Skocz do zawartości
Gość zetes

antena radia,słaby zasięg,co zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Jestem nowy na forum, ale juz duzo poczytalem. Dotknal mnie problem radia.

Dzisiaj wszystko posprawdzalem.

U mnie na wyjsciu antenowym jest 0 V (radio beta).

Czy to znaczy, ze jedyny ratunek to separator ?

Moze w kostce brakuje jakiegoś kabelka odpowiedzialnego za napiecie na wyjsciu ?

Czy separator podlaczam do +12 (stacyjka; A4 ?).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wszystko posprawdzalem.

U mnie na wyjsciu antenowym jest 0 V (radio beta).

Czy to znaczy, ze jedyny ratunek to separator ?

 

po pierwsze ktora beta? IV czy V

jesli V to przy odpietej antenie radio wykrywa jej brak i nie podaje napiecia. W momencie wlaczenia radia mozesz zaobserwowac chwilowe pojawienie sie napiecia. Po obciazeniu wejscia antenowego i ponownym wlaczeniu bedziesz mial juz caly czas napiecie na gniezdzie anteny. Separator stosuje sie tylko i wylacznie do odbiornikow innych niz fabryczne. Sprawdz ciaglosc kabla jak i jego ewentualne zwarcie. Oraz stan stopki anteny.

Ja podejzewam zalany wzmacniacz w stopce anteny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam !

 

Jestem nowy na forum, ale juz duzo poczytalem. Dotknal mnie problem radia.

Dzisiaj wszystko posprawdzalem.

U mnie na wyjsciu antenowym jest 0 V (radio beta).

 

Poczytaj także ten post:

http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=327366&postcount=32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec wczoraj na VAGu sprawdzone, słabnący zasięg oznacza u mnie że MFD nie ma sprawnej anteny zew. , naciskając stopke z GPS na dachu wychodzi bombelek powietrza, chyba jest zalana, trzeba będzie czyścić:cool: (i tak nieźle że wogóle bez anteny cokolwiek lecz słabo zbiera)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po pierwsze ktora beta? IV czy V

 

beta 5

 

Sprawdz ciaglosc kabla jak i jego ewentualne zwarcie. Oraz stan stopki anteny.

 

Ciaglasc kabla prawidlowa, antena okazala sie spalona (jakies dwie rzeczy na plytkach spalone)

Mam juz nowa antene i napiecia dalej nie mam na wyjsciu. Objawia sie to tym, ze po podlaczeniu anteny nie lapie zadnej stacji. Kiedy podlacze separator, kilkanascie stacji mam.

Czy jest mozliwe, ze cos w radiu walnelo ? Czy moze trzeba gdzies ustawic, aby podawany byl prad na wyjscie antenowe ?

 

Jeszcze jedno pytanko. Ktos wie moze jakiej kombinacji klawiszy uzyc, aby zdiagnozowac radio ?

1771948b1c5a78d9dd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem ze slabym zasiegiem radia gamma V, na vagu wywala "zwarcie do masy" , wymienilem cala antene wraz ze stopka nie przynioslo to efektu, podmienilem radio + wsadzilem separator i taki sam problem. wydaje mi sie ze to moze byc kabel antenowy, da sie go jakos sprawdzic? orientuje sie ktos ile nowy kosztuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TEN gość ma różnej długości kable ale pewnie na standardowe wtyczki....u Ciebie przy antenie jest pewnie taka skręcana... ale najlepszym wyjściem jest jak od anteny do radia idzie kabel w jednej całości ,tak jak TUTAJ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na aukcjach ma tylko wystawione cala antene z kablem ale uniwersalnym ja bym chcial cos co ma wtyczki na wzor oryginalu zeby pasowalo:) pytalem juz kilka osob na allegro co w tym siedza i nikt nic nie ma, chyba pozostaje mi jakas uzywka albo ori nowy , jutro zadzownie z ciekawosci sie zapytac o cene ;D

idzie jakos przemierzyć sam kabel antenowy?? moze gdzies sie izolacja przetarla i mi karoserii dotyka..

Edytowane przez cycu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
idzie jakos przemierzyć sam kabel antenowy??

oczywiscie: potrzebujesz omomierz, miezysz ciaglosc zyly (przewodu srodkowego), ciaglosc oplotu a potem ewentualne zwarcie pomiedzy zyla i oplotem jak rowniez pomiedzy zyla a masa samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

antene przemierzyłem i wszstko z nią ok, po odlaczeniu calej anteny i kabla probowalem wykasowac błąd z radia o zwarciu do masy, jednak sie nei da wiec pewnie to z radiem jest cos nie tak i z poprzednim co podmienialem chyba tez cos nie tak bylo, musze podlaczyc jeszcze jakies inne;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sprawdzilem swoja antene i jest zgnita w srodku, niestety musze wymienic cala stopke z gps, ale nie moge nigdzie znalezc w jakiejs przyzwoitej cenie, moze ktos ma dojscia do tanich czesci? numer czesci 1J0035507

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z radiem w Pasku kombi. U mnie okazało się to, że złączka między podstawą anteny a kablem idącym wgłąb podsufitki jest wypalona. Nie rozbierałem jeszcze dalej podsufitki ale mam pytanie czy można zastosować jakieś inne złączki w to miejsce czy niestety trzeba będzie kupić podstawę anteny oraz ten 30 cm kabel. z tego co się orientowałem t z tym kablem będzie mały problem. Wolałbym zrobić jakąś nową złączkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam problem z radiem w Pasku kombi. U mnie okazało się to, że złączka między podstawą anteny a kablem idącym wgłąb podsufitki jest wypalona. Nie rozbierałem jeszcze dalej podsufitki ale mam pytanie czy można zastosować jakieś inne złączki w to miejsce czy niestety trzeba będzie kupić podstawę anteny oraz ten 30 cm kabel. z tego co się orientowałem t z tym kablem będzie mały problem. Wolałbym zrobić jakąś nową złączkę

 

Ja nie stosowałem żadnej złączki,poprostu kabel polutowałem ;) I jak narazie działa bez zarzutu,wytrzymało jak narazie rok...Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z anteną dachową (ze wzmacniaczem) w B4 Variant. Po włączeniu radia sygnał i odbiór jest ok, ale po przejechaniu około 5 km zaczynają się szumy i charczenia, a sygnał ginie. W upalne dni jest gorzej. Czy to tradycyjnie wzmacniacz czy może coś innego. Do tej pory odbiór był ok. Rozebrałem stopkę i w środku wygląda dobrze (ekspertem nie jestem). Potraktowałem to odrdzewiaczem i jest bez zmian.

Nie działam pochopnie i nie kupiłem nowej anteny - może cos podpowiecie.

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem z anteną dachową (ze wzmacniaczem) w B4 Variant. Po włączeniu radia sygnał i odbiór jest ok, ale po przejechaniu około 5 km zaczynają się szumy i charczenia, a sygnał ginie. W upalne dni jest gorzej. Czy to tradycyjnie wzmacniacz czy może coś innego. Do tej pory odbiór był ok. Rozebrałem stopkę i w środku wygląda dobrze (ekspertem nie jestem). Potraktowałem to odrdzewiaczem i jest bez zmian.

Nie działam pochopnie i nie kupiłem nowej anteny - może cos podpowiecie.

Z góry dzięki.

 

Być może wzmacniacz się przegrzewa i nie wyrabia po jakimś czasie.Po objawach wszystko na to wskazuje.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Być może wzmacniacz się przegrzewa i nie wyrabia po jakimś czasie.Po objawach wszystko na to wskazuje.Pzdr.

Czyli co tylko wymiana anteny pozostaje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli co tylko wymiana anteny pozostaje?

 

Raczej wzmacniacza ;) Antenę też by wypadało dokładnie sprawdzić jeszcze raz.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Być może wzmacniacz się przegrzewa i nie wyrabia po jakimś czasie.Po objawach wszystko na to wskazuje

 

We wzmacniaczu antenowym nie ma co się przegrzewać. Szukałbym przyczyny w radiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek, który "wyczaił", że słaby odbiór w nówce radyjku to sprawka separatora ma ode mnie "szacun".

Po założeniu Clariona zamiast MCD odbiór radiowy padł. Za czasów MCD nie było szału ale po założeniu Clariona zaczęło być beznadziejnie do tego stopnia, że Eska w czasie deszczu potrafiła szumieć w samym Lublinie (nadajnik jest w centrum miasta, zasięg ok. 30 km).

Ale do rzeczy: przeczytałem post użytkownika Doc, zadzwoniłem do serwisu, który mi montował (Car Hi-Fi, Lublin, ul. Północna) Powiedzieli, że nie montowali separatora bo radio odbierało....:debil W każdym razie przekonałem ich i poprosili bym przyjechał (od ręki nawet). Przyjechałem na miejsce i powiedziałem, że coś jest nie tak, że w innych samochodach na terenie Lublina odbieram stacje m.in. z Kielc (np. RMF na 88,2 i Radio Kielce na 101,4). Gość mówi - to niemożliwe, zakładam 10 radyjek dziennie i na pewno u nas nie słychać. No to ja mówię, że poproszę ten separator. Gość sprytnie założył w 2 minuty, wyjeżdżam z garażu, zapodaję radyjo i RMF ze Świętego Krzyża słychać w stereo !!

Wołam gościa i mówię: słychać panie!

No był zdziwiony.

Za jedno muszę pochwalić gości z tamtego salonu: są otwarci na wiedzę, otwarci na sugestie klientów i bardzo sprawni jeśli chodzi o montaż.

 

Morał z tej historii. Czytać forum Passata i nie wierzyć ślepo mechanikom i innym magikom w myśl zasady: wierzymy lecz sprawdzamy.

 

Po zabiegu załączenia separatora pusty dotąd eter rozdzwonił dziesiątkami nowych stacji no i co ważne, jest znacznie lepiej niż z MCD. Może to kwestia czułości radia fabrycznego, może coś było nie tak, w końcu mój Clarion to model z 2010 a MCD to chyba już w 2000 było w paskach.

 

Separator, takie małe a cieszy.

Edytowane przez azymut38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
We wzmacniaczu antenowym nie ma co się przegrzewać. Szukałbym przyczyny w radiu.

 

Wierz mi że tak...Po wielu kombinacjach do tego doszedłem :D Ale jak narazie działa,z tym że miałem już zamontowany inny-nie wiedzieć czemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności