Skocz do zawartości
herbu

Kontrolka CHECK

Rekomendowane odpowiedzi

szymciak zmień model silnika bo w 2003 na pewno nie było AHL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szymciak zmień model silnika bo w 2003 na pewno nie było AHL.

 

Dzięki za zwrócenie uwagi :hehe

szczerze mówiąc nie wiedziałem jaki mam model.. :( pogrzebałem w dokumentach od samochodu i wychodzi że to ALZ - już poprawiłem opis..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie, powiedz mi masz fis-a u siebie????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no dokładnie, powiedz mi masz fis-a u siebie????

 

Tak mam 1/2 FIS, a czemu pytasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a bo kiedyś jak miałem w swoim 3B silnik 1.6 to właśnie chciałem założyć sobie fis-a tylko ze musiałem mieć pewność że ktoś w

FL ma.

Potrzebowałem info jaki numer ecu i licznika jest. Lecz to już historia bo zmieniłem silnik na 1.8 i tu za pierona się już fisa nie założy z CAN, ponieważ w FL nie było takiego silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z "check engine" - świeci się.

Komputer pokazuje " zbyt bogata mieszanka "

wymieniłem sonde lambda tą pierwszą, dzisiaj wymieniłem świece i na drugiej śwecy było trochę więcej czarnego niż na pozostałych.

Wykasuje błąd przez kabel to pojawia się znowu po paru kilometrach.

 

co to może być ?

jak to naprawić

 

please , podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepływomierz podmień od kogoś, jakieś błędy na vagu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer pokazuje " zbyt bogata mieszanka " taki błąd

a przepływomierz mam zamiar wyjąć i spróbować przeczyścić i zobaczymy co się bedzie działo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Komputer pokazuje " zbyt bogata mieszanka " taki błąd

a przepływomierz mam zamiar wyjąć i spróbować przeczyścić i zobaczymy co się bedzie działo

 

mam to samo, wymiana przepływomierza nie pomogła :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny kłopot, wymieniony przepływomierz

gazownik reguluje już po raz 6 gaz jeden dzień spokoju i kolejnego dnia rano zapala się silnik błąd "zbyt bogata mieszanka" czy ktoś może mi pomóc, wizyta co dwa dni u gazownika jest dość męcząca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gazownik reguluje już po raz 6 gaz jeden dzień spokoju i kolejnego dnia rano zapala się silnik błąd "zbyt bogata mieszanka"

 

Zmień gazownika. Albo podpowiedz mu żeby doczytał o problemie zwanym "zimny VAG" ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję, jestem tylko kobietą ;) więc kompletnie się na tym nie znam a facet widać nie potrafi mi naprawić błędu :(

 

jestem znów umówiona na regulację dzisiaj zasugeruję mu taki błąd mam nadzieję, ze nie będę musiała w poniedziałek wracać...

 

ale mam nadzieję, ze nie jest to związane z dość drogim przepływomierzem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale mam nadzieję, ze nie jest to związane z dość drogim przepływomierzem?

 

Może być związane. Dobrze by było zobaczyć jaki błąd powoduje zaświecenie check'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha czyli rozumiem, że jak dostałam od mechanika wykaz błędu gdzie napisane było : zbyt bogata mieszanka" to tak naprawdę nie musi oznaczać, ze to jest właśnie powód owej lampki.. hmmm... ok poproszę mechanika aby zerknął... gdybym tak poznała choć jednego mechanika który jest w stanie naprawić mi samochód bez wymyślania bo widzi kobietę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zbyt bogata mieszanka" to tak naprawdę nie musi oznaczać, ze to jest właśnie powód owej lampki

 

To może być powodem ... ale idealnie jest sprawdzić każdorazowo co jest powodem błędu. Może regulacje gaziarza sprawiły, że teraz mieszanka jest za uboga ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo.. :) postaram się coś wspomnieć owemu gaziarzowi gdybym tylko mogła sama sprawdziłabym sobie ;)

choć dzisiaj rano jak byłam u szanownego pana, ze znów lampka się zapaliła Pan powiedział, ze bład taki sam bez zmian, ja tylko dodałam, ze zauważyłam, ze lampka zapala się tuż po przełączeniu na gaz jednak pan chce mnie strasznie przekonywać, ze to niemożliwe i na pewno jej nie zauważyłam wcześniej... faktycznie tracę cierpliwość i chyba poszukam innego mechanika :)

 

bardzo dziękuje za wskazówki postaram się nie udusić pana gazownika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety gazownik potwierdzil blad zbyt bogatej mieszanki czy moze ma ktos pomysl co to moze byc oprocz regulacji ktora byla dzisiaj juz po raz 6. Kontrolka silnika zapala sie tuz po przelaczeniu na gaz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze ma ktos pomysl co to moze byc oprocz regulacji

 

Check zapala Ci się tylko na wolnych obrotach ? Jak tak, to zapytaj partacza-gaziarza jakie ustawił ciśnienie na reduktorze, bo wygląda na to, że zamiast zrobić porządnie strojenie instalacji, dowalił ciśnienia na max i teraz na wolnych obrotach silnik jest zalewany gazem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na wolnych obrotach ostatnio przełączył się na światłach gdy stałam (pierwszy raz tak miałam) i od razu zapalił się błąd. Wcześniej faktycznie tylko podczas niskich obrotów.

Bardzo dziękuję, pojadę dzisiaj i przekażę mu powyższą informację, a jak się nie uda szukam kolejnego "specjalisty" aczkolwiek obawiam się, że będę przerabiać wszystko od początku.

 

Serdeczne dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę jednak o dalszy ciąg pomocy..

 

byłam u innego gazownika niestety potwierdza, ze wszystko na komputerze jest ok, sprawdzał 3 dni, dzisiaj rano lampka znów się zapaliła, check i błąd zbyt bogata mieszanka czy ktoś może miał podobny przypadek lub jakiś pomysł?

Edytowane przez jjustyna.koc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności