Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki :)

 

PS.

Dzisiaj się spotykamy w GM przed 17tą, tak? ;)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Co do Pakietu drogowego, to jest to jedyna rzecz jakiej mi zabrakło z konfiguratora ;) już się budżet skończył i mogły być albo Verony albo Pakiet drogowy. Więc poszedłem w estetykę :)

Miałem okazję jeździć B8 z tym pakietem i tylko ze względu na Side Assist bym go brał. Lane Assist wydaje mi się mniej przydatne. Chociaż teoretycznie można puścić kierownicę (jak tylko auto widzi namalowane pasy na jezdni) i np. szybko otworzyć puszkę, albo wysmarkać się :D a Lane Assist sam wtedy koryguje tor jazdy, po chyba 10sekundach bez trzymanki sygnalizuje gongiem żeby złapać kierownicę, a jeśli się tego po kolejnych 10 sekundach nie zrobi to lekko przyhamowuje auto, jeśli dalej nie łapiemy kólka to zatrzymuje auto :)

Wiec dla tych którzy mają nawyk zerkania za siebie przed zmianą pasa i nie mają alergii ciągle smarkając, to wg. mnie pakiet można odpuścić.

Oczywiście jak ktoś ma kasę to czemu nie, zawsze dodatkowe systemy bezpieczeństwa :)

Dalej myśląc o modowaniu auta, sądzę, że z czasem będzie można dokupić same anteny/moduły SideAssist i lampki w lusterkach zdecydowanie taniej niż np. 1000zł

 

Co jeszcze mi przychodzi do głowy, to z moich obserwacji wynika, że jak się dobrze ustawi lusterka wsteczne/boczne to nie ma martwego pola w B8

 

Dzięki Szylton!

 

Ale macie dobrze z tym spotkaniem - trochę zazdroszczę.

 

Z tą instalacją pozostanę chyba jednak przy Basic i popielniczkę spróbuję wymienić tak jak Ty na miejsce dla telefonu.

 

Co do pakietu Drogowego mam teraz dużą zagwozdkę. Bo ja akurat mam obsesję patrzenia we wsteczne lusterka.

Więc chyba raczej sobie podaruję i skompletuję budżet na 4MOTION :-))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc chyba raczej sobie podaruję i skompletuję budżet na 4MOTION :-))))

No i bardzo dobrze :)

Jak się spotkamy z Primem to porównamy parę rzeczy i damy znać czy np. warto inwestować w Dynaudio - bo tu jest akurat mój duży znak zapytania, albo jaka jest subiektywna różnica pokonywania śpiących policjantów na 18" i 19"

 

Generalnie tez zachęcam wszystkich do uczestnictwa w oficjalnym Spocie Forum Passat 5 października o 20tej w Wola Fort.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pakietu Drogowego mam teraz dużą zagwozdkę. Bo ja akurat mam obsesję patrzenia we wsteczne lusterka.

Więc chyba raczej sobie podaruję i skompletuję budżet na 4MOTION :-))))

 

Powinieneś się przejechać samochodem z side assist. Do czasu jak nie jeździłem wydawało mi się to super rozwiązaniem. Natomiast jak pojeździłem trochę po mieście, jak na drodze z kilkoma pasami, samochód próbował stawiać opór przy zmianie pasa ruchu co mi się nie podobało. Subiektywnie układ bardziej przeszkadzał niż pomagał. Tak więc odpuściłem temat.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

No i bardzo dobrze :)

Jak się spotkamy z Primem to porównamy parę rzeczy i damy znać czy np. warto inwestować w Dynaudio - bo tu jest akurat mój duży znak zapytania, albo jaka jest subiektywna różnica pokonywania śpiących policjantów na 18" i 19"

 

IMHO Warto. Teraz jeżdżę drugą B8. Pierwsza miała DM ze zwykłymi głośnikami. Teraz mam Dynaudio - różnica jest spora. Gdyby nie tylne boczki byłoby idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powinieneś się przejechać samochodem z side assist. Do czasu jak nie jeździłem wydawało mi się to super rozwiązaniem. Natomiast jak pojeździłem trochę po mieście, jak na drodze z kilkoma pasami, samochód próbował stawiać opór przy zmianie pasa ruchu co mi się nie podobało. Subiektywnie układ bardziej przeszkadzał niż pomagał. Tak więc odpuściłem temat.

 

Jak się kierunek wrzuci to nie stawia oporu :jasne

 

Mam pakiet drogowy, lane assist mi nie przeszkadza, ale jest side assist który się przydał żonie pierwszego dnia, ma się wtedy też asystenta wyjazdu z miejsca parkingowego, dzisiaj użyłem i działa.

 

Co do BT to ja mam ciekawie, mam DP, nie mam slotu sim i nie mam tacki a popielniczkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ma się wtedy też asystenta wyjazdu z miejsca parkingowego, dzisiaj użyłem i działa

Czy możesz powiedzieć w jaki sposób działa ten asystent? Wykrył, że coś nadjeżdża i sam Ci zahamował auto?

Mi się wydaje, że jest on częścią składową akurat Side Assist (dwie anteny są zamontowane w tylnym zderzaku) monitorują zarówno "martwe pole" jak i nadjeżdżające auta których nie widzimy. Choć tutaj z pomocą przychodzi kamera cofania i wydaje mi się, że szerokokątny obiektyw sprawdza się całkiem dobrze.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Co do BT to ja mam ciekawie, mam DP, nie mam slotu sim i nie mam tacki a popielniczkę

To nie DP lub DM daje slot SIM a pakiet Telefoniczny Premium, tackę znowu daje pakiet Telefoniczny Comfort. To by znaczyło, że masz Instalację telefoniczną Basic. (zob. ekstrakt z instrukcji na poprzedniej stronie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie palę, ale ta popielniczka jest tyle warta co ... może palacze są bardziej wprawieni w operowaniu, natomiast ja nie wyobrażam sobie, żebym miał tam trafić papierosem nie rozsiewając wokół popiołu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy możesz powiedzieć w jaki sposób działa ten asystent? Wykrył, że coś nadjeżdża i sam Ci zahamował auto?

Mi się wydaje, że jest on częścią składową akurat Side Assist (dwie anteny są zamontowane w tylnym zderzaku) monitorują zarówno "martwe pole" jak i nadjeżdżające auta których nie widzimy. Choć tutaj z pomocą przychodzi kamera cofania i wydaje mi się, że szerokokątny obiektyw sprawdza się całkiem dobrze.

 

Na radarze są z tyłu po bokach dwa dłuższe pola i w nich pokazuje na zółto lub czerwono czy coś jedzie, nie testowałem jeszcze dogłębnie ale stałem obok jakiegoś dostawczaka dłuższą chwilę na wstecznym i faktycznie jak pokazał na czerwono to później coś przejechało. Zasięg to może być nawet kilkanaście metrów. Hamuje też, raz mnie przyhamował jak samochód który mi ustępował przy wyjeżdzaniu ruszył się trochę.

 

Bawiłem się kamerami i area view mi sie podoba, ale jakość samej kamery cofania mnie rozczarowała, taka jakość w 2015 roku to trochę przesada. Przy szerokim kącie mało już tam widać.

 

To nie DP lub DM daje slot SIM a pakiet Telefoniczny Premium, tackę znowu daje pakiet Telefoniczny Comfort. To by znaczyło, że masz Instalację telefoniczną Basic. (zob. ekstrakt z instrukcji na poprzedniej stronie)

 

A Przy DP Comfort nie jest w standardzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A Przy DP Comfort nie jest w standardzie?

no niestety, za wszystko każą sobie płacić... :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

My już z kolegami po pierwszym spociku :) było 5 osób, 3 przyjechały B8.

Dzięki Panowie za poświęcony czas i wymianę doświadczeń.

Czego osobiście doświadczyłem to to, że Dynaudio faktycznie robi różnicę, ale boczki rezonują niezależnie od wersji systemu audio... chyba ten typ tak ma :(

Osobiście nie odczułem też większej różnicy między jazdą na 19" a 18" po dziurach, za to mogę potwierdzić, że aktywny układ kierowniczy daje inne odczucia w kierowaniu :)

No i "szu" pokazał nam nowe zegary AID oraz Android Auto, choć tu się nie spisałem bo nie miałem telefonu z zainstalowanym AndroidAuto... następnym razem :)

Jeszcze raz - dzięki za obecność Panowie!

PS.

I z dojazdem nie było chyba tak źle? A i miejsca sporo na parkingu :D

[ATTACH=CONFIG]136677[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]136678[/ATTACH]

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super pomysł ze spotem! Szylton na moderatora! :)

 

Porównywaliście osiągi 1,8 TSI DSG7 i 2,0 TSI DSG6?

 

Nowe zegary AID? Co daje Android Auto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Super pomysł ze spotem! Szylton na moderatora! :)

 

Porównywaliście osiągi 1,8 TSI DSG7 i 2,0 TSI DSG6?

 

Nowe zegary AID? Co daje Android Auto?

 

:P nie mieliśmy niestety okazji pojeździć szybko, liczę, że uda się to na spotkaniu 5 października na oficjalnym spocie forum passat. Tam będzie więcej miejsca i blisko na ekspresówkę i autostradę :)

 

Nowe zegary AID są już montowane w autach z MY2016 (już ktoś na forum zamieszczał zdjęcie, generalnie nie mają tej plastikowej szybki i są chyba bardziej pionowo ustawione), podobnie Android Auto (dostęp do GoogleMaps, Spotify itp...):

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, myślałem że coś się zmieniło oprócz szybki.

 

Z tymi rezonującymi boczkami mnie zmartwiłeś. Byłeś już na wygłuszaniu ze swoimi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie, cały czas czekam na nowy boczek który zarysowali mi w ASO, wtedy będę mógł zająć się wygluszaniem. Rezonans nie jest zawsze słyszalny... Tylko przy basowych utworach ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:P nie mieliśmy niestety okazji pojeździć szybko, liczę, że uda się to na spotkaniu 5 października na oficjalnym spocie forum passat. Tam będzie więcej miejsca i blisko na ekspresówkę i autostradę :)

 

Nowe zegary AID są już montowane w autach z MY2016 (już ktoś na forum zamieszczał zdjęcie, generalnie nie mają tej plastikowej szybki i są chyba bardziej pionowo ustawione), podobnie Android Auto (dostęp do GoogleMaps, Spotify itp...):

 

Skąd zassac android auto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nie ma jeszcze oficjalnie. Ja wyszukalem samo API w necie, zassalem i zainstalowałem manualnie na telefonie. Niestety na innym niż miałem dziś przy sobie, wiec nie sprawdziłem działania. Pisałem o tym chyba w wątku Car Net jakiś miesiąc czy dwa temu i chyba nawet linka wrzucałem

o: http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/android-auto-1-3-089821-2258745-release-android-apk-download/

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Top Ledy to obowiązek- zupełnie inna jakość jazdy w nocy i faktycznie - z przełącżniem świateł w nocy- nie zdarzyło się by ktoś z przeciwka manifestował oburzenie oślepieniem. Co do Dynaudio- jak ktoś nie przywiązuje wagi do jakości- czyli aby grało-to absolutnie nie ma sensu wykładanie dodatkowej kasy. Dla mnie jakość Dynaudio w pełni zadowalająca. Sprawdzałem na basach i umnie nic z tylu nie rezonuje, a potrafię podkręcić. Osobiscie jestem z zestawu zadowolony, dodam, że nie chciałbym by ktoś rozkręcał mi auto by montować indywidualny zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no niestety, za wszystko każą sobie płacić... :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

My już z kolegami po pierwszym spociku :) było 5 osób, 3 przyjechały B8.

Dzięki Panowie za poświęcony czas i wymianę doświadczeń.

Czego osobiście doświadczyłem to to, że Dynaudio faktycznie robi różnicę, ale boczki rezonują niezależnie od wersji systemu audio... chyba ten typ tak ma :(

Osobiście nie odczułem też większej różnicy między jazdą na 19" a 18" po dziurach, za to mogę potwierdzić, że aktywny układ kierowniczy daje inne odczucia w kierowaniu :)

No i "szu" pokazał nam nowe zegary AID oraz Android Auto, choć tu się nie spisałem bo nie miałem telefonu z zainstalowanym AndroidAuto... następnym razem :)

Jeszcze raz - dzięki za obecność Panowie!

PS.

I z dojazdem nie było chyba tak źle? A i miejsca sporo na parkingu :D

[ATTACH=CONFIG]136677[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]136678[/ATTACH]

 

Bardzo mile spotkanie! Mam nadzieje ze to pierwsze takie ale nie ostatnie! Dzisiaj duzo tematow na Raz. To powinien byc weekend z B8!

Szymon, wielkie dzieki za mapy - rozni sie nawet grafika na mapie - jest o wiele ladniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TOP OFF

 

 

Radku, gdzie jesteś? ;)))

 

A tu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super ze sie ujawniles ;)

Heheszek z Ciebie :) w sobote miales odebrac auto, aktualne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tu :)

 

Czesc Radek! Super ze sie ujawniles! Mialem podejrzenia ze to Ty :) jestem uzalezniony od Zachara i bardzo lubie jego filmy! Opowiadaj jak B8? Jak pirwsze spostrzezenia? Jak porownanie B6/B8, osiagi, wrazenia z jazdy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzień mnie w kraju nie było i jutro jestem umówiony na odbiór :) Dzięki za miłe słowa :) Jak odbiorę to może przejadę się do Wawy na spot :)

Jest tylko mały zonk z mierzeniem przyspieszenia :( Pomiary na autostradzie były prawie niemożliwe ze względ na ruch... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności