Skocz do zawartości
Gość cichy.pl

2 bieg ciężko wchodzi

Rekomendowane odpowiedzi

a u mnie sprawa wyglada nieco inaczej. Wszystkie biegi smigaja ok ale jest problem z 3-ka. czasami wchodzi gladko a innym razem ( 70 %) przechodzi na 5 i musze przy jej wzuceniu lekko pod jedynke podciagnac. opanowalem ten manewr juz manualnoie ale wolalbym zeby chodzila tak jak powinna (delikatni na prosto).

Mozliwe ze przed problemem zachaczylem podwoziem o kraweznik :) czy tam sie moglo cos wykrzywic????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no mogło

drążek od zmiany biegów mógł się wykrzywić lub poluzować mocowanie przy skrzyni to albo coś w srodku skrzyni się sypło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba to norma z tą dwójką na zimnym silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak może być normą nie możność wbicia biegu nawet na zimnym oleju to musi działać dokładnie i w 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku ciężko wchodzi nie wiem czy kiedyś też tak miałem, widomo po pewnym czasie przyzwyczajamy się do złego, ale z tego co słyszałem to więkoszość znajmych z pasatami w dieslu ma podobny objaw z tą dwójką.

 

Zaznaczam, że ze skrzynią biegów innych problemów nie mam jedynie cięzko wchodząca dwójka na zimym(nie myslić z nie wchodzącą)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim mam tak samo. Gdy jest zimny to ciężko wchodzi dwójka, ale tylko za pierwszym razem. Później wbija się bez żadnego oporu. Z tym, że u mnie nie występuje to cały czas, tylko od czasu do czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja mam identyczny problem z 2ką no trzeba się przyzwyczaić i czekać aż skrzynia całkiem padnie albo szukać używki bo naprawa się nie opłaca!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja w swoim mam tak samo. Gdy jest zimny to ciężko wchodzi dwójka, ale tylko za pierwszym razem. Później wbija się bez żadnego oporu. Z tym, że u mnie nie występuje to cały czas, tylko od czasu do czasu.

 

Ja mam tak samo,jak jest zimno to ciężko dwójka wchodzi,ale jak jest cieplej,lub silnik jest ciepły (z czym wiąże się także wyższa temp.skrzyni) to wszystko jest OK.Wymieniłem olej i nieco pomogło,ale niewiele.Jak narazie tak zostawię i zobaczę co się będzie działo...

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem. Nie dawno wymieniałem sprzęgło, przed wymianą wszystkie biegi wchodziły elegancko, można było je wrzucać jednym paluszkiem. Natomiast po wymianie sprzęgła, szczególnie jedynka i wsteczny wchodzą z dość dużymi oporami. Regulacja cięgien nie wiele pomaga, sprzęgło było odpowietrzane trzy razy. Gdzieś czytałem, że tarcza sprzęgła może się klinować na wałku skrzyni i nie odsuwa się od kolo dwumasowego i siłą rzeczy nie wysprzęgla do końca. Co o tym myślicie... Bardzo proszę o pomoc. Dla porządku, chodzi o Passata B5 2.8 ccm 1998r.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze to kwestia wymiany oleju w skrzyni biegow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam taki problem. Nie dawno wymieniałem sprzęgło, przed wymianą wszystkie biegi wchodziły elegancko, można było je wrzucać jednym paluszkiem. Natomiast po wymianie sprzęgła, szczególnie jedynka i wsteczny wchodzą z dość dużymi oporami. Regulacja cięgien nie wiele pomaga, sprzęgło było odpowietrzane trzy razy. Gdzieś czytałem, że tarcza sprzęgła może się klinować na wałku skrzyni i nie odsuwa się od kolo dwumasowego i siłą rzeczy nie wysprzęgla do końca. Co o tym myślicie... Bardzo proszę o pomoc. Dla porządku, chodzi o Passata B5 2.8 ccm 1998r.

Pozdrawiam.

tak możesię zdarzyć w przypadku złego wycentrowania sprzęgła więc jedź i niech ci poprawią to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie jest odwrotnie z tym 2 biegiem, gdy jest zimno wszystkie biegi wchodzą dość dobrze, gdy się silnik i skrzynia rozgrzeją to z 1 na 2 są kłopoty z wrzuceniem, nie ma problemu z wrzuceniem z 3 i wyższych na 2, jest tylko problem z 1 na 2 ale tylko jak się zagrzeje. Nieraz tak jest gdy nie mogę wrzucić 2 to wrzucam 3, puszczam lekko sprzęgło i wtedy mogę bez problemu wrzucić 2. Miał może ktoś z kolegów taki przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a u mnie jest odwrotnie z tym 2 biegiem, gdy jest zimno wszystkie biegi wchodzą dość dobrze, gdy się silnik i skrzynia rozgrzeją to z 1 na 2 są kłopoty z wrzuceniem, nie ma problemu z wrzuceniem z 3 i wyższych na 2, jest tylko problem z 1 na 2 ale tylko jak się zagrzeje. Nieraz tak jest gdy nie mogę wrzucić 2 to wrzucam 3, puszczam lekko sprzęgło i wtedy mogę bez problemu wrzucić 2. Miał może ktoś z kolegów taki przypadek?
wymień olej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

U mnie występuje podobny problem jak wyżej-przy zimnym silniku ciężko wchodzi dwójka,po przejechaniu pewnego odcinka i gdy auto jest rozgrzane wchodzi lepiej chociaż też bez rewelacji..sprawa się nasiliła zwłaszcza teraz jak są takie mrozy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszystkie VW tak mają . Mój passta też ma problem z 2 kolega na golfa też to samo drugi ma LT-ka i też ostatnio jak nim jechałem były zgrzyty mówi że to normalka , ojciec miał VW T2 i T4 podobny problem ale wszystkie auta śmigają jak należy więc nie wiem czy jest czego się doszukiwać i wydawać kasę .Ja gdy odpalę paska rano czekam ok 10 min na wolnych obrotach aż złapie temperaturę i dopiero ruszam później nie występuje już ten problem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten sam problem, ciężko wchodzi, z tym ze dwójka czasem potrafi 'nie wskoczyć', drążek zaczyna wibrować i słychać takie tyrkotanie (rzadko to się dzieje ale się zdarzyło, do tego na zimnym silniku). Brać się za to? Ile może mnie kosztować naprawa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, szczególnie na tych mrozach. Jak się nagrzeje wszystko płynnie wchodzi. Może zmiana oleju by pomogła ale poczekam do wiosny i wtedy zobaczę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam ten sam problem, szczególnie na tych mrozach. Jak się nagrzeje wszystko płynnie wchodzi
u mnie to samo

 

Może zmiana oleju by pomogła
chyba nie do końca może pomóc bo już tutaj kolega wymienił
Wymieniłem olej i nieco pomogło,ale niewiele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten typ tak ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dokladnie to samo podczas mrozów a wymiana oleju nic nie daje. zastanawiałem się nad zajrzeniem do wybierka i wyczyszczeniem tego ale jak na razie jest za zimno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności