Skocz do zawartości
cooler

[B5] Jakie tarcze hamulcowe i jakie klocki?

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś ci po prostu bubel wcisnął i wmówił że to zimmermany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ........hurtownia w której kupuje częsci jest największa w okolicy.Wszystkie sklepy się z niej zaopatrują .Klocki i tacze były w zapieczętowanym pudełku., tak jak ma to być , więc nie ma mowy o bublu.Poza tym ta hurtownia na takie przekrętyt by sobie nie pozwoliła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorki że tarcze trochę przyrdzewiałe ale autko stoi od końca lutego w garazu "jest po wypadku" a oto tarcze Zinnermana po pół roku exploatacji .Niestety Zinnerman na nich nie pisze ale za to są nabite takie numery 1217 07 46096 MIN.TH 8.0mm a oto fotki.

http://img109.imageshack.us/img109/2929/dsc02576rt.jpg

http://img233.imageshack.us/img233/8099/dsc02575t.jpg

http://img26.imageshack.us/img26/5995/dsc02574aa.jpg

http://img513.imageshack.us/img513/4918/dsc02572p.jpg

http://img808.imageshack.us/img808/2459/dsc02571o.jpg

http://img651.imageshack.us/img651/1601/dsc02570qy.jpg

http://img607.imageshack.us/img607/5784/dsc02569k.jpg

 

Fotki zrobione obu tarcz z tyłu.Przejechane mysle ze około +- 15.000 . A ciekawe jak by wygladały po 50-70.000 taki właśnie jest Zinnermann.Dodam jeszcze że kolega w pracy zakupił na przód Zinnermana i nie jest zadowolony .Zaciski oczywiście przed montażem tarcz i klocków sprawdzone ...tłoczki płynnie i lekko pracowały.Pomimo tego 1-2 mm zuzycia tarcz po takim okresie exploatacji wydaje mi się nienormalne.Jednym słowem gorzej jak "chińszczyzna".

 

 

Najpierw to kup sobie odpowiedni smar do trzpieni - żeby lekko chodziły i później zacznij hamować!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najpierw to kup sobie odpowiedni smar do trzpieni - żeby lekko chodziły i później zacznij hamować!!

Już ty mnie nie ucz co mam robić.:wsciekly wszystko było zrobione jak się należy a jak szukasz zaczepki tak jak zwykle to polecam abyś sobie włożył słomę do trampek i pobiegał wzdłuż Wisły:papa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szukam zaczepki. Ale jak zwykle się wypowiadasz i nie masz zwyczajnie pojęcia. Piszesz o tym czy tamtym a pewnie nigdy tego nie robiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmi-k proszę Cie......nie podnoś mi temperatury do 45' ,skąd ty możesz wiedzieć co ja robiłem?

hamulce kilka razy robiłem od podstaw ........a o to dbam i muszą idealnie pracować , a że kupiłem bubel Zinermana to trudno się mówi.

Więcej tego bubla nie kupie.

Edytowane przez szczupak28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a że kupiłem bubel Zinermana to trudno się mówi. Więcej tego bubla nie kupie.

 

a próbowałeś się dowiedzieć czy hurtownia z której brałeś graty ma podpisaną umowę z zimmermannem, bo jednak to nie jest aż tak bardzo popularna marka w Polsce... Może nadziałeś się na podróbę! Próbowałeś się kontaktować z biurem obsługi klienta?

 

 

Co jak co ale taka firma dba o swój wizerunek i raczej bubli nie wypuszcza na rynek

 

EDIT

 

choć po tym to chyba nic mnie już nie zdziwi http://forum.vw-passat.pl/threads/5974-Jakie-tarcze-hamulcowe-HP-i-jakie-klocki/page17?p=1123159#post1123159

 

---------- Dodano o 23:35 ---------- Poprzednia wiadomość o 23:28 ----------

 

Panowie stanowczo odradzam tarcze i klocki Bosha! Zawsze myślałem że to porządna firma ale po tym co dzisiaj zobaczyłem w Audi A6 kumpla to mnie zdziwiło. Komplet Bosha (tarcze i klocki) kupione w sklepie. Wymienialiśmy to nie dalej jak 3tys km temu. Dzisiaj przy wymienie łączników stabilizatora zobaczyłem (foto niżej). No tragedia, tarcze wyglądają jak by miały ogromny przelot, są ranty i wyczuwalne pod palcem zagłębienia na tarczy która nie jest równomiernie zużyta! Na lewej i prawej tarczy to samo! Do tyłu nie zaglądałem bo nie było jak...

 

Czyli ODRADZAM BOSHA!

 

Auto ma obecnie nalatane na tych tarczach jakieś 6tys km. Przez ten czas tak zdążyły się pokrzywić że ciężko kierownice utrzymać przy hamowaniu.

Edytowane przez adams

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adams TAK!!!!!!! ma podpisana umowe z Zinnermanem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
adams TAK!!!!!!! ma podpisana umowe z Zinnermanem.

 

Więc reklamuj. Jestem ciekaw odpowiedzi i uzasadnienia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby reklamować trzeba mieć paragon.......A JA NIE MAM ....bo wyrzuciłem to było ponad pół roku temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się uprzesz to i bez paragonu zareklamujesz. Sprzedawca ma obowiązek trzymać paragony i możesz to wyegzekwować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i masz racje.Ale żałuje że nie mam paragonu bo bym z tymi klockami i tarczami nie złą zadyme zrobił Zinnermanowi. :sciana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do fachowcow , ile srednio przecietnie klimetrow zrobie po wymianie tarcz , zmienialem jakies 15 tys temu , obecnie znow odczowam n9iewielkie wibracje a na tarczach pojawily sie slady scierania od srodkowej strony jakby rowki wzdluz okregu tarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty masz moze jakąś podróbę o nazwie

 

Zinnerman

a nie

 

zimmerman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuczlew no pomyliłem się.......:kumple ....żle napisałem :serducho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja nie wiem szczupi :lol

mam zmiemmermany gladkie juz od roku zrobione na nich 25k km i jest mm rancik po wew stronie tarcz w obu taki sam stopien zuzycia,

heble katowane wielokrotnie od 200 do 0 i nic sie nie zuzylo nadmiernie ,wszystko proste tarcze nie bija.

napewno nastepne tarcze rownierz beda zmimmermany i szczerze moge polecic je innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Traksik no widziałeś co było u mnie..tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie, kupiłem tarcze brembo i jedna tarcza z kompletu ma takie jakby przetoczenie na części obwodu (pokazane na zdjęciu). Druga tego nie ma. Właściwie w jakim celu to jest. Czy mogę zamontować zestaw, kiedy jedna tarcza ma takie przetoczenia a druga nie?

 

tarcza brembo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy tak przypadkiem nie "wyważa" się tarcz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

mam pytanie, kupiłem tarcze brembo i jedna tarcza z kompletu ma takie jakby przetoczenie na części obwodu (pokazane na zdjęciu). Druga tego nie ma. Właściwie w jakim celu to jest. Czy mogę zamontować zestaw, kiedy jedna tarcza ma takie przetoczenia a druga nie?

 

[ATTACH=CONFIG]82256[/ATTACH]

 

Kolego to jest wyważenie tarczy.Nie przejmuj się .Wszystko jest OK.Zakładaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności