Skocz do zawartości
herbu

Kontrolka CHECK

Rekomendowane odpowiedzi

Pan ustawil kolejny dzien lampka

 

Powiedz Ty mi tylko jedna rzecz - czy ten gazownik chociaż raz regulując instalacje zrobił próbę dynamiczną ? Czy wszystko na "sucho" podczas postoju ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest robione podczas jazdy ze mną przez ok 15 minut po mieście

 

Strus251 - napiszę wszystko odnośnie tego co było robione oraz co jest włożone wieczorem jak sprawdzę moje zapiski bo wiesz ja tak za bardzo nie pamiętam takich rzeczy ;) ale się staram ;)

 

instalacja była założona troszkę ponad rok temu gdy zakładałam samochód miał przejechane 160tys teraz ma ok 210tys

 

ogólnie do tej pory z poważniejszych urazów to pamiętam przepływomierz wymieniany i teraz odma... ogólnie jeździ płynnie czasem ma takie delikatne zachwianie ja np. ruszam na światłach, że chciałby zgasnąć ale jest to sytuacja raz na jakiś czas... facet wczoraj mi powiedział "proszę jeździć powinna się zapalać a później gasnąć czyli jest wszystko ok" nie dyskutowałam bo nie dam mu spokoju, ale stwierdzenie jest ponad moją cierpliwość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety nie wiem co tam u mnie jest włożone ;( nie potrafię na to pytanie odpowiedzieć.. ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam te przeprawy Justyny i dochodzę do wniosku że chyba ktoś sknocił podłączenie instalacji LPG, chodzi o elektronikę. W moim aucie pół roku temu wyszła zbyt bogata miesznka na biegu jałowym i zbyt uboga pod obciążeniem ale check mi się nie zapalał. Tutaj skoro było tyle regulacji i pomnimo ich wykonywania po przełączeniu na gaz zapala check-a to coś jest skopane w instalacji elektrycznej LPG. Coś jest źle podłączone że wciąż wywala błąd i wciąż ten sam. Gdyby było coś nie tak w osprzęcie samego silnika to lampka by świeciła na okrągło czy to na benzynie czy na gazie. Tak myślę a może czujnik temperatury płynu chłodzącego w reduktorze jest sypnięty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, no szkoda bo czasami można coś tam wywnioskować.

 

Daleko masz do Lubicza?

Z tego co widzę to chyba nie za bardzo, a może byś dała radę podjechać do jednego gazownika?

Auto - Flesz

Lubicz Górny, ul. Orszta 11

tel.: 056 678 20 21, 694 626 027

 

nie mówię, że naprawią ale mają dobra opinię w Twojej okolicy więc może warto spróbować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pomyślałam właśnie,ale nie mam nic zapisane a niestety ja na tym się nie znam;(

 

Przekażę uwagę o czujniku jeszcze raz gazownikowi i jeśli znów wyskczy chętnie podjadę do poleconego gazownika bo już troszkę nie wiem co robić:(

 

Dziękuję bardzo za pomoc naprawdę to pomaga biednej kobiecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po montażu instalacji powinnaś dostać kartę specyfikacji zbiornika i instalacji. W tej drugiej karcie instalacji jest tabela i tam są wyszczególnione poszczególne elementy instalacji gazowej (sterownik, wtryskiwacze, elektrozawory, parownik itd). Z ciekawości dzwoniłem dzisiaj do swojego gazownika, w/g jego opinii jest spaprane podłączenie instalacji elektronicznej LPG do instalacji samochodu i stąd ten Check i błędy. Jak to określił instalacja auta głupieje po przełączeniu na LPG i żeby nie wiem jak cudować z ustawieniami to w przypadku błędnego podpięcia sterownika to błąd będzie wybijać. Bez najmniejszego problemu jest w stanie rozszyfrować Twoją instalację i poprawić Twojego gazownika tylko że to są Puławy i dość spora odległość od Torunia. Mówiąc wprost mają chłopaki pojęcie, nie są drodzy i nie naciągają na sztuczne problemy. Jak chcesz to dam Tobie namiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... mam taką kartkę od butli na pewno, ale innej nie pamiętam zaraz poszukam...

 

Co do namiarow chętnie skorzystam, będę niedługo w okolicach Lublina więc w sumie chętnie podjadę jeśli tylko w końcu ktoś mi pomoże;) rozumiem, że polecasz z czystym sumieniem będą wiedzieć co robić;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czystym sumieniem polecam. Mi zakładali gaz do auta 4 lata temu i absolutnie żadnych problemów. Mają naprawdę pojęcie, są rzetelni, uczciwi i nie naciągają na koszta i jakieś wydumane problemy. Wyślę Tobie namiary na PW żeby mnie ktoś nie posądził o krypto-reklamę:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no niestety nie wiem co tam u mnie jest włożone ;( nie potrafię na to pytanie odpowiedzieć.. ;(

Powinnaś mieć coś takiego jak Wyciąg ze świadectwa homologacji gdzie powinny być wyszczególnione zamontowane podzespoły.

Raczej powinnaś to mieć gdyż potrzebne jest to do WK przy wbiciu LPG do dowodu.

Sam jestem ciekaw co Ci tam zamontowali. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A faktycznie, ok zatem zaraz zabiorę się za przeszukanie szuflad gdzieś musi być zatem to świadectwo...

 

A mam jeszcze pytanie czysto teoretyczne, czy jeśli faktycznie jest źle podłączona instalacja czy mogłam na początku ok pół roku jeździć bez błędu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam podobny kłopot, wymieniony przepływomierz

Co było powodem wymiany przepływomierza?? Został założony oryginalny przepływomierz??

właśnie sondę mi wymienił ten drugi gazownik

Co było powodem wymiany sondy? W Twoim aucie jest sonda szerokopasmowa, bardzo mądre narzędzie i zamienniki też się nie sprawdzają.

 

Czy którykolwiek z tych "fachowców" robił diagnostykę PB oprócz sprawdzenia błędów.

W Twoim przypadku ciężko o diagnozę na odległość gdyż nie wiadomo jakie parametry auto trzyma na PB, jak zamontowano poszczególne podzespoły LPG i jak jest obecnie ustawiona instalacja. Gdybyś mogła wstawić tu jakieś logi, zdjęcia, screeny ustawień to można by powiedzieć dużo więcej, a tak tylko wróżenie z fusów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc powodem wymiany przepływomierza był problem z jazdą i wyskoczyły lampki ktore na komputerze potwierdził błąd przepływomierza, po wymianie wszystko wróciło do normy.

 

Sonde wymienili gdy pojawiły się kłopoty z lampką i trwają do dzisiaj powód hmmm... sama nie wiem tak zdecydował mechanik...

 

Co do zdjęć oczywiście z przyjemnością je dodam tylko czego konkretni mam zrobić?

 

Karkę chyba wcieło mam tylko świadectwo ale uprawnień gazownika, jeszcze sprawdzę w kilku miejscach i dam znac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A więc powodem wymiany przepływomierza był problem z jazdą i wyskoczyły lampki ktore na komputerze potwierdził błąd przepływomierza, po wymianie wszystko wróciło do normy.

Sam błąd nie świadczy o uszkodzonym elemencie. ;) Stary przepływomierz oddali??

Jakie koszty poniosłaś w związku z zakupem przepływmoierza i sondy?

Obawiam się, że trochę Cię naciągają, nie potrafią ogarnąć i wymieniają na czuja.

Co do zdjęć oczywiście z przyjemnością je dodam tylko czego konkretni mam zrobić?

Zrób fotki dokładnie jak tam masz pod maską i ewentualnie fotkę przełącznika LPG w środku auta. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak oddali, niestety przepływomierz kosztował mnie sporo chyba za samą część zapłaciłam ponad 500zł a sonda ok 200zł niestety też odnoszę wrażenie, że zostają wymieniane kolejne część po kolei a błąd jak był tak jest...

 

oczywiście zrobię wszystkie fotki i prześlę może to coś pomoże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co dzwoniłaś do gazownika na którego dałem namiar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w pasku od kilku dni podczas zapalania świecą się olej, ładowanie ( to oczywiste ) oraz check. Po włączeniu silnika wszystkie gasną, check również. Auto zapala "normalnie", wszystkie "funkcje życiowe" w normie, błędów brak tylko ten check mnie martwi.

Po kiego grzyba on się świeci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, przepraszam za brak kontaktu jednak cierpię ostatnio na brak czasu.

wladek1181 - niestety nie dzwoniłam ponieważ nie miałabym nawet kiedy podjechać mam zamiar zająć się tym pod koniec marca, a lampka raz się pali później znika mam nadzieję, że niedługo w końcu i mój samochód doczeka się wizyty u mechanika.

 

Kilka dni temu od znajomego usłyszałam, ze może być kłopot z komputerem który był zamontowany przy instalacji i że nie opłaca się go zmieniać..

 

Bardzo dziękuję za pomoc wszystkim... jak dowiem się co jest faktyczną przyczyną dam znać powoli zaprzyjaźniam się z lampką ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Koledzy chciałbym sie dowiedzieć jak to jest w końcu z ta kontrolka check engine w moim pastuchu w ogóle nie świeci ani przy starcie ani pózniej nigdy sie nie zapaliła posiadam licznik pełny fis auto to wersja USA,pod vaga podłaczam to nieraz jak przytelepie na gazie to wychodzi losowe wypadanie zapłonu ale kontrolka ani sie nie zapala ani też nie ma żadnych komunikatów,nie wiem czy mam pruć te zegary i lukać czy ktoś nie zrobił kuku z tą kontrolką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam kłopot z samochodem może Panowie mi pomożecie ponieważ za chwilę wymienię wszystko w nim dzięki radom mechanika. na początku roku miałam kłopot z lampką check zapalała się i pokazywała błąd "zbyt bogata mieszanka" błąd zawsze na LPG jak czasem przełączył się na gaz zbyt szybko samochód gasł i nie można było go odpalić przez dłuższy czas, czasem po przełączeniu na gaz czułam, ze samochód się trzęsie wówczas wracałam na benzynę. w lato kłopot zmniejszył się lampka zapaliła mi się może 3 razy niestety od listopada powtórka, lampka pali się prawie cały czas, czasem sama gaśnie, regulacja z benzyny na gaz tylko ręcznie ponieważ gdy przełączy się zbyt szybko samochód się trzęsie lub gaśnie, czasem nawet nie pomaga, ze temperatura jest już 90st. wymieniono odmę, jakies kable (wybaczcie nie znam się) i świece. Regulacja u gazownika nic nie daje spokój na jeden dzień :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności