Skocz do zawartości
marek29

Wymiana sterownika 018x (80 pin) ,na 012x (121pin)

Rekomendowane odpowiedzi

chłopaki kurcze chyba jestem zbyt zielony by podołać temu zadaniu wiec chyba narazie sobie daruje zmianę sterownika wymienię moduł komfortu puki co a z komputerem zrobię tak że zaczne od budowy icka potem w jednym czasie zrobię turbo +wstryski 216.

Zorbie sobie wiązkę by zobaczyć czy wszystko chodzi wgram soft pod ahh na 012 i wtedy pojadę na strojenie myślę że dojadę conie?;p jakieś 50km. Ma ktos może softa do ahh z pompką 11?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmieniłem ecu na 012FK. Przerzuciłem pedał, MAF i przelutowalem gniazdo ecu. Po odpaleniu silnik zachowuje sie podobnie jak na filmikach poniżej. Co może być przyczyna? Próbowałem ustawiać kat wtrysku i nastawnik ale bezskutecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sprawdzić czy wszystko dobrze polutowales znaczy czy każdy kabel na swoim miejscu. Miałem podobnie ale okazało się ze piny pomyliłem i nie tylko ja

 

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamienione piny czujnika wału 102 i 110 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jaki wsad wgrać do AFN-a z ESP? Szykuję się do zmiany na sterownik 012. Passat rok 2000,licznik z polifta. Climatronik i komfort również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam BN silnik avg ale to jeden czort

 

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Zorin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam BN silnik avg ale to jeden czort

 

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

 

Czyli każdy wsad obsłuży ESP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. W tym temacie marek29 ładnie opisał który do esp a który asr a który nic nie obsłuży. Gdzieś jest to w połowie tego tematu

 

Chodzilo mi o silnik ze jeden czort.

 

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego czy poratowałbyś mnie tym wsadem BN? Czy to raczej nie możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak w skrócie czy z sterownik (ECU) o nr 028906021C mogę zastąpić edc15? Silnik 1,9 afn władowywał w nowszym aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można, ale jest już sporo przeróbek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym sobie poradzę. mam kilka z rożnych aut wiec coś zlepie do kupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna przepływka, inny nastawnik czasami, dorzucenie MAP sensora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem. Nastawnik powinien pasować bo ma powrót u góry wiec indukcyjny. Buda auta jest po 2001 roku a silnik wstawili z 97. mogę zrobić na ori ECU z tego silnika ale nie będzie ESP info o spalaniu itd. wiec lepiej dołożyć mapa przepływke itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak witam wszystkich

ja mam silnik afn i sterownik 028 906 021 CE kopiłem już sterownik z wtyczkami edc15 038906012 i dopiero się zorientowałem ze to instrukcja nie do tego silnika i czy mógł by mi ktoś pomóc w pzelorzeniu tego sterownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej ten zabieg nie opłaca ci się. Zbyt wiele do przerobienia. Oczywiście jest to do zrobienia, na pewno nie będzie pasować biała wtyczka na podszybiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wa

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

no walanie wiele rzeczy nie będzie pasować ale dokładnie to co i jakiś schemat tych wtyczek do komputera jak je przerobić żeby było ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passaty z zielonymi zegarami ze sterownikiem 021 były w dwóch wersjach.

Pierwsza, mocno archaiczna występowała bardzo krótko.Immo nie było w zegarach tylko w oddzielnej puszce (jak T4,G3 itd).

Nie było modułu komfortu.Cały sterownik szyb (jeżeli oczywiście były) zainstalowano w drzwiach kierowcy.

Odnośnie tej wersji nie mam żadnych informacji.

Druga wersja ,to "normalny" Passat z zielonymi zegarami z immo 1.

W tym przypadku nie instalowałem sterownika 012 ,ale zmieniałem instalację na 018.(z istniejącego 021).

 

Wrzystkie wtyczki na podszybiu pasują PnP.

Potrzebujesz:

 

1.Kompletną wiązkę silnika AFN wraz podstawkami do przekaźników które są w obudowie ECU.

2.Plastikową rurę IC wraz z czujnikiem doładowania (ta która idzie wzdłuż podszybia).

3.Gumowy wąż IC ,ten z prawej strony patrząc od przodu w kształcie S.

4.Przepływomierz (bo Masz Pierburga ,a ma być Bosch) inna wtyczka i odczyty.

 

Z tego co pamiętam to wszystko.Około godziny roboty.

 

Z 021 na 012 nie przerabiałem.

I tak potrzebujesz fragment instalacji z wtyczkami do przepływki i czujnika doładowania.

 

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego że przerabiając z 021 na 012 musisz wymienić zegary na CAN i zakupić pastylki IMMO 2 do każdego kluczyka.

Dlatego że:

w 021 i 018x sygnał obrotów i spalania idzie analogowo do zegarów.

w 018GA sygnały idą analogowo i przez CAN

w 012x tylko po CAN

 

Pozostaje jeszcze kwestia kontrolki poduszek.

Po zmianie zegarów na CAN nie będzie działała.Konieczna zmiana sterownika AB często w komplecie z czujnikami uderzenia bocznego (jeżeli masz poduszki boczne.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki to dość mocno mi obrazuje zakres przeróbek chciał bym to zrobić i jeszcze nie wiem czy dam sobie rade tak do końca ale postaram się zbierać graty i możne jaszcze tej zimy to rurze a jeszcze jak przerobić ta wtyczkę od komputera jakiś opis do 021

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności