Skocz do zawartości
Gość zetes

antena radia,słaby zasięg,co zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie dzięki DOC mam ten sam problem w moim pasku i teraz sprubuje sam to naprawić:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam jekdnakże trochę inny problem z odbiorem stacji radiowych. Ponieważ i tak planuję zmianę radia z oryginalnego na inne więc kupiłem separator ponieważ radio bardzo przerywało. Pozakładałem wszystko i niby ok ale jednak radio przerywa w czasie jazdy. Zatrzymałem więc samochód gdy radio szumiało, wyszedłem i poruszałem anteną. Jak ruszam anteną to radio odbiera dobrze, puszczę - szumi. Czyli chyba będę musiał wymienić antenę? Może jest to coś innego? Może mi ktoś pomóc? Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja mam jekdnakże trochę inny problem z odbiorem stacji radiowych. Ponieważ i tak planuję zmianę radia z oryginalnego na inne więc kupiłem separator ponieważ radio bardzo przerywało. Pozakładałem wszystko i niby ok ale jednak radio przerywa w czasie jazdy. Zatrzymałem więc samochód gdy radio szumiało, wyszedłem i poruszałem anteną. Jak ruszam anteną to radio odbiera dobrze, puszczę - szumi. Czyli chyba będę musiał wymienić antenę? Może jest to coś innego? Może mi ktoś pomóc? Z góry dzięki.

 

Po prostu, dotykasz anteny ręką i dla tego poprawia się sygnał. Jak dotkniesz kawałkiem drewna to zobaczysz że nie będzie różnicy. Kłania się lekcja fizyki ze szkoły podstawowej. Twoja ręka działa jako przewodnik i poprawia się sygnał. Jak byś odkręcił bat anteny i dotknął samej stopki to też poprawi się sygnał odbioru radia. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po prostu, dotykasz anteny ręką i dla tego poprawia się sygnał. Jak dotkniesz kawałkiem drewna to zobaczysz że nie będzie różnicy. Kłania się lekcja fizyki ze szkoły podstawowej. Twoja ręka działa jako przewodnik i poprawia się sygnał. Jak byś odkręcił bat anteny i dotknął samej stopki to też poprawi się sygnał odbioru radia. ;)

 

Nie do końca mogę się z tym zgodzić, no i ciołkiem z fizyki nie byłem. Problem rozwiązany, bat był pęknięty w środku dlatego jak ruszałem anteną to radio odbierało, a jak puszczałem to nie. Wymieniłem bat i jest ok. Już zacząłem podejrzewać stopkę, albo wzmacniacz, podejrzewałem też masę ale skończyło się na 13 złociszach za bacik. Niemniej jednak dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość angelo18

Ja troche teraz z innej beczki zapodam Chce sie dobrac do anteny ale nie wiem jak tego dokonac Mocuje sie od paru dni z listwa tylna podsufitki ale nie wiem jak ja zdemontowac Pewnie najpierw trzeba sciagnac te boczne ale teraz nie wiem czy one sa na jakies zaczepy czy gdzies przykrecone Siluje sie z nimi ale nie chca puscic Prosze o jakas podpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja troche teraz z innej beczki zapodam Chce sie dobrac do anteny ale nie wiem jak tego dokonac Mocuje sie od paru dni z listwa tylna podsufitki ale nie wiem jak ja zdemontowac Pewnie najpierw trzeba sciagnac te boczne ale teraz nie wiem czy one sa na jakies zaczepy czy gdzies przykrecone Siluje sie z nimi ale nie chca puscic Prosze o jakas podpowiedz

 

zobacz tu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam navi MFD i taką oto antenę http://allegro.pl/item485198235_vw_passat_b6_2005_08_antena_navi.html i tez mi radio bardzo słabo ściąga. Czy separator pomoże ? Bo przeciez MFD to oryginał vw... Hm z taką anteną juz kupiłem,widze ze ona jest od B6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam navi MFD i taką oto antenę http://allegro.pl/item485198235_vw_passat_b6_2005_08_antena_navi.html i tez mi radio bardzo słabo ściąga. Czy separator pomoże ? Bo przeciez MFD to oryginał vw... Hm z taką anteną juz kupiłem,widze ze ona jest od B6.

 

antena 1K0035507F to GPS + GSM

Anschluß lila = Telefon , GSM , Handy

Anschluß blau = NAVI/GPS Navigation

to nie jest antena do radia FM !!!!!

wiec radio nawet orginalne nie bedzie odbierac poprawnie (nawet z separatorem)

chyba ze masz inna, byly tez takie z 3kablami i zlaczkami fakra

Anschluß lila = Telefon , GSM , Handy

Anschluß blau = NAVI/GPS Navigation

Anschluß Beige = UKW/FM

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
antena 1K0035507F to GPS + GSM

Anschluß lila = Telefon , GSM , Handy

Anschluß blau = NAVI/GPS Navigation

to nie jest antena do radia FM !!!!!

wiec radio nawet orginalne nie bedzie odbierac poprawnie (nawet z separatorem)

 

chyba ze masz inna, byly tez takie z 3kablami i zlaczkami fakra

Anschluß lila = Telefon , GSM , Handy

Anschluß blau = NAVI/GPS Navigation

Anschluß Beige = UKW/FM

Mam taka z3 kablami seperayor pomoze bo CD niechce cos grac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kable są 2 od antenki. To w takim razie po co taka antena wogole istnieje jak nie odbiera fm ? Czyli tylko 3 zakresowa antena pomoze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem co inni z radiem po zmianie z ori na Sony. Po zamontowaniu separatora jak ręką odjął :) Dzięki Doc i tommi :)

P/S Taka refleksja:

Ile to ja już rzeczy zrobiłem dzięki temu forum a taki gadzina mechanior ci powie:

"Niech Pan nie czyta i nie wierzy w te fora bo tam każdy ma tylko jakiś interes, żeby coś tylko polecić i wcisnąć."

A oni po prostu się wkurzają że ludzie czytają i nie dają się już tak naciągać, chociaż jednym się dałem ale tak łatwo im nie odpuszczę :) Sorry że trochę nie na temat ale musiałem sobie ulżyć.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam taka z3 kablami seperayor pomoze bo CD niechce cos grac

 

jesli radio jest orginalne (tzn podaje napiecie na gniazdo antenowe do zasilania wzmacniacza w antenie) to seperator jest zbedny. Jesli jest to inne radio separator jest konieczny.

 

Kable są 2 od antenki. To w takim razie po co taka antena wogole istnieje jak nie odbiera fm ? Czyli tylko 3 zakresowa antena pomoze....

 

jesli twoja antena jest dwuzakresowa GPS, GSM i antena GSM wykozystana jest jako FM radio nie bedzie odbieralo poprawnie bo antena GSM zestrojona jest na inne czestotliwosci.

Taka antena wystepowala w Passatach B6 w wersji z aktywnym ukladem anten FM umieszczonymi nad krawedzia szyby

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Navik co byś mi doradził z tym fantem zrobic ? Nawet niechce myslec ile kosztuje nowa antena w serwisie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Gnotek7 właśnie mam taką oryginalna antenę z 3 przewodami :FM, GPS, GSM.Kupiłem na allegro bo myślałem że to będzie wina anteny,a okazało się że wystarczyło dokupic separator i po problemie.Radio odbiera rewelacyjnie.

Pozdrawiam!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Gnotek7 właśnie mam taką oryginalna antenę z 3 przewodami :FM, GPS, GSM.Kupiłem na allegro bo myślałem że to będzie wina anteny,a okazało się że wystarczyło dokupic separator i po problemie.Radio odbiera rewelacyjnie.

Pozdrawiam!!!!!

Jak wygląda ta antena ? Też masz MFD ? A wczesniej jaką miales antenke ?

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! ta antena i radio wygląda tak samo jak w tym passacie http://moto.allegro.pl/item498541204_czarny_131_ps_6_bieg_kolor_navi_jasny_srodek.html#gallery.

Pozdrawiam!!!!

Edytowane przez pepsiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam antenke od B6 i przez nią ten problem. A w tym linku jest oryginał od 3bg. Pozostaje mi tylko zmienic antene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

Jak się zdecydujesz to mogę Ci odsprzedac te antenkę tylko ona jest bez bata bo się złamał,a stopka z kablami 100% sprawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile wołasz za te antenke ? I czy znajde gdzies pasujący bat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

180zł a bat z oplotem dobierzesz w motoryzacyjnym około 15zeta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności