Skocz do zawartości
Gość prandi

CZY WARTO PRZECHODZIĆ NA SERWIS LONG LIFE ?

Rekomendowane odpowiedzi

w kwestii olejow do pd to tylko firmowki: motul, valvoline, texaco, fuchs i pare innych. ostatnio zalalem ojcu do avb wlasnie valvoline 5w40 durablend 505.01 i ustawilem tryb 15kkm. wczesniej byl longlife 50kkm, z tym, ze zmieniany byl po ok. 30kkm, ale to bylo jeszcze na belgijskich drogach. gdzie kupowac olej? ja kupilem w intercarsie, natomiast motula mozna brac od mammuta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie czy jak pojade na swoj pierwszy przeglad gwarancyjny ze swoim olejem np. MOTUL SPECIFIC i filtrami (oleju, klimy) to beda mieli jakies "ale" w servisie?

aa i czy jak juz sie zdecyduje wybrac jakis servis to bede musial jezdzic w to samo miejsce do konca gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość loco

Serwis ma prawo odmówić dokonania przeglądu gwarancyjnego, jeśli ma się on odbyć z użyciem nie ich materiałów.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Servis mozesz sobie wybrac. W jednych jest drozej w innnych taniej ! Ale materiały w czasie gwarancji muszą byc ich. Zrobią ci na twoich ale pózniej po awarii silnika (odpukać) mogą powiedziec "olej był nie taki, mógł byc podrobiony"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem passata z przebiegiem 48000 km, który był użytkowany w Niemczech i ustawiony na longlife. Jedyną wymiane oleju miał przy 30000 km. Rozmawiałem z serwisem (mam tam kolegę, więc nie było żadnego naciągania tylko dobra porada) i uzgodniliśmy, że lepiej jest przejść w polskich warunkach na wymianę oleju co 15000 km. Zdecydowałem się więc wymienić olej już przy 50000 km. U nas trochę inaczej wygląda eksploatacja i warto to zrobić. Polecono mi też nie Castrol a Mobil 1 ESP Formula 505.01 lub 506.01 mimo, że VW ma umowę z Castrolem. Mechanicy mówią, że po rozebraniu silnika po Castrolu widać delikatny nalot (jakby szlam) a po Mobilu silnik jest czysty. Kolega, który ma Avensisa i serwisuje go w ASO (Toyota ma też umowę z Castrolem) też zalewa Mobil, bo wszyscy mechanicy z ASO Toyoty bardziej go polecają. Coś chyba w tym jest.

Wracając do longlife, to jest to moim zdaniem pozorna oszczędność, no chyba, ze ktoś cały czas jeździ w trasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym longlife to nie tak do konca wymiana oleju co 30 tys, ja mam u siebie tez longlife i zrobione od nowego 14 tys i wczoraj zaswiecil mi sie servis za 2700 km, dodam ze ok 10 tys km z tego zrobilem po europejskich autostradach, i tak sie teraz zastanawiam czy sie komys tak udalo zeby go komp zawolal na servis z przebiegiem ok 30 tys czy to tylko taka bajka zeby lac 2 razy drozszy olej, bo nie dawno kupowalem litr to placilem prawie 90 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tym longlife to nie tak do konca wymiana oleju co 30 tys, ja mam u siebie tez longlife i zrobione od nowego 14 tys i wczoraj zaswiecil mi sie servis za 2700 km, dodam ze ok 10 tys km z tego zrobilem po europejskich autostradach, i tak sie teraz zastanawiam czy sie komys tak udalo zeby go komp zawolal na servis z przebiegiem ok 30 tys czy to tylko taka bajka zeby lac 2 razy drozszy olej, bo nie dawno kupowalem litr to placilem prawie 90 zl

W moim pierwszy serwis odbył się właśnie po 30 tys. i po tylu się przypomniał. Jednak moim zdaniem longlife to pozorna oszczędność. Nawet jak miałbym zapłacić kilka zł więcej wolę wymianiać olej co 15 tys. i mieć pewność, że silnik jest w dobrej formie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o rozpatrzenei mojego przypadku (chodzi o model B5, ale pytanie bardziej dotyczy oleju):)

Silnik AVB na pompowtryskach, 103tys przejechane. Do tej pory mialem 3 wymiany oleju co 30tys km (olej castrol 5w-30 507.00). Silnik chodzi doskanale, zadnych wyciekow, oleju dolewam kilka kropelek po trasie Norwegia - Polska - Norwegia.

Czy moge uzyc oleju Motul 5w-30 507.00 czy lepiej trzymac sie castrola ?

Czy powoli myslec nad przejsciem na gestszy 5w-40 ?

 

Pozdrawiam i dziekuje,

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moge uzyc oleju Motul 5w-30 507.00 czy lepiej trzymac sie castrola ?

Czy powoli myslec nad przejsciem na gestszy 5w-40 ?

Ja bym przeszedł na Mobil ESP Formula 505.01 lub 506.01.

W serwisach toyoty i vw mimo, że mają podpisane umowy z castrolem polecają właśnie mobila.

Jeżeli przebieg masz oryginalny, to nie mam sensu przechodzic na gęstszy - to jeszcze żaden przebieg dla tego silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można znaleźć jakieś kompletne zestawienie norm vw.?

Tzn. wyszczeg. który numer oznaczenia oleju co dokładnie oznacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was Koledzy!!! Każdy z Was ma po trochu racji ale jak w każdym bądź razie rozmawiałem ze sprzedawcą zatrudnionym w hurtowni olei, który powiedział mi, że jeżeli samochód posiada filtr cząstek stałych tzw. DPF to nie należy zmieniać na inny olej tylko lać LONGLIFE 5W30 jak np. w moim przypadku CASTROL PowerFull LL III5W30. Nie wiem co o tym myśleć ale ja w każdym bądź razie tak zrobię. Wybór pozostawiam Wam!!! Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marekendriu
W kwestii formalnej przeglady LONGLIFE sa ustawiane co 50 tys km. a komputer samochodu sam skraca do okolo 25-30tys km. Servis LONGLIFE jest wskazany przy przebiegach autostradowych .... w niemczech. Z poziomu "zegara" mozna przejsc na zwykle przeglady co 15 tys km. W DRUGA STRONE Z POZIOMU ZEGARA NIE DA SIE PRZEJSC, TYLKO PODLACZENIE DO KOMPA !

Witam!Mi przy wymianie oleju LL gosc z ASO powiedzial,ze szwaby jakos zakodowaly tego paska i nieumie nastawic nastepnej inspekcji po 30.000 tylko 15.000 lub 50.000.Ustawil mi na 15.000 i powiedzial zeby pozniej podjechac to go znow o 15 przestawi.A z tego co tu czytam to powinien ustawic te 50.000 tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wlewam do mojego kazdego VW/AUDI olej FUCHS dobrany według katalogu do silnika, i nie narzekam nic nie dolewam, wszystko smiga na long life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej Castrol SLX jest odpowiednikiem Edge 5W30 z tym, że jest nieco lepszy. Sam Edge charakteryzuje się bardzo dożą czystością i niskim poziomem wytrącania spopielin. Ten Castrol jest najczystszym olejem jaki można kupić. Żaden Motul, Mobil i inne Valvolin nie ma tak niskiej wartości spoielenia jak Castrol. To przekłada się na utrzymanie silnika w większej czystości. Im mniej spopielin tym mniej związków siarki w oleju, a im jej mniej tym zdrowiej dla silnika. Nie za bardzo wierzę w LL ale na tym oleju silnik diesla spokojnie może strzelić 20 kkm a benzyna 25 - 30 kkm.

Porównajcie sobie tabele właściwości Castrola Edge z jakikolwiek innym produktem. Lepkość w 100 st i inne parametry biją konkurencję na głowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś wytłumaczy mi tą sytuację: Passek (jak w sygnaturze) ma obecnie przebiegu ok. 116 tys. km. W książce serwisowej mam dotąd 4 przeglądy co ok. 25 tys. km. i ostatni przy 102700. i teraz moje pytanie, dlaczego olej dotąd był zmieniany co drugi serwis, czyli co 50 tys. km ? Bo tak wynika z książki ... Czy to normalna praktyka? Oczywiście auto serwisowane w ASO gdzie zostało kupione we Włoszech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i tak sie teraz zastanawiam czy sie komys tak udalo zeby go komp zawolal na servis z przebiegiem ok 30 tys

...

 

-u mnie pokazuje na dzisiaj (-aktualny przebieg 27300 km) "jeszcze 1700 km/ 91 dni do serwisu"! Termin juz mam w VW i bedzie "jak w morde strzelil"- autko 2 latka stare i przejechane "na komputerze" 30 000 km. do serwisu ;-) ... !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dlaczego olej dotąd był zmieniany co drugi serwis,

 

To jakaś niedorzeczność tak nie może być. Zastanawiamy się czy 30 tys to nie za dozo dla LL III a Ty masz co 50 0000 ! Absurd. Wiem, że Włosi i Francuzi nie dbają szczególnie o samochody, ale to już przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. W ub. tygodniu kupiłem Passata 2,0TDI CR 2009r. Jest to mój 6 VW! Zawsze olej wymieniałem co 15tys.km., ale od roku robię dużo km. rocznie 45tys.km. Ponieważ mam do pracy w dwie strony 100km. auto "lata" przede wszystkim na trasie, prędkość 100-120km/h. Kupując auto, kolega z serwisu VW sprawdził mi po VIN-ie całą historię. Auto robiło przeglądy co 10 miesięcy, co 30tys.km., czyli olej LL. W tej chwili ma 135tys.km. Proszę Was, napiszcie swoje zdanie, czy przy moich rocznych przebiegach, mam dalej wymieniać olej co 30tys.km? Pozdrawiam

PS. Czy już teraz wymienić rozrząd, jeszcze trochę pojeździć, gdyż w tym silniku wymiana aż co 180tys.km.

Edytowane przez macvw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie zalewam oleje LL ale i tak wymianiam systematycznie co 15tys. Ja na Twoim miejscu teraz zrobilbym wymiane oleju a przy 150tys rozrzad i olej oraz zalecam wymiane oleju co kazde nastepne 15tysi. Takie wymiany oleju robilem w moim B6 z motorem 1,9 BXE zawirusowanym na 141KM. W dniu sprzedazy mial prawie 200tysi i jeszcze ori turbo i nigdy zadnych problemow z panewkami czy innymi elementami w motorze jak to pisza inni koledzy...Wiem ze technika poszla do przodu i oleje sa pierwsza klasa, ale robie przy tym na codzien i po takich duzych przebiegach te oleje czasem nie przypominaja oleju...Zrobisz jak zechcesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności