Skocz do zawartości
Kurzyn

Strojenie CB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie, Uniden sprzedany. Teraz szukam radia do tej antenki Presi. Dakota V2 Biorę pod uwagę Harry II lub Walker ale wiemy że Walkera Trudno będzie gdzieś upchać. A jeszcze mnie gość namawiał na Yosan Turbo cena jest atrakcyjna za te radio i mówi że te radio tylko te radio mu dobrze chodzi na ksenonach made in china. Wybrał bym Harrego z powodu jego wielkości ale co wy na to sądzicie czy ty będzie dobrze chodziło. Dodam że niebawem już będzie maluszek że mną w aucie jeździł więc nie chcę już szumofona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam taki problemik..otoz radyjko nadaje powiem nawet z przesada np. 10 km a odbior to niecaly np 1 km..radyjko to uniden ..czy ktos doradzi co jest ze nadawanie jest chole..nie mocne a odbior powiedzialbym nawet ze drastycznie slaby..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LeVy może prozaiczne ale SQL rozumiem odpowiednio zmiejszony a nie w pozycji max?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak przy normalnym uzytkowaniu nadawanie jest jak dla mnie zadziwiajaco bardzo dobre a odbior bardzo bardzo slaby :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego pytam o SQL, bo on wycina siłę sygnału i może masz podkręcony na max, czyli zbierasz tylko najsilniejsze sygnały a wiadomo im dalej tym słabnie sygnał. I jeszcze jedno co to za radyjko?

Ustaw SQL na połowę jego skali i zobacz czy się nie poprawiło, albo najlepiej zejdź nim na minimum czyli do momentu aż będziesz słyszał cały syf (szumy) i wtedy sprawdź z jak daleka odbierasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ustaw SQL na połowę jego skali i zobacz czy się nie poprawiło, albo najlepiej zejdź nim na minimum

 

SQ na min ( czyli do oporu w lewo ) a RF-Gain ( jeśli radyjko posiada ) na maksa w prawo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Taksówkarz

U nas w warszawie używamy rexon rl-102 kupiłem za 450 zł w żywcu. Serdecznie polecam jest to radiotelefon który zastępuje i cb i radyjko kontaktowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rexon rl-102

 

Pasmo 2m - nadawanie wymaga koncesji. Ma tylko FM.

 

zastępuje i cb

 

A jaki magiczny sposób :) ? Bo do pracy w tych częstotliwościach go nie zmusisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

motomouse uprzedziłeś mnie :D Można go rozblokować do 100 - 175 MHz z poziomu klawiatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można go rozblokować do 100 - 175 MHz z poziomu klawiatury.

 

Taaa, funkcyjny + 4 przy włączaniu o ile pamiętam ... Ale w dalszym ciągu o dużo, za dużo na CB ;-).

 

Poza tym - o ile pamiętam to praca poniżej 135 MHz nie jest taka fajna - magicy z elektrody zmniejszali napięcie ale wychodziła z tego kupa :\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam antenę president missouri i jeśli zestroję ją ze będzie na boku klapy to będę mógł ja przesunąć potem na środek klapy czy nie? no bo wysokość jest ta sama,czy jeśli ja przestawię na środek to będę musiał ja od nowa zestroić? :/

 

bfs2t0.jpg

 

15nnntj.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz musiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie było by ładniej i lepiej po środku czy na boku? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a gdzie było by ładniej i lepiej po środku czy na boku?

 

Na dachu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce na dachu bo woda się dostaje po kablu do środka :/ wiec zostaje tylko klapa tylko gdzie na boku czy na środku??? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie chce na dachu bo woda się dostaje po kablu do środka :/ wiec zostaje tylko klapa tylko gdzie na boku czy na środku???

To pojeździj trochę z anteną na środku i trochę z anteną na boku. Dokonaj własnych obserwacji i wybierz najodpowiedniejszą dla siebie. Bo zaraz sie znowu zacznie dyskusja "o wyższości Świąt Bożego Narodzenia...".

Porównaj te ustawienia sobie "a jak nie widać różnicy to po co przepłacać" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie chce na dachu bo woda się dostaje po kablu do środka :/

Możesz dać na dachu i wprowadzić kabel przez klapę bagażnika. Bo rozumiem, że teraz woda się nie dostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli jest na klapie to nie odstaje sie woda :) ale tak to gdzie ładniej na środku czy na boku? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale tak to gdzie ładniej na środku czy na boku?

 

przepraszam, zaciąłeś się czy jak.

odpowiedź już dostałeś:

To pojeździj trochę z anteną na środku i trochę z anteną na boku. Dokonaj własnych obserwacji i wybierz

 

a jak nie to zapytaj niezależnych doradców w swojej okolicy. Ja ci mogę powiedzieć, że każdy z nasz ma swoje miejsce i to jest miejsce najfajniejsze.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale tak to gdzie ładniej na środku czy na boku?

zdecydowanie na srodku - wszystkie dziołchy twoje

jak z boku dasz to bedziesz chłopcow wyrywał :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności