Skocz do zawartości
RAMA

Spryskiwacze szyb

Rekomendowane odpowiedzi

Nie za bardzo wiem jak wyregulowac spryskiwacz

Spryskiwacz regulujesz przestawiając dyszę góra/dół. Na boki regulacji nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem:

Wymieniłem ostatnio pompę od spryskiwaczy przedniej szyby i niestety nie działa. Sprawdziłem bezpiecznik,podmieniłem przekaźnik i tez nic. Podłączyłem ja na krótko do akumulatora i działa. Co ciekawe miernikiem sprawdziłem wejście do pompki i w czasie włączenia spryskiwaczy pokazuje mi prąd około 12V. więc nie rozumiem czemu mi nie działa ta pompka. Coś z Amper nie tak?

PS. Jeszcze zaobserwowałem ,że jak odłączę pompkę to w czasie włączenia spryskiwacza działają wycieraczki ale jeśli podłącze pompkę to wycieraczki przestają działać.

Edytowane przez lankusiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie u mnie działa silniczek spryskiwaczy a płyn nie leci na szyby

 

---------- Dodano o 20:43 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:34 ----------

 

co może być tego przyczyną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozłącz rurki i zobacz do którego momentu dochodzi płyn. Pewnie się gdzieś zapchało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a myślał ktoś moze kiedyś o ząłorzeniu takich dysz na ramiona wycieraczek?:) przyznam że bardzo mi się podoba jak to działa np w sprinterku...poprostu zawsze leje tam gdzie akurat powinno i za bardzo prędkość tego nie zmienia tak jak to jest w przypadku standardowych spryskiwaczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolegow mam paska z 2004 juz po lifcie i tez zalaczam spryskiwacze przedniej szyby wycieraczki chodza jest ok bezpiecznik 24 tez jest ok ale silniczka pompki juz nie slychac pewnie dal juz duuuupy jak sie dostac do tego silniczka w najprostrzy sposob zeby go wymienic

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

moze koledzy na meila bo na forum jestem bardzo rzadko pozdrawiam i prosze o jakas porade pomoc [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zawsze winny jest silniczek , miałem podobną usterkę kiedy parę dni temu zamarzł mi płyn letni :) po rozmrożeniu wycieraczki chodziły natomiast nie było słychać silniczka pompki spryskiwaczy, po podłączeniu silniczka do akumulatora silniczek działał ! :) , wystarczyło podłączyć komputer i usunąć błąd : pompa spryskiwaczy awaria ! . Wszystko już działa ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis wymienilem silniczek spryskiwaczy i jest malina silniczek 25 zl oczywiscie chinszczyzna wymiana 40 zl no ale coz takie zycie ale grunt ze dziala dziekuje kolegom za pomoc bo naprawa poszla sprawnie wszystkiego naj na nowy rok koledzy i milej zabawy na balach sylwestrowych i do uslyszenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie problem jest taki że cieknie mi płyn z węża który wchodzi do wycieraczki tylniej mozna to wymienic samo czy trzeba caly silniczek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nigdzie nie mogę znaleść odpowiedzi na mój problem, wiec zapytam tutaj, jeżeli to złe miejsce proszę o przeniesienie...

 

Brak spryskiwaczy - podczas przyciagania manetki nie działa ani pompka ani wycieraczki. Wycieraczki na innych pozycjach działają, pozatym po odłączeniu kostki od silniczka spryskiwaczy wycieraczki działaja nawet podczas przyciągania do siebie. Kupiłem nowy silniczek, podłączyłem go pod kostke i okazało się, że nie działa, sprawdziłem go następnie podłączając pod akumulator i działa. Kostkę również sprawdziłem, żaróweczkę podłączyłem pod styki i podczas przyciagania manetki do siebie żaróweczka się świeciła i wycieraczki tez się załączały.

Reasumując:

1. Silniczek jest dobry,

2. Manetka działa (po odłączeniu kostki od silniczka spryskiwaczy),

3. Prąd do silniczka dochodzi (podłączałem żaróweczkę pod tą kostke i świeciała)

 

Podejrzewam jedynie, że prąd który dochodzi do kostki może być za słaby, ale nie wiem jak to sprawdzić, pewnie jakiś przekaźnik ale też nie mam pojęcia który i czy to napewno będzie tego wina.

 

Prosze o jakies radu lub pomoc w tej sprawie, z góry DZIĘKUJE.

 

Czy ktoś kiedykolwiek poradził sobie ostatecznie z tym problemem? Ząb w ząb mam to samo, wszystko niby działa, pompka nowa sprawna, a jak się podłączy to jakby był za słaby prąd, mimo że miernik wskazuje na wystarczający. Bardzo jest to denerwujące, bo nie dość że w zimie jeżdże bez spryskiwacza, to i rozwiązać tego problemu łatwo nie idzie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w golfie V 19, tdi BKC 2004 nie działają mi spryskiwacze szyby przedniej i tylnej. Pompka działa na krutko, wycieraczki przód i tył działają , jak włączę spryskiwacz to włączają się wycieraczki ale nie włącza się pompka ,rozbierałem manetkę ale tam nic nie znalazłem, proszę o pomoc

Edytowane przez SzarySzarak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
krutko

 

:wmorde

 

Panowie, w golfie V 19, tdi BKC 2004 nie działają mi spryskiwacze szyby przedniej i tylnej

 

Podpiąć komuter,sprawdzić błędy

Wyjąć pompkę - sprawdzić napięcie na kostce elektrycznej (przy przytrzymanej manetce w pozycji jak do spryskiwania)

sprawdzić masę na kostce elektrycznej,bezpiecznik,przekaźnik (czy podaje napięcie),przejrzeć wiązkę elektryczną

 

p.s

patrząc na wiek - jeśli stwierdzisz iż nie ogarniesz - zawieźć auto do elektryka lub ,,kumatego'' kumpla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRAWY SPRYSKIWACZ MI NIE CELUJE Z PŁYNEM NA SZYBĘ TYLKO PONAD NIĄ. Też tak macie? Co robić w tej sytuacji?!!?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyregulować, nie pytaj jak.  idź do auta i zobacz, zdziwisz się jak na to wcześniej nie wpadłeś ;) 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie udało mi się jednak igłą tego wyregulować. No więc pytanie jak te spryskiwacze ustawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A siedzi sztywno? Bardzo łatwo wyłamać spryskiwacze.  No jeżeli jest na swoim miejscu to regulacja powinna przecież załatwić problem, chyba, że środek dyszy jest czymś zapaskudzony co zmienia kierunek strumienia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ruslan napisał:

Nie udało mi się jednak igłą tego wyregulować. No więc pytanie jak te spryskiwacze ustawić?

Przecież tego się nie reguluje igłą. Poruszasz całym elementem z dyszą.

59592d2a47ccb65a6f41a043d8f0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zauważyłem, że nie działają mi spryskiwacze przedniej szyby. Wycieraczka się porusza ale nie słychać włączającej się pompki. Z tyłu natomiast wszystko jest ok - pompka się załącza, spryskiwacz działa. Miał ktoś podobny przypadek? Passat B5FL AVF 2004r. kombi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstepie przepraszam nie wiedzialem pod co ten temat podpiac. 

Na wstepie spryskiwacze wczoraj dzialaly dzis juz nie. 

Mianowicie mialem problem z manetka od swiatel drogowych (nie bylo ich), wiec zabralem sie za demontaz kierownicy i manetek odpiolem ladnie kabelki z manetek . Same manetki zas rozebralem na stole wyczyscilem styki na swiatlach i swiatla dzialaja . wiec zabralem sie za styki od spryskow i tu juz pojawil sie problem . wyczyscilem styki zlozylem jak byc powinno. Pracowalo jak mialo pracowac po podpieciu instalacji . 

Wycieraczki dzialaja prawidlowo ,lecz przy pociagnieciu manetki do siebie spryskiwacze ani rusz tak samo jak wycieraczki, ale gdy odepchne manetke i wlacze same wycieraczki te pracuja normalnie . zaginely mi gdzies spryski

A do wczoraj spryski psikaly ze az milo...

 

 Ktos pomoze przerabial temat ?? 

Edytowane przez Sagitek21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności