Skocz do zawartości
rafalcabrio

zmiana oleju ??? 1.9tdi

Rekomendowane odpowiedzi

po głębokim wertowaniu forum zmienię olej ale teraz jaki polecacie??

valvoline DuraBlend 5w-40

castrol edge turbo diesel 5w-40

motul specific 5w-40

liqui moly toptec 4100??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po głębokim wertowaniu forum zmienię olej ale teraz jaki polecacie??

valvoline DuraBlend 5w-40

castrol edge turbo diesel 5w-40

motul specific 5w-40

liqui moly toptec 4100??

osobiście z nadchodząca wymiana przechodzę na valvoline DuraBlend 5w-40 (u mnie zdecydowała korzystna cena i dobre opinie)

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po głębokim wertowaniu forum zmienię olej ale teraz jaki polecacie??

valvoline DuraBlend 5w-40

castrol edge turbo diesel 5w-40

motul specific 5w-40

liqui moly toptec 4100??

byle nie ten 2 na liście,

resta wybór jak najbardziej trafny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego nie castrol??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a dlaczego nie castrol??

poczytaj opinie użytkowników castrola, którzy przeszli na inny lepszy olej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a dlaczego nie castrol??

Nie wiem jak edge, ale ogólnie castrol zostawia straszny nagar...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wezmę to pod uwagę. jutro pójde do sklepu i kupię ten valvoline, mam nadzieję że mój silnik to wytrzyma:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka wybranych postów z tego tematu http://forum.vw-passat.pl/threads/50009-Jaki-olej-wlewać-do-silników-TDI

http://forum.vw-passat.pl/threads/50009-Jaki-olej-wlewać-do-silników-TDI?p=1610575&viewfull=1#post1610575

http://forum.vw-passat.pl/threads/50009-Jaki-olej-wlewać-do-silników-TDI?p=1567493&viewfull=1#post1567493

http://forum.vw-passat.pl/threads/50009-Jaki-olej-wlewać-do-silników-TDI?p=1567676&viewfull=1#post1567676

http://forum.vw-passat.pl/threads/50009-Jaki-olej-wlewać-do-silników-TDI?p=1644176&viewfull=1#post1644176

i wiele innych .

...Koledzy radzili zmień olej na ten o właściwej normie i specyfikacji- broniłeś się "rękami i nogami".

Koledzy piszą o trzech wybranych markach, odradzając Castrol - znowu to samo.... :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro się zorientuje w cenie jaka jest w sklepach i ewentualnie zakupie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w razie czego byle z normą 505.01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Też leje mobila i 420kkm może 520 i dalej jeździ, silniczek pracuje cicho i schludnie, kiedyś zalałem polecanego Motula ale jakość żadnych korzyści nie odczułem, minimalnie ciszej pracował ale to może tylko efekt świeżego oleju i odpowiedniego poziomu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zamówiłem Valvoline DuraBlend 5w-40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olej wymieniony, teraz trzeba pojeżdzić i się okaże czy się obejdzie bez przykrych niespodzianek:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam. Tak do wiadomosci wszystkich kolega wymienil kilka marek jednak to tylko sa naklejki firm co te oleje rozlewaja i sprzedaja co jest w srodku?.......... W srodku znajdziemy olej z naszej rafinerii w Gdansku:)) Dokladnie jest 3 producentow tzw bazy olelowej jedno z nich jest Lotos Gdansk aby bylo ciekawiel dwie linie do napleniania oleju castrol sa tez na tereni owej rafinerii. Wim co pisze poniewaz mialem okazje przez ponad 5 lat pracowac w tym zakladzie. Wiec naklejka butelka to tylko marketing niestety, tak samo jak niby ze oleje z DE sa lepsze, a tu jest wielki blad do oleju na rynek niemiecki stosuje sie mniej dodatkow myjacych niz w przypadku oleju na rosje. dlatego tez jest taka roznica w cenie mniej dodatkow olej bedzie tanszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WItam. Tak do wiadomosci wszystkich kolega wymienil kilka marek jednak to tylko sa naklejki firm co te oleje rozlewaja i sprzedaja co jest w srodku?.......... W srodku znajdziemy olej z naszej rafinerii w Gdansku:)) Dokladnie jest 3 producentow tzw bazy olelowej jedno z nich jest Lotos Gdansk aby bylo ciekawiel dwie linie do napleniania oleju castrol sa tez na tereni owej rafinerii. Wim co pisze poniewaz mialem okazje przez ponad 5 lat pracowac w tym zakladzie. Wiec naklejka butelka to tylko marketing niestety, tak samo jak niby ze oleje z DE sa lepsze, a tu jest wielki blad do oleju na rynek niemiecki stosuje sie mniej dodatkow myjacych niz w przypadku oleju na rosje. dlatego tez jest taka roznica w cenie mniej dodatkow olej bedzie tanszy.

 

Zgadza się ale reklama robi swoje :) na butelkę Lotosa naklej Mobil i zaraz będzie aaaaaaaaale cicho chodzi zajefajny olej ehehehehehhee :) polecam :) ehehehehehhe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się ale reklama robi swoje :) na butelkę Lotosa naklej Mobil i zaraz będzie aaaaaaaaale cicho chodzi zajefajny olej ehehehehehhee :) polecam :) ehehehehehhe

Nie reklamuje Lotosa poniewaz jeszcze mu daleko do innych koncernow jedank czy kupujemy mobila czy castrola czy inny trzeba wiedziec ze baza wlasnie w nich jest olej z gdanska roznia sie tylko skladem chem dodatkow zastosowanych w nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a elf excellium did 5w-30 nadaje się do 1.9 TDI 131 km ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja leje castrola 5w40 i jestem zadowolony, wcześniej był lany mobil i silnik strasznie pracował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.... jaki olej należy zalać do silnika afn, 110km, tdi w automacie. Jaka norma i oznaczenia? temat mnie zainteresował, bo silnik według mnie bardzo głośno pracuje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności