Skocz do zawartości
Gość cichy.pl

2 bieg ciężko wchodzi

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się że to synchronizator II biegu, u mnie tez tak jest na zimnym II ciężko wchodzi,

trzeba delikatnie ciągnąć aby weszła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie wybieraka?? :hmm raczej naprawa.Jak lewarek zmiany biegów jest luźny,to trzeba go reanimować (czyt.powymieniać parę rzeczy) opis jest na forum.A jeżeli słychać/czuć zgrzyt to synchronizator się kończy.Po jakimś czasie nawet latem będzie to odczuwalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość neo_wp

Witam.

Też mam ten problem, a teraz przy mrozach poniżej -22stopni jeszcze bardziej denerwuje. Zastanawiałem się nad zmianą oleju,ale nie wiem na jaki-może jakiś polecicie i jak go wymienić w moim modelu...? Myślałem też o wymianie synchronizatora II biegu i może tutaj też doradzicie jak się do tego zabrać?

 

Mój Passat to 3BG B5 FL 2.0 Benzynka.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demontaż skrzyni i naprawa.Zmiana oleju na nic się nie zda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ja też mam ten sam problem od paru lat. Jak zbliża się zima i mrozy to dwója wchodzi jak w radzieckim Krazie, dosłownie jak bym ją bez sprzęgła wrzucał. Ja to robię w ten sposób że mocniej podciągam lewarek do siebie, ale jak było -30*C to nawet podciąganie nie pomagało. na nic tu się zdaje wymiana oleju, bo olej tego nie naprawi. To jest wina synchronizatora, mój kolega chciał wymienić synchronizator 2 biegu w Audi A4 nigdzie nie można go dostać poza ASO a tam zawołali za to 1500zł :przestraszony w efekcie kolega dalej zgrzyta dwójką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana synchronizatora, albo ew. zregenerowany znaleźć.

Dokładnie w ASO cokolwiek kupić to trzeba w lotto wygrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak lewarek zmiany biegów jest luźny,to trzeba go reanimować (czyt.powymieniać parę rzeczy) opis jest na forum.

Masz jakieś dokładniejsze namiary na ten opis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a na ciężką ,,dwójkę" próbował ktoś ori olej G052 512 A2? Chłopaki na forum octavii polecają go podobno tam rozwiązuje temat synchronizatorów i coś z tym jest bo brat też miał problem wymienił i jest lux. Ale to TDI jeśli ma to znaczenie i octavia wiec skrzynia z golfa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem z 2.jak zimny to jest zgrzyt na dwojce.zalany jest jakis mobil.bede zmienial na castrol taf-x.napisze czy pomioglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc tak,

ja miałem nowy olej taki nie spełniający norm i były jaja z dwójką,

po wymianie na "normowy" Castrol Taf-X jest duża różnica, specjalnie auta w garażu nie parkowałem żeby sprawdzić.

Podsumuję to tak, mechanizm dalej daje d...., ale nie ma problemu z samym wejściem biegu.

 

---------- Dodano o 19:49 ---------- Poprzednia wiadomość o 19:46 ----------

 

aczkolwiek 6 x 36 zł (0,5litra) boli po kieszeni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z 2 biegiem nie zawsze wchodzi i słychać jakiś zgrzyt passat b4 2.8 vr6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Duże prawdopodobieństwo że to synchronizator 2-go biegu lub olej ze starości stracił swoje właściwości ze starości lub jeśli zmieniałeś to wlany został nieodpowiedni, sam się tak nadziałem :(.

 

Dla ciekawości jak wygląda naprawa synchronizatorów w audi A6 możliwe że to taki silnik jaki ty posiadasz lub bardzo podobny:), 6 biegowa skrzynia ->http://forums.audiworld.com/showthread.php?t=1721387, widać na zdjęciach że osoba naprawiająca posiada dokładną instrukcję :).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szukałem na forum ale nie znalazłem nic może ktoś mi pomoże lub nakieruje na temat. Mam problem z wbijaniem biegów nie moge nieraz wbić 1 lub wstecznego ale po poruszaniu gałką wchodzi ale ciężko bez zgrzytów podczas jazdy nieraz nie moge zredukować czy to na wyższy lub niższy bieg co to może być sprawdzałem olej jest proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam z 2 taki problem ze staje mi deba czyli w zaden sposob nie moge jej wrzucic w sposob dynamiczny i szybki. Jak chce szybko ruszyc i szybko sie wlaczyc do ruchu i 1 ogien i 2-ka to nie daje sie jej za cholere wrzucic. Dopiero NA SPOKOJNIE powolutku to prosze bardzo dwojeczka da sie wrzucic. Mialem tak kilka razy w trasie na urlopie. W miedzyczasie podczas podrozy wylaczylme na troche motor i ponownie odpalilem i probllem sam zniknal ale wiem ze wroci bo kiedys juz tak mialem. Pozostale biegi wchodza bez problemu w sposob dowolny czyli albo szybko albo wolno jak mi pasuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności