Skocz do zawartości
Gość zetes

antena radia,słaby zasięg,co zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

w przewodzie antenowy znajdującym się w podsufitce powinien być prąd czy nie? Z tego co wyczytałem to nie powinien być, ale chcę się upewnić czy na pewno dobrze zrozumiałem. Radio posiada separator, i w przewodzie wychodzącym z separatora jest prąd. Po podłączeniu do przewodu antenowego i ponownym sprawdzeniu czy jest prąd, tym razem z tyłu w podsufitce prądu tego brak. Kabel został sprawdzony na drożność i jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w przewodzie antenowy znajdującym się w podsufitce powinien być prąd czy nie?
Nie wiem czy to Ty pytałeś mnie o to na GG, ale:

Tak, powinno być napięcie przed grzybkiem, czyli przed wzmacniaczem, takie samo jak za separatorem.

 

Najprawdopodobniej masz przerwany, przełamany, załamany przewód. Jeśli sprawdzasz go na zasadzie piszczenia miernika, to powinno wyglądać to tak:

 

Zwierasz przy wtyczce antenowej przewód. W bagazniku podlaczasz miernik. Piszczy ? to jest ok.

Odłączasz zwór przy wtyczce który zrobiłeś. Nadal piszczy ? Przewód jest gdzies przełamany i zwarty.

 

Podłączając przewód idący ze wzmacniacza tj z grzybka nie powinien miernik Ci piszczeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja również miałem problem ze obiorem stacji i zamontowałem sobie wzmacniacz antenowy, częściowo pomogło, ale problemem okazała sie za krótka antena, (20 cm) po włożeniu kawałka drutu o długości 40 cm złapał mi z 10 stacji.

 

P.S Separator a wzmacniacz antenowy to jest to samo?:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie ... w większości problemów z odbiorem radia w VW, Audi Skodzie jest brak napięcia na antenę.

Wiele osób którym "naprawiałem" tą przypadłość zmienia radia, rozbiera auto, zmienia anteny i nic im to nie daje, a powód jest banalny...

 

Fabryczne radia podawały na wtyczkę anteny napięcie, które wędrowało na wzmacniacz ( tym samym kablem antenowym bez dodatkowych przewodów ). Niefabryczne wszystkie po kolei nie czynią tego, dlatego konieczne jest założenie separatora w Passacie posiadającym wzmacniacz, np B5 3B, 3BG...

 

Podepnę się pod temat żeby nie powielać wątków.

 

Czy jest możliwość wyłączenia tego w oryginalnej navi MFD wer.D przez VAG-A?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeszcze ja:),problem ten sam,ale podpowiedzcie,jak rozpoznać wejście ISO od DIN?? z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, jeszcze ja:),problem ten sam,ale podpowiedzcie,jak rozpoznać wejście ISO od DIN?? z góry dziękuję.

 

na allegro wpisz "separator antenowy" i pooglądaj sobie zdjęcia jak wyglądają wtyczki antenowe ...

 

ISO - mały kapselek- nasadka

DIN - długi bolec głęboko wchodzący do radia

 

jeśli radio ma wejście antenowe DIN to można dokupić przejściówkę DIN-ISO i wetknąć ją do radia - od tej pory mamy radio z wejściem ISO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może tu Ktoś powie mi , gdzie podpiąć ten czerwony kabelek ?

423615944jr4.th.jpgthpix.gif

Oryginalnie pod podsufitką idzie tylko jeden kabel , połączony szybkozłączką z kablem który wychodzi wprost z anteny.

Po zamontowaniu nowej anteny , nie wiem gdzie podpiąć właśnie ten dodatkowy.

 

-------------------------

cyt. tu

w ewekcie , kupiłem nową antenę , taką samą jak była ( z jednym kablem i szybkozłączką) za cenę 89 zł i ją założyłem.

Ta z dwoma kablami - do śmieci (gdyz w niej gwint się nawet "przegwintował" )

Problem z anteną rozwiązałem.

Przy okazji już wiem jak "rozpracować" podsufitkę.

Edytowane przez radas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy separator pomoże tylko w B5? Mam B4 i nie jestem zadowolony z odbioru radia, mam radyjko Sony i zastanawiam się czy separator może pomóc w moim przypadku. Doc, dzięki za odpowiedz na PW, ale zasięgne jeszcze języka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem ten sam problem, pierw zmienilem radio bo te peirwsze bylo szajs. w miedzyczasie dowiedzialem sie ze to wina wzmacniacza anteny i kupilem separator. podlaczylem nowe radio bo akurat przyszlo i GOWNO dalej zaklocenia, dobra zmieniam antene bo i tak uszczelka do wymiany a nie chcialem siliconem lepic... kupilem antene ze wzmacniaczem = GOWNO. i co zrobilem ? podlaczylem antene tylko srodkiem kabla koncentrycznego, miedziana wiazka ktora jest przy zewnetrznej izolacji zostala odlaczona i tyle

 

problem rozwiazany radio gra mi do teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podlaczylem nowe radio bo akurat przyszlo i GOWNO dalej zaklocenia, dobra zmieniam antene bo i tak uszczelka do wymiany a nie chcialem siliconem lepic... kupilem antene ze wzmacniaczem = GOWNO. i co zrobilem ? podlaczylem antene tylko srodkiem kabla koncentrycznego, miedziana wiazka ktora jest przy zewnetrznej izolacji zostala odlaczona i tyle

tylko Gówno i gówno ;-)

Trzeba było w łapkę wziąć mierniczek, odłączyć przewody przy grzybku i dowiedziałbyś się, że masz zwracie z masą ( cały czas masz ).

Półśrodek. Radio nie odbiera tak jak powinno mimo, że działa Ci lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem separator i jestem zadowolony z działania. Na jednej z aukcji allegro znalazłem dobry schemat podłączenia:

f7e826b78b11fb76m.jpeg

zdjęcie pochodzi z aukcji użytkownika http://allegro.pl/show_user.php?uid=1046096

 

W praktyce zamontowany u mnie wygląda tak:

0dbe25111bb1e8f1m.jpg f411531f7b236816m.jpg

 

Po podłączeniu niebieskiego przewodu z separatora do wtyczki przewodu z ta żółtą etykietą też dało efekt, może komuś się przyda:

039eff0b2a0a351em.jpg

 

Efekt bardzo dobry, odbiór naprawdę się poprawił, chociaż wcześniej nie było tragicznie, ale teraz słabsze stacje słychać bardzo dobrze, mam też nadzieję, że w trasie będzie dużo lepiej. Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko Gówno i gówno ;-)

Trzeba było w łapkę wziąć mierniczek, odłączyć przewody przy grzybku i dowiedziałbyś się, że masz zwracie z masą ( cały czas masz ).

Półśrodek. Radio nie odbiera tak jak powinno mimo, że działa Ci lepiej.

 

 

o jakim grzybku mowisz? i w ktorym miejscu moze byc te spiecie bo kabel antenowy wyglada wrecz idealnie a mialem okazje go ogladac przy sciaganiu podsufitówki, przy antenie wtyczki itp w bdb stanie, przy radiu rownierz wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek. Gdzieś masz zwarcie. Ja tego nie wywróżę gdzie, ale korzystając z miernika jesteś w stanie szybko to sprawdzić.

Jesli odłączysz przewód antenowy z dwóch stron, z jednej podłączysz miernik, sprawdzisz czy jest na nim zwarcie czy nie. Zarówno omomierzem, jak i dźwiękowym testerkiem.

 

Podobnie sprawdź przy grzybku anteny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bedzie czas to sprawdze to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc,

 

Odnosnie jeszcze montazu separatora, to u mnie jest podlaczony pod kabelek, ktory dopiero po wlaczeniu radia daje napiecie +12V, zawsze to te pare mA mniej poboru jak auto w nocy zostawione i radio nie dziala ;)

 

Jak u mnie radio slabo gralo, to przyczyna okazala sie antenka wkrecana w stopke, po prostu przy myciu auta w myjni, jak wykrecalem antenke z czasem ja"ukrecilem", bo jest delikatna w miare ;) A sprawdzilem to, ze cos jest nie tak, gdy ruszalem antena i raz odbior byl slabszy, a raz gralo ladnie. Teraz mam nowa i uwazam jak ja wkrecam, zeby nei za mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

kupiłem separator iso do oryginalnego radia VW,ale nie mam napięcia na wyjściu z separatora(wszystko podlączone prawidłowo)

a drugi problem to nie działają głośniki z tyłu

ma ktos jakieś pomysły co to moż byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja potwierdzam doskonałe działanie radia przy zastosowaniu separatora. Teraz łapie nawet stacje baaaardzo odległe. Powiem więcej. Łapie za dużo i stacje się nawet nakładają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i ja potwierdzam doskonałe działanie radia przy zastosowaniu separatora.
... ano tak to konstruktorzy zaplanowali ;) dlatego być to musi przy nieoryginalnym radioodtwarzaczu o czym pisałem swego czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kierując sie tym wątkiem założyłem dzisiaj separator. Gorąco go polecam. Odbiór dotychczasowo odbieranych stacji znacznie się poprawił oraz odkryłem w eterze nowe stacje, które wcześniej były dla mojego radia nieosiągalne.

Edytowane przez tom11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności