Skocz do zawartości
GRZECHHH

Darmowy, przyjazny program do edycji wsadów EDC15P

Rekomendowane odpowiedzi

a jest jakis program bardzo podobny do opisywanego na 1 stronie do edycji wsadow silnikow starszych 1Z np?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanko, znajomy posiada zakupiony w jednej z firm tuningowych taki programator RTS do wgrywania map, ma w nim zapisane dwie mapy jedną oryginalną i jedną tuningową, i teraz tak jeśli wgra do passata mapę tuningową lub oryginalną to da się te mapy zassać z paska programem Galletto i potem otworzyć naszym programikiem, a jak chcę otworzyć te mapy tuningową i oryginalną zassaną z tego programatora RTS na kompa to nasz programik nie otwiera tych map, ale widzi je i otwiera w formie Hexowej. Domyślam się Firma Tuningowa jakoś zaszyfrowała te mapy, czy ma ktoś jakiś pomysł jak te mapy otworzyć naszym programikiem? Plik mapy ma 513 KB zamiast 512 KB a więc coś jest dopisane i pewnie to coś powoduje że nasz programik jej nie otwiera a raczej nie rozpoznaje bo Hexsowo otwiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pytanko mam odnośnie MPPS. Czy jak kupię kabelek z programem będę mógł odczytać wsad z passata o oznaczeniu silnika AHU oraz sterownika 038 906 018 N .

 

Był na nim robiony mod u tunera. więc chciałbym porównać co on tam poczynił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof ten sterownik wymaga lutowania, do jego odczytu potrzeba programatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof ten sterownik wymaga lutowania, do jego odczytu potrzeba programatora.

 

Właśnie znalazłem wątek http://forum.vw-passat.pl/threads/122458-Wymiana-sterownika-018x-%2880-pin%29-na-012x-%28121pin%29

 

Gdzie wszystko jest opisane. Szukanie nie boli podobno. ale dzieki za info.

 

Zadam jeszcze jedno pytanie. Najpierw był zrobiony mod. A poźniej dałem wtryski od aFN'A. Może to mieć wpływ na spalanie. Coś sporo mi spala. ok 7-8 l w cyklu miejskim

Edytowane przez djchester22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiazal sie problem BPX, tandem pompa nie dawala paliwa z dolu. Do tego mechanik przy wymianie popychaczy spierdzielil cos z czujnikiem polozenia walu.

 

Zerknijcie jak mozecie na wsad i ocencie, doradzcie co mozna polepszyc: http://www75.zippyshare.com/v/48695611/file.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, do ilu stopni można podlać paliwo w ATD?

 

Można w jakiś sposób oszacować moc auta mając do dyspozycji tylko soft?

 

Ile koni by wyszło po sofcie z załącznika ?

 

 

 

Krynio, tym programem możesz edytować wsad. Problem jest w tym że nie liczy on sum kontrolnych w takich sterownikach. Po wgraniu tego auto nie odpali. Możesz edytować, a sumę policzyć w innym programie :)

 

djchester22, no trochę na odwrót zaczęte. Pasowało by skorygować trochę soft. Co do spalania, może problem tkwi w innej rzeczy ? Chyba że auto kopci jak lokomotywa.

mod.zip

Edytowane przez Swider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam takie małe pytanie

wsadziłem do AWXa pompki z ATJ

pozmieniałem mapy wtrysku

co z selektorem map wtrysków zmieniać na ten z atj czy zostawić z awx

soi wstawiać z atj czy też zmienić na ten z atj?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko, do ilu stopni można podlać paliwo w ATD?

 

Można w jakiś sposób oszacować moc auta mając do dyspozycji tylko soft?

 

Ile koni by wyszło po sofcie z załącznika ?

 

 

 

Krynio, tym programem możesz edytować wsad. Problem jest w tym że nie liczy on sum kontrolnych w takich sterownikach. Po wgraniu tego auto nie odpali. Możesz edytować, a sumę policzyć w innym programie :)

 

djchester22, no trochę na odwrót zaczęte. Pasowało by skorygować trochę soft. Co do spalania, może problem tkwi w innej rzeczy ? Chyba że auto kopci jak lokomotywa.

 

 

To ori turbo?? Jak tak to radze ująć bostu bo Ci szybko odleci no i mapy bostu (limitery) do poprawy :ok

 

Co do tego ile można podlać to nie wiem sam :bezzebow ale na tyle co w tym modzie to pewnie dadzą radę :D

 

 

 

A ile wyszłoby z softu to już Ci Daron tylko powie :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy mam takie małe pytanie

wsadziłem do AWXa pompki z ATJ

pozmieniałem mapy wtrysku

co z selektorem map wtrysków zmieniać na ten z atj czy zostawić z awx

soi wstawiać z atj czy też zmienić na ten z atj?

 

A nie jest przypadkiem taki sam selektor ?

SOI wg mnie jest też do podmiany. Niech wypowiedzą się bardziej doświadczeni.

 

 

Dzięki za uwagę odnoście limiterów. Może jakieś sugestię dlaczego jest nie właściwie zrobiona ta mapa?

EGR oraz mapy rozruchy były umyślnie nie zmienione.

 

Turbo seria ale wydaje mi się że nie jest przeciążone 1100mbar na 4000rpm w dole troszkę więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 1100 ale długo ładuje 1,3 bara co dla tej turbosprężarki to już praktycznie zbyt duża wartość i szybko zbije żywotność... A limiter na 1350 to już w ogóle , źle zrobisz mape n75 i może się zdarzyć że będzie Ci ładowało non stop ponad 1,3. ja był dał limiter na 1,3 dla maksymalnego doładowania i doładowanie 1260-1270 max :bezzebow

 

Co do SOI zmieniać nie trzeba ale lepiej zrób sobie od razu poprawione (są wskazówki w tym wątku), są nawet softy z poprawionym SOI to autko będzie mniej paliło :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wariaty pisali, że na 1,35 śmiga im ta turbina :) Zmniejszę doładowanie jak radzisz i pozmieniam te ustawienia. Trzeba będzie jeszcze paliwka dolać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie jest przypadkiem taki sam selektor ?

SOI wg mnie jest też do podmiany. Niech wypowiedzą się bardziej doświadczeni.

 

 

 

 

 

selektor jest inny w atj niż w awx

a wie ktoś może jak przeliczyć SOI z mapy aby wiedzieć która mapa wtrysku chodzi w danym momencie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam prośbę, czy szanowni forumowicze :respect mogą zerknąć na mój plik :niepewny:

 

Za wszelkie sugestie i oceny z góry serdecznie dziękuję.

 

Silnik ARL 1.9 PD.

leon_mod.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
selektor jest inny w atj niż w awx

a wie ktoś może jak przeliczyć SOI z mapy aby wiedzieć która mapa wtrysku chodzi w danym momencie?

 

Przy SOI masz zazwyczaj podaną temperaturę. Jest to temperatura silnika, jak masz ją równą lub wyższą to korzysta z niej.

 

 

Kotii

Soft źle zrobiony. W TL masz wartości których nie masz w mapach wtrysku. SOI na górze podciągnięte to na pewno, tylko nie wiadomo też do ilu. Musisz policzyć to wszystko, pozmieniać osie.

 

Proponuje zacząć od 1 strony tego tematu, będziesz miał podstawową wiedzę do zrobienia czegoś normalnego.

Edytowane przez Swider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Mam prośbę, czy szanowni forumowicze :respect mogą zerknąć na mój plik :niepewny:

 

Za wszelkie sugestie i oceny z góry serdecznie dziękuję.

 

Silnik ARL 1.9 PD.

 

za małe dawki w mapie dymienia (max 60mg) ogólnie dużo zmian trzeba aby soft dał fajny przyrost mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze, mozecie rzucic okiem na poprzednia strone na moj wsad? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy SOI masz zazwyczaj podaną temperaturę. Jest to temperatura silnika, jak masz ją równą lub wyższą to korzysta z niej.

 

 

SOI w atj jest tylko jedne dla 90 stopni

a mnie chodzi naprzykład przy jakim soi działa mapa 00 a żeby to odczytać z mapy soi to sam selektor nie wystarczy trzeba go jeszcze chyba przeliczyć i o to właśnie pytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zadam jeszcze jedno pytanie. Najpierw był zrobiony mod. A poźniej dałem wtryski od aFN'A. Może to mieć wpływ na spalanie. Coś sporo mi spala. ok 7-8 l w cyklu miejskim

 

sprawdź dawkę na nastawniku, ewentualnie podreguluj, zależy czego chcesz - albo moc i lekki dymek( w prawo), albo niskie spalanie i muł(w lewo). coś za coś.... ale 7-8 to nie jest za dużo na paska, zależy od stylu jazdy....

mam podobną sytuację z ecu co Ty, lepiej zebrac się na wymianę ecu na 012 bo to najwygodniejsze rozwiązanie w razie chęci poprawek softu.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

SOI w atj jest tylko jedne dla 90 stopni

a mnie chodzi naprzykład przy jakim soi działa mapa 00 a żeby to odczytać z mapy soi to sam selektor nie wystarczy trzeba go jeszcze chyba przeliczyć i o to właśnie pytam

 

Jakieś masło maślane Ci wyszło. Chyba chodziło Ci o duration, bo SOI jest w mapie. Z której mapy korzysta ecu decyduje selektor zależnie od temperatury. jeśli masz jedną mape soi w atj to nie jestem pewien co jest limitowane po temperaturze silnika ale chyba dawka.

Zrób przegląd map SOI z AWX(najlepiej skrajne), porównaj wartości, ta mapa która będzie miała największe wartości jest dla 90stopni i ją wstaw/podnmień w swój program w atj - tak na logikę.

Edytowane przez kubazibizy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Dawno mnie tu nie było, ale czas to nadrobić

Mam do Was prosbę potrzebuje ori soft do arl-a do sterownika 019AN

W mojej A4 zawital ten o to silnik po wykończeniu się AJM-a ;/

Z jednej strony to dobrze, że tamten wyzionął ducha bo udało się kupić ARL-a z pompkami za naprawde dobre PLNy

I mam jeszcze jedną prośbę, moglibyście podać jakąś stronkę z której mógłbym pobierać Sb soft fabryczne i modzone dla porównania i zrobienia czegoś dla Siebie, bo nie chce Wam cały czas zawracać gitary;)

Z góry dzięki za zainteresowanie

Mój email: [email protected]

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności