Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

Mapa v12 wgrana i działa, teraz kwestia testu na trasie, ale to za chwile.

Teraz POI i odblokowanie DVD

 

Sprawdze kartę SD 4GB i zobacze czy pójdzie, z SDHC zrobie jak piszesz

 

rzeczywiście według linku mój telefon nie zadziała, odpuszcze sobie i czekam na iPhone6

http://www.android-rsap.com/compatibility.html

 

PZDR

Stolar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mapa v12 wgrana i działa, teraz kwestia testu na trasie, ale to za chwile.

Teraz POI i odblokowanie DVD

 

Sprawdze kartę SD 4GB i zobacze czy pójdzie, z SDHC zrobie jak piszesz

 

rzeczywiście według linku mój telefon nie zadziała, odpuszcze sobie i czekam na iPhone6

http://www.android-rsap.com/compatibility.html

 

PZDR

Stolar

 

Ja przy soft 4120A testowałem 32GB SDHC na FAT32, działa bez żadnych problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam troszke inny problem.

Zmienilem soft na 4120A i podczas odtwarzania muzyki przez Bluetooth graja mi tylko glosniki z prawej strony auta(od pasazera).

Jak ustawie balans na lewa strone to kompletna cisza.

 

Na starym sofcie bylo okej, graly normalnie wszystkie glosniki.

Czy spotkal sie ktos kiedys z czyms podobnym?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem, ale myślałem, że to wina modułu Bluetooth-GSM, ale jeżeli to wina softu, to jestem również ciekawy na jakim sofcie będzie ok. Mój soft jest również 4120A, i dokładnie przez Bluetooth gra tylko prawa strona.

Pozdrawiam

 

Panowie a ja mam troszke inny problem.

Zmienilem soft na 4120A i podczas odtwarzania muzyki przez Bluetooth graja mi tylko glosniki z prawej strony auta(od pasazera).

Jak ustawie balans na lewa strone to kompletna cisza.

 

Na starym sofcie bylo okej, graly normalnie wszystkie glosniki.

Czy spotkal sie ktos kiedys z czyms podobnym?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję softu 2660 i z tego co czytam to aktualizacja firmware jest tutaj: http://www.my-gti.com/3868/volkswagen-rns-510-firmware-download-repository . Ale nie widzę. Którą wersję powinienem wybrać, aby nie było problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbujcie 5269mtv, może rozwiąże wasze problemy z bt. Jest to ciut nowszy soft i w miarę bezpieczny. Ja na wersji B już od dawna na takim śmigam i nie ma żadnych problemów. 4120A po dwóch miesiącach zamulił mi się masakrycznie i musiałem wybrać coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, u mnie przed zmiana wszystko bylo okej, wiec to na pewno nie modul.

 

SProbuje z nowszym softem, moze to pomoze :)

Przy okazji wgram nowsze mapki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Próbuje nagrać mapę v.12 ale ISO na 5,7 GB czy moja navi przeczyta płyte dwuwarstwową 8,5 GB, czy mam to jakoś inaczej nagrać?

 

Update Softu może byc na płycie DVD?

 

PZDR

Stolar

 

A czemu nie próbujesz wgrać poprzez SD kartę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I juz myślełem że mi Działa elegancko Navi v.12.

Włożyłem płyte skopiowałem na dysk, pokazał się komunikat "kopiowanie zakończone możesz wyjąć płytę". Później jade chce włączyć cel podróży i każe mi włożyć płytę. W międzyczasie restartowałem radio 2 razy i nic nie pomogło.

 

Mam wersje mapy na płytę, ale może ściągne werje na kartę SD i spróbuje jeszcze raz wieczorem.

 

PZDR

Stolar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I juz myślełem że mi Działa elegancko Navi v.12.

Włożyłem płyte skopiowałem na dysk, pokazał się komunikat "kopiowanie zakończone możesz wyjąć płytę". Później jade chce włączyć cel podróży i każe mi włożyć płytę. W międzyczasie restartowałem radio 2 razy i nic nie pomogło.

 

Mam wersje mapy na płytę, ale może ściągne werje na kartę SD i spróbuje jeszcze raz wieczorem.

 

PZDR

Stolar

 

ja polecam na SD, od razu poszło pięknie z instalacją i działa dobrze

Edytowane przez Wojti77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dziwny problem. Zakupiłem od kolesia najnowsze mapy wersja 12.2015 (żałuję, że nie zacząłem tutaj wcześniej czytać, bo bym sobie sam zorganizował) i podczas instalacji pasek dochodzi do 2/3 i zaczyna od nowa. Najgorsze, że jak po 2ch godzinach wyjąłem płytkę, to on cały czas woła o płytę (jak włączę navi). Nie przyjmuje żadnej innej. Pomyślałem, ze to wina płyty (mam 2 East i West). Więc postanowiłem zrobić upgrade firmware softu. Wzbogacony o tutejszą wiedzę, poszła aktualizacja. Tym samym wykasował się twardy dysk z mapami i mogłem spróbować instalki z drugiej płytki (koleś który mi to sprzedał, zarzeka się że obie były sprawdzone i u niego działały). Niestety podczas instalacji z 2giej płytki mam to samo. Instalka dochodzi do pewnego momentu i wraca do początku i tak w koło. Teraz właśnie wróciłem z autka, gdzie wgrywa się sofcik i zauważyłem jeszcze coś dziwnego. Jak pisałem wcześniej wgrywanie postępuje do pewnego momentu (pasek do około 2/3 i powtórka od początku i tak wkoło. Jednak zauważyłem teraz że mapy się zainstalowały (wcześniej po upgradzie firmware ich nie było). Czyli niby nie jest tak źle. Problem jednak w tym, że jak wyjmę płytę, to gdy uruchomię mapy albo navi to wyskakuje komunikat z żądaniem płyty (i nie znika dopóki nie włożę płytki). Jak włożę, to wszystko działa, ale w tle cały czas postępuje zapętlona instalacja. Co zrobić, aby program nie wołał o płytę do dokończenia instalacji (która wygląda, że jest zrobiona). Czy ktoś może mi pomóc w temacie?

Edytowane przez adalbert68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam dziwny problem. Zakupiłem od kolesia najnowsze mapy wersja 12.2015 (żałuję, że nie zacząłem tutaj wcześniej czytać, bo bym sobie sam zorganizował) i podczas instalacji pasek dochodzi do 2/3 i zaczyna od nowa. Najgorsze, że jak po 2ch godzinach wyjąłem płytkę, to on cały czas woła o płytę (jak włączę navi). Nie przyjmuje żadnej innej. Pomyślałem, ze to wina płyty (mam 2 East i West). Więc postanowiłem zrobić upgrade firmware softu. Wzbogacony o tutejszą wiedzę, poszła aktualizacja. Tym samym wykasował się twardy dysk z mapami i mogłem spróbować instalki z drugiej płytki (koleś który mi to sprzedał, zarzeka się że obie były sprawdzone i u niego działały). Niestety podczas instalacji z 2giej płytki mam to samo. Instalka dochodzi do pewnego momentu i wraca do początku i tak w koło. Czy ktoś może mi pomóc w temacie? Bo teraz zostałem z nowym firmware ale bez map ;(

 

A czemu nie spróbujesz z SD zainstalować najnowsze mapy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czemu nie spróbujesz z SD zainstalować najnowsze mapy?

Problem w tym, że rozpocząłem instalację z płyt i teraz urządzenie krzyczy że chce płytkę (dopisałem nowe obserwacje w poprzednim poście, więc nie będę ich tutaj powielał). Teraz muszę coś zrobić, aby skończył wołać o płyty. Ale nie wiem co :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś może mi pomóc w temacie?

 

Brudny laser to raz. Mapy potrzebują czyściutkiego. Soft ma mniejsze "wymagania" Nagrywaj kolejne płytki do skutku ;) Ja 4 zmarnowałem na piątej poszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brudny laser to raz. Mapy potrzebują czyściutkiego. Soft ma mniejsze "wymagania" Nagrywaj kolejne płytki do skutku ;) Ja 4 zmarnowałem na piątej poszło.

Nie za bardzo rozumiem. Piszesz, że brudny laser. A co ma do tego nagrywanie kolejnych płytek? Rozumiem, że jak brudny laser to by trza było zapodać jakąś płytkę czyszczącą a jak nie pomorze to rozkręcić i wyczyścić. Czy źle rozumiem?

Edytowane przez adalbert68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podalem ci dwa powody czemu mapa nie idzie do konca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podalem ci dwa powody czemu mapa nie idzie do konca.

OK, teraz rozumiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie za bardzo rozumiem. Piszesz, że brudny laser. A co ma do tego nagrywanie kolejnych płytek? Rozumiem, że jak brudny laser to by trza było zapodać jakąś płytkę czyszczącą a jak nie pomorze to rozkręcić i wyczyścić. Czy źle rozumiem?

 

miałem podobnie z V10 - kilka miesięcy tak jeździłem bo płyt cd nie używam na co dzień, a czasu żeby coś z tym zrobić jak zwykle w życiu nie było - aż się navi zawiesiła gdzieś na śląsku i zrobiłem reset navi jako ostatnia deska ******* - płyta wyszła sama i po uruchomieniu navi nie żądała jej ponownie. jeździ do dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miałem podobnie z V10 - kilka miesięcy tak jeździłem bo płyt cd nie używam na co dzień, a czasu żeby coś z tym zrobić jak zwykle w życiu nie było - aż się navi zawiesiła gdzieś na śląsku i zrobiłem reset navi jako ostatnia deska ******* - płyta wyszła sama i po uruchomieniu navi nie żądała jej ponownie. jeździ do dziś.

No to jutro popróbuję czyszczenie, a jak nie pomoże, to reset :) (albo odwrotnie, hehe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety moja próba z wgraniem mapy z karty SD się nie powiodła, nagdałem płytę i kartę, włozyłem karte, późnije płytę i płyta zaczyna restartować radio i po włączeniu odtwarza mp3 i tak cały czas.

Podejrzewam jakiś błąd na tej płycie , ale nie moge nigdzie znaleźć innej żeby spróbować nagrać na nowo.

Macie jakąś instalkę tej płyty? to kilka Mb to nawet mailem pójdzie.

 

Ostatecznie wgrałem navi 6513, którą dostałem od poprzedniego właściciela razem z autem. Trochę stara, ale coś działa chociaż.

 

Z góry dzięki za sugestie

 

PZDR

Stolar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności