocherach zapytane o marichuane: " a komu to potrzebne" ?

Ale to tak żartobliwie miało być.

Wiadomo, żaden passaciaz nie myśli jak eMkowiec. I odwrotnie.

Tak się składa, że dosyć mocno współpracuje z wrocławskimi salonami BMW i mam możliwość jeżdżenia różnymi modelami i wiem jak fajny jest M performance ale tez wiem ile on kosztuje.

 

Jeszcze jedno na koniec f30 jest starym autem i za chwile będzie zastąpione nowym.

Passat jest zupełnie nowym.

Ale z tego co piszesz niebawem zmienisz auto więc prwnie nie przywiazujesz do tego zbytniej uwagi.

 

Reasumując /powtarzając : porównywanie BMW 3 do passata to jak porównanie cytryny do ziemniaka.

 

I jeszcze anegdota na koniec z życia wzięta, od nas z salonu bmw z Wrocławia.

Pan Leszek Cz. - jeden z najbogatszych Polaków zamawiał dawno temu nowe 7er w dieslu.

Sprzedawca proponował jakąś mocniejsza wersje argumentując lepszym o całą sekundę przyspieszeniem.

Pan Leszek odpowiedział, że nie jest mu to potrzebne bo wyjdzie sobie z domu o sekundę szybciej....

 

 

To tak na rozluźnienie chłopaki.

Miłego weekendu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie w ogóle zastanawiają te porównania - całe forum porównuje passata tylko do c-klas, bmw 3 - 5, audi a4 - a6. Bez sensu, to auto jest do porównania z mondeo, mazdą 6, hyundaiem, insignią, c5 itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarod84 nie zgodzę się niestety. Passat jest taki pół-premium i nie ma bezpośredniego konkurenta. Ani cenowo ani jakościowo. Z wymienionych aut ewentualnie Mondeo można porównywać ale w wersji Vignale. Właśnie jestem w serwisie (z skrzypiącymi pierdołami) i czekając na auto oglądałem Superba. Kiedyś nie widziałem różnicy - teraz widzę dużą. Ale fakt, dużo zależy od poziomu wyposażenia w Passacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo kasa i rozum wskazuje na B8 a serce mówi: C-Class / E-Class, A4 / A6 BMW 3 / 5 .

Bo Mondeo Hyundai Insignia itp. mimo wszystkio to nie jest B8 (dla przyszłego właściciela B8).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jarod84 nie zgodzę się niestety. Passat jest taki pół-premium i nie ma bezpośredniego konkurenta. Ani cenowo ani jakościowo. Z wymienionych aut ewentualnie Mondeo można porównywać ale w wersji Vignale. Właśnie jestem w serwisie (z skrzypiącymi pierdołami) i czekając na auto oglądałem Superba. Kiedyś nie widziałem różnicy - teraz widzę dużą. Ale fakt, dużo zależy od poziomu wyposażenia w Passacie.

 

Mógłbyś napisać z ciekawości różnice superb vs passat?

Czemu uważacie ze paska nie można porównać o mondeo albo insigni. Wydaje mi sie ze nowa insignia technologicznie bedzie odstawała a z jakością sie zobaczy. Pamietajmy tez ze passek kosztuje około dwadzieścia koła więcej niż mondeo etc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pamietajmy tez ze passek kosztuje około dwadzieścia koła więcej niż mondeo etc

 

No właśnie ta różnica w cenie nie poszła tylko na marketing. Nowa Insignia może być nawet lepsza ale teraz możemy wróżyć z fusów. Co do różnic między topowym Passatem i topowym Superbem:

- jakość wykończenia konsoli centralnej (schowek, uchwyty, lewarek skrzyni)

- jakość wykończenia i sposób działania schowka przed pasażerem

- jakość aplikacji dekoracyjnych

- jakość przycisków na kierownicy

- design deski rozdzielczej (subiektywnie)

- jakość wentylowanej skóry na fotelach i wyprofilowanie

- jakość schowka po lewej stronie kierownicy (bardzo duża różnica

- styl zamykania drzwi (ciężko opisać)

- lampki side assist (duża lampa w obudowie lusterka vs lampka za szkłem lusterka)

- jakość plastików w bagażniku

- dostęp bezkluczykowy tylko z przodu w Superbie, tzn. brak przycisków na klamkach z tyłu

Można by tak wymieniać jeszcze długo. Szczegóły ale jak zebrać to do kupy to robi różnicę w odbiorze auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie ta różnica w cenie nie poszła tylko na marketing. Nowa Insignia może być nawet lepsza ale teraz możemy wróżyć z fusów. Co do różnic między topowym Passatem i topowym Superbem:

- jakość wykończenia konsoli centralnej (schowek, uchwyty, lewarek skrzyni)

- jakość wykończenia i sposób działania schowka przed pasażerem

- jakość aplikacji dekoracyjnych

- jakość przycisków na kierownicy

- design deski rozdzielczej (subiektywnie)

- jakość wentylowanej skóry na fotelach i wyprofilowanie

- jakość schowka po lewej stronie kierownicy (bardzo duża różnica

- styl zamykania drzwi (ciężko opisać)

- lampki side assist (duża lampa w obudowie lusterka vs lampka za szkłem lusterka)

- jakość plastików w bagażniku

- dostęp bezkluczykowy tylko z przodu w Superbie, tzn. brak przycisków na klamkach z tyłu

Można by tak wymieniać jeszcze długo. Szczegóły ale jak zebrać to do kupy to robi różnicę w odbiorze auta.

 

dobrze napisane:P

nie wiedziałem że aż tyle może się różnic - ja jeszcze dodałbym brak regulacji zagłówka w poziomie. cóż ale sa też plusy skody jak schowek który ładuje telefon.

 

Tobol - tak patrzę że zadziwiająco mało pali Ci ta benzyna albo mi dużo pali moja benzyna. bo 10/l na 100km to średnia. 70% miasto, autostrady reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoda zawsze miała być "gorsza" od odpowiednika VW . To jest wszystko dokładnie skalkulowane i nikt wam nic nie da za darmo.

Ogólnie Superb ma nowoczesną , agresywną linię ale jakoś do mnie nie przemawia, czegoś brakuje temu samochodowi może charakteru.

Ale przestronność jest na szóstkę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie ta różnica w cenie nie poszła tylko na marketing. Nowa Insignia może być nawet lepsza ale teraz możemy wróżyć z fusów. Co do różnic między topowym Passatem i topowym Superbem:

- jakość wykończenia konsoli centralnej (schowek, uchwyty, lewarek skrzyni)

- jakość wykończenia i sposób działania schowka przed pasażerem

- jakość aplikacji dekoracyjnych

- jakość przycisków na kierownicy

- design deski rozdzielczej (subiektywnie)

- jakość wentylowanej skóry na fotelach i wyprofilowanie

- jakość schowka po lewej stronie kierownicy (bardzo duża różnica

- styl zamykania drzwi (ciężko opisać)

- lampki side assist (duża lampa w obudowie lusterka vs lampka za szkłem lusterka)

- jakość plastików w bagażniku

- dostęp bezkluczykowy tylko z przodu w Superbie, tzn. brak przycisków na klamkach z tyłu

Można by tak wymieniać jeszcze długo. Szczegóły ale jak zebrać to do kupy to robi różnicę w odbiorze auta.

 

Trzeba dodać:

- brak szyby akustycznej czołowej

- brak możliwości domówienia szyb akustycznych bocznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobrze napisane:P

nie wiedziałem że aż tyle może się różnic - ja jeszcze dodałbym brak regulacji zagłówka w poziomie. cóż ale sa też plusy skody jak schowek który ładuje telefon.

 

Tobol - tak patrzę że zadziwiająco mało pali Ci ta benzyna albo mi dużo pali moja benzyna. bo 10/l na 100km to średnia. 70% miasto, autostrady reszta.

 

Pali mi tylko 70l na miesiąc bo mało jeżdżę ;-)

Nie wiem z czego to wynika, jeżdżę dość dynamicznie, zawsze jest za mną dużo pustej przestrzeni jak ruszam ze świateł... Ale poza tym staram się jeździć "eko" i bezpiecznie ale z głową, tzn. przewidująco, płynnie i dużo hamować silnikiem (co w DEG jest bardzo efektywne). Jeśli chodzi o nastawy auta to żadne eko tylko wszystko na normal lub sport.

 

Do listy wad Superba można jeszcze dodać brak technologicznych usprawnień jak LEDy, HUD, AID, Area View, dane Google w navi, itp. dzięki czemu Passat sprawia wrażenie dużo bardziej nowoczesnego. Dopóki tego nie doświadczyłem nie wiedziałem też jak fajna jest chowana tylna kamera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pali mi tylko 70l na miesiąc bo mało jeżdżę ;-)

Nie wiem z czego to wynika, jeżdżę dość dynamicznie, zawsze jest za mną dużo pustej przestrzeni jak ruszam ze świateł... Ale poza tym staram się jeździć "eko" i bezpiecznie ale z głową, tzn. przewidująco, płynnie i dużo hamować silnikiem (co w DEG jest bardzo efektywne). Jeśli chodzi o nastawy auta to żadne eko tylko wszystko na normal lub sport.

 

Do listy wad Superba można jeszcze dodać brak technologicznych usprawnień jak LEDy, HUD, AID, Area View, dane Google w navi, itp. dzięki czemu Passat sprawia wrażenie dużo bardziej nowoczesnego. Dopóki tego nie doświadczyłem nie wiedziałem też jak fajna jest chowana tylna kamera.

 

Właśnie dlatego superba odpuściłem.... Xenon w takim aucie to lipa..... Do tego materiały niewiele lepsze niż w mojej starej b6....

Taka polityka koncernu w cenie superba nie można mieć tego co w pasku a np w a4 można nawet więcej ale wtedy cena za a4 +300 to już mega przesada.... Pasek ma bardzo dobrze skalkulowana cenę do jakości.....

Można mieć ogórka 1.8 tsi z manualem za około 110k po rabacie, a można mieć już bardzo dobrze wyposażonego z 220ps w granicach 150k lub już grubasa za 200 z najmocniejszymi motorami....

Któryś kolega pisał że 3 ka to stare auto.... Lifting był 2015 zmiana świateł tył na full led itd a koniec produkcji zapowiadany na 11.2018 więc w Pl nowa będzie w 2019, więc jakby nie patrzeć za około 2 lata....

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Prośba o pomoc w podjęciu decyzji co do specyfikacji nowego auta ze względu na określony budżet:

Passat B8, 2.0 TDI 150KM, kolor biały pure.

1. CL DSG + pakiet business + alarm+ ok. 3 tys pln na dodatki:

- felgi 17" Nivelles,

- wybór profilu jazdy (pytanie czy warto? czy to działa szczególnie jeśli chodzi o sport dla DSG?)

Minusy: Brak dodatków jak niżej (Display+ np. klimatyzowane stołki) Brzydsze światła z tyłu, brak grzanych stołków -lubię tą funkcję, tapicerka :( , czy fotele są mniej wygodne niż w HL?

 

 

2. HL Manual + pakiet business + alarm + ok. 4 tys pln na dodatki:

- Active Display,

- fotele klimatyzowane (czy to działa? nigdy nie miałem okazji? Czy skóra z dziurkami sprawdza się w porównaniu do alcantary? Czy fotele są takie same jak te z alcantarą - tak samo wygodne?)

lub

- szyba podgrzewana i promienie podczerwone (chciałem spytać szczególnie o funkcję odbijania promieni, czy faktycznie światła nie oślepiają?)

Minusy: brak DSG - chyba, że ktoś przekona mnie, że np. 2.0TDI słabo współpracuje z DSG?!

 

Z góry dzięki za (p)odpowiedzi.

Edytowane przez hulit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

promieniowanie podczerwone to promieniowanie niewidzialne, w tej opcji chodzi o ograniczenie nagrzewania wnętrza w słoneczne dni a nie o oślepianie

o TDI się nie wypowiadam

mam 1.8 TSI z DSG i jestem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności