Skocz do zawartości
Gość zetes

antena radia,słaby zasięg,co zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

dostałem wczoraj radyjko podłączyłem separator wyjmując z kostki vw kabel sterujący antena w jego miejsce włożyłem kabel niebieski zasilający separator ale to chyba cos zle zrobiłem ? bo dalej ma ze 3 najmocniejsze stacje :( może nie podłączać tego kabla w miejsce po antenie elektrycznej tylko pod plus po stacyjce ?

 

a3 i a 5 to sa numer z oryginalnej kostki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zakładając teoretycznie, że oryginalne radio jest sprawne (chodzi o jego wewnętrzny separator), oraz wzmacniacz i antena również są OK i radio znajduje kilka lub kilkanaście stacji i nawet ich nie gubi, to czy cokolwiek dało by zamontowanie dodatkowego zewnętrznego separatora? Tzn. czy wtedy radio znajdywało by jeszcze więcej stacji, czy nic by sie nie zmieniło?

 

nic by niezmienilo bo separator to nie wzmacniacz tylko uklad ktory po kablu antenowym podaje zasilanie dla orginalnego wzmacniacza w stopce anteny. (czyli separator to tylko zasilacz)

 

 

dostałem wczoraj radyjko podłączyłem separator wyjmując z kostki vw kabel sterujący antena w jego miejsce włożyłem kabel niebieski zasilający separator ale to chyba cos zle zrobiłem ? bo dalej ma ze 3 najmocniejsze stacje może nie podłączać tego kabla w miejsce po antenie elektrycznej tylko pod plus po stacyjce ?

a3 i a 5 to sa numer z oryginalnej kostki ?

 

wszystko zalezy jakie radio miales wczesniej a jakie teraz zakladasz ale w instalacji VW dla radia Beta5 i Gamma5 nie ma kabla sterujacego antena (zasilanie wzmacniacza antenowego odbywa sie po kablu antenowym)

a piny A3 to diagnoza K-linie a A5 to 12V Diebstahlsicherung, SAFE (oczywiscie dla Gammy5 i bety5)

 

wszystko masz juz poraz 100 opisany w tym poscie co masz zrobic jak zmieniasz radio na inne niz VW (separator, problem z pamiecia stacji, problem z centralnym zamkiem itp)

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich :D

witam serdecznie mam taki problem . mam passata B5 nie dawno go kupiłem i zmieniałem w nim radio na radio firmy Alpine W-203 Ri i mam nie oryginalną antene i mam taki problem ze jak chce posłuchać radia to mam szmery nie odbiera czysto tam gdzie zakładałem radio powiedzieli mi ze Alpine tak maja ale bez przesady zebym nie mógł normalnie słuchać radia podpinali mi jakies wzmaczniacze ale podobno nic nie dało czy mam wymienic antene na jąkąs inna\ mocniejsza czy jak?? Czy ten separator pomoże mi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nic by niezmienilo bo separator to nie wzmacniacz tylko uklad ktory po kablu antenowym podaje zasilanie dla orginalnego wzmacniacza w stopce anteny. (czyli separator to tylko zasilacz)

 

 

 

 

wszystko zalezy jakie radio miales wczesniej a jakie teraz zakladasz ale w instalacji VW dla radia Beta5 i Gamma5 nie ma kabla sterujacego antena (zasilanie wzmacniacza antenowego odbywa sie po kablu antenowym)

a piny A3 to diagnoza K-linie a A5 to 12V Diebstahlsicherung, SAFE (oczywiscie dla Gammy5 i bety5)

 

wszystko masz juz poraz 100 opisany w tym poscie co masz zrobic jak zmieniasz radio na inne niz VW (separator, problem z pamiecia stacji, problem z centralnym zamkiem itp)

i jeszcze to:

opcja SZUKAJ

A i jeszcze jedno,ja mam najzwyklejszą antenę wewnętrzną i wszystko śmiga jak należy(koszt -chyba ze 30 zeta :D )

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem jak terzeba wszystko ładnie śmiga tylko po odłączeniu kabla a5 nie miga kontrolka na radiu po jego włączeniu ta taka kontrolka blokady radia , w sumie to mi ona wcale nie potrzebna , no ale migała a nie miga , stacji radiowych teraz mam ci pod dostatkiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie pochwale:/

Zalozylem miesiac temu zmieniarke, po podlaczeniu radio w MFD zaczelo mi gorzej zbierac, stacje maja zaklucenia i nie wyszukuje wszystkich. Sprawdzalem wtyczke anteny przy MFD, nic nie pomoglo, odlaczalem zmieniarke i dalej to samo, wszystkie kable w MFD docisnalem, w antenie zmienilem bacika i dalej kiszka. A tu nagle dzis przy -8 st nagle zbiera dobrze, bez zaklucen i wiekszosc stacji ma, mniemam ze to cos z anetna w srodku. Co z tym robic? Kostka w podsufitce czy moze zasniedzialy przewody w antenie? jak to sprawdzic i co robic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie.

Posiadam Paska z 97 roku z navi,która jak wiadomo na terenie polski nie zdaje rezultatu a także z telefonem gsm.

Ostatnio, uszkodzilem na myjni antene, której bat został wyrwany z plastikowej stopki. największy problem, że wyrwana została rownież nakretka na którą mógłbym nakręcić nowy bat.

 

Mam pytanie.

Zakupiłem ostatnio antene http://allegro.pl/item891788606_antena_dachowa_vw_passat_ze_wzmacniaczem_voice_kra.html

Posiadam radio GAMMA IV

Z posty wyczytałem, że najczęsciej zasilanie do anteny doprowadzone jest kablem koncentrycznym który przewodzi również sygnał z anteny do radia.

 

Co w takim razie mam zrobić z czerwonym kabelkiem, który znajduje się przy nowo zakupionej antenie ( i to mnie najbardziej interesuje)oraz czy dodatkowo będę musiał montować separator przy radiu?

Z góry dziękuje za pomoć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posiadam radio GAMMA IV

Z posty wyczytałem, że najczęsciej zasilanie do anteny doprowadzone jest kablem koncentrycznym który przewodzi również sygnał z anteny do radia.

 

Co w takim razie mam zrobić z czerwonym kabelkiem, który znajduje się przy nowo zakupionej antenie ( i to mnie najbardziej interesuje)oraz czy dodatkowo będę musiał montować separator przy radiu?

 

w takim wypadku i do tej anteny separator jest zbedny a nawet przeszkadzajacy (kazda dodatkowa zlaczka tlumi sygnal). Bedziesz musial tylko do nowej anteny podlaczyc +12V do czerwonego przewodu tak jak napisano w aukcji (napiecie pojawiajace sie po zalaczeniu radia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego z racji, że na elektronice nie znam się za bardzo napisz mi proszę skąd pociągnąć napięcie?

zapewne od lampki przy rączce pasażera nie uda mi się ta operacja?

Chciałbym to zrobić za jednym razem a z racji,że nie posiadam własnego garażu muszę skorzystać z usługi zaprzyjaźnionego mechanika.

Czy konieczne jest wówczas zdjęcie całej podsufitki? z tego co wiem do samej zmiany anteny wystarczy tylko uchylenie tylnej części podsufitki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego z racji, że na elektronice nie znam się za bardzo napisz mi proszę skąd pociągnąć napięcie?

zapewne od lampki przy rączce pasażera nie uda mi się ta operacja?

 

Jak kolega navik napisał - "napiecie pojawiajace sie po zalaczeniu radia", a nie do lampki.

 

Swoją drogą nie lepiej kupić antenę za ok. 30 zł, która jest zasilana przewodem koncentrycznym jak oryginał?

Wymiana wtedy jest p&p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że prąd pojawi się po załączeniu radiua...ale nie do końca rozumiem do czego podpiąć ten kabel czerwony?Czy będę musiał pociągnąć prąd z samego radia przez cały samochód?

Antene już zakupiłem więc szkodaby było ją wyrzucić.

 

Zresztą na allegro nie ma takiej w której połączeniem byłby tylko i wyłącznie jeden kabel koncentryczny. Wszystkie są z 2 kablami

Edytowane przez piotrek.g69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, że prąd pojawi się po załączeniu radiua...ale nie do końca rozumiem do czego podpiąć ten kabel czerwony?Czy będę musiał pociągnąć prąd z samego radia przez cały samochód?

Antene już zakupiłem więc szkodaby było ją wyrzucić.

 

Zresztą na allegro nie ma takiej w której połączeniem byłby tylko i wyłącznie jeden kabel koncentryczny. Wszystkie są z 2 kablami

Kabel antenowy prosto do złączki,kabelek zasilający najlepiej poprowadzić prosto od radia-to by było najlepsze rozwiązanie,no i nie powoduje to żadnych zakłóceń.Przeważnie w radiach ten kabelek(w którym pojawia się + po załączeniu) jest niebieski-jest przy kostce zasilającej.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli widzę czeka mnie przeprowadzenie kabla przez całe auto.

Nie za bardzo mam ochotę to robić bo zależy mi na szybkiej wymianie anteny bez zdejmowania całej podsufitki.

Wygląda na to że będę zmuszony zakupić antene z jednym kablem koncentrycznym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli widzę czeka mnie przeprowadzenie kabla przez całe auto.

Nie za bardzo mam ochotę to robić bo zależy mi na szybkiej wymianie anteny bez zdejmowania całej podsufitki.

Wygląda na to że będę zmuszony zakupić antene z jednym kablem koncentrycznym

To już zależy od Ciebie ;) Poprowadzenie kabla to godzina,max dwie pracy...Nikt Ci przecież nie każe zdejmować całej podsufitki :D Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety poprawne podlaczenie takiej anteny wymaga ciagniecia nowego kabla od radia. Sprawdz czy Twoja Gamma IV wystawia po zalaczeniu napiecie na pin A5 jesli nie to do zasilania wzmacniacza antenowego nalezalo by kombinowac z pinem od wlaczania zmieniarki (dodatkowa wtyczka). Co wazniejsze z linku z aukcji ktory podales nie jestem pewny czy zlaczka anteny bedzie pasowala. Poprawna masz tu na fotce. Wlasciwe anteny na alledrogo widzialem po okolo 50 zl. Osobiscie uwazam ze lepiej bedzie dolozyc do anteny (a ta dac komus do opla) i pozbyc sie problemow z podlaczaniem. Podpiecie anteny pod staly plus nie jest dobre dla akumulatora przy dluzszych postojach.

Edytowane przez navik
(usuniecie zdjecia z powodu wygasniecia waznosci linku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a tak przy okazji... którędy ten kabel jest poprowadzony od radia do anteny?? od przodu od razu w górę słupkiem A ?? i którym - od kierowcy czy pasażera??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem czasami mi coś zle odbiera radio moze być wina antety w moim psku, radio mam Beta i normalnie chodzi ale jak się jedzie to czasami cos mi zaczyna zle odbierac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam problem czasami mi coś zle odbiera radio moze być wina antety w moim psku, radio mam Beta i normalnie chodzi ale jak się jedzie to czasami cos mi zaczyna zle odbierac

 

Mam to samo w MFD i tez nie wiem co to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał maciek.wroc

ja mam problem czasami mi coś zle odbiera radio moze być wina antety w moim psku, radio mam Beta i normalnie chodzi ale jak się jedzie to czasami cos mi zaczyna zle odbierac

 

Mam to samo w MFD i tez nie wiem co to...

 

polecam przeczytac powyzszy temat jeszcze raz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności