Skocz do zawartości
Gość prandi

CZY WARTO PRZECHODZIĆ NA SERWIS LONG LIFE ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość prandi

Witam, mam komunikat na kompie o przeglądzie po 15 000 km. chociaż Niemiec mówił, że mam long life (przegląd i wymiana oleju po 30 000 km). Chyba nie mam możliwości sprawdzenia jaki mam olej więc umówiłem się na przegląd zgodnie z komunikatem na kompie. Gość z ASO twierdzi, że przy następnym przeglądzie będę mógł przejść na olej i przegląd long life. Pytanie czy tak można i czy warto? Jakie zalety lub wady niesie za sobą serwis long life?

Kolejne pytanie: jaki olej zastosować, który lepszy w ocenie użytkowników? Castrol czy Mobil 1? Fabrycznie jest zalany Castrol. Passat jak poniżej B6 i na gwarancji. Silnk 2.0 TDI z filtrem cząsteczek stałych.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maly145

zaczne od końca.Ja na twoim miejscu lałbym castrola, jest to olej zalecany do VW przez producenta. A czy przechodzic na long life? No nie wiem .Ja bym lał 505.01 i przegląd co 15000 bo przegląd co 30000 w b6 to ryzyko np. tulejki wahacza pękają już po 40000 a fabrycznie zalewa sie do twojego auta castrol 505.01 . oczywiście tak można zrobić jesli sie uprzesz , podłączą w servisie vasa bo komputera twego samochodu i przestawią terminy przeglądów co 30000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość prandi

Długo czekałem na komentarz i w końcu się doczekałem chociaż trochę późno bo juz po przeglądzie. Dzięki maly 145. Piszesz o Castrolu 505.01 ja natomiast zalałem 507.00 - 220zł/4 litry (pisze na nim, że do najnowszych modeli VW - chyba nie popełniłem błędu zalewając ten olej?), który jest przeznaczony do long life ale przegląd kazałem ustawić po kolejnych 15.000 czyli po 30.000 między innymi z uwagi na to o czym piszesz.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

skąd ta informacja, że LL to wymiana po 30 tkm? Zasada działania LL opiera się na wyliczeniu momentu wymiany oleju na podstawie, krotko mowiac, stylu jazdy kierowcy np. częste przyspieszenia. Przy jeździe dynamicznej komp pokaże wymianę szybciej niż przy jeździe spokojnej. W założeniach LL dla dieseli ma granicę min. 15 tkm a max. 50 tkm lub 2 lata. Okres max. był później dla niektorych modeli obniżony do bodajże 30 tkm. Jezeli masz autko z Niemiec to na 100% LL jest aktywowany-sprawdź czy na naklejce w bagażniku pośród kodów jest QG1.

Olej 507 jest przeznaczony do silników z DPF'em (filtr cząstek stałych) ale może być stosowany zamiast np. 505.01 czy 506.01 (dla LL).

Natomiast aby uzyskać odpowiedź na pytanie czy przejść na LL, musisz wziąść pod uwagę styl jazdy, zużycie oleju (żebyś go przez dolewanie nie wymienił czasami :D ) różnicę ceny oleju 505.01 a 506.01 (chyba, że zostajesz przy 507). Najlepiej zapytaj w serwisie, tam mają taki "poradnik" np. jak spiąć wymianę oleju na LL z przegladem (inspekcją).

 

PS. Jak przejdziesz na LL to komunikatów o wymianie nie należy kasować "z kołka" bo przejdzie automatycznie na stały okres wymiany.

 

Pozdrawiam

 

Jetta_GT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN

Odradzam serwis long-life. Sprawdza się u naszych zachodnich sąsiadów, a nie u nas gdzie auta mają ciężkie życie w trasie jak i w mieście, a na stacjach mamy marne paliwo. Pozorna oszczędność, może w przyszłości okazać się bardzo kosztownym problemem z silnikiem czy turbiną. Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LL do 3BG to norma 506.01

LL do B6 to norma 507.00 (ze wzgledu na PDF)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zuse, mi w aso zalewają 507.00, mówią ze tego 506.01(ll2) to juz nie ma a za niego jest 507.00 (ll3) ale nie wiem czy to prawda jest. (wymieniam go co 15 000 km a zalewam LL) Zuse nie wiesz czy 507.00 jest zdatny do uzywania a AWX ie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja leje LL III z norma 507.00 ale wymieniam co 15tys.

LL III ma te same parametry co 506.01 + uszlachetniacze do PDF.

Poprzednie LL I i II, wycofano z produkcji i zmieniono z 0w30 na 5w30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zalewam Castrol 5W-30 z normą 507.00 a wymiana co 15 000 km, mam pewność że zalewam najlepszy olej i nie jest on tak spracowany jak olej zwykły 505.01 przy wymianie po 15 000 km. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak przejdziesz na LL to komunikatów o wymianie nie należy kasować "z kołka" bo przejdzie automatycznie na stały okres wymiany.

 

Może mi ktoś wytłumaczyć co znaczy kasować z "kółka" ?? Mam na wlepce zaznaczone QG1 - czyli przedłużone przeglądy, zbliża mi się termin przeglądu i czy jak skasuję informacje za pomocą zegarów to następna wyświetli mi się po 15.000 wymiana oleju czy po 30.000 skoro ustawione jest QG1.

 

Zastanawiam się nad olejem z normą 507.00 (aktualnie taki mam zalany Shell Helix Ultra VX 5W-30)

 

Czy może mam podjechać do ASO, żeby skasowali przegląd i ustawili kolejny na 30.000??

Czy to sie nie ustawia na stałe? - możliwość kasowania przeglądów przy pomocy pokręteł na liczniku była chyba swego czasu wymuszona jako standard dla zakładów, nieposiadających kompiutrów i oprzyrządowania.

 

Poprawcie mnie, jak się mylę :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc tak: jeżeli chodzi o programy LongLife i wymiana co 30tys km to odradzam(sam z tego zrezygnowałem) LEPIEJ jest zmieniać nawet "kiepskiej"* jakości olej co 10-15tys km niż super olej markowego producenta co 30tys km. Jest to poprostu zdrowsze dla silnika i turbiny.

 

Po drugie jeżeli chodzi co lepsze czy Castrol czy Mobil, to w Polsce podobno Mobil gdyż Castrol jest dość powszechnie podrabiany w naszym kraju i ciężko stwierdzic czy mamy doczynienia z podroba czy z oryginalem(temat słabej jakosci Castrola w PL byl juz niejednokrotnie poruszany na innych forach w tym streetracing.pl). Podobno fałszerze potrafia sprzedawac takze swoje produkty do ASO, ale ile w tym prawdy??

 

z 2 wymienionych najlepszy jest... Motul, a potem Mobil

 

 

 

*ale oczywiście spełniajacy odpowiednie normy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii formalnej przeglady LONGLIFE sa ustawiane co 50 tys km. a komputer samochodu sam skraca do okolo 25-30tys km. Servis LONGLIFE jest wskazany przy przebiegach autostradowych .... w niemczech. Z poziomu "zegara" mozna przejsc na zwykle przeglady co 15 tys km. W DRUGA STRONE Z POZIOMU ZEGARA NIE DA SIE PRZEJSC, TYLKO PODLACZENIE DO KOMPA !!

 

Co do oleju...tak jak pisalem wczesniej norma 507.00 najlepszy olej do VW PASSATa z najwyzsza norma. ....wiem wiem bracia MOTULowcy zaraz podniosa glos, ale ja juz slyszalem ze MOTULa tez juz podrabiaja....wiec :fuckyou2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem bratem-motulowcem(ale przy najbliższej wymianie bede :cwaniak: )

 

w naszym pięknym kraju żyją wspaniali ludzie, którzy WSZYSTKO podrabiają... :mur:

co gorsza coraz ciężej ustrzec sie podrobek, nawet kupujac w dobrym sklepie nie ma sie pewnosci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sulim

Mam takie małe pytanie...

Wybiło mi na liczniku już 18tys km, a na komputerze nie było komunikatu konieczności wizyty w serwisie... przy 15tys zadzwoniłem do serwisu gdzie powiedziano mi że prawdopodobnie mam LL i będę mógł do nich wpaść przy 30tys :) Czy to normalne, że pierwszy przegląd będę miał dopiero po 30 tys?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAK...mozesz miec nawet po 35tys km albo po 19tys km

 

3000km (jesli dobrze pamietam) komputer wyswietli Ci stosowny komunikat, ze za.....km nalezy przeprowadzis "servis" CIERPLIWIE CZEKAJ :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość egon77
. Z poziomu "zegara" mozna przejsc na zwykle przeglady co 15 tys km. W DRUGA STRONE Z POZIOMU ZEGARA NIE DA SIE PRZEJSC, TYLKO PODLACZENIE DO KOMPA !!

 

 

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem więc proszę o potwierdzenie lub poprawienie mnie. Auto mam sprowadzone z Niemiec, miało ustawiony LongLife i zalany odpowiedni olej. Nadszedł czas wymiany i zalałem olej z normą 505.01 (silnik AVF, 3BG). Komunikat wykasowałem za pomocą pokręteł na liczniku wg instrukcji znalezionej na forum. Czy to oznacza, że przestawiłem za jednym zamachem na serwis co 15 tyś i następny komunikat pojawi mi się 15 tyś od wymiany, czy muszę wykonać jeszcze jakąś inna procedurę pokrętłami.

 

Pozdrawiam

Egon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to oznacza, że przestawiłem za jednym zamachem na serwis co 15 tyś i następny komunikat pojawi mi się 15 tyś od wymiany, czy muszę wykonać jeszcze jakąś inna procedurę pokrętłami.

No dokładnie to skwasiłeś :P .Wciskając kołka przeszedłeś na 15 tys., zeby wrócić trzeba zapiąć kompa i przestawić na LL. Teraz pokrętła" zostaw w spokoju i poszukaj kogoś kumatego z kompem albo jedź do :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

egon zrobiłes wszystko dobrze. Za 12000 powinno ci sie pojawic. "Serwice in 3000"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

egon77 ten olej jaki wlales to?? jaka lepkosc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość egon77
egon77 ten olej jaki wlales to?? jaka lepkosc??

 

Wlałem MOTUL SPECIFIC 505.01/505.02/505.00. SAE: 5W-40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności