Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem krótko , w Passacie czujemy się jak w lepszym garniturze , w Superbie fajne dżinsy i sportowe obuwie. Chcesz garnitur od gucciego kup S-klase . Passat nigdy nie będzie snobistycznie prestiżowy i taki jest zamiar vw, ot wygodny w miarę dobrze zrobiony samochód . Wiec rozważanie który lepszy Suberb czy Passat , jest zupełnie bezsensu , każda marka zna swoje miejsce w szeregu.

 

Skoda mi się podoba przede wszystkim za trochę praktyczniejszy bagażnik. Ale w srodku wygląda bardzo przeciętnie przy passacie.

 

A tak przy okazji to w piątek dostałem zwrot zaliczki za Passata. Dealer nie potrafił potwierdzić kiedy dostanę auto a czekam już od Grudnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką wersję silnikową zamówiłeś? Swoją drogą czekać 1/2 roku na samochód jest chore. Ja czekam na swój zamówiony w lutym, który jak zapewnia mnie mój handlowiec jest wyprodukowany i czeka na transport. Tyle że czekam już ponad 2 tygodnie od momentu produkcji, więc też nie wiem na czym stoję. Wygląda na to że wiem nie wiele mniej od sprzedawcy. Jak będzie, zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek naprawdę chora sytuacja , tyle czekać i lipa , zwrot kasy i papa . U mnie sytuacja taka ze z listopada termin przyspieszony na sierpień, zamawiany samochód w kwietniu. Zobaczymy czy rzeczywiście tak będzie i ciekawe skąd tak skrócony termin odbioru samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomek naprawdę chora sytuacja , tyle czekać i lipa , zwrot kasy i papa . U mnie sytuacja taka ze z listopada termin przyspieszony na sierpień, zamawiany samochód w kwietniu. Zobaczymy czy rzeczywiście tak będzie i ciekawe skąd tak skrócony termin odbioru samochodu.

 

Ciekawe!! Tak szybko?!

Z jakim silnikiem zamówiłeś, czy masz AID?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samochód jak w opisie a z dodatków to pakiet buissnes, discovery pro , pakiet lusterka , grzana kierownica , autoalarm (wiadoma sprawa ) bez szaleństw , to co potrzebne na codzień . Oczywiście HL. AID nie zamawiałem , gdyż uważam ze wygląda festyniarsko , nie obrażając tu oczywiście forumowiczów :) mnie osobiście nie przypadł do gustu .

Edytowane przez dzidekbeskid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jaką wersję silnikową zamówiłeś? Swoją drogą czekać 1/2 roku na samochód jest chore. Ja czekam na swój zamówiony w lutym, który jak zapewnia mnie mój handlowiec jest wyprodukowany i czeka na transport. Tyle że czekam już ponad 2 tygodnie od momentu produkcji, więc też nie wiem na czym stoję. Wygląda na to że wiem nie wiele mniej od sprzedawcy. Jak będzie, zobaczymy.

 

1.8 TSI manual. HL i oczywiście AID.

 

Mogę czekać i 10 miesięcy na auto jeśli od początku jestem o tym poinformowany i producent się tego trzyma. to jest indywidulna decyja i trzeba się do niej przygotować. Ja miałem wpisane w umowę 3,5 miesiąca. Oddałem stare auto i zaczął się problem. W tygodniu planowanej produkcji dowiedziałem się że będę czekał kolejne 2-3 miesiące. A na to nie mogę już się zgodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest opcja wyciągnięcia od dealera auta demo do czasu otrzymania zamówionego.

Czasami wystarczy telefon od papugi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym olał taki salon jak miałbym czekać więcej jak 3 miechy na auto. Trochę szacunku dla siebie, a nie czekacie prawie rok na nowego (bardzo drogiego passata) :lol

 

P.S. kupicie, a zaraz będzie lifting pewnie w 2016 roku :D

Edytowane przez wojtekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj informację od swojego dealera, że moje auto zamawiane 9 marca ma potwierdzoną datę produkcji na 24 tydzień - sedan, highline, , tugsten, discover media więc bez AID za to z 18'' Dartford przez które jeszcze niedawno data produkcji była przewidywana na listopad. Przy dobrych wiatrach pod koniec czerwca będzie do odbioru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dostałem dzisiaj informację od swojego dealera, że moje auto zamawiane 9 marca ma potwierdzoną datę produkcji na 24 tydzień - sedan, highline, , tugsten, discover media więc bez AID za to z 18'' Dartford przez które jeszcze niedawno data produkcji była przewidywana na listopad. Przy dobrych wiatrach pod koniec czerwca będzie do odbioru :)

 

Czad! Mój zamówiony 31.04, sedan, HL, 1.8 manual bez aid, bez discopro, 17 cali koło, tugsten kolor, za to doładowany jeśli chodzi o bezpieczeństwo i...granie.. Data na listopad... Kurde, NIE!

 

Voytec, gdzie zamawiałeś? Ja; bricknera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

motorpol

 

Czad! Mój zamówiony 31.04, sedan, HL, 1.8 manual bez aid, bez discopro, 17 cali koło, tugsten kolor, za to doładowany jeśli chodzi o bezpieczeństwo i...granie��.. Data na listopad... Kurde, NIE!

 

Voytec, gdzie zamawiałeś? Ja; bricknera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Panowie, ostatnie Volkswageny schodzą z linii. Teraz władze w firmie przejmą księgowi i zrobią to samo

co w Apple. To odchudzą, tam okroją biorąc pod uwagę tylko liczby. Ktoś tam chyba niezłe wałki kręci

skoro wszyscy tu piszą, że mają obsuwy terminów a w VW "sprzedaż maleje". Volkswagen "hellooł" :

tu za miedzą wierna polska klientela czeka i się wkurza :-) Za chwilę, jeszcze komu do łba strzeli,

że może jednak jakiegoś amerykańca lub inne wozidło z pod PSA, bo ile można się gapić w prospekty reklamowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czad! Mój zamówiony 31.04, sedan, HL, 1.8 manual bez aid, bez discopro, 17 cali koło, tugsten kolor, za to doładowany jeśli chodzi o bezpieczeństwo i...granie��.. Data na listopad... Kurde, NIE!

 

Voytec, gdzie zamawiałeś? Ja; bricknera.

 

Panowie ja zamawiałem 23.04. - 1.8 Tsi HL ,Variant, manual, p. Business, p. Drogowy, szyberdach ...i termin mam na początek sierpnia. Mam nadzieję, że ten termin będzie dotrzymany-chciałbym tego lata pojeździć jeszcze z dzieciakami przed końcem wakacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie ja zamawiałem 23.04. - 1.8 Tsi HL ,Variant, manual, p. Business, p. Drogowy, szyberdach ...i termin mam na początek sierpnia. Mam nadzieję, że ten termin będzie dotrzymany-chciałbym tego lata pojeździć jeszcze z dzieciakami przed końcem wakacji.

Kaktus mi rośnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. kupicie, a zaraz będzie lifting pewnie w 2016 roku :D

 

A Ty na miejscu VW wydawałbyś kasę na lifting, jak od klientów dotychczasowego modelu ogonić się nie możesz ? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na serio. W dzisiejszym motorze jest .. Kolejna już odsłona nowej alfy. Powiem krótko: jak mnie vw zrobi na terminie to poczekam na nowa gulie i tyle będzie z passata- widmo. Quore sportivo!

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A Ty na miejscu VW wydawałbyś kasę na lifting, jak od klientów dotychczasowego modelu ogonić się nie możesz ? ;-)

 

Co prawda to prawda. No chyba ze tylko polanda czeka a niemcy już ziewają....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś tam chyba niezłe wałki kręci

skoro wszyscy tu piszą, że mają obsuwy terminów a w VW "sprzedaż maleje". Volkswagen "hellooł" :

tu za miedzą wierna polska klientela czeka i się wkurza :-)

W Europie ilość sprzedanych aut wzrosła. Niestety nie pokryło to strat spowodowanych ze zmniejszeniem ilość aut sprzedanych na takich "ryneczkach" jak Chiny, Rosja, USA. W Polsce w 2014 roku sprzedano ok. 80 tysięcy aut pochodzących z grupy VW. W samych Niemczech sprzedano tylko ponad 70 tysięcy passatów w 2014 roku. Więc jakim my jesteśmy rynkiem dla VW?

A teraz tak żartem.

Niedługo w Changchun będzie gotowa linia dla VW481, więc jeśli ktoś chce to może pisać do VW Polska, iż nie ma zamiaru dłużej czekać na auto z Emden/Zwickau i prosi o B8 z Chin. Wyprodukują może szybciej. Gorzej z dostawą - trochę potrwa. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Polsce w 2014 roku sprzedano ok. 80 tysięcy aut pochodzących z grupy VW. W samych Niemczech sprzedano tylko ponad 70 tysięcy passatów w 2014 roku. Więc jakim my jesteśmy rynkiem dla VW?

 

Kiedyś też będziemy piękni i bogaci. I pamiętliwi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności