Skocz do zawartości
Gość maverick

CB - jak podlączyć

Rekomendowane odpowiedzi

Ale którym pokrętłem nastawiaćSQ czy RF GAIN, acha i ANL cały czas włączone ma być??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ANL - jest to filtr przeciw zakłuceniom lepiej żeby był on włączony .

Jak czegoś nie wiesz to pisz na pw postaram się pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale którym pokrętłem nastawiaćSQ czy RF GAIN

 

SQL ustaw tak żeby tylko znikły szumy, ok godz 10-11 a później podczas jazdy reguluj sobie RFem ale zazwyczaj jest to godz 12-ta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieraz w godzinach szczytu trzeba mocno przykręcić oba pokrętła ale wieczorkiem czy na trasie też mam ustawione w ten sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pomoc jutro sprawdze. A w weekend sprawdze na trasie. A jesli chodzi o to że CB jest podłączone do zapalniczki i ma mały zasięg to bzdutra bo słyszeli mnie w dzielinicy oddalonej ok 7km.

 

Pozatym chyba musz jeszcze raz zestroić radio z anteną bo ten fachowiec chyba dał ciała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam takie pytanie miałem wcześniej radio podłączone pod zapalniczkę przez wtyk ale denerwowało mnie to wiec podłączyłem pod radio ale zauważyłem teraz ze słyszę mniej rzeczy tzn.wcześniej słychać było jakieś rozmowy na CB i wogóle teraz cisza tylko tam od czasu do czasu coś tam słychać jak ktoś sie pyta np.o drogę a wcześniej to było cały czas jakieś rozmowy,czy miejsce podłączenia radia ma jakiś wpływ na odbiór czy cos innego sie mogło stać z tego powodu??? radio Intek 150Plus + President Missouri na klapie na środku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy miejsce podłączenia radia ma jakiś wpływ na odbiór czy cos innego sie mogło stać z tego powodu???

 

Bezpośrednio nie ma wpływu. Pośrednio może mieć tylko wpływ na ilość zakłóceń słyszalnych w głośniku, pochodzących z instalacji elektrycznej samochodu. Może jak "przepinałeś" radio to coś poruszyło się przy wtyczce przewodu antenowego - może tam coś nie kontaktuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A nie przełączyłeś przypadkiem pasma na FM ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie własnie ze nie jest na AM :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy mam takie pytanie miałem wcześniej radio podłączone pod zapalniczkę przez wtyk ale denerwowało mnie to wiec podłączyłem pod radio ale zauważyłem teraz ze słyszę mniej rzeczy tzn.wcześniej słychać było jakieś rozmowy na CB i wogóle teraz cisza tylko tam od czasu do czasu coś tam słychać jak ktoś sie pyta np.o drogę a wcześniej to było cały czas jakieś rozmowy,czy miejsce podłączenia radia ma jakiś wpływ na odbiór czy cos innego sie mogło stać z tego powodu??? radio Intek 150Plus + President Missouri na klapie na środku

 

Miałem w ubiegłym mroku podobną sytuację, że radyjko praktycznie "ogłuchło". Okazało się, że uszkodzony był przewód antenowy a dokładnie była przerwa w żyle, jeżeli masz jakiś miernik sprawdź sobie przewód. Połączenie musi być pomiędzy wewnętrznym bolcem wtyczki i wewnętrznym stykiem w podstawie anteny (Antenę oczywiście odkręcasz w tym momencie od podstawy;).) Druga sytuacja to zwarcie pomiędzy żyła a ekranem przewodu antenowego wówczas też może być taki odbiór jak opisałeś . Nie przelutowywałeś czasem ostatnio wtyczki od anteny? Edytowane przez kajaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem antenę już z przelutowaną końcówka przy radiu (wiadomo kradziona) ale wszystko było ok a teraz cisza :( jak tylko podłączyłem pod radio zasilanie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś postanowiłem w końcu podłączyć i zacumować na stałe mojego Uniden'a 520xl. Miejsce na które podało to wnęka pod kierownicą na książkę serwisową.

Moje wątpliwości to:

1. Na pierwszym zdjęciu zaznaczony jest "+". Czy może być tam podłączony i co tam jest podłączone?

2. Na drugim zdjęciu na żółto zaznaczony jest minus. Rozumiem że nie ma problemu żeby tam był?

 

Na zielono na drugim zdjęciu zaznaczyłem, gdzie puściłem te kable, w razie by ktoś chciał się wzorować, kilka centymetrów trzeba oderwać tę matę i przechodzimy bezpośrednio do wyżej wymienionej wnęki na książkę, w której teraz jest radio.

 

Kabel do anteny puściłem progiem.

 

ee0a8e20ebb8f5a5med.jpg

 

ac37478a573a0de0med.jpg

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś postanowiłem w końcu podłączyć i zacumować na stałe mojego Uniden'a 520xl. Miejsce na które podało to wnęka pod kierownicą na książkę serwisową.

Moje wątpliwości to:

1. Na pierwszym zdjęciu zaznaczony jest "+". Czy może być tam podłączony i co tam jest podłączone?

2. Na drugim zdjęciu na żółto zaznaczony jest minus. Rozumiem że nie ma problemu żeby tam był?

 

 

Masa może być tak podłączona,jak najbardziej.Co do plusa,to podłącz go raczej "po bezpieczniku" gdyż na tym zacisku co zaznaczyłeś jest z tego co pamiętam stały +.Może być tam podpięte radyjko ale lepiej daj jeszcze bezpiecznik dodatkowy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masa może być tak podłączona,jak najbardziej.Co do plusa,to podłącz go raczej "po bezpieczniku" gdyż na tym zacisku co zaznaczyłeś jest z tego co pamiętam stały +.Może być tam podpięte radyjko ale lepiej daj jeszcze bezpiecznik dodatkowy.

Pozdrawiam

Bezpiecznik - ale jaki?

I czekam na konkretniejszą odpowiedź, a nie "z tego co pamiętam" ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

moze tu byc podlaczeone to KL30 czyli staly +. (masz tu juz widze podlaczony zestaw glosnomowiacy)

Na kablu tym powinienes zalozyc bezpiecznik (jesli nie ma go fabrycznie).

Sprawne CB w szczycie bierze 1,5-1,6A prądu więc bezpiecznik powinien byc 2A. (chyba ze producent radia przewidzial inaczej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I czekam na konkretniejszą odpowiedź, a nie "z tego co pamiętam" ;p

 

Hehe no to sobie czekaj ;) Tak jak pisał navik, plus może iść spod tej nakrętki ale musisz między tą nakrętką a radiem dać bezpiecznik (2-3A).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bezpiecznik - ale jaki?

I czekam na konkretniejszą odpowiedź, a nie "z tego co pamiętam" ;p

 

Przecież wszystko napisałem,czego jeszcze nie wiesz?? :D Bezpiecznik 2A jak wspomnieli koledzy powyżej...

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj dostałem mojego unidena jutro będę zakładał i nie chce ciągnąć plusa od aku bo chce mieć radio za kluczykiem. z tego co widze nikt jednak nie dał ostatecznej odpowiedzi gdzie się wpiąć żeby było za kluczykiem.

 

a odnośnie samego radia. w poprzednim miałem tylko squela a tu jest ten RF gain. jak to najlepiej ustawiac:D wiem że squel szumy RF siła odbioru. ale dalej nie mogę logicznie pojąć jak tym prawidłowo manipulować

 

no i w końcu podpiąłem sobie plusa z radyjka bo to jedyny + za kluczykiem jaki znalazłem. teraz jeszcze moje pytanie którędy puścić kabel antenowy? w progu pasażera mam gruby + do wzmaka a od kierowcy kable sygnałowe. myślałem o puszczeniu razem z kablami sygnałowymi. co wy na to?

Edytowane przez _chris_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po montażu CB w moim B5 3BG kombi. Podzielę się uwagami, może komuś to pomoże.

Radyjko uniden 510 idealne pasuje do schowka na książke serwisową pod kierownicą. Żeby za mocno nie wystawało trzeba na tylnej ściance tego schowka wyciąć otwór w który wejdzie przewód antenowy. Radio zamocowałam "tytyrytkami" do tych wystających z sufitu schowka docisków.

Kabel mikrofonu przymocowałem tytyrytką do dźwigni regulacji wysokości kierownicy a gruszkę kładę w schowku pod włacznikiem świateł.

Zasilanie udało mi się pociągnąć bezpośrednio z akumulatora. Najpierw kombinowałem żeby gdzieś od strony kierowcy wyjść z przewodami, ale okazało się, że najlepsze miejsce jest po stronie pasażera obok rurek od klimatyzacji. Rurki te znajdują się zaraz koło filtra kabinowego, są widoczne po zdjęciu tego plastiku podszybia osłaniającego między innymi filtr i akumulator.

W kabinie trzeba odkręcić schowek (chyba 5 śrubek torx widocznych po otwarciu schowka oraz 2 pod schowkiem). Schowek wysuwamy (ja nie odłączałem kabli) tak żeby mieć dostęp za niego. Teraz od strony silnika ściągamy harmonijkową gumę osłaniającą dwie rurki klimatyzacji i przepychamy przewody pod rurkami. Jak kawałek je włożymy to wkładamy rękę nad schowkiem i później za taką plastikową puszkę (chyba wentylator nawiewu), powinno dać się wymacać przewody. Jak będą problemy z wymacaniem to najpierw proponuje włożyć kawałem sztywniejszego druta i zobaczyć gdzie on wychodzi, później z przewodami będzie łatwiej.

 

Reszta montażu już jest banalna, podłączmy przewody po klemy i do radia.

Przewód antenowy pociągnął pod progiem do bagażnika, tam przewód jest zakończony skręcaną złączką do której podłączam antenę na magnesie.

Jak rozebrać próg jet opisane tu: http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=52864&postcount=2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy taka sprawa autko jak w opisie radio uniden 520. jak mam podłączony trójnik z gniazdka i włącze ładowarke od nawigacji lub od telefonu to w CB takie szumy że masakra dodam prąd na radio z aku nic nie pomógł proszę o rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności