Skocz do zawartości
hahorek

Alkomat - obowiązkowy element wyposażenia ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli to wprowadzą to trzeba się liczyć z tym że alkomaty podrożeją o ....set procent. Wniosek jest aż nadto oczywisty. Wujka szwagra teścia brat ma firmę importującą alkomaty i trzeba chłopinie pomóc bo słabo schodzą :). Natomiast dobrym pomysłem wydaje się być obowiązek wyposażania wszystkich nowych aut w takie ustrojstwo i możliwość odpalenia dopiero po dmuchnięciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trochę "bzdurny" pomysł. Co do ceny to przypuszczam że już będzie rosła, zaraz pojawia się promocje kup teraz za rok będzie drożej.

 

Mamy osoby które w ogóle nie piją co z nimi ?

 

Co jak ktoś bierze lekarstwa przez co nawet jak by chciał nie może pić.

 

No i najwazniejsze co z tego że go bede miał w aucie a kto mi udowodni że go użyłem bądź też nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł podobny do tego z obowiązkową jazdą na oponach zimowych między listopadem a kwietniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i najwazniejsze co z tego że go bede miał w aucie a kto mi udowodni że go użyłem bądź też nie ?

 

Przeczytaj jeszcze raz artykuł z linku i sam sobie odpowiedz na pytanie.

 

Dodam tylko że wedle statystyk ok 70% pijanych kierowców to Ci co jechali na kacu (lub zaraz po nim) a nie wstali od kielicha. Wydawało im się że nic nie wydmuchają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie mówi się, że alkomat będzie obowiązkowy w aucie. Jestem ciekaw czy rozszerzą to na pozostałe pojazdy bo ja np. mam jeszcze motocykl, motorower, rower, rolki. Tylko jak wyposażyć np rower w alkomat? Taśmą do ramy przymocować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko jak wyposażyć np rower w alkomat? Taśmą do ramy przymocować?

 

Taa a jak Ci coś wykaże to zablokuje pedały żebyś nie mógł jechać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybory sie zbliżają, to pierd....olą bzdury z Kaczorem Donaldem na czele :kwasny: bzdetny przepis, nie ma racji bytu i raczej nie wejdzie w życie. W żadnym kraju tego nie ma a my pierwsi też na pewno nie bedziemy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W żadnym kraju tego nie ma
w pażdzierniku2012 roku francuska policja czepiała się mnie o brak tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznę sprzedawać wężyki z końcówką do podłączenia do wentyla tak aby można było wdmuchać powietrze w alkomat coby pojazd ruszył (to tak na wypadek jakby samochody wyposażali w alkomat podłączone do zapłonu) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niby nie ma, a niby jest

pewnie dlatego obyło się bez mandatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alkotest w autach nie przejdzie ;) kto to wszystko sfinansuje. Kto w maluchu coś takiego zamontuje jak blokada zaplonu na alkotest. W nowych autach już to sie pojawia z tego co slyszalem już jakieś volvo z tym alkotestem maja wypuścić albo już jeździ na drogach. Ale wprowadzić to w ciągu roku ? Nie całego roku w zasadzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Alkotest w autach nie przejdzie ;) kto to wszystko sfinansuje. Kto w maluchu coś takiego zamontuje jak blokada zaplonu na alkotest. W nowych autach już to sie pojawia z tego co slyszalem już jakieś volvo z tym alkotestem maja wypuścić albo już jeździ na drogach. Ale wprowadzić to w ciągu roku ? Nie całego roku w zasadzie

 

z tego co zrozumiałem chodzi o alkomat przenośny, jedno- lub wielorazowy nie podłączony do zapłonu, co ciekawe wszędzie mówią o tym że trzeba będzie posiadać, ale niekoniecznie stosować, a za niezastosowanie alkomatu i jazdę na podwójnym gazie kary dodatkowej nie będzie

 

ja bym poszedł dalej, jak już wszystkie samochody będą wyposażone w alkomaty połączone z zapłonem należy przyjąć, że jak ktoś jedzie to jest trzeźwy i można zrezygnować z alkomatów w radiowozach (odpadają koszty zakupu i aktualizacji badań)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to taki przepis i tak nie wejdzie w życie i nie ma prawa bytu :jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Według mnie to taki przepis i tak nie wejdzie w życie i nie ma prawa bytu :jasne

 

Że nie ma prawa bytu to jedno, ale że nie wejdzie to nie byłbym taki pewny. Nie takie absurdy są w przepisach. Czytałeś przepisy dotyczące dopłat do budowy domów energooszczędnych? To jest absurd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Alkotest w autach nie przejdzie ;) kto to wszystko sfinansuje. Kto w maluchu coś takiego zamontuje jak blokada zaplonu na alkotest.

Gdzie masz napisane że ma być to alkotest połączony z blokadą zapłonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wiadomościach słyszałem. Premier jasno nie określił w którą stronę zamierza pójść z proponowaną ustawą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - pewnie zrobią jak z gaśnicami. MUSI BYĆ! i tyle. 60% gaśnic jest niesprawna albo nie ma przeglądów.

po drugie - czy jak jakiś debil naćpa się i zabije kogoś, wprowadzą obowiązek posiadania narkotestów??

Moim zdaniem głupi przepis.

Inna sprawa, że powinni zmienić kary dla kierowców którzy prowadzili pod wpływem. Powinni za karę pracować przy osobach poszkodowanych w wypadkach. Sadzanie do więzienia nic nie daje (poza super opieką lekarską i darmowym wiktem z naszych podatków).

Wyższe kary!! Cięższe!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyższe na pewno powinny być za recydywe. A każdy czuje się bez karny i nie dość że bez dokumentów uprawniających do ruchu jeżdżą to jeszcze na podwójnym gazie.

 

Dobry przykład z tymi narko-testami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności