Skocz do zawartości
GRZECHHH

Darmowy, przyjazny program do edycji wsadów EDC15P

Rekomendowane odpowiedzi

Ja używam MPPSa i bez problemu łączy się przez OBD z audi a6 AVF

 

testuję teraz ten wsad przerobiony przeze mnie auto dużo lepiej pszyśpiesza

proszę żeby ktoś bardziej obeznany zerknoł na ten wsad z logami i podpowiedział czy coś można jeszcze zmienić by polepszyć

może mape duration trzeba ruszyć?

 

[ATTACH]116291[/ATTACH]

 

W torque, smoke i DW zadajesz ponad 60mg a nie masz zrobionej ekstrapolacji. Kalibracja do 60mg i wyzej juz nie wiadomo co sie dzieje. Poza tym smoke powinien byc wyzszy niz torque.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Madzia z ECU samą linię K wyciągać a masę i zasilanie osobno czy wszystkie podłączenia pod ECU?

 

@arsen OBD na bluetooth też zakupiłem w Chinach i tu ciekawostka z moim paskiem nie mogę się połączyć, ale z A6 też na pompkach 115km śmiga jak złoto. Inne interface czytaja mojego paska i nie strajkują- bądź tu mądry i pisz wiersze :P

Edytowane przez sansai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja odcinalam linię k przy ecu i zasilanie z akumulatora bezpośrednio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja odcinalam linię k przy ecu i zasilanie z akumulatora bezpośrednio.

jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...a na szrocie pocięta wiązkę idzie kupić za 20zł... :D wyciągasz ecu (5 śrubek) na stół chama i jedzie... :) wystarczy aku żelowe 7Ah :D i nic nie piszczy, nawet can commander 1,4 sie łączy bez bólu :D I do sprzedaży zostaje ori instalacja ;-)

OBD na bluetooth też zakupiłem

który? :) bo jest ich wiele ja kupiłem Vgate bo poczytałem że najlepiej się łączy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak coś to można z chin ściągnąć galleciaki i MPPSy ;-) i nie jest to oferta handlowa!Po prostu ściągamy do roboty masę elektroniki z czajna, wiec jakieś MPPSy czy inne kable nie powinny stanowić obciążenia dla kontenera ;-)

Byłbym zainteresowany Galletto i Vgate na bluetooth.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem PW

 

tak dla wszystkich zainteresowanych, można dokonać zakupów przez ten portal http://www.aliexpress.com/category/200000505/code-readers-scan-tools.html , wybieramy sobie j. polski, zaznaczamy "darmowa wysyłka" i "1 sztuka" , potem robimy im przelew (niestety w USD albo EUR- mogą być tez jeny :D) i czekamy, minimum 2 tygodnie(aktualnie np. nasza przesyłka z firmy stoi na cle od 15.02 ;-) ) Galletto i OBD maja niewielkie różnice cenowe.. ale na MPPS sa to już różnice rzędu 50% ;-) polecam poszukać i przypilnować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...a na szrocie pocięta wiązkę idzie kupić za 20zł...

 

A ja jakas taka niecierpliwa jestem, a to wieczór był :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakas taka niecierpliwa jestem

kobiety... :gwizdze

 

 

wracając do tematu... Maaadziuuuuuu Maaagdoooo Maaaaaagdaleeenoooo... nie chciałoby Ci sie policzyć dla mnie extrapolacji?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kobiety... :gwizdze

 

 

wracając do tematu... Maaadziuuuuuu Maaagdoooo Maaaaaagdaleeenoooo... nie chciałoby Ci sie policzyć dla mnie extrapolacji?? :D

 

Może chcesz prosty wzór aby policzyć samemu? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem jakiś noname - Super mini ELM327 taki z włącznikiem On/Off. I mam nauczkę że zawsze trzeba poczytać przed zakupem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może chcesz prosty wzór aby policzyć samemu?

i wyślesz mi ten Darka? :P liczyłem nim to mi kąty po 38 stopni powychodziły do 65mg :D a w DW mam podane 70... przecież to by było ciemno jak za krazem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę prosic którąś mądrą głowę by rzuciła okiem na moje logi? Chciałbym przystąpić do zabawy ale autko wciąż troszkę niedomaga i nie wiem gdzie szukać... Efekt jest taki że rozpędzając się około 1500 obr do około 2000 obrotów dostaje mocnych drgawek prawie jakby podskakiwał na krótkich nierównościach :) powyżej 2K idzie płynnie.

Logi robione po raz pierwszy i może troszkę nieumiejętnie bo jest zwiększanie obrotów potem wyhamowanie i znów rozpędzanie. Za każdym razem jak rozpędzał się od dołu szarpał i podskakiwał :)

Log (0 - 004,011)

Log (1 - 003,008)

poprawiłem logi bo znalazłem odłączony wężyk podciśnienia więc dziś wykonałem je jeszcze raz. Ten objaw szarpania jest teraz DUUŻO mniej odczuwalny- teraz tylko telepnie 2 razy delikatnie i gra :)

z góry dziękuję :)

Edytowane przez sansai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat Zamieszczone przez Madzia Zobacz posta

Może chcesz prosty wzór aby policzyć samemu?

i wyślesz mi ten Darka? liczyłem nim to mi kąty po 38 stopni powychodziły do 65mg a w DW mam podane 70... przecież to by było ciemno jak za krazem...

 

Rozwiniesz dlaczego miałby dymić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozwiniesz dlaczego miałby dymić?

bo nie dopali ropy do końca, i bedzie efekt jak w C-330.. ile wlejesz tyle pójdzie rurą...

gdzie podpina sie owego chipa ?

 

najlepiej w gniazdko elektryczne.... to zwykły rezystor jest.... otwórz to to i zrób fotke dla ciekawości.. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w jakie gniazdo, o to właśnie mi chodzi żeby to dobrze podpiąć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale w jakie gniazdo, o to właśnie mi chodzi żeby to dobrze podpiąć :D

230V w pokoju :marecek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha ;D Bardzo śmieszne.. ;) a tak na poważnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na poważnie.. nie pchaj tego do samochodu... bo to tylko oszukuje odczyt silnika z czujnika...(zobacz na kostkę) i to wszystko... dlatego jestem ciekawy co to ma w środku ;-) za ile kupiłeś?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś rezystor pewnie :P wydałeś pewnie parę zł na coś co w sklepie elektronicznym jest warte kilkadziesiąt groszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności