Skocz do zawartości
KaVo

Przyciemnianie szyb

Rekomendowane odpowiedzi

Lupus28, przyciemniałem koleżce szyby folią, którą kupił za niecałe 20zł/rolka, drugi miesiąc minął i na razie nic się z tym złego nie dzieje. Po co ci termokurczliwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termokurczliwa po to by dopasować ją do wypukłości szyby :).. inaczej prosta folia zawsze Ci się będzie marszczyć na krawędziach.. bo przecież nie owiniesz kartką papieru jabłka jednolitą warstwą bez zagnieceń na kartce..dlatego podgrzewa się folię by ta skurczyła się i dopasowała do kształtu np tylnej szyby.. która prosta nie jest :) co innego szyby w oknach w domu płaskie a co innego takie na samochodzie :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet dobre folie termokurczliwe maja ograniczoną kurczliwość i na dodatek tylko w jedną stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
by dopasować ją do wypukłości szyby

Dlatego przyciemniając tylną szybę dzieli się folię na dajmy na to trzy paski, które nakładamy kolejno od góry do dołu (nigdy z dołu do góry!) i że tak powiem, też jest spoko :jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja miałem te z carpointa i powiem, że są gó... warte, więc moje poszukiwania nadal trwają.

to że folia ma właściwości termokurczliwe to nie znaczy że sama się wyprofiluje :) Do tego trzeba trochę umiejętności :)

drugi miesiąc minął i na razie nic się z tym złego nie dzieje.

widoczność przez tą folię jest fatalna, widać różnicę jak porównasz z szybą przyciemnioną lepszą folią. Po za tym szybko traci swoją barwę, blaknie i jest miękka co wiąże się z rysami przy mormalnym użytkowaniu.

nawet dobre folie termokurczliwe maja ograniczoną kurczliwość i na dodatek tylko w jedną stronę.

dokładnie

folię rozwijasz w poziomie i właściwości termokurczliwe są tylko na dole i górze foli

Dlatego przyciemniając tylną szybę dzieli się folię na dajmy na to trzy paski,

można i tak, ale jest to .... metoda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widoczność przez tą folię jest fatalna

Dlaczego? Pytam poważnie, bo nie wiem o co konkretnie chodzi. Miałem natomiast styczność z folią zakupioną w Norauto :kwasny Folia ta nie była "na klej" tylko elektrostatyczna. Nie wiem ile to czasu będzie się trzymało, producent zapewnia dwa lata, ale chyba każdy producent wszystkiego zapewnia te dwa lata trwałości :D Świetnie się nakłada, to fakt. Tylną szybę, dosyć mocno profilowaną okleiłem z jednego, całego kawałka, od tak po prostu przyłożyłem, porozciągałem i wyszło! Max 20 min roboty! Za to widoczność akurat przez tą folię rzeczywiście, tragiczna. Strasznie nieostry widok przez nią, chyba dlatego, że sama folia strasznie gruba. Dodam, że koszt rolki ok. 50zł.

 

jest miękka co wiąże się z rysami

Rysy są, ale porobione od rozciągania taką ta plastikową szpachelką:kwasny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego? Pytam poważnie, bo nie wiem o co konkretnie chodzi.

myślę że głównym powodem jest ich barwa która jest fioletowo-różowa, jest to już dobrze zauważalne po jednym letnim sezonie.

Folia ta nie była "na klej" tylko elektrostatyczna.

nie słyszałem o takowej

Strasznie nieostry widok przez nią, chyba dlatego, że sama folia strasznie gruba.

zapewniam że dobra folia jest grubsza

Rysy są, ale porobione od rozciągania taką ta plastikową szpachelką

każdą folię tą rakielką (szpachelką) można zarysować, szczególnie ciągając po foli właściwej :) Przy profilowaniu pracujemy na bezbarwnej foli, kładziemy na wodę odwrotnie folię na zewnątrz auta i nadajemy kształt szyby, po tej operacji odrywamy bezbarwną folię (tą porysowaną) i gotową lepimy od środka auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i gotową lepimy od środka auta.

Również na wodę, którą trzeba z pod folii na koniec wydobyć. Rakielką szpachelką :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to dac do specjalistow ; ) , kiedys probowalismy sami przyciemnic szyby w mojej bialej perelce ?(corsa a) , masakra byla z tymi szybkami , nie dlugo bede chcial w passku przyciemniac i mysle ze oddam do jakiegos fachowca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej to dac do specjalistow ; )
to jest rozwiązanie :P
kiedys probowalismy sami przyciemnic szyby w mojej bialej perelce ?(corsa a) , masakra byla z tymi szybkami
a wyciągałeś szyby czy nie ?? bo jak nie to się nie dziwie bo sam kiedyś przyciemniałem sobie sam jak miałem seicento i wyciągałem boczne a tylna to sobie klapę zdjąłem :P ale do rzeczy ja jestem zdania że na warunki garażowe to najlepiej jest wyciągnąć szyby ,no chyba że ktoś nigdy tego nie robił albo mu się nie chce(tak było w moim przypadku odnośnie passka) to można oddać do zakładu albo do kogoś kto to umie zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KrajesK wygląda na to, że Masz duże doświadczenie w temacie. Czy mógłbyś mi powiedzieć dlaczego wyszły mi pod folią bąbelki powietrza ? Podczas jej nakładania i wyciskania wody było czyściutko, a jakieś dwa dni po..nagle się pojawiają.. jaka jest tego przyczyna ?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne są to bąble z wodą poczekaj jeszcze kilka dni lub postaw na dobrym słońcu. Jeżeli okaże się że to jednak powietrze przyczyną może być: klej na foli, woda, źle umyta szyba. Raz w życiu mi się zdarzyło coś takiego, nie miałem płynu do naczyń którego dodaję do wody, więc postanowiłem przykleić na piankę którą myje się szyby i wyszła klapa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie chcę zakładać nowego tematu więc zapytam tutaj. Chcę przyciemnić delikatnie wszystkie szyby w jednym odciecniu i zastanawiam się jaki kolor folii dobrać. W golfie miałem czarną ale wydaje mi się, że czaarna do tego koloru nadwozia nijak pasuje. U mnie na osiedlu gość ma też varianta z lekko czarnymi szybami i wygląda to średnio. Co myślicie do lekko zielonej tak jak ori z passku? Ma ktoś tak przyciemnione szyby w b6??

Poniżej fotka mojego auta żeby kolor było widać

 

DSCF6309.jpg

DSCF6518.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czarna do tego koloru jak najbardziej pasuje a co do kolorowej foli mam mieszane uczucia. ja bym proponował tylna 80% przedział bagazowy 70% tyle drzwi 50 % i przednie 30% mimo iz nie wolno. ale takie ustawienie sciemni przednie pod odpowiednim kontem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei jestem zdania że wszystkie szyby lekko ale w ten sam odcień ... jakoś nie jestem z kolei zwolennikiem skali czerni na szybach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, nie chcę zakładać nowego tematu więc zapytam tutaj. Chcę przyciemnić delikatnie wszystkie szyby w jednym odciecniu i zastanawiam się jaki kolor folii dobrać. W golfie miałem czarną ale wydaje mi się, że czaarna do tego koloru nadwozia nijak pasuje. U mnie na osiedlu gość ma też varianta z lekko czarnymi szybami i wygląda to średnio. Co myślicie do lekko zielonej tak jak ori z passku? Ma ktoś tak przyciemnione szyby w b6??

Poniżej fotka mojego auta żeby kolor było widać

 

[ATTACH=CONFIG]86886[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]86885[/ATTACH]

 

Kolega Weso ma właśnie tak przyciemnione szyby zobacz u niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuje co najmniej 5 osób do grupowego przyciemnianie szyb. W słupsku za 1 auto chcą 370 zł.Mam już kolegę z opla jeszcze ze 4. Wtedy zejdą znacząco z ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poszukuje co najmniej 5 osób do grupowego przyciemnianie szyb. W słupsku
z takim pytaniem to bardziej w regionalnym a nie tu
1 auto chcą 370 zł
to i tak niezła cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z takim pytaniem to bardziej w regionalnym a nie tu

to i tak niezła cena

właśnie szukałem pomorskiego i nie mogę znaleść żadnego wątku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.vw-passat.pl/forums/54-pomorskie

 

Proszę bardzo regionalny ;)

 

a dokładniej można tutaj:)

http://forum.vw-passat.pl/threads/120207-Luzne-pogawedki-na-kazdy-temat-zerknij-na-pierwsza-strone-)/page4

Edytowane przez brocom1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności