Skocz do zawartości
KaVo

Przyciemnianie szyb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Posiadam b5 99' w wersji sedan i mam pytanie, czy były montowane w tej wersji fotochromy? Moje szyby mają odcień lekkiego chromu, poprzedni właściciel twierdził, że jest to oryginalne, niestety szyba drzwi prawych tył jest zwykła i interesuje mnie dokupienie/dobranie tej szyby, czy szyby posiadały jakieś odcienie? Czy mają jakieś oznaczenie po których łatwiej będzie dobrać taką szybę do auta, żeby dobrze pasowała odcieniem do pozostałych szyb? I jeszcze jedno pytanie, czy w pasku były montowane przednie szyby fotochromy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=137308

 

Coś mi sie kojarzy że z kimś o tym rozmawiałem ale nie mam pewności więc zapytaj. ;)

 

Szukałem, nie znalazłem :) Podbijam pytanie, czy ktoś przyciemniał szyby sam z tyłu i czy są proste czy lekko zaokrąglone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było w b5 szyb fotochrom. Masz albo przyciemnione piecowo albo folią. Fabrycznie występowały szyby ciemno zielone ale to w wersjach 3bg. Co do przedniej szyby nie bylo fotochromów, ale pod koniec produkcji 3bg sporadycznie spotykane, ale były podgrzewane.. B6 miało fotochrom ale tylko czołowe.

Ja przyciemniam. Osobiście profiluje wszystkie ułatwia i skraca cały czas pracy. Boki można by się pokucić bez, ale tył w sed jak i kbi są do profilowania bez tego sie nie obędzie. Chyba że nie zależy ci na estetyce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyjrzałem się dokładnie szybą i okazało się że jest folia co najlepsze przez cała zimę walczyłem z przodem od środka (zabrudzona tłusta szyba) okazało się że też na nich jest folia, folia była chyba typu ala lustro weneckie bo po przejechaniu ręką zostawały na palcach małe kawałeczki chromu. Powiedz mi ile kosztuje przyciemnienie tyłu auta (drzwi lewe prawe trójkąty i szyba tył)? I jak jest z przodem, czy można zakładać folie jak tak to jaką?

Edytowane przez Niksin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od miejsca, regionu, folii i firmy która to robi. Przedział jest różny taniej niż 250 nie zrobisz a taka cena może być i tak sensacja z reguły 350-300 do 450 jak ktoś będzie Cię chciał wydymac na więcej to odpuść i jedz gdzie indziej. Żadnej folii nie możesz założyć na przednie szyby boczne. Nawet taka o 5% przyciemnieniu Przekroczy dopuszczalna normę ujeta w przepisach o ruchu drogowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gadałem z poprzednim właścicielem (kolega teścia) mówił że z szybami nic nie robił, miał ten samochód 5-6 lat i przeglądy przechodził normalnie a ja dziś osobiście z przednich folie zerwałem bo była już porysowana....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś dobierał kolor folii do orginalnie przyciemnianych szyb? Chodzi o oklejenie tylnych karoseryjnych w kombi, mając dymione orginały w drzwiach. Ma ktoś jakieś doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy może ktoś się orientuje i ma tak zrobione aby szyby przyciemnić w passacie tył 80% a przód 38%? Czy fajnie się będzie komponowało w sedanie srebrnym? Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie polecacie folie do przyciemniania chodzi o jakość i prostotę w robieniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość medyk88
Zależy od miejsca, regionu, folii i firmy która to robi. Przedział jest różny taniej niż 250 nie zrobisz a taka cena może być i tak sensacja z reguły 350-300 do 450 jak ktoś będzie Cię chciał wydymac na więcej to odpuść i jedz gdzie indziej. Żadnej folii nie możesz założyć na przednie szyby boczne. Nawet taka o 5% przyciemnieniu Przekroczy dopuszczalna normę ujeta w przepisach o ruchu drogowym

u vikera za HB płaciłem 350 sedan 400 (gwarancja dożywotnia)

 

 

Witam, czy ktoś dobierał kolor folii do orginalnie przyciemnianych szyb? Chodzi o oklejenie tylnych karoseryjnych w kombi, mając dymione orginały w drzwiach. Ma ktoś jakieś doświadczenia?

 

ja robiłem w mondeo taki patent - 12% dałem i było poprostu czarno jakbym 5% założył - w punto gdzie nie było fabrycznej przyciemy było o wiele jaśniej przy 12%

 

Witam. Czy może ktoś się orientuje i ma tak zrobione aby szyby przyciemnić w passacie tył 80% a przód 38%? Czy fajnie się będzie komponowało w sedanie srebrnym? Dzięki

wygląd bedzie przekozacki - wiadomo przód a własne ryzyko robisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. podepnę sie do tematu. a miadnowicie chciałbym przyciemnić szyby w swojej B6 ale nie wiem czy chce folie, powiedzcie co myślicie o czymś takim http://www.ebay.co.uk/itm/171029098840 , wg mnie wygląda sobie nawet spoko. miał lub ma ktoś z was coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, moze ktos polecic firme lub dobrego człowieka do przyciemnienia szyb chodzi tylko o tył i boki bez przednich bocznych szyb, miejsce BIAŁYSTOK lub moze okolice jakies wraz z ceną bede bardzo wdzięczny ; )) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. podepnę sie do tematu. a miadnowicie chciałbym przyciemnić szyby w swojej B6 ale nie wiem czy chce folie, powiedzcie co myślicie o czymś takim http://www.ebay.co.uk/itm/171029098840 , wg mnie wygląda sobie nawet spoko. miał lub ma ktoś z was coś takiego?

 

ja bym wybrał folię zwłaszcza że podobny koszt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, moze ktos polecic firme lub dobrego człowieka do przyciemnienia szyb chodzi tylko o tył i boki bez przednich bocznych szyb, miejsce BIAŁYSTOK lub moze okolice jakies wraz z ceną bede bardzo wdzięczny ; )) Pozdrawiam

coś słabo szukasz

http://forum.vw-passat.pl/threads/114857-Forumowe-ceny-Przyciemniania-i-monta%C5%BCu-szyb

zapraszam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie szukałem, niestety przeoczyłem to mój błąd ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W zeszłym tygodniu przyciemniałem szyby z tyłu i tylna w mojej B6 w Pyrzycach folią +35. Koszt 350 zł i 6 godz. auto na warsztacie.

Powiedzieli,że "paszczak" sedan,to najgorsza rzecz do oklejania :ok

A całość wygląda tak:

 

WP_20141114_13_45_35_Pro.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedzieli,że "paszczak" sedan,to najgorsza rzecz do oklejania

to chyba Hopla Tigry nie widzieli:lol2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapsun
Witam!

W zeszłym tygodniu przyciemniałem szyby z tyłu i tylna w mojej B6 w Pyrzycach folią +35. Koszt 350 zł i 6 godz. auto na warsztacie.

Powiedzieli,że "paszczak" sedan,to najgorsza rzecz do oklejania :ok

A całość wygląda tak:

 

[ATTACH=CONFIG]125463[/ATTACH]

To są kiepsy jak mówią ze be szesc jest trudne, trudny to jest new beattle, tylna szyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie znam się, nie mam czasu :P Mnie interesuje, tylko, czy daną czynność zrobią dobrze, za nie wygórowaną cenę. W moim przypadku czas jest najwazniejszy, bo mam tylko weekend wolny na naprawy. Jestem z nich całkowicie zadowolony,a komentarz o trudności w B6 wpisałem po słowach pracownika tego zakładu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

 

Nurtuje mnie ostatnio temat przyciemniania szyb w przednich drzwiach b5 3bg. Co do oklejania to wiadomo, że teoretycznie nie wolno, ale jak przepisy odnoszą się do fabrycznie, piecowo przyciemnionych szyb, bo przecież przednie też przyciemniane były...? I przy okazji, czy fabrycznie szyby były przyciemniane tylko w jednym, zielonym kolorze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności