Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki podpowiedzcie bo poległem. Robiłem aktualizację softu z 2850 na 4120A w swoim RNS wsio poszło dobrze tylko mapy mi wywaliło. Próbowałem wgrać V12 ale wywala że błąd płyty. Na forum skody superb czytałem że trzeba wgrac jakiś niższy soft i mapę np V9 a nastepnie aktualizacje do V12. Podpowie ktoś co i jak zrobić.

Ja u siebie po wczytaniu 4120A też straciłem mapy, ale od razu wczytałem najnowsze (swego czasu) bez problemów. Spróbuj jeszcze raz nagrać mapę na DVD.

Właśnie nie posiadam czystych płytek DL jutro takowe nabędę i nagram i zobaczymy czy pójdzie.

 

W niższych softach była tylko jedna partycja na HDD. Ja wgrałeś 4120A to przed wgraniem zrobiło ci formatowanie i wszystko co miałeś na dysku twardym to tracisz - mapy i oczywiście muzykę jeśli miałeś takową.

Dla soft 4120A już masz mapy i soft na oddzielnych partycjach i jak to nazywasz nie będzie ci już "wywalało" map przy update do jeszcze nowszego soft.

Co do map to polecam V12 na SD, dużo mniej problemów

Włąśnie doczytałem na angielskim forum to co napisałeś. Chłopaki z forum Skody pisali że instalacja z SD jest dużo prostsza np tak

 

 

1. Pobieramy sobie potrzebne pliki z tego wątku, z postu #123 w zależności od tego jaką mapę chcemy wgrać.

http://gpsunderground.com/forum/volkswa ... on-13.html

 

2. W zasadzie jest w tych plikach instrukcja co i jak, ale mogę przetłumaczyć na nasz :D

 

3. Rozpakowujemy plik zip, jaki nam się pobrał.

 

4. Wkładamy czystą płytę CD do nagrywarki i wypalamy obraz copy_map.nrg jakimś programem do nagrywania np. Alcohol 120%

 

5. Formatujemy sobie kartę SD na FAT32. Ja mam kartę 16GB, dzięki temu zmieściły mi się na niej obie mapy. Chodzi o to, by użyć takiej karty, jaka Wam chodzi w Waszym Columbusie. Jak chodzi 8GB to użyć 8GB.

 

6. Na kartę nagrywamy jeden plik z muzyką w mp3.

 

7. Na karcie tworzymy w głównym katalogu dwa katalogi EASTDVD i EAST (dla mapy Europy zachodniej odpowiednio WESTDVD i WEST)

 

8. Do katalogu EASTDVD kopiujemy wszystkie pliki i foldery z płyty DVD z mapą.

 

9. Do katalogu EAST kopiujemy plik hddfiles.log z pobranego ze strony archiwum .zip ważne, żeby nie pomylić WEST z EAST

 

10. Odpalamy radio. Zapłon wyłączony, kluczyk poza stacyjką.

 

11. Wkładamy kartę SD i czekamy na odpalenie się muzyki z karty SD

 

12. Wkładamy wcześniej nagraną płytę CD do napędu. Radio powinno się zresetować. Jeżeli tak się nie dzieje - naciskamy jednocześnie SETUP+EJECT+MIC

 

13. Odpali się ekran w stylu firmware update, zresetuje się ze trzy razy i zapyta czy zrobić update - naciskamy OK.

 

14. Nastąpi reset i wskaźnik postępu wskoczy na 31% i nie drgnie przez następne 25 minut.

 

15. Otwieramy browara, palimy fajkę albo co tam kto lubi - patrzymy sobie na nasz nowy tatuaż :)

 

16. Po 25 minutach wyświetli komunikat SWL OK, wysunie płytę i jak ją wyjmiemy to radio się zresetuje.

 

I to by było na tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arek, ale musisz wiedzieć też, że po instalacji mapy z SD wywali ci język polski z navi, a żeby go odzyskać trzeba będzie przeinstalować jeszcze raz soft. I teraz pytanie czy jak zrobisz reinstal to znów ci map nie wywali? ;)

Zresztą dziwne, że soft 4120A wywalił ci mapy, mi to się nigdy nie przytrafiło, nawet gdy instalowałem 5269 map nie tykało, ani muzyki z hdd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to tego nie słyszałem, żeby wgranie map z karty SD wywalało j. polski? Przymierzam się do takiej próby, ale trochę zbiłeś mnie z tropu. Może Ktoś to potwierdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to tego nie słyszałem, żeby wgranie map z karty SD wywalało j. polski? Przymierzam się do takiej próby, ale trochę zbiłeś mnie z tropu. Może Ktoś to potwierdzić?

 

No ja instalowałem z SD i parę osób które znam. No i pierwszy raz słyszę żeby język polski wywaliło. Ktoś to odczuł czy tylko zasłyszane bajki opowiada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ja instalowałem z SD i parę osób które znam. No i pierwszy raz słyszę żeby język polski wywaliło. Ktoś to odczuł czy tylko zasłyszane bajki opowiada?

A to mój błąd :) Myślałęm, że jeszcze tego nie naprawili. Instalowałem v11 z SD zaraz jak pojawiła się taka możliwość i wywaliło mi język polski. Dawno nie śledziłem wątku na gpsunderground i widzę, że głupoty głoszę :)

To w sumie nie wiem po co jeszcze marnować płyty DVD skoro instalacja z SD jest dopracowana całkowicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to mój błąd :) Myślałęm, że jeszcze tego nie naprawili. Instalowałem v11 z SD zaraz jak pojawiła się taka możliwość i wywaliło mi język polski. Dawno nie śledziłem wątku na gpsunderground i widzę, że głupoty głoszę :)

To w sumie nie wiem po co jeszcze marnować płyty DVD skoro instalacja z SD jest dopracowana całkowicie.

 

Spoko:)

A z ta instalacja z SD to zgadzam się z tobą w 100%. A tak ludziska się skarżą że mają problemy z DVD. Ale jak ktoś lubi wyważać otwarte drzwi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy to już tu jest ale może się przydać przy wypalaniu mapy :)

http://christian-jeanin.ro/blog/software/maps-tool-en/

 

Czy ktoś instalował mapy z karty SD z podanego w linku sposobu?

Chodzi mi konkretnie, czy wypalając płytę z obrazu: sd_to_hdd_fw.iso , który tworzy się w katalogu zarówno z mapy East jak i West jest taki sam? Czy będzie on różny w zależności od wersji mapy? I może zawsze trzeba wypalać konkretną płytę z tego obrazu w zależności od wersji i rodzaju mapy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy po wgraniu swiezego oprogramowania kod radia zostaje taki sam?

Edytowane przez lordkar20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy moge prosic o linka do sofu 4120a pewnego, na ktorym nie rozladowuje akumulatora? i jeszcze pytanie czy po wgraniu swiezego oprogramowania kod radia zostaje taki sam?

 

Tak PIN do radia zostaje taki sam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,mam taka sprawe do was kilka lat temu bawilem sie w wgrywanie softu i map do rnsa i teraz te moje mapy sa juz troche nie aktualne wiec takie moje pyt jakie mapy moge wgrac na mojego rnsa i jaki musze soft posiadac zeby all hulalo. nie chce kapac zeby nie rozdupcyc wiec prosze Was o pomoc. Piszcie jak laikowi co i jak.2014-12-29 15.35.25.jpg

Wydaje mi sie z tego co pamietam ze mam soft 2660 a mapy v6.Z gory dziekuje i Pzdr

2014-12-29 15.25.09.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby aktualizowac mapy nie musisz zmieniac softu. Bedzie chodził na starym. Mimo tego proponuje wrzucic 4120A aby miec PL menu z poprawionym lektorem PL.

Jak nie dasz rady zapraszam do Gliwic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piszcie jak laikowi co i jak

jak laik potrafi przeczytać ten wątek to będzie wiedział co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowym posiadaczem passata z navi 510, czy istnieje jakas instrukcja ? strona na ktorej znajde opis ktok po kroku jak instalowac soft, mapy ? chcialbym wgrac polski język a nawet nie wiem na chomikuj ktory soft jest najlepszy... 4120A ? bo widze ze sa tez 5xxx,

bardzo prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem nowym posiadaczem passata z navi 510, czy istnieje jakas instrukcja ? strona na ktorej znajde opis ktok po kroku jak instalowac soft, mapy ? chcialbym wgrac polski język a nawet nie wiem na chomikuj ktory soft jest najlepszy... 4120A ? bo widze ze sa tez 5xxx,

bardzo proszę o pomoc.

 

Widzę że masz auto z 2011, więc może i soft 5xxx podejdzie. Ale jak się orientuje to względem 4120A to nie ma widocznych różnic. A na pewno 4120A jest bardzo stabilnym softem i naprawdę godnym polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak 2011, ale pisza gdzies na stronie znalazlem, ze trzeba po instalacji softu rozkodowac na nowo radio ? Prawda to ?

Drugie pytanie - znalazlem soft u chomika ochmana - v12 western and central europe. Ale plik po rozpakowaniu zajmuje ponad 5 gb. Czy moge na sd wgrac zawartosc iso ? Czy szukac gdzies plyty dual layer ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak 2011, ale pisza gdzies na stronie znalazlem, ze trzeba po instalacji softu rozkodowac na nowo radio ? Prawda to ?

Drugie pytanie - znalazlem soft u chomika ochmana - v12 western and central europe. Ale plik po rozpakowaniu zajmuje ponad 5 gb. Czy moge na sd wgrac zawartosc iso ? Czy szukac gdzies plyty dual layer ?

 

spokojnie mozesz zainstalowac nowy soft, nic sie nie dzieje, nic nie rozkodowuje

co do map v12, wiem ze mozna z sd, ale powiem szczerze, szkoda zachodu, kup najtansza dl, kosztuje z 2zl moze, nagraj i zrob update, chyba ze nie masz takiej nagrywarki lub szkoda kasy, ale czy jest sens? Co do sd to ja nie podpowiem bo nie wiem, moze ktos inny podpowie, dla mnie szkoda bylo czasu na szukanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są wersje V12 przystosowane do SD. Po co wyważać otwarte drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem dual :) nagram sobie... Ale soft mame aucie ten sam od nowosci.... Czy jak wgram ten4120a, nie wywali mi kamery cofania ? Cos takiego w necie doczytalem... Ktos poleci dobry link z dobrym softem ? Ten leo chomik usuniety:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz tutaj: GreenNat

co do kamery, bedzie dzialac, ja mialem stary soft, wrzucilem 4120 i dziala bez problemu, obecnie mam 5270

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dszyszko a ten soft co masz to jest po polsku ? Mi nie zalezy na polskim menu, chcialbym po prostu nowszy niz mam... Bo wydaje mi sie se sie wlecze... I np odpalam auto daje wsteczny i nie pojawia mi sie kamera tylko caly czas logo vw a u kolegi widzialem ze wymusza kamera dzialanie i logo szybko znika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności