Skocz do zawartości
Gość zetes

antena radia,słaby zasięg,co zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam taki problemik, mfd i oryginalna antena ale bacik jest inny 40cm sam drut, bez tej cewki nawiniętej na całej długości jak w oryginalnej, od początku słabo odbierała, przeczyściłem styk w antenie w środku i pomogło ale to jeszcze nie to co miałem w poprzednim passacie na antenie zwykłej (nie gps), kupiłem bacik jak oryginał nowy tani ale jest inny, na końcówce napisane dab czyli dlatego pewnie słabo odbiera. i teraz pytanie czy ktoś kupował bacik na allegro m6 w miarę tanio i oryginalny albo o jakości oryginału jeśli tak to proszę o namiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jak chcąc sprawdzić czy kabel anteny jest w całości to wystarczy podłączyć miernik kabelkiem od anteny w samochodzie do anteny na dachu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem jak chcesz wpiąć ten miernik. Idealnie byłoby przyłożyć sondy miernika na jednym i drugim końcu kabla, ale to jest raczej nie możliwe więc proponuję prostszy sposób. Żeby sprawdzić ciągłość, czyli czy ekran jest cały i żyła gorąca cała to na jednym końcu kabla je skręć/zewrzyj/połącz a na drugim sprawdź ciągłość (jedna sonda do żyły gorącej, druga do ekranu). Kolejną rzeczą jest sprawdzenie czy między żyłą gorącą a ekranem/masą nie ma przebicia. W tym celu upewnij się że są one rozłączone na jednym końcu kabla i nigdzie nie dotykają, a na drugim miernik w garść i sprawdzasz czy jest przejście czy nie. i to w zasadzie tyle, więcej zwykłym miernikiem nie zbadasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby sprawdzić kabel musisz dostać się do podsufitki odpiąć wtyczkę i wtedy mierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mr_

Czy oryginalna antena w Passacie B5 ma wzmacniacz? Chcę ją wymienić i nie wiem jaką kupić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ma wzmacniacz znajduje się w stopce anteny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak większość w tym temacie, mam problem z odbiorem.

Radio Clarion, kilkuletnie, ale grało idealnie w Golf3, Golf4, teraz Passat.

W Golfie 3 jak i 4 miałem też separator, grało super.

Tutaj strasznie słabo mimo też separatora.

Zakupiłem nową antenę, koszt nieduży http://allegro.pl/show_item.php?item=4155232443

Dzisiaj zakładałem i zobaczyłem, że ta antena co mam aktualnie, ma 2 przewody, 1 męski i 1 żeński.

Nie wymieniłem w końcu.

Wnioskuję, że 1 przewód to antena (Raku1), a 2gi (Raku2) przewód to zasilanie? GPS.

Antena jest normalna.

I teraz pytanie czy jak podłącze tą kupioną i tylko podłączę antenę a 2gi przewód oleję to będzie ok?

Czy wymienić tą co kupiłem na taką z 2 przewodami? Bo widziałem też takie na Allegro.

Poza tym czy to może być problem z anteną/wzmacniaczem, że np podłączam ładowarkę samochodową i ładuję tel to strasznie zaczyna siać na każdej stacji.

Jakby coś z masą?

Bo aktualnie czy mam podłączony separator czy odłączony to nie ma to znaczenia.

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli z twojej anteny wychodzi drugi przewód to podłącz pod niego +12 najprawdopodobniej jest to oddzielny przewód który powinien zasilać wzmacniacz w obecnej antenie. W oryginale wzmacniacz anteny zasilany jest przez przewód antenowy a fabryczne radia vag maja wbydowany taki separator, dlatego trzeba do zamiennych radi przy ori antenie stosować separator który zasila wzmacniacz w tej antenie nie uszkadzajac przy tym radia. Masz dwa wyjścia:

1. zostawić separator, zamienić anteną na taką którą kupiłeś i będzie oki

2. wyjać separator, zostawić anteną którą masz i pod przewód który wychodzi z anteny podać napięcie 12v. Oczywiście zakładam ze antena jest sprawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.

Z anteny wychodzą 2 przewody, 1 jest to Raku1 a drugi Raku2, po napisaniu posta przypomniałem sobie, że mam w aucie fabryczny telefon, który usunąłem, nie używałem, także podejrzewam, że 1 z tych wtyczek to do telefonu, a antena jaką mam to byłaby w takim przypadku FM+GSM?

Tak więc skoro nie potrzebuję GSM, to ta zwykła antena, którą kupiłem powinna być ok, tylko teraz muszę się upewnić, która wtyczka idzie do radia (ale to mogę zobaczyć miernikiem, która wtyka jest antenowa), a która jest do GSM, ponieważ jak wczoraj się bawiłem to praktycznie po rozpięciu wszystkich wtyczek, radio grało tak samo, bez zmian, przynajmniej na postoju.

Wnioskuję z tego, że może wzmacniacz w antenie może nie być w najlepszej kondycji.

Jeszcze dla pewności - zarówno na wyjściu separatora jak i na wejściu wzmacniacza w stopce w przewodzie, powinno być 12V jak radio gra itd w zależności czy podłącze na stałe czy pod Remote?

 

ps.

Jak na złość, po wczorajszych zabawach, rozpinaniach, spinaniach, radio grało dzisiaj całkiem dobrze, ktoś obcy nie znający historii pewnie by nie pomyślał, że coś jest nie tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powalczyłem dzisiaj z anteną.

Wygląda to tak: zasilanie z separatora wychodzi, ale na przewodzie co się już wpina w stopkę/wzmacniacz napięcia nie ma.

W sumie tak jak pisałem, mam tam 2 wtyczki, to na żadnej nie ma napięcia.

Dodatkowo sprawdziłem przewód, który uważam za radiowy i nie ma przejścia na mierniku od wtyczki z przodu auta do wtyczki w podsufitce.

Jakby był przełamany :/

Czy to się zdarza? Kurde, nie spodziewałem się tego..

Drugiego przewodu nie sprawdziłem, bo samemu te wtyczki utrzymać chyba niewykonalne.

Zwarć też nie ma na przewodach.

Także nie wiem teraz, który przewód to antenowy, a który GSM.

Poniżej kilka zdjęć, które zrobiłem.

Ogólnie to patrząc na nie, przewód antenowy to wg mnie ten prawy.

1 przewód widać, że ktoś robił, rozkleiłem cały i sprawdziłem, wszystko z nim na miernik ok.

 

32TqoIWl.jpg TVkOlzxl.jpg

 

uD1azx1l.jpg icDw9XCl.jpg

 

5M4rN9sl.jpg ileRfsFl.jpg

 

3MMvc27l.jpg cfeQVEOl.jpg

 

Czy ktoś potrafi powiedzieć, który przewód to antenowy, a który to GSM?

Żebym miał pewność.

Czyli z tego wnioskuję, że chyba mam gdzieś pęknięty przewód?

A opcja np pociągnięcia zasilania np z zapalniczki z bagażnika to dobry pomysł?

 

Dzięki z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktokolwiek...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

antenowy to ten na 1 foto z czarnym gniazdem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten z lewej?

Kurde to ja cały czas byłem w błędzie.

Czyli muszę wymienić antenę na taka z Raku2..

Ale czemu nie ma na tej wtyczce zasilania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak separator jest podłączony prawidłowo i radio włączone to musi być napięcie a jeśli nie to uszkodzony kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Separator podłączony jest na 100% dobrze i radio włączone, a mimo to napięcia nie ma na wtyczkach.

Jeszcze raz przedzwonię kabel, ale aż dziwne, bo żeby przewód pękł to ktoś albo coś musiał robić albo coś się wydarzyło, przecież on ani cienki, ani delikatny..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja również mam problem z odbiorem sygnału radia.

radio jakie zamontowałem to:

http://www.erisin.com/erisin-es7000a-7-hd-vw-android-40-car-dvd-player-gps-wifi-3g-canbus_p451.html

pod niego podłączyłem separator:

https://car-tronic.pl/separator-antenowy-din-2x-fakravwseatskoda-2002-p208.html

niebieski przewód separatora podłączyłem do 5 na poniższym foto (auto antena control cable)

http://www.erisin.com/images/htmlarea/ES7000A/ES7000A_M16.jpg

Niestety, ciągle odbiera tylko maryja :(

...

???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu nr 15 to też separator wyrzuciłeś go?? Ten separator który kupiłeś jakiś dziwny, czemu ma dwa wyjścia?. Zobacz czy przewód nr 5 podaje +12. No i przede wszystkim te radia pracują na róznych częstotliwościach przestaw na europa bo moze jest usa lub co innego w ustawieniach. Zobacz czy dobrze wpiąłeś antenę do radia bo może siedzi w TV.

P.S. Fajne radio szkoda ze nie ma dvb-t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie w b6 są dwie anteny zakończone dwoma oddzielnymi przewodami zakończonymi fakra, więc ten dołożony jest nie przydatny (wejście na jedną antenę)

Tak, z tego co pamiętam przewód nr 5 daje +-12 v(choć miam słaby miernik i ciężko było masę znaleźć w zasięgu miernika, więc to mierzenie było takie nieprecyzyjne)

W ustawieniach nie znalazłem zmian na inny zakres, mam mniej więcej ustawione na 80parę - 108 fm.

Antena na pewno włożona dokładnie.

Do radia chińczycy nie dokładają dokładnej instrukcji, więc nie mam pewności, czy ten niebieski przewód nr 5 napewno jest do podłączenia z separatorem (oryginalnie jego koniec był zaślepiony)

P.S. Też chciałem kupić z dvb-t, ale te z mpeg4 były wysyłane tylko z chin, więc vat itd. Dlatego zdecydowałem się na te z Androidem. O jego wadach i zaletach krótko napisałem w innym wątku. Ogólnie fajne jest to, że mogę mieć jednocześnie z(z ikonami na pulpicie): Automapę, Sygic, iGo, TomTom, Osmand....

Edytowane przez radas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakiś sensowny pomysł skąd pociągnąć 12V dla anteny? Jest gdzieś jakaś złączka w bagażniku (kombi) na której pojawia się 12V po zapłonie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x gniazdo zapalniczki po prawej stronie w bagażniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności