Skocz do zawartości
KaVo

Przyciemnianie szyb

Rekomendowane odpowiedzi

Roznica miedzy folia a oryginalem jest widoczna na tylnej szybie na tzw kropkach( obramowce ) przy folii widoczna jest biala ramka przy oryginale nie . Zajmuje sie oklejaniem i da sie zrobic boczne szyby bez marginesu tzn na zero ( folia docieta idealnie z krawedzia ). Szukaj kogos kto uzywa dobrych foli min. global llumar sungard suntek itd te folie maja dobry klej i napewno poradza sobie z szybami bez ramek.

 

 

Rozumiem, a jak wygląda sprawa z tylną szybą ?

 

Tylna szyba w passacie cc jest wyjątkowo trudno dostępna (bardzo wąsko tam jest; stąd słaba widoczność)

jeszcze ja u siebie mam roletę założoną więc jak trzeba byłoby to ściągać ?

Jak to technicznie wygląda czy da się to wykonać ?

 

Wiadomo, że znajdę jakiś dobry zakład pojadę i się dowiem natomiast być może już ktoś foliował swoje

tylne szyby w CC dlatego pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile dajecie za przyciemnienie szyb tylnich , u mnie w mieście życzą sobie ok.480zł ? Cena odpowiednia , zawyżona ? Może lepiej pojechać do większego miasta np.ZG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam wątek, być może ktoś przyciemniał szyby do CC i może coś więcej na ten temat powiedzieć.

Przede wszystkim jak wygląda sprawa z tylną szybą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może lepiej pojechać do większego miasta np.ZG

 

polecam przyciemnianie w ochli - nazywa się bodajże laskowski

ja chciałem zaoszczedzic i robiłem u jakiegoś magika na zaciszu, dramat!

za to mój sąsiad robił w ochli i rewelacja, z jednej szyby delikatnie zaczęła mu się odklejać przy krawędzi, zadzwonił i na następny dzień miał poprawke, oczywiście bez żadnej dopłaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dokładnie o co kol chodzi? służę pomocą :)

 

Odświeżam wątek, być może ktoś przyciemniał szyby do CC i może coś więcej na ten temat powiedzieć.

Przede wszystkim jak wygląda sprawa z tylną szybą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ile dajecie za przyciemnienie szyb tylnich , u mnie w mieście życzą sobie ok.480zł ? Cena odpowiednia , zawyżona ? Może lepiej pojechać do większego miasta np.ZG

U mnie w Lubinie Passat B5 Fl Kombi cały 450zł. Oczywiście bez szyby czołowej :043:

http://ram-design.pl/cover/ Polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z tą fabryczną wykropkowaną obramówką przyciemniałem szyby i powiem, że wygląda to kiepsko, folia nie dolega do kropek

Jak miałem je przyciemnianie to spec zapewniał, że do tygodnia folia się układa i wszelkie niedociągnięcia powinny zniknąć. Macie jakieś foty jak z bliska na waszych przyciemnionych autach wygląda ta obramówka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze umył nadruki to powinny się dokleić bez problemu podejrzewam ze jak robiłeś folowane nie było zbyt ciepło to spowalnia proces schnięcia wody spod filii , powinien dogrzać brzeg szyby i docisnąć folię.

Poczekaj na jakiś ciepły słoneczny dzień wystaw furmankę do wygrzania i nawet palcem powinieneś folię dokleić.

Dołączam zdjęcie i na ostatniej szybie oraz trójkącie drwi są nadruki tak to wygląda po mojej robocie :)folia.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robota zrobiona w poniedziałek ładnie i słonecznie nie było nic widać folia dociskała nadruki we wtorek pogoda się załamała i fura do dziś stała w garażu kiedy wyjechałem zobaczyłem, że folia tak ładnie nie dociska tych nadruków

Próbowałem dociskać lecz po pewnym momencie znów wszystko powraca do poprzedniego stanu, poczekam kilka dni jak nie zniknie to podjadę do zakładu, bo nie ukrywam denerwuje mnie to, a robota nie była "po taniości"

 

kolego u mnie na podobnej focie też wygląda wszystko ok :) cyknę jutro jak to z bliska wygląda ;) ale pewnie wiesz o co mi chodzi :)

 

 

[ATTACH=CONFIG]103802[/ATTACH]

Edytowane przez wojtekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem jak nie dasz rady docisnąć jej sam to podjedz do kolesia niech to poprawi bo faktycznie wygląda to nie estetycznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zeleży od rodzaju foli jaka została zastosowana, producenta i różnorodności technologocznych wykonanej szyby, modelu auta. BMW ze zdjęcia ma drobny i cienki nadruk w przypadku fabrycznych szyb porównując do pasków b5-tek. Po za tym ja staram sie nie stosować grzania szyby odrazu po przyklejeniu foli. Lepiej wydac auto i zaprosić klienta po 2tyg by docisnąć. Wcześniej nie bo jak folia się odklei spowrotem to później może się tak ladnie nie dokleić. Podsumowując, widać zawsze w niektórych przypadkach więcej w niektórych mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a jaka folie byście polecili do przyciemnienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko zeleży od rodzaju foli jaka została zastosowana, producenta i różnorodności technologocznych wykonanej szyby, modelu auta. BMW ze zdjęcia ma drobny i cienki nadruk w przypadku fabrycznych szyb porównując do pasków b5-tek. Po za tym ja staram sie nie stosować grzania szyby odrazu po przyklejeniu foli. Lepiej wydac auto i zaprosić klienta po 2tyg by docisnąć. Wcześniej nie bo jak folia się odklei spowrotem to później może się tak ladnie nie dokleić. Podsumowując, widać zawsze w niektórych przypadkach więcej w niektórych mniej.

z bliska wygląda to tak w moim aucie jeśli tak ma zostać to ciężko będzie mi się przyzwyczaić do tego ;/ faktem jest, że ten nadruk jest naprawdę mocno wyczuwalny

 

001dqy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba docisnąć, ale poczekaj trochę lepiej później niż za wcześnie. Dociśniesz najlepiej palcem z cienką suchą husteczkę ruchem wzdłuż sitodruku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba docisnąć, ale poczekaj trochę lepiej później niż za wcześnie. Dociśniesz najlepiej palcem z cienką suchą husteczkę ruchem wzdłuż sitodruku.

dziś trochę się pobawiłem w dociskanie i jest lepiej nie rzuca się już tak mocno w oczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Kraków to polecam carsolar, 450zł za 3 tylne + delikatniej 2 przednie w sedanie. Folia bardzo dobrze absorbuje ciepło.

IMG_4577.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Ostatnie ciepłe dni kuszą mnie coraz bardziej do zrobienia szybek u siebie tylko ciągle nie mogę się zdecydować nad opcją jedną lub drugą

2.jpg to takie orientacyjne oczywiście z tymi odcieniami...

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maaju dawaj cały tył na czarno i będzie git.

Ewentualnie przód lekko przydymiony dodatkowo;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kuszą mnie coraz bardziej do zrobienia szybek u siebie tylko ciągle nie mogę się zdecydować nad opcją jedną lub drugą
u mnie w temacie masz czarnucha z ciemnymi szybami na maxa tj. jakieś 90 % i mi to pasuje a ta pierwsza opcja to jak już to całość robić jaśniejsza albo całość ciemną wtedy ładnie wygląda a jak zrobisz pasażera jaśniejsze a bagażnik ciemniejszy to będzie wyglądać jak być zdzierał folie i inna przykleił :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam przyciemniony komplet szyb (dozwolonych), ale chciałbym przyciemnić boczne kierowcy i pasażera.

TANIM kosztem z uwagi na fakt, iż w każdym momencie jest ryzyko ich zrywania (policja, przegląd itp). Proszę o info :)

Najchętniej Wrocław i Częstochowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności