Skocz do zawartości
rafalcabrio

zmiana oleju ??? 1.9tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Mądrego warto posłuchać. Stosowałem płukanki w wielu swoich samochodach a przebiegi miały bardzo duże. Nigdy płukanka nie zaszkodziła na szczelność silnika lub samą uszczelkę pod głowicą. Przechodziłem też po zastosowaniu płukanki z oleju mineralnego na syntetyczny i też nic się nie stało. Także nie piszcie, że płukanka jest agresywna itp.

 

A widzisz a ja po zastosowaniu płukanki w B3 zrobiło się sito z silnika i silnik zaczął brać litr oleju więcej. Laguna II podobne objawy po zastosowaniu płukanki zacząło cięknąć z dwóch simmeringów.

Dla odmiany np w sienie gdzie przebieg był 100% pewny i padła upg zastosowanie płukanki nie wyrządziło żadnych szkód.

 

A na mądre pomysłu typu czyszczenie miski olejowej w b5 polecam ją po prostu zdąć i zobaczyć ile jest roboty z demontażem i montażem.

Edytowane przez masterunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A na mądre pomysłu typu czyszczenie miski olejowej w b5 polecam ją po prostu zdąć i zobaczyć ile jest roboty z demontażem i montażem.

 

W modelach B5 ciężko jest zdjąć miskę tj. trzeba zawieszenie opuszczać. W moim B6 miska jest nie osłonięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mądrego warto posłuchać. Stosowałem płukanki w wielu swoich samochodach a przebiegi miały bardzo duże. Nigdy płukanka nie zaszkodziła na szczelność silnika lub samą uszczelkę pod głowicą. Przechodziłem też po zastosowaniu płukanki z oleju mineralnego na syntetyczny i też nic się nie stało. Także nie piszcie, że płukanka jest agresywna itp.

 

dokładnie, ci co piszą o wypłukanych panewkach rozszczelnionych silnikach "bo szwagier, sąsiad powiedział" tak naprwdę nie mieli z tym specyfikiem do czynienia i powielają swoją baśń na wielu forach moto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jak ktoś nie zaryzykuje to nigdy się nie dowie bo opinie są 50 na 50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie przechodziłem z castrola edge 5w40 na Motula 5w40,bez płukania silnika ,mam wrażenie że na motulu na ciepłym, silnik chodzi jakby ciszej ,bardziej miękko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja właśnie przechodziłem z castrola edge 5w40 na Motula 5w40,bez płukania silnika ,mam wrażenie że na motulu na ciepłym, silnik chodzi jakby ciszej ,bardziej miękko

 

 

Siemka Panowie.

 

Też zmieniałem ostatnio oliwę w AJM. Ponieważ rano klepał na popychaczach, co mnie wkurzało, postanowiłem spróbować rzadszego oleju - tym bardziej że mieszkam w górskim, zimnym klimacie.

 

Co więcej, jak zdejmowałem pokrywę zaworów żeby poprawić wtyczki pompowtrysków, zauważyłem że silnik mocno jest pokryty sadzą. Kiedyś używałem w benzyniaku płukanki, z dobrymi wynikami, więc i teraz chciałem spróbować wyczyścić ten szlam.

 

Do rzeczy - po użyciu płukanki i zejściu na 5W30 Fuchsa silnik zaczął puszczać niebiskawe bąki przy przyśpieszaniu oraz EGR, gry wcześniej się pocił, teraz rzyga olejem na pokrywę zaworów z otworków.

 

Pierwsza myśl to rozszczelniona turbina przez płukankę. Ale pewności jeszcze nie mam.

 

Spróbuję założyć separator oleju, bo może z odmy dmucha. A jak to nie pomoże, to zejdę na 5W40 Motula, bo może ten Fuchs za wodnisty na tak starego sztrucla. Jeśli i to nie pomoże w dymieniu, którego przedtem nie było, to będzie pewność iż w moim przypadku płukanka nie podziałała w dobrym kierunku.

 

 

Swoją drogą - olej po płukance nie był smolisty - zatem nie wiele zostało syfu wymytego.

 

Piszę dla potomności, ale komentarze mile widziane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje na turbine no jakby odma az tak puszczala to silnik byłby nieziemsko słaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mieszkam w górskim, zimnym klimacie
kolego proponuje zamiast montażu odmy zwykły wąż pod auto lub ewentualnie butelka jakby faktycznie dużo ciekło. Ja kupiłem odmę od lublina ale zrezygnowałem z montażu bo różne cuda się dzieją właśnie zimą.

U mnie płukanka jak najbardziej na plus:ok

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi się wydaje na turbine no jakby odma az tak puszczala to silnik byłby nieziemsko słaby.

 

Mnie też bardziej pasuje turbo, chociaż przed akcją wymiany oleum, nie było niepokojących objawów - standardowa ilość oleju w dolocie.

 

Zastanawiam się, bo nigdy turbo nie rozbierałem, czy jest tam miejsce gdzie może utworzyć się "uszczelka" z nagaru, który został potem wypłukany.

 

Turbinka przed i po pięknie dmucha, nie gwiżdże, motor chodzi bardzo ładnie i mało pali.

 

Do zmiany na 5w30 skłoniło mnie też poranne "miauczenie" zimnej turbiny. Myślałem, że rzadszy olej szybciej dotrze do popychaczy, a i turbinka będzie miała lżej.

 

Nie mam jeszcze wiedzy, jak jest po zmianie oleju z tymi kwestiami, bo więcej narazie jeździ autem mój brat. Ale jeśi objawy będą podobne, to poprostu wrócę do 5W40.

 

Odolejacz i tak chiałem założyć. Będę bacznie obserwował jak się zachowuje w zimie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odolejacz i tak chiałem założyć. Będę bacznie obserwował jak się zachowuje w zimie

Uwierz mi że to bez sensu i dobrze Ci radzę abyś sobie darował... Miałem dwa podejścia do odmy i powróciłem do fabryki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajcie sobie spokoj z 5W30

 

lejcie 5W40 lub na lato 5W50 i bedzie git

 

chyba ze starszy motor byl zalewany 10W40 to ten (taki ja mam,jak przeszedlem na 5W40 to duzo mi ubywalo oliwy)

Edytowane przez kajos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak z tymi płukankami agresywne bardzo czy nie bo chce zmienić z tego mobila 10w40 na motul/Liqui moly 5w40 i nie wiem co z tym płukaniem, czy jest sens czy nie bo dalej się nad tym zastanawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zmieniłem olej z 10W-40 Castrola na Valvoline DuraBlend 5W-40 przy 284 tys bez płukania zrobiłem ponad 11 tys i bez żadnych efektów ubocznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zakupie wlany był olej Orlen 10W40, na pewno od 15 tyś. km, ile wcześniej nie wiem. Zmieniłem na Motula 5W40, z normą 505.01. Uczciwie muszę przyznać, że po pierwszej wymianie wziął ok. 1 litr przez 10 tys. km (co tyle wymieniam olej). Teraz nie bierze wcale, a przynajmniej nie tyle, żeby mnie to zaniepokoiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mógłbyś rowzwinąć i napisać dlaczego nie 5w30 ? a do PD lejemy oleje spełniające normę VW 505/01 ,osobiście nie widziałem 5W50 spełniającego tę normę...

 

oczywiscie jak olej nie ma normy odpowiedniej to nie lejemy:kwiatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No hej,

 

Mam do was jeszcze jedno pytanie. Jak pisałem wcześniej, niepokoilo mnie jęczenie turbiny na zimnym silniku, niegłośne, ale wyczuwalne - teraz na 5w30 nie ma w ogóle takich objawów. Cichutko od samego początku. Klepanie popychaczy w zasadzie bez zmian - pewno taki urok tych silników.

 

Zatem czy to "jęczenie" to normalny objaw w 1.9 tdi? czy miałem jakiś cienki olej 5w40?

 

Zastanawiam się czy nie wrócić na 5w40 zeby wycieki w dolot troche zminimalizować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie zeby wrocic na 5w40

 

u mnie turbina lekko jeczy jak zimny jest a na goracym trzeba sie wsluchac

ale mam wywlony katalizator wiec to normalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja właśnie przechodziłem z castrola edge 5w40 na Motula 5w40,bez płukania silnika ,mam wrażenie że na motulu na ciepłym, silnik chodzi jakby ciszej ,bardziej miękko

 

ja również zakończyłem współprace z castrolem na rzecz Liqui Molly i popieram praca silnika od pierwszych sekund uruchomienia jest miększa, użyłem również płukanki silnik żyje nic nie pogorszyło jego pracy ani zużycia oleju ( ale to moja sytuacja)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również uległem ogólnej nagonce na Castrol i wymieniłem Edge 5W30 na Valvoline 5W40. Żadnego voodoo w postaci cichszej czy "miększej" pracy nie zauważyłem, natomiast na pewno zmniejszyło się "branie" oleju. Po 10 tys. km dolałem go niecałe 0,5l. Castrola trzeba było dolewać co najmniej 1l na 10 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Chciałbym poinformować że olej zmieniony miesiąc temu z mobila 10W40 na 5W40 Motul + płukanie LM . Płukanie ani nie zaszkodziło ani myślę nie pomogło bo nic w silniku nie było oprócz oleju. Efekt zmiany na motula 5w jest na super plus auto jest trochę cichsze a przede wszystkim dużo zwawsze jakby dostało z 15 kucykow turbina także inaczej pracuje bardziej ja słychać. Przy odpaleniu puszcza dużo mniej dymu przy przyspieszeniu tez. A co ciekawe egr przestał się pocic co mechanicy mówili ze turbina puszcza a mi wychodzi na to że odma puszczala opary mobila a turbina pchala do egr to nie wiem ale przestało i to jest ważne. Pozdrawiam może cokolwiek wnioslem do tematu. Pozdrawiam

Edytowane przez Baros1922

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności