Skocz do zawartości
Emyl

Kto wymieniał dwumas na jednomas ? słyszałem ze skrzynie padaja...

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż brzmi nieładnie ale u mnie bardziej było to odczuwalne niż słyszalne ale u Ciebie to inna konstrukcja.

 

U mnie najbardziej odczuwalne było przy ruszaniu pod dużą górkę - ciężko było ruszyć bez szarpania (przerabiane dwa razy w obu takie same objawy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. czytam czytam o tym wszystkim i juz qrde zgłupiałem..... nie mam bladego pojęcia o co w koncu tutaj chodzi

mam passata 1,9 tdi afn 110 km 1999r po wtryskach 0,216 i mapie zaczelo sie slizgac sprzeglo na 3-4-5 biegu czytam tutaj o wymianie na jednomas na tym forum ale wszyscy pisza ze Koło jednomasowe od silnika 1Z 026105269L powinno byc ale ja mam skrzynie ulożona wzdłuż auta nie w poprzek i czy to będzie pasowało naprzykład z tej aukcji? http://allegro.pl/kolo-zamachowe-jednomasowe-1-9-tdi-1z-abf-g60-1-8t-i4465914849.html czy to będzie pasowało? do tego chciałbym zakupic mniej wiecej to Sprzegło + docisk + łozysko czyt G60 Sachs 3000 332 001 ... i czy to wystarczy czy to bede mógł zamontować u siebie w aucie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ma być z Audi 80 1Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrozum ze na zdjeciu z tego co widze ja to jest to silnik poprzeczny u mnie inaczej to wyglada dlatego mnie to myli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podanym linku jest mowa o twoim aucie, czego jeszcze nie kumasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strasznie ciężko znalesc koło masowe... Prosiłbym o pomoc!!!

czy te podejdą ?

http://allegro.pl/kolo-jednomasowe-passat-b5-audi-a4-a6-80-1-9-tdi-i4438339347.html

lub taki zestaw

http://archiwum.allegro.pl/oferta/kolo-zamachowe-sprzeglo-audi-a4-b5-a6-c5-1-9-tdi-i2532222285.html

poniewaz nie moge znalesc albo nie umiem szukac na allegro tych kół zamachowych od 1z pasujacych....

za podanie linka z aukcja na ktorej jest odpowiednie kolo zamachowe oferuje 5 zl przelewem !!! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poniewaz nie moge znalesc albo nie umiem szukac na allegro tych kół zamachowych od 1z pasujacych....

za podanie linka z aukcja na ktorej jest odpowiednie kolo zamachowe oferuje 5 zl przelewem !!! ;)

 

Czy to jest dział dla ułomnych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 130 konnego b5 fl pasuje zestaw jednomas valeo? Tak sie sklada ze juz ledwo dzisiaj dojechalem do domu i musze szybko to wymienic. Czytalem kilka watkow na ten temat i w zasadzie to wiem tyle samo ile przed przeczytaniem forum. Ile osob na forum tyle opini.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasuje, mam u siebie założone, delikatnie szumi przy przyśpieszaniu, żadnych wibracji dodatkowych niema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podal bys mi stronke lub jakies dane gdzie to moge zakupic. Jaki to koszt. Ogolnie cos wiecej na ten temat. Moze byc na priv zeby nie zasmiecac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega Tomek ma awx i skrzynia 5g i sprzeglo 228mm

A kolega Kamil ma AVF i skrzynia 6g i sprzeglo 240mm

Zgadza sie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ja mam 5 biegowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5G i AVF???

chyba cos nie tak weno sprawdź..

bo albo źle masz w podpisie albo nasi juz tam byli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avf lub awx. Sam nie wiem jak to jest z tymi oznaczeniami. 130/96kw 2001 b5 fl 5 biegowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak 5 biegów to AWX, ale jak kolega tasior69 pisał, mógł ktoś grzebać, więc sprawdź pod maską na osłonie masz naklejkę i tam jest kod silnika, lub w bagażniku obok koła zapasowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie info to Ty powinieneś wiedzieć czy AVF czy AWX ...

Niby nie wielka różnica ale sporo części łatwiej dobrać ,np sprzeglo

A po co Ci jednomas ???

Kręcisz go na 200/400???

DM to jest DM i większość Ci to powie ...

Passat to auto rodzinne i dość komfortowe wiec po co sie męczyć z twardym pedałem ???

Chyba ze mało latasz po mieście a robisz trasy to moze jeszcze ...

Ja mam ori DM i jest pięknie ;-)

Jednomas to żadna oszczędność wg mnie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności