Skocz do zawartości
marekbialek

[Instrukcja] Montaż czujników ciśnienia w oparciu o ABS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie, naszła mnie nieodparta chęć pogrzebania sobie w aucie.

Zaczęło się zwyczajnie - kapeć :( Oczywiście jak powietrze schodziło sobie czasami i trudno było ustalić co sie dzieje. I tak jeździłem prawie 2 miesiące... W każdym razie w przypływie euforii wziąłem komputer oraz kabel - sprawdziłem kodowanie. Po dodaniu wartości 2048 sterownik oznajmił że obsługuje wybraną opcję. Trzeba jeszcze tylko dołożyć przycisk.

I tutaj chciałem się was poradzić czy warto kupować na znanym portalu aukcyjny: http://aliexpress.com/

 

Chińczyk sprzedaje przycisk wraz z kabelkami:

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

w cenie o połowę niższej niż w Polsce. Wiem że w chinach jest fabryka VW i wiele komponentów wytwarza się w chinach dla VW, więc wydaje się że nie powinno być problemów.

 

LINK DO AUKCJI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja offline instrukcji - przyda się zanim autor poprawi zdjęcia.

https://www.dropbox.com/s/ipq98wlpzglv2za/Monta%C5%BC%20czujnik%C3%B3w%20ci%C5%9Bnienia%20w%20oparciu%20o%20ABS.maff?dl=1

 

Do otworzenia pliku potrzeba Firefoxa z zainstalowanym dodatkiem Mozilla Archive Format lub inna przeglądarka, która obsługuje ten format.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz jeszcze jakieś mody offline ? dużo na forum już jest bez zdjęć i raczej nie ma co liczyć na odświeżenie, a wiadomo, że ze zdjęciami robi się dużo lepiej i szybciej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejsce zamontowania:

Sterownik układu kontroli ciśnienia w oponach -J502- jest zamontowany na tylnej blasze zamykającej po prawej stronie.

Wykonać następujące czynności:

Wymontowanie

– Wyłączyć zapłon.

– Jeśli jest, wymontować osłonę płyty podłogowej z tyłu z prawej strony

– Wykręcić śruby dolnego spoilera osłony tylnego zderzaka

– Nacisnąć spoiler nieco w dół.

– Odłączyć złącze wtykowe -1-.

– Nacisnąć występ -strzałka- lekko w górę i wyjąć sterownik układu kontroli ciśnienia w oponach -J502--2- z uchwytu.

 

N44-10539.png

Edytowane przez mgboczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie: czy można zdublować systemy pomiaru ciśnienia w oponach tzn. na lato mam w alusach zamontowane czujniki natomiast zimą na stalowych nie. Czy wówczas mógłbym korzystać z systemu w oparci o ABS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zdublowane ale nie wszystkie pompy abs obsługują tpms

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taką: 3AA 614 109 AH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej AH niestety nie działa tpms

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na tej AH niestety nie działa tpms

 

To ciulowo, bo w ubiegłym tygodniu pod W-wą dziwne blaszki (5 szt.), o których była mowa w tv (TVN24) przebiły mi oponę. Niestety zauważyłem to zbyt późno i opona nadaje się na szmelc. Pomyślałem wówczas o tpms'ie ale jak widać nic z tego.

 

 

Wczoraj sprawdzałem i niestety nie przyjmuje kodowania :(

Edytowane przez mgboczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

guz.jpg

 

Czy ten guzik można użyć do czujnika w oparciu o ABS? Bez wykrzyknika i napisu SET. Będę wdzięczny za podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz użyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Montuje u siebie czujnik ciśnienia i mam pytanie.

Zrobiłem zgodnie z instrukcją najpierw zrobiłem kodowanie żeby sprawdzić czy działa. Było ok.

Zamówiłem zestaw od chińczyka

a943da877cf7b73f4add30d2f97bf44d.jpg

f497f4e1d64a97753da605e7f897b574.jpg

 

I teraz mam pytanie bo z tym jednym przewodem który idzie do pompy ABS wiem co zrobić. Natomiast w moim zestawie jest dwa przewody w złącze i jeszcze dwa przewody zakończone panami. Jak to połączyć?

 

Chińczyk dołożył jeszcze kawałek wężyk to rozumiem jest osłonka do komory silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy przewody musisz jeszcze połączyć z przewodami wchodzącymi do wtyczki ESP, aby mieć podświetlenie przycisku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem od Chińczyka i przewód do ABS musiałem przedłużyć, bo prowadziłem przez przepust po lewej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzy przewody musisz jeszcze połączyć z przewodami wchodzącymi do wtyczki ESP, aby mieć podświetlenie przycisku.

Ok. Tylko w tym zestawie z przycisku od ciśnienia chińczyk wypuścił 4 przewody (plus przewód do pompy) po dwa w tym samym kolorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź na początek jaką masz pompę ABS, żeby niepotrzebnie nie kupił gratów ;)

 

Sprawdzałem, obsługuje :) Kupiłem używaną kostkę wraz z kablami, nowy przewód do ABS za 3zł. Teraz pozostało tylko złożyć wszystko do kupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że zrobię sobie tego moda a tu lipa...mam pompę ABS 3C0 614 109 AE i nie przyjmuje kodowania. Po dodaniu wartości 2048 pojawia się komunikat "coding rejected error 31 request out of range" :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz kodowanie obecnie, czyli przed dodaniem 2048?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam kodowanie 0000293

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności