Skocz do zawartości
Gość zetes

antena radia,słaby zasięg,co zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

do anteny z linku nie potrzebujesz separatora bo ma ona osobny przewod do zasilania. Wzmacniacza tez nie bo antena ma wlasny w srodku. Jezeli poprawne podlacznie anteny nie daje wyniku sugeruje to uszkodzenie kabla (przerwa) pomiedzy radiem a antena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie tak samo jak w wiekszosci slabo lapie stacje. W matizie stojacym obok to samo radio lapie bez problemu stacje, ktora u mnie gra po recznym ustawieniu i z lekkimi szumami. Kupilem separator antenowy, podlaczylem, ale bez efektow... co moze byc nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli sprawdziles przewod antenowy, bat anteny i separator jest poprawnie podlaczony (dla radia innego niz orgonalne VW) to jak w wiekszosci poprzednich przypadkow pozostaje wzmacniacz antenowy w stopce anteny ktory najprawdopodobniej jest uszkodzony/zalany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kuba77

separator naprawde działa. ja mam taki ale w kostce wielkości paczki zapałek. polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jezeli sprawdziles przewod antenowy, bat anteny i separator jest poprawnie podlaczony (dla radia innego niz orgonalne VW) to jak w wiekszosci poprzednich przypadkow pozostaje wzmacniacz antenowy w stopce anteny ktory najprawdopodobniej jest uszkodzony/zalany

 

przewod antenowy wymienilem, wszystko dobrze zamontowalem, wzmacniacz nie wyglada na uszkodzony, a radio dalej slabo odbiera... :/ jutro lece do sklepu po nowa antene z osobnym kablem na wzmacniacz i nie bede kombinowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co zrobić żeby podłączyć oryginalne radio VW bez wzmacniacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co zrobić żeby podłączyć oryginalne radio VW bez wzmacniacza?

 

jesli chodzi Ci o podlaczenie anteny bez wzmacniacza do orginalnego radia VW to podlaczasz normalnie, napiecie zasialnia wychodzace na gniazdku antenowym nie przeszkadza innej antenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak podłączyłem i nie działa, radio concert.

Dodam że na kawałku drutu dobrze ściąga stacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz ciaglosc i zwarcie kabla do anteny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie rozbieralem stopke anteny i ominalem wzmacniacz. Teraz sciaga bez problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem nietypowy...

kupilem antene ze wzmacniaczem, nowy kabel i posiadam nowe radio. kable puscilem, podlaczylem i szumy :/ myslalem ze to kabel zasilajacy wzmacniacz antenowy jest temu winien jednak po roznych kombinacjach zaczelo mi w miare lapac stacje jak podlaczylem TYLKO cienki drucik ze srodka kabla antenowego, natomiast ekran juz nie jest podlaczony. tak samo okazalo sie ze gdy podlacze zasilanie do wzmacniacza audio slychac tylko szumy, odlaczajac czysty dzwiek. jak to mozna sensownie podlaczyc zeby wszystko dzialalo ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również miałem problem z jakością obdioru fal radiowych, okazało się że antena od CB radia była za blisko anteny od radia, gdy przestawiłem antene CB nieco dalej, odbiór się poprawił. Przed demontażem dywanu w celu sprawdzenia ciągłości anteny może warto sprawdzić ten wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie brak CB... nie wiem czy bede musial na nowo wszystkie kable puszczac czy co? tylko w razie jakbym mial wszystko rozbierac to wolalbym wiedziec jak to sensownie dac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko czy radio vw indywidual http://allegro.pl/item797149061_oryginalne_cd_mp3_volkswagen_individual.html które jest podane jako orginalne vw potrzebuje separatora antenowego ? bo na tym radyjku zauważyłem ze odbieraj tylko 3-4 najsilniejsze stacje , ale dziwi mnei to ze skoro jest to niby vw to czemu nie odbiera dobrze ? no chyba ze to becker monza a monza nie daje napięcia na antenę i tak potrzebuje separatora ? może ktoś coś powiedzieć an ten temat

 

---------- Post added at 20:11 ---------- Previous post was at 20:03 ----------

 

dodam ze radio ma w kostce iso wyjście 5 - Control output for automatic antenna / amplifier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja mam pytanko czy radio vw indywidual http://allegro.pl/item797149061_oryg...ndividual.html które jest podane jako orginalne vw potrzebuje separatora antenowego ?

 

tak bo to Becker i z orginalnosci VW ma tylko napis.....potrzebujesz separator i mozesz go zasilic wlasnie z tej kostki ISO radia (pamietaj tez o odlaczeniu diagnozy K-line od wtyczki ISO)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(pamietaj tez o odlaczeniu diagnozy K-line od wtyczki ISO)

 

a który to kabel ? jaki numer w kostce bo właśnie jednego kabla wogule w oryginale nie miałem w wtyczce iso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a który to kabel ?

 

A3 (to tez zalezy jakie radio miales orginalnie)

 

sprawdz tez A5 bo w VW na tym pinie jest podawane od strony samochodu 12V ( A5 - Steuersignal für Diebstahlsicherung, SAFE )

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A3 (to tez zalezy jakie radio miales orginalnie)

 

w orginale miałem gamme v

 

tutaj jest opis standardowej kostki iso vw i beckera mozesz mi powiedizec w kostce iso vw ktory to kabel bo nie widze co by to mogło być http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/dolkab.htm

 

 

a i jeszcze mam pytanie czemu po podłaczeniu do tego radyjka kabla tego szerokiego od zmieniarki i od wyświetlania informacji na wyświetlaczu licznika nic mi sie dalej nie wyświela ?

 

tu jest taka informacja wlasnie odnosnie pinu 5 w kostce iso czyli sterowaniem antena elektryczna czy to oto chodzi z tym kablem - K-line

 

Wyżej podane sygnały są standardem i występują praktycznie w każdym złączu. UWAGA: VW po roku 1998 (Golf i Passat) mają połączone konektor 5 z kostki A z zasilaniem. Może to powodować dziwne reakcje radia (nie chce się wyłączyć, podświetla się wyłączone lub nawet ulega uszkodzeniu itp.) Aby to usunąć należy odłączyć te złącze od kostki w przypadku instalacji radia innego niż fabryczne.

Edytowane przez falla_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a i jeszcze mam pytanie czemu po podłaczeniu do tego radyjka kabla tego szerokiego od zmieniarki i od wyświetlania informacji na wyświetlaczu licznika nic mi sie dalej nie wyświela ?

 

i nie bedzie bo Becker nie wspiera zewnetrznego wyswietlacza

 

w orginale miałem gamme v

 

dla Gammy V:

 

1 - Gala

2 - RadioMute

3 - Eigendiagnose/K-Leitung

4 - Stacyjka

5 - Steuersignal für Diebstahlsicherung, SAFE (Kl. 30)

6 - Podswietlenie (Kl. 58b)

7 - Batterie + (Kl. 30)

8 - Batterie - (Kl. 31)

 

Musisz odlaczyc A3 i A5 jesli masz zestaw glosnomowiacy to sygnal mute z A2 przepiac dla Beckera na A3 a na A2 podac dla niego sygnal ze wstecznego

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne problemy z Gamma V. Przeglądnąłem cały wątek i dziękuję wszystkim za rady - już wiem gdzie szukać :D

Ale mam jeszcze pytanie za 100 pkt. Chyba takie nie padło w tym wątku.

Zakładając teoretycznie, że oryginalne radio jest sprawne (chodzi o jego wewnętrzny separator), oraz wzmacniacz i antena również są OK i radio znajduje kilka lub kilkanaście stacji i nawet ich nie gubi, to czy cokolwiek dało by zamontowanie dodatkowego zewnętrznego separatora? Tzn. czy wtedy radio znajdywało by jeszcze więcej stacji, czy nic by sie nie zmieniło? Pytam bo mnie to zaciekawiło...

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności