Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Ale ściemnianie jest możliwe samego AID czy ściemniamy łącznie ze wszystkimi przyciskami w samochodzie?

 

Ściemnia AID oraz Discovery Pro, resztę oddzielnie

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

PS.

Jest już aktualizacja map Maj 2015, 12GB do zassania, mi się jakieś 25minut instalowało i musi być zapłon właczony.

Ciekawe kiedy aktualizacja samego oprogramowania i AndroidAuto... :)

Ja auto odebrałem 13 marca i mam wersję oprogramowania w DiscoveryPro o takim samym numerze jaki podawany jest jako aktualny na stronie VW, o co chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie VIN nadany. Numeru silnika jeszcze nie ma w systemie. Potwierdzony termin produkcji 19 tydzień :-).

Potrafi to ktoś rozkodować na ludzkie na jakim etapie jest auto ?

 

Mam identyczną sytuację. Potwierdzony 19 tydzień.

Nadany numer vin od dwóch tygodni i do dziś brak numeru silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[ATTACH=CONFIG]132194[/ATTACH]

Jeesstttttt nareszcie dzisiaj odebrałem

Zamówiony 27.10.14

Bitdi

yyy... jaki to kolor? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwa kolory niebieskie. Ten jaśniejszy nazywa się: Niebieski Harvard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Są dwa kolory niebieskie. Ten jaśniejszy nazywa się: Niebieski Harvard

Na zdjęciu wygląda jak fiolet stąd moje pytanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się jakos ustawić system auto stop zeby ciągle był wyłączony??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy da się jakos ustawić system auto stop zeby ciągle był wyłączony??

 

Niestety nie da się ;-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]132196[/ATTACH]

 

Zmiany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[ATTACH=CONFIG]132196[/ATTACH]

 

Zmiany ?

 

Tak. Nowy cennik- tak zwany rok modelowy 2016, a faktycznie podwyżka. Ale co się tu dziwić. ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie. Potrzeba dokładnego odwzorowania funkcji i interfejsu smartfona. To romumiem. Mirrorlink w obecnej postaci nie jest doskonały. P.S. Dzięki za test głośności. Komfort akustyczny bardzi się liczy. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mój pasztet, który niby miał być wyprodukowany w bieżącym tygodniu, został przesunięty na 27 tydzień. I oczywiście jest to termin niepotwierdzony, który w każdej chwili może się zmienić w każdą stronę. Jak zwykle nikt nic nie wie, nikt nic nie może zrobić, za każdym razem słyszę od handlowca inną historię (którą oczywiście i tak dzielę przynajmniej przez pół). Śmiech na sali...

 

Nie chce Ciebie martwić, ale myślę że ten 27 tydzień też jest według mnie mało realny.

 

Ja zamówiłem samochód na koniec stycznia.

Był to samochód, który był już w planie na 12 tydzień. Zmieniłem konfigurację po swojemu i początkowo nic się nie zmieniło.

Potem dostałem informację o przesunięciu planowanego terminu na 18 tydzień!!!!

Następnie info o kolejnej zmianie terminu na 27 tydzień - do dzisiaj niepotwierdzony oczywiście!!!!!!

Ja też w konfiguracji mocno namieszałem i to chyba przyczyna!!!

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Mam identyczną sytuację. Potwierdzony 19 tydzień.

Nadany numer vin od dwóch tygodni i do dziś brak numeru silnika.

 

czyli z TSI 220KM też jest problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na zdjęciu wygląda jak fiolet stąd moje pytanie ;)

 

Dokładnie tak. Harvard metalic. Wyglada bardzo fajnie na żywo. Miałem pewne obawy po zamówieniu ale jest ok.

Przejechałem na razie 130 km głownie autostrada i faktycznie tak jak było w materiale Zachara, to samochód do wyluzowanej jazdy, którym mozna w razie potrzeby bardzo szybko odejść/wyprzedzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wyłączyć start stop poprzez odpowiednie kodowanie sterowników patrz kodowanie vcds na niemieckim forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie stuknelo 3500 tys kmjak na razie jestem bardzo zadowolony

Auto świetnie się prowadzi, bardzo ciężko wyczuć predkosc i przyzwoicie pali średnio 8,2 l/100km.

Spalanie pomimo częstego wykorzystywania osiagow fakt 40% trasa 60% miasto.

Dalej nie do końca ogarniam telefon premium, wydaje mi się że galaxy s6 nie do końca korzysta z anteny zewnętrznej ?jak ktoś potrafi to ogarnąć to proszę o pomoc

Zastanawiam się nad powloka ceramiczna na lakier, czy ktoś z Was coś takiego przerabiać?

Ja zamawiałem pod koniec Października 2014 odebrałem pod koniec kwietnia 2015 r.

Termin planowany był na 28 luty 2015.

Ze wszystkiego co zamówiłem jestem zadowolony oprócz jasnej tapicerki, w poprzednim aucie też miałem jasna jednak byla mniej wymagająca w utrzymaniu czystosci?

Obecnie chyba bym wziął kolor brązowy jednak jak zamawiałem to mogłem wybierać pomiędzy jasnym a ciemnym.

Jeżeli ktoś z Was zastanawia się nad TFI 240 km to polecam silnik jest fantastyczny!

Pozdrawiam

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Tdi miało być ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tak. Harvard metalic. Wyglada bardzo fajnie na żywo. Miałem pewne obawy po zamówieniu ale jest ok.

Przejechałem na razie 130 km głownie autostrada i faktycznie tak jak było w materiale Zachara, to samochód do wyluzowanej jazdy, którym mozna w razie potrzeby bardzo szybko odejść/wyprzedzić

Jak wrażenia akustyczne przy prędkościach autostradowych? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specyfikacja: tdi 240km , 4motion, dsg ( standard ). Dodatki: szyb podgrzewana, AID, Dynaudio, pakiet business, boczne poduszki z tyłu, instalacja telefonu premium, discovery pro, 18cali marseille, pakiet lusterka, pakiet easy open, pakiet sportowy i gwarancja 5 lat☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wrażenia akustyczne przy prędkościach autostradowych? ;)

 

Przy 140 spoko, ale przy 180 tez . Bardzo fajne jest korzystanie ze spotify przez Bluetooth, wyświetlane sa okładki płyt.

Nie czuje sie zupełnie prędkości, trzeba kontrolować licznik.

 

Wziąłem tez jasna tapicerkę st tropez. W salonie zachęcali mnie do zaimpregnowania.

Inny użytkownik to zrobił i spoko w dzinsach jeździ.

Chyba Wypróbuje impregnat do skór zamszowych i zobaczę efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy 140 spoko, ale przy 180 tez ��. Bardzo fajne jest korzystanie ze spotify przez Bluetooth, wyświetlane sa okładki płyt.

Nie czuje sie zupełnie prędkości, trzeba kontrolować licznik.

 

Wziąłem tez jasna tapicerkę st tropez. W salonie zachęcali mnie do zaimpregnowania.

Inny użytkownik to zrobił i spoko w dzinsach jeździ.

Chyba Wypróbuje impregnat do skór zamszowych i zobaczę efekt.

Widzę, że wcześniej miałeś Passata B7. Jesteś w stanie porównać komfort jazdy (wybieranie nierówności, wyciszenie itp.) pomiędzy tymi samochodami? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wrażenia akustyczne przy prędkościach autostradowych?

Dorzucę od siebie. Poziom głośności przy prędkościach 160-180 km/h naprawdę na zadowalającym poziomie, pozwala na swobodną rozmowę poprzez zestaw głośnomówiący. W insignii rozmowa w takich warunkach byłaby niemożliwa, wtedy musiałem prawie krzyczeć. W okolicach 180 km/h odczucie jest jak przy 130-140 km/h.

Poziom głośności jest porównywalny do BMW serii 5, jedynie silnik bardziej słychać przy wciśnięciu gazu.

Wziąłem tez jasna tapicerkę st tropez. W salonie zachęcali mnie do zaimpregnowania.

Inny użytkownik to zrobił i spoko w dzinsach jeździ.

Moje odczucia odwrotne, po miesiącu zdążyłem odbarwić tapicerkę. Widocznie zależy od marki jeansów. Jakby co, wybieram Wranglera :)

Edytowane przez kubelt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebraliśmy 1,8TSI DSG, kolory dość dziwne bo auto jest białe i ma brązową tapicerkę (highline alcantara i skóra), piszę dlatego że przez ostatni miesiąc śledziłem ten wątek i pomyślałem że warto podzielić się własną opinią.

 

Tak w skrócie to miałem w życiu wiele aut od 50 do 400 KM z różnych segmentów i trochę znam się na motoryzacji.

 

Autko odebrane, z pierwszych spostrzeżen 17'' na tym aucie wyglądają bardzo słabo, widziałem nawet chyba 16 w salonie ale to auto potrzebuje min. 18 albo 19 bo jest po prostu tak skonstruowane że mniejsze koła wyglądają słabo. Pierwszy minus, wygląd jednak ogólnie na plus, wersja highline czyli światła przód i tył ok, nie ma się do czego przyczepić. Teraz wsiadamy do środka, wnętrze porąbane bo pewnie mało osób wybiera taką specyfikację, czyli biały lakier i.....brązowy środek hehe. Mi się podoba, auto mogło mieć czarną skórę ale byłoby bardzooo pospolite, w brązowej wyglądaj inaczej, kolor jest ciemno brązowy i według mnie jak na passata czyli auto klasy średniej wygląda inaczej.

 

Oprócz felg które wyglądają jak 4 małe kupy auto wygląda świetnie, dać tam 19'' i będzie tak jak powinno być :)) Wnętrze, silnik, bajery. Autko 1,8TSi DSG, mieliśmy wcześniej CC 1,4 i jednak przy niskiej pojemnośći tam było czuć że autu brakuje momentu, niby zwiększone ciśnienie w turbo itd, niby te całe pierdoły ale czuć że auto ledwo jedzie od dołu bo nie ma mocy do takiej wagi...w 1,8 na szczęście tego problemu już nie ma..czuć że auto ma moc, że jedzie, czy jest to moment 250 czy 320nM to według mnie nie ma już takiego znaczenia, auto JEDZIE, fajnie się wyprzedza, ma naprawdę dobry start ze świateł a biegi zmieniają się idealnie, także polecam 1,8...według mojej skromnej dupom hamowni a miałem już naprawdę kilka aut...to auto ma trochę więcej koni niż 180...bardziej 190 albo pod 200.

 

Co do środka to jest przepaść w porównaniu do poprzedniego modelu którym jezdzilśmy przez ostatnie 24 miesiące (zrobiliśmy 65 tys km). Multimedia kozackie, widziałem już i używałem wiele modeli ale według mnie nawet bmw 5 jest w tyle, wszystko jest bardzo intuicyjne, nie musiałem ruszać instrukcji aby sparować telefon, puścić muzykę z radia internetowego itd.

 

Ogólnie nie ma się do czego przyczepić z multimediami, może dlatego że wybraliśmy opcje tego większego ekranu itd.

Nie wiem jeszcze jak działa opcja mirror link itd.. ale ogólnie wszystko działa super i bardzo polecam zamówienie większej niż seryjnie nawigacji.

 

A teraz gwóźdz programu czyli niby idiotyczny system automatycznego tempomatu...ogólnie jak jeszcze nie mieliśmy autostrad a ja miałem auta z tempomatami to ten dodatek mnie śmieszył i denerwował :) Dzisiaj sobie jednak przejechałem trasę Warszawa-Mazury i.....WOW!!!!!!! REWELACJA, auto zwalnia jeśli zwalnia auto przed nami, przyspiesza jeśli auto przed nami przyspiesza..od Płońska do Nidzicy wypróbowałem ten system i ANI razu nie zawiódł! Raz jak była sytuacja że gośćiu wjechał mi metr przed zderzakiem system pokazał mi ostrzeżenie hamuj...ale że jestem twardy nic nie zrobiłem....bacaaaaach zahamował do prawie 10 kmh. Jestem ogólnie w szoku jak ta cała technologia która jeszcze kilka lat temu wydawała się śmieszna i niepotrzebna poszła do przodu, system w nowym passacie działa i działa naprawdę zajebiście, zostało tylko kręcenie kierownicą bo miałem złożone nogi i tylko skupiłem się na kręceniu.., pytanie ile jeszcze :))))) ? Podsumowanie. Bierzcie 1,8 DSG, o spalaniu nie piszę bo jeszcze nie wiem jak to będzie wyglądać ale auto wyłącza się nawet jak stoję na 2 sekundy, niby Passat ale auto naprawdę ma takie opcje że jest bardziej klasy wyższej niż średniej...ogólnie wszystko na wielki PLUS oprócz tych maluśkich felg..... Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności