Skocz do zawartości
cooler

[B5] Jakie tarcze hamulcowe i jakie klocki?

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku maja za radą kolegi z forum icegoranet założyłem tarcze na przód ate powerdisk, a tył zwykłe ate, klocki tył i przód zwykłe ate + płyn TRW. Koszt 1020zł z przesyłką, pieniądze uważam, że dobrze wydane, zdążyły już mi tyłek uratować, więc polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym sie skusil na ate, miałem co prawda w vectrze, ale nie żałuje, teraz w pasacie mam boscha i nigdy wiecej tego syfu nie kupie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie poleca ATE lub TRW do zwykłej jazdy:), i to i to się napewno sprawdzi, aTE osobiście użytkuje w swoim aucie i nic złego z tym się nie dzieje. Sprzedajemmy tego naprawde ogrone ilości i nie ma na to reklamacji

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, hamulce zamówione, na przód zestaw ATE, a na tył zestaw TRW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też juz zamówiłem TRW na przód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wymieniałem tarcze i klocki ATE przód tył i klocki średniej jakości Raicam dużo jeżdze wiec na klocki dużo nie bede wydawał ale nie ma co kupować jakis Racer'ów czy krafta bo to szajz ale osobiscie na RAICAMIE jeździełm i polecam na przód to koszt jakies 150 zł ale tarcze to już nie tania sprawa na przód 300 zł i tył ze 150 wiec.......... ale cos za coś ;) oczywiście można drożej ale po co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przymierzam się do wymiany tarcz oraz klocków w swoim passku na przod i tył.

 

Pierwszym moim pomysłem był Zimmermann:

http://allegro.pl/tarcze-klocki-ham-przod-zimmermann-vw-passat-b5-i1805786523.html

 

ale cenowo coś takiego jest całkiem ciekawe:

http://allegro.pl/tarcze-gt-speedmax-nawiercane-audi-100-a4-a6-288mm-i1824045975.html i do tego może klocki TEXTAR.

Pytanie czy ktoś słyszał coś o tych tarczach, czy to warte uwagi czy lepiej odpuścić

Edytowane przez Vpuchaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierwszym moim pomysłem był Zimmermann:

http://allegro.pl/tarcze-klocki-ham-...800758267.html

 

ale cenowo coś takiego jest całkiem ciekawe:

http://allegro.pl/tarcze-gt-speedmax...824045975.html i do tego może klocki TEXTAR.

Pytanie czy ktoś słyszał coś o tych tarczach, czy to warte uwagi czy lepiej odpuścić

 

Linki nie działają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te tarcze to nowość SPEEDMAXA, wcześniej były tylko nacinane i z jakoś nie było na nie reklamacji. Pamiętaj, ze tarcze nacinane zużywają szybciej klocki, ale coś za coś :)

Tylko widzę, że podałeś linki do tarcz w rożnych rozmiarach.

Sprawdzę jutro czy mam takie dostępne i w jakiej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko widzę, że podałeś linki do tarcz w rożnych rozmiarach.

Sprawdzę jutro czy mam takie dostępne i w jakiej cenie.

Linki raczej poglądowe w kwestii wyboru firmy. Rozmiar 288.

Co do ceny porównaj ze swoją ofertą, zaproponuj mi coś, jeśli bezie konkurencyjna chętnie skorzystam

Edytowane przez Vpuchaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja się zapytam czy ktoś próbował już zestawu tarcze Zimmermann i klocki Zimermann.

Mam dostępny w bardzo dobrej cenie taki zestawik, tarcze zwykłe (tzn. z osołoną antykorozyjną) i klocki zwykłe, nie żadne sport.

Jak to się sprawdza, bardziej szukam opini o klockach , bo o tarczach napisano już sporo.

Jak to wypada na tle zestawów powiedzmy sportowych np. Zimmerman nawiercany i klocki ferodo ds performance?

Dzięki za info

PS: ma ktoś może numery etki tarcz i klocków na przód i tył do mojego passka.

NR vin. WVWZZZ3BZYE466526

Edytowane przez ovca
dodatkowe informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Linki raczej poglądowe w kwestii wyboru firmy. Rozmiar 288.

Co do ceny porównaj ze swoją ofertą, zaproponuj mi coś, jeśli bezie konkurencyjna chętnie skorzystam

 

jezeli to te speedmaxy to moge je miec za 245 pln kpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo , halo , ktoś mi odpowie na pytanko o te Zimmermanny , bo mi promocja ucieknie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tle nawiercanych słabiej, klocki same w sobie do serii beda sprawowaly sie super w połączeniu z tarczami zimmermann'a(posiadam lecz tylko z tylu :( ), moim skromnym zdaniem dużo lepsze niz np boshe jak juz wyzej pisałem. Co do nr vin i rozmiaru tarczy nie bardzo potrafie pomóc, ale wydaje mi sie ze przod to 288mm, ale nie jestem pewien, wiec dopytaj jeszcze dokładnie, zebym głupstwa nie palną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Halo , halo , ktoś mi odpowie na pytanko o te Zimmermanny , bo mi promocja ucieknie?
Dobrze działają, ma zestaw przód/tył w Alhambrze i jestem bardzo zadowolony. Przody masz 288m, tyły 245mm klocki z przodu z czujnikiem, tył bez czujnika. Tak z ciekawości co to za promocja ma Ci uciec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS: ma ktoś może numery etki tarcz i klocków na przód i tył do mojego passka.
Sprawdzę jutro czy mam takie dostępne i w jakiej cenie.

Panowie, do handlowania jest giełda a odnośnie numerów z katalogu ETKA jest tez odpowiedni temat.

:offtopic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Panie techniczny, zapytanie o nr. etki umieszczone już w odpowiednim dziale.

Dzięki Maciek91 i maciejek za konkretną odpowiedź.

Mieszkam w UK i promocja online 650zł razem za wszystko ( czyli za komplet tarcz z klockami przód i komplet tarcz z klockami tył Zimmermann)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem kiedyś cały wątek i nie chce wertowtać ponownie wszystkich stron.

Zamierzam zakupić zestaw Tarcze Zimmermann Sport + klocki Ferodo DS (FDS1323) na przód.

Pytanie brzmi co z tyłem? Może zostać seria? Nie będzie jakiś problemów przy hamowaniu szczególnie na zakręcie. Zdaje sobie sprawę, że siła hamowania przodu i tyłu będzie znaczna i stąd moje obawy. Jeżeli tył będzie za słaby to co w takim razie wrzucić na tył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie będzie działo. Mam z tyłu serie i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności