Skocz do zawartości
Gość luks12

Zakup passata B5 - jaki silnik wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Ile o realnie spala w mieście i na trasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałeś forda że tak mówisz?wątpie. no i mam metli co z tej czwórki wybrać.minus audi i paska to to że produkowali te modele na które mnie stać do 2000r i staro wyglądają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TDI 110koni udało mi się zejść na 4,1l

 

Czekam na posta gdzie będzie 3 z przodu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3l to wciaga jak silnik uruchomie :),hehe. Tak powaznie wszyscy narzekaja na silniki 2.5 tdi v6,a ze to walki sie wycieraja,to cos tam itd. Wystarczy popatrzec na forum ,ile jest bolaczek z silnikami 1,9 a ile z 2,5.Wiem ,ze mniej ludzi jezdzi z silnkiem 2,5 ,ale mimo wszystko moim zdaniem wystarczy dbac o silnik (nie mowie tu o pakowaniu pieniedzy),ale podstawowe wymiany. I prosze was nie jezdzijcie z tymi silnikami jak emeryci,bo to jeszcze gorzej dla tego silnika.Raz w tygodniu pedal w podloge i swiszczy jak tralala. Spalanie: 10l do 12l miasto,na trasie do Anglii srednie wyszlo mi 7,6l (przy predkosci 150-160km/h; oczywiscie kilka razy ponad 200km/h no ale trudno sie nie pokusic na niemieckich drogach:) )Aha w zime troszke wiecej ,wiadomo dieselek:) Pozdrawiam forumowiczow :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał marcin98

TDI 110koni udało mi się zejść na 4,1l

 

Czekam na posta gdzie będzie 3 z przodu

 

:)

http://www.autocentrum.pl/go/338__Rajd_o_kropelke_EKO_2006__753482228.html

;)

Nie passat ale TDI :D

Edytowane przez gregg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gregg, o passata mi chodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem 1.9 130KM to najlepszy silnik do passata. jest to kompromis pomiedzy moca i spalaniem. autko bardzo dynamiczne i oszczedne. serwis tego silnika tez jest tanszy niz 2.5 tdi.a roznica w przyspieszeniu raczej nie jest az tak duza zeby warto bylo utrzymywac v6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem 1.9 130KM to najlepszy silnik do passata. jest to kompromis pomiedzy moca i spalaniem. autko bardzo dynamiczne i oszczedne. serwis tego silnika tez jest tanszy niz 2.5 tdi.a roznica w przyspieszeniu raczej nie jest az tak duza zeby warto bylo utrzymywac v6.

 

 

chętnie bym sie przejechał takim 180 konnym 2.5 ,wtedy bym porównał czy róznica jest duża między np. moim 131 konnym:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz .. roznica jest ... i to niemala :)

 

Ja osobiscie moge polecic tylko i wylacznie 1.9 TDI. Sam mialem 2 Passaty z 1.9 TDI tak wiec smialo moge polecic te motorki ... jak i AWX,AHU,AFN . . . wszystko i tak zalezy od tego jak sie dba...

 

Pozdroo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uwierz .. roznica jest ... i to niemala

 

Ja osobiscie moge polecic tylko i wylacznie 1.9 TDI. Sam mialem 2 Passaty z 1.9 TDI tak wiec smialo moge polecic te motorki ... jak i AWX,AHU,AFN . . . wszystko i tak zalezy od tego jak sie dba...

 

Pozdroo

 

A ja moge polecic 2,5 V6 TDI 163 konie, mega elastyczny i zero drgan. Wczoraj prowadzilem takiego paska, dzwiek silnika miód ale faktycznie wiecej pali i drozszy w utrzymaniu (przyspieszenie lepsze, czuc od samego dolu). Nie ma to jak moj AVF:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

ja już przelatałem 60 kkm 1.9 AVF (czyli 310nm i 6stka skrzynia) i kocham go za wszystko oprócz... dzwięków, które wydaje... poza tym same plusy.

 

spalanie? zszedłem do 2.5 litra... na luzie, a tak poważnie trasa 7,5 - 8, miasto 8 - 10,

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po świętach wracam do was znowu i bez tekstów że marudzę itd bo akurat sam to wiem Dalej się zastanawiam co wybrać,jakby nie było musi to być min 2000r i tak za 19 tys zeby na opłaty zostało.I teraz powiedzcie mi co kupi za ta kase z tego rocznika?dobrze jakby był diesel ale naprawdę w dobrym stanie i fajnie jakby mial te 110 koni lub benzyna jak taniej kupi i lpg wrzucę.Mondeo ze smutkiem odrzucam ze wzgedu na blachy,nie chce sie denerwować że po zimie drzwi mi rdzewieją.Skoda raczej też bo w srodku tak tadeta wieję a chce dobrze czuć sie w aucie i nie wstydzić jak ktoś wsiądzie i teraz zostało to a4,passat.Laguna II ładna ale to chyba nie warto się pchać.I co tu teraz zrobić ? skomentujcie moje przemyślenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak co do tego porównania A4 do passka:

wszyscy z którymi rozmawiam uparcie twierdzą że a4 to pasek, a przecież gabarytowo to odpowiednikiem paska jest a6! owszem, jeśli idzie o wyposażenie i jakość wykonania to wiadomo - a6 jest klasą wyższą od paska, ale przestrzeń w środku jest taka sama. A4 mimo że na tej samej płcie podłogowej, jest już bardziej zwarty i daje mniejszą przestrzeń podróżnym i mniej miejsca na bagaże.

jak komuś potrzebny rodzinny dupowóz, z możliwie dużym bagażnikiem to zdecydowanie pasek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panie maslak pewnie ze 180km zbiera sie duuuzo lepiej niz 130km, ale 180 w pasku to raczej nie czesto sie widuje bo to drogi silnik w zakupie jak i w utrzymaniu a jesli kogos stac to raczej kupi lepsze auto np a6 z takim silnikiem bo do paska szkoda tyle doplacac.163 km tez pewnie fajnie odchodzi, ale to spalanie i serwis... ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszyscy z którymi rozmawiam uparcie twierdzą że a4 to pasek, a przecież gabarytowo to odpowiednikiem paska jest a6! owszem, jeśli idzie o wyposażenie i jakość wykonania to wiadomo - a6 jest klasą wyższą od paska, ale przestrzeń w środku jest taka sama. A4 mimo że na tej samej płcie podłogowej, jest już bardziej zwarty i daje mniejszą przestrzeń podróżnym i mniej miejsca na bagaże.

jak komuś potrzebny rodzinny dupowóz, z możliwie dużym bagażnikiem to zdecydowanie pasek

 

A6 jest większe od Passata B5 a A4 dużo mniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A6 jest większe od Passata B5

jeśli nawet, to baaardzo nieznacznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czekam na posta gdzie będzie 3 z przodu

kuczi nie wiem jakie było realne ale w moim pasku w wakacje , na trasie przy jeździe ciągłej 100km prosto z predkoscią 80km/h :D spalił mi 3,7 :D

Ale to tylko tyle wyszło na kompie, a ile w rzeczywistości tego nie wiem :D ZAŁUJĘ, ŻE NIE ZROBILEM FOTY, ale obiecuję, że w te wakacje zrobię :D

 

A co do kupna auta to : mój znajomy ma audi A4 , a drugi ma A3 i powiem szczerze, że samochody bardzo dobrze się im sprawują :) . Moim zdaniem wykończenie w środku jest na tym samym poziomie co w passacie , tylko buda inna. Ja przy zakupie auta zastanawiałem się nad passatem , audi A4 i nad Bmw E46.. Wybór padł na passata ( był największy , najwygodniejszy itp ) Jedynie czego żałuję to to, że wziąłem za słaby silnik .. gdybym mógł cofnąć czas brał bym 130 konnego a nie 90.. no ale jest co jest :)

Edytowane przez czajek19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli nawet, to baaardzo nieznacznie.

 

Mam B5, jeden kolega ma A6 a drugi A4. Wszystkie te samochody się różnią.. Maja te same zawieszenie z przodu i wiele wspólnych części, a jednak każde z nich to inny samochód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli proponujecie w tych pieniadzach passata?nie wiem ale na fotach a4 wyglada ładniej z zewnatrz i w srodku niz passat ( tak mi sie zdaja) ale kolega co ma a4 2003 mówi żebym nie kupował b5 bo staro wyglada w rzeczywistości i passat jest ładniejszy tu i tu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem passata, wspominam go bardzo dobrze, nigdy mnie nie zawiódł, praktycznie tylko lałem i jezdziłem. Teraz jednak (po tym jak mi go ukradli) gdy dostane kase z PZU, dołożę troche i kupie Audi A4 b6 (2001-2005), osobiście podoba mi sie bardziej

 

ps. nie uważam tego za zdrade :P, w końcu grupa VW :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności