Skocz do zawartości
komanch

Wycieraczki przednie - komplet, jakie?

Rekomendowane odpowiedzi

Mialem boschy pol roku i do kosza. Zakupilem denso jakis miesiac temu jak narazie sprawuja sie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Czy ktos z was ma moze zalozone albo mial hybrydowe wycieraczki ? Np te http://alca.com.pl/glowna/435-heyner-hybrid.html . Czy wogole wejda one do passata i jak to bedzie wygladalo?? Jak ktos mial to niech sie podzieli opiniami.....

http://allegro.pl/wycieraczka-alca-h...756276998.html

 

---------- Dodano o 19:37 ---------- Poprzednia wiadomość o 19:36 ----------

 

tylko nie piszcie ze tanie i nic z nich nie bedzie i nie upierajcie sie tylko przy Boschu lub Valeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Wtrącę trzy grosze do tematu... Nie przeczę że oryginalne wycieraczki firmy Bosch są złe lub że nie są warte swoich pieniędzy, ale ja od kilku lat do swoich samochodów montuję wycieraczki niemieckiej firmy ALCA Co prawda nie montowałem ich jeszcze do passata bo nie miałem takiej potrzeby (poprzedni właściciel wymienił w aso we wrześniu bieżącego roku) ale w pozostałych samochodach takich jak Renaul Laguna, Ford Focus, Chevrolet Orlando spisują się znakomicie i za cenę za jaką można je dostać w Tesco są jak dla mnie bezkonkurencyjne.

 

Tyle tylko, że z mocowaniem jakie ma Passat B6 w Tesco nie kupisz...

 

Zgadza się. Potrzebny jest adapter T3. Do dostania na allegro i w sklepach motoryzacyjnych. Ale to wystarczy raz kupić a potem przekładać co każdą wymianę wycieraczek. Ten sam problem mam w Grande Punto.

 

Z innego tematu o tej samej tematyce. Ostatnio kupowałem wycieraczki u tego allegrowicza.

Edytowane przez Astro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez uzywalem do tej pory alca i nie narzekam. Mial ktos stycznosc z hybrydowymi tej firmy?? Zgadza sie Alca ma adaptery ktory trzeba przelozyc do paska B6...ale jkak to bedzie wygladac? ramie za wysoko nie bedzie odstawac od szyby??

 

---------- Dodano o 08:31 ---------- Poprzednia wiadomość o 07:36 ----------

 

http://allegro.pl/listing/listing.php?string=heyner+hybrid&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y

 

---------- Dodano o 08:32 ---------- Poprzednia wiadomość o 08:31 ----------

 

czytam na roznych forach i sobie je ludzie chwala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio w firmowym(nie b6) załozyli nowe wycieraczki z jakimis adapterami, nie moge na to patrzec jak wczesniej wcale wycieraczek nie było widac tak teraz odstaja strasznie. Jeśli w pasku bym mial mieć tak samo to dziekuje. Moja druga połowka jezdzi od prawie 3 lat(miesiecznie2tys km) na wycieraczkach motgum i nadal zbieraja dobrze a cena nie wygórowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzis w sklepie i pan zaproponowakl mi bezprzegubowe wycieraczki firmy Hart dedykowane do passata B6...bez adapterow itd. Mowi ze sa jakims tam zamiennikiem Boscha,Valeo...specjalnie uchwyt jest juz pod passata B6...Slyszeliscie cos o firmie Hart??Cena 60zl za komplet...

 

---------- Dodano o 19:24 ---------- Poprzednia wiadomość o 19:19 ----------

 

Cos takiego znalazlem,nigdzie nie moge tej firmy znalesc http://www.mutu.pl/sklep,154,MERA,798,598&rn=30&pn=19

 

---------- Dodano o 19:29 ---------- Poprzednia wiadomość o 19:24 ----------

 

I taki katalog tylko znalazlem http://www.hartphp.com.pl/jk_images/2011-10-27_wycieraczki.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie nikt nigdy nie mial.....Tylko i wylacznie Bosch,Valeo...jakby inaczej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no raczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

promocja Bosch , Valeo...przesada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
promocja Bosch , Valeo...przesada

kolego nie przesada, tylko wieksosc skelpów tym handluje, ja osobiście harta na sklepie nie mam, dlatego latam np na VALEO, bo zadnego innego sensownego zamiennika z mocowaniem pod b6 nie znalazlem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wycieraczki HEYNER HYBRID są dużo wyższe od seryjnych i może być je widać zza kierownicy. W passacie może to przeszkadzać bo seryjnych nie widać wcale.

Zwykle wycieraczki ALCA SUPER FLAT są niższe ale nie tak niskie jak oryginalne.

 

BTW: ile kosztują oryginalne wycieraczki kupione u VW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w detalu ok 150 zł z rok temu, chociaż teraz pojawiła się jakas seria economy, tylko nie wiem jak z jakością tego i ceną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A firma DENSO?? Ma ktos zalozone??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w aso za 32 zl mozna kupic jedna wycieraczke. Oplaca sie szukac zamiennikow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok...moze i nie ale w jakim aso i jakiej firmy wycieraczka?

 

---------- Dodano o 18:04 ---------- Poprzednia wiadomość o 18:00 ----------

 

A w aso za 32 zl mozna kupic jedna wycieraczke. Oplaca sie szukac zamiennikow?

Chyba cos Ci siekolego pomieszalo...u mnie w aso w Kaliszu woj wlkp dzwonilem przed chwila i cena 168zl....zadnych zamiennikow nie prowadza.

w zyciu tyle kasy nie dam

 

---------- Dodano o 18:06 ---------- Poprzednia wiadomość o 18:04 ----------

 

Chodzi mi o to czy ktos z was ma wycieraczki badz poleca jakis zamiennik z dedykowanym uchwytem do naszych passatow.

Oczywiscie nie zaden adapter tylko zeby bylo z oryginalnym uchwytem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A firma DENSO?? Ma ktos zalozone??

 

Korzystam z tych wycieraczek od sierpnia i na razie nie mogę nic złego o nich powiedzieć. Dodatkowo od dłuższego już czasu impregnuję szybę tzw. niewidzialną wycieraczką, która zmniejsza tarcie pióra o szybę i swobodnie odprowadza wodę.

 

[ATTACH=CONFIG]111337[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego poznaj moją opinię bosch to szajs jak już to tylko valeo i te są montowane na 1-szy montaż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to czy ktos z was ma wycieraczki badz poleca jakis zamiennik z dedykowanym uchwytem do naszych passatow.

Oczywiscie nie zaden adapter tylko zeby bylo z oryginalnym uchwytem

 

Arek mam propozycję... skoro nikt nie używa innych jak bosch i valeo to TY kup inne i napisz nam czy się opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

valeo oczywiście, że valeo!!!

Bosch jest przereklamowany na moje oko.

Chociaż chwała im za patent na wycieraczki bezprzegubowe.

 

Teraz też muszę wymienić wycieraczki bo mi od strony kierowcy słabiej już zbierają, no ale mają już z dwa lata, a i tak dłużej działają mimo zimy i dzięki czarodziejskiemu systemowi APS ;p

Na zimę nie chcę kupować nowego kompletu, bo się znacznie bardziej zużywają niż w innych porach roku i zastanawiam się czy mogę gdzieś samą gumę wymienić w nich, żeby na poziomie popracowały do marca czy kwietnia???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup gumkę do wycieraczki w ASO i wymień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności