Skocz do zawartości
Gość zetes

antena radia,słaby zasięg,co zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

niektóre miały tak, że wystawiały na wyjście antenowe +12 dopiero po podłączeniu anteny.

No a tak łopatologicznie: jak to sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę o dokładny opis wymiany przewodu antenowego w passacie b5 kombi, czyli od tylnego słupka do radia, krok po kroku(co zdemontować, w jakim miejscu przeciągnięty jest przewód)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy kupiłem ostatnim czasem dwie anteny. Rekina i zwykłą z batem. Obie okazały się badziewiem. Renik nie zbierał żadnych stacji, bat odbiera jedynie i bardzo słabo Zetkę. Obie kupiłem na allegro i obaj sprzedawcy dostali odemnie NEGATYWA. Po chwili na mojej skrzynce pojawiły się dwa maile że ja też dostaję negatywa ponieważ nie wiem co kupuję. Obaj okazali się teraz sprawiedliwi i piszą że do tych anten trzeba separator. Dodam że antena z batem ma wbudowany wzmacniacz a nie jest anteną pasywną i w aucki koleś pisał że ma działać bez zarzutu.

 

Moje pytanie o ten separator bo w tematów masa o tym ale jakoś nie przekonuje mnie to. Piszę właśnie z jednym kolesiem z okolicy od CAR AUDIO http://www.caraudiosystem.com.pl

 

Seba twierdzi że separatory i inne mixy dupy nie urwią i dalej będzie szum, przerywanie itp. Poradźcie bo nie wiem co teraz zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po montażu separatora działa idealnie na oryginalnej antenie Passata. Wcześniej nie dało się słuchać radia. Kupiłem zwykły za 15 pln w sklepie elektronicznym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KBC85 - to zależy czy radio było orginalne czy też dokładane. "Separator" ma za zadanie dostarczenie napięcia zasilania (+12v) do wzmacniacza anteny (w oryginale wbudowane w postawę anteny). Fabryczne radia VW dostarczają z automatu zasilanie do wzmacniacza antenowego poprzez kabel antenowy. Jeżeli zmieniasz radio musisz zastosować separator by dostarczyć zasilanie do wzmacniacza w antenie w przeciwnym wypadku wzmacniacz robi za przerwę.

Jeżeli zmieniasz antenę to opcji jest więcej, antena może być ze wzmacniaczem zasilanym poprzez kabel antenowy (tak jest w oryginale), osobnym kablem który podłączasz do 12V (wiele modeli sprzedawanych na aledrogo) lub bez wmacniacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , ja mialem oryginalna antenke + separator do radia sony i slabizna byla szumy , gubienie zasiegu i wymienilem na antene z marketu za 19zl i dziala jak reką odiąl , bezproblemowo Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie już gdzieś było, lecz pomimo przewertowania wszystkich postów, nie znalazłem.

Gdzie w Passacie B6 podłączyć kabelek separatora pod +12V ?

Czy zapalniczka bedzie dobrym rozwiazaniem ? Nie będzie "kradło" prądu ?

Jeśli ok, to czy podłączeniu pod w/w pojawiają się jakieś trudności techniczne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie, ale…

… jest niebieski z napisrm ANT. I pod niego podłączyłem będąc pewnym, że daje on odpowiednie napięcie.

Lecz radio dalej źle grało. W końcu zebrałem chęci, rozkręciłem i pod kabel z separatora podłączyłem bezpośrednio +12V z akumulatora. I zaczęło grać !

Choć nie do końca, bo przy ruszaniu dwoma przewodami antenowymi przerywalo. Okazało się, że dodatkowo wtyk fakra (biały) jest uszkodzony. Przy próbie jego ściskania (i podłączonym separatorze na krótko pod aku) dopiero radio żyje. Tak, że czeka mnie wymiana fakra i

właśnie doprowadzenia +12V do separatora.

BTW. a ten z napisem ANT po sprawdzeniu okazał się, że daje ok. 9V.

Edytowane przez radas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie sytuacja jest trochę inna, zakupiłem separator, założyłem i jak samochód jest na postoju to ściąga mnóstwo stacji radiowych a jak tylko zacznę jechać i chciałbym jakąś posłuchać to sygnał gubi, szumy i mało co słychać, wymieniłem separator ale efekt jest taki sam. Dodam że nie ma znaczenia czy samochód jest odpalony czy zgaszony to sygnał jest ok, ale gdy zaczniemy jechać samochodem coraz szybciej to sygnał coraz gorszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

U mnie sytuacja jest trochę inna, zakupiłem separator, założyłem i jak samochód jest na postoju to ściąga mnóstwo stacji radiowych a jak tylko zacznę jechać i chciałbym jakąś posłuchać to sygnał gubi, szumy i mało co słychać, wymieniłem separator ale efekt jest taki sam. Dodam że nie ma znaczenia czy samochód jest odpalony czy zgaszony to sygnał jest ok, ale gdy zaczniemy jechać samochodem coraz szybciej to sygnał coraz gorszy.

 

pewnie podłączyłeś się pod GALA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pewnie podłączyłeś się pod GALA

Chyba raczej nie, ponieważ taki sam jest efekt jak separator jest podłączony bezpośrednio z akumulatora, na oryginalnym radiu oczywiście bez separatora jest wszystko w porządku tylko na zamienniku jest kicha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w moim pasku b5fl po właczeniu radia strasznie terkocze w lewym głośniku. Dzieje się tak niezależnie czy silnik pracuje czy nie. Przy korzystaniu z USB wszystko jest ok. Czy ma to związek z anteną? Radio nie jest oryginalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam nieoryginalne radio i rowniez mam slaby zasieg.

 

Wymienilem antene na nowa ze wzmacniaczem, na wzmacniacz podalem +12V, wymienilem przewod antenowy i sytuacja sie nie polepszyla.

Jak odepne +12V to nic nie lapie.

 

Co tu moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabe radio? Jaki model/producent radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JVC KD-S777R Moze to byc przez to radio?

 

A jeszcze pytanie. Jak mam wzmacniacz w antenie podpiety pod 12V+ to moge zastosowac separator??

Edytowane przez McBoss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to samochód? jaka to antena że ty podpiąłeś 12V jak rozumiem bez separatora?

Są wzmacniacze zasilane przez osobny kabel, lub tym antenowym ale w tym przypadku trzeba separator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat B5 1998r

 

Antena jaka kupilem jest taka:

antena43002.jpg

 

Czerwony kabelek podlaczylem pod +12V. Wtyk antenowy wpialem do nowego przewodu jaki zakupilem i pociagnalem do radia.

Sygnal sie nie poprawil, jest taki jak na starej antenie, bacie, kablu. Dlatego teraz pytam, czy moge zastosowac dodatkowo separator pod taka antene jak wyzej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz takiej potrzeby by stosować dodatkowo separator - wzmacniacz w antenie zasilasz bezpośrednio przez ten czerwony kabel. Pytanie jest jaka jest masa i jakiej jakosci jest ten wzmacniacz w antenie. W niektórych regionach naszego kraju odbiór stacji pomimo dobrej anteny może być kiepski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bez porownania lepiej mi odbieralo radio w A4 B5. Pozniej mialem golfa i taka sama sytuacja jak w Passacie.

 

Zamowilem dluzszy bat, zobaczymy co bedzie.

 

 

Jeszcze jak mozesz mi opisac, to jak sprawdzic dokladnie ta mase o ktorej piszesz???? Miernik mam jak cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności