Skocz do zawartości
johny x

[Instrukcja] Montaż składanych lusterek zewnętrznych

Rekomendowane odpowiedzi

Pomijając, że zdjęcia są nieczytelne, to w temacie jest opisane kodowanie. Na przykład począwszy o tego postu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za foty ale nie miałem telefonu i robiłem co mogłem :) . Usiądę w piątek i spróbuję poradzić sobie w tym temacie według Waszych postów, zobaczymy czy czegoś nie uwalę  :) 

 

No i udało się :) Dziękuję wszystkim za rady .

W mojej opcji jest tak, że muszę przytrzymać na kluczyku przycisk zamykania a jak otwieram auto i uruchamiam, silnik lusterka się otwierają .

Wielkie dzięki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Genas napisał:

muszę przytrzymać na kluczyku przycisk

To kwestia kodowania. Wystarczy wpisać wartość 99 zamiast 95 i będą się składać i otwierać przy zamykaniu/otwieraniu auta. Ale biorąc pod uwagę konstrukcję tych lusterek, lepiej mieć kontrolę nad ich składaniem. W zimie to nie zawsze jest dobry pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi, czy można zrobić tak żeby zamykały się przez system  keyless ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przytrzymaj palec na klamce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.09.2020 o 14:55, mkpol napisał:

Ale biorąc pod uwagę konstrukcję tych lusterek, lepiej mieć kontrolę nad ich składaniem. W zimie to nie zawsze jest dobry pomysł.

Dlatego moduły z b7 mają taka przewagę nad tymi customowymi (które składają się i rozkładają po sygnale blokowania/odblokowania centralnego), że sami decydujemy kiedy mają się złożyć( czyli poprzez przytrzymanie  przycisku a nie poprzez jednorazowe wciśniecie)

Tak więc na zimę ja nie składam;-)

W dniu 11.09.2020 o 15:49, Wolfe napisał:

Przytrzymaj palec na klamce.

nie zadziała, szyby się domkną ale lusterka nie złożą się.

 

@Daku kiedyś pokazywał jak za pomocą kessy złożyć lusterka, ale tam było chyba trochę zabawy bo trzeba było na jednej klamce przytrzymać a później na tylną np złapać...... chyba, że to było do czegoś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.09.2020 o 21:38, let_me_b3 napisał:

nie zadziała, szyby się domkną ale lusterka nie złożą się.

A mi ostatnio właśnie się złożyły przy zamykaniu kessy. I myślę sobie, że chyba tak nie może być, bo to nie działa. Chciałem jeszcze raz i faktycznie, tylko szyby domknął, lustra nie poszły.

Także jednorazowe złożenie przez kessy było "wypadkiem" przy pracy w modułach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, założyłem lusterka od b7 13 pin +moduły drzwi 3C0959701A,3C0959702A 15 pin do mojego b6, 2008r kodowanie było 0211FF ale na takim kodowaniu nie składały się lusterka z joysticka, więc w pomocniku kodowanie zaznaczyłem to co potrzebne, czyli grzanie, składanie, podświetlanie, kierunkowskaz, ipt. Nowe kodowanie to 010F7, po tym kodowaniu lusterka się składają z joysticka ale na na pozycji grzania lusterka, reszta działa normalnie, dodatkowo udało mi się uruchomić składani z pilota ze strony vortex, czy ktoś może mi pomóc. Może mam złe kodowanie, w pomocniku kodowania nie wyświetla się już taka lista z której można wybierać wartości i sumować, jeszcze została kwesta opuszczania lustra przy wstecznym,? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Krissor-k1 do opuszczania prawego lusterka przy wstecznym trzeba jeszcze aktywować w module komfortu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio chciałem uruchomić opuszczanie lusterka przy cofaniu, niestety w module komfortu zaznaczone a mimo to nie działa a robię tak jak informują na forum, dziwne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyłem w komforcie i w sterowniku dzrzwi pasażera i kierowcy i nic, dalej się nie kładzie a lusterka ma na pewno z pamięcią bo sprawdzałem. Dziwi mnie czemu na joysticku na odwrót są funkcje, składanie na grzaniu? Jeszcze się wstrzymam z zamiana pinów, w starym module w pomocniku kodowania była lista jakie wartości dodawać a tutaj nie ma i nie wiem czy np. Kodowanie podejdzie że starego 4342

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Genas A masz prawe lusterko z potencjometrami??

@Krissor-k1 A sprubowałeś programować pozycje opuszczenia lusterka, bo trzeba zrobić całą procedurę, trzeba wrzucić wsteczny ustawić na R, zjechać na dół szkłem, przełączyć na 0 i gotowe. W audi po kodowaniu odrazu działa opuszczanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.09.2020 o 21:08, Krissor-k1 napisał:

Witam wszystkich, założyłem lusterka od b7 13 pin +moduły drzwi 3C0959701A,3C0959702A 15 pin do mojego b6, 2008r

Żeby składały się z pilota muszą być 3aa959701a a nie 3c0

Druga sprawa nie zaznaczyłeś czasem.ze Anglia czy coś?

Kombinowałem coś z kablami czy kupiłeś sprawne lustro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki 3aaxxxxxx działa składanie z pilota i otwarcie za klamkę, na wstecznym też już idzie na dół ale dziwne bo miałem joystick ustawiony w pozycji neutralnej pomiędzy L, R. I dzisiaj jak wbiłem wsteczny i przekręciłem na R, żeby dać na dół lustro to lustro samo się obniżyło i wraca dopiero jak znowu dam na pozycję neutralną czyli z automatu nie idzie na dół somo tylko czeka, czyli jak wbije wsteczny to mogę cofać na normalnie ustawinym lusterku R. Ale jak ustawę Joy na R to odrazu idzie na dół. 

Lustra kupiłem nowe, nic nie kombinowałem z pinami, wszystko działa prawidłowo tylko składane z joysticka jest na odwrót 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Krissor-k1 Żeby lusterko się obniżało musi być ustawione R, wtedy wrzycasz wsteczny lusterko się samo obniża, potem jak ruszysz do przodu i przekroczysz jakąś tam prędkość samo pójdzie do góry. Warunek musi byc na R :)

 

Edytowane przez Matiz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.09.2020 o 22:13, Matiz4 napisał:

@Genas A masz prawe lusterko z potencjometrami??

Całość reguluję pokrętłem od strony kierowcy, przy prawym lusterku nie mam pokrętła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Genas silniczki lusterka muszą być 7 pinowe, wtedy są z pamięcią. Standardowe mają 3piny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Genas Pewnie jak pisałem o potencjometrach w lusterku to nawet niewiesz o co chodzi pisząc że nie masz pokrętła przy prawym lusterku ?

I dobrze ze nie masz bo nikt nie ma :) Chodzi o to co masz w środku w lusterku prawym przy silniczkach, jak są potencjometry to idzie uruchomić opuszczenie, jak nie masz to już nie jest dziwne że Ci nie ruszyło :) Na przyszłość jakbyś chciał to uruchomić to albo kup całe lusterko prawe, lub same silniczki 7 pin jak wyżej pisał kolega, plus wiązka  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, źle odczytałem Twój wpis :) , absurdem by było zakładanie 2 pokręteł :) .Powiedz mi , czy sam wkład lusterka ciężko się wyciąga ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności