Skocz do zawartości
yell

Zawieszenie przód za wysoko

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem w passacie całe zawieszenie z przodu oprócz sprężyn: 4x tuleje, 2x sworznie, 4x gumy na stablizatorze, 2x amortyzatory, 2x poduszki amortyzatorów. Z tyłu wymieniłem amortyzatory i tuleje belki także. Wsadziłem amortyzatory Kayaba olejowe. Samochód z przodu podniósł się o jakieś 50mm z czego tylko o 10 mógł się podnieść na poduszkach amortyzatorów (stary były dość ściuchane). Pomiędzy oponę a błotnik wchodzi cała dłoń z kciukiem bez problemu a z tyłu tylko trzy palce i to na styk. Dlaczego amortyzatory aż tak podniosły samochód? Ktoś z was miał tak samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć jakieś zdjęcie przed i po robocie,bo B4 na ori zawieszeniu to koza (ja też u sibie wkładałem całą dłoń) . Jak stwiersdziłeś ,że auto podniosło się o 50 mm,czy z tyłu przed wymianami też Ci trzy palce wchodziły? Sprężyny tylne w jakim stanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego amortyzatory aż tak podniosły samochód?

Niemożliwe...nie aż tyle, musiałby się różnić budową...czyli porównaj stare z nowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wymianie górnych mocowań amortyzatorów mógł się przód podnieść o max 20mm (zakładając że stare były mocno zmęczone)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niemożliwe...nie aż tyle, musiałby się różnić budową...czyli porównaj stare z nowymi.

Racja. Sprawdź wysokość zamocowania talerzy sprężyn i długość tłoczyska oraz całkowitą. Kiedyś założyłem amorki Cofapp i przód... opadł o 30 mm!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie słyszałem że wychodziły dwa rodzaje sprężyn w passatach czy to prawda. Na jednych był twardszy i niższy a drugie były miękkie i stoi wyżej wie ktoś coś o tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej to prawda, ale niech się wypowiedzą inni co posiadają większą wiedzę w tym zakresie ja tak wnioskuje po ofercie sprężyn w inter carsie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie słyszałem że wychodziły dwa rodzaje sprężyn w passatach czy to prawda. Na jednych był twardszy i niższy a drugie były miękkie i stoi wyżej wie ktoś coś o tym

mam dwa takie same passaty i jeden ładnie nisko siedzi i sztywny jest a drugi kilka centów wyższy jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam dwa takie same passaty i jeden ładnie nisko siedzi i sztywny jest a drugi kilka centów wyższy jest
Jakie wersje silnikowe??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obydwa 2.0 16V obydwa combi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile w tym prawdy, ale passaty w kombii, miały 2 rodzaje sprezyn, te twardsze, to były tzw wzmocnione. Wiem że czesto uzywało ich sie jak ktos jedził passatem z poczty, aby auto tak nie siadało, i było wytrzymalsze, na jazde z wiekszym obciązeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w passatach są nawet 3 rodzaje amortyzatorów

1 grubsze tłoczysko normalna wysokość

2 grubsze tłoczysko i niżej zamontowany kielich na sprężynę

3 zwykłe tłoczysko oraz kielich na sprężynę "normalnie" bez obniżenia

grubsze tłoczysko najczęściej jest montowane w dieslach z tego co zdążyłem zauważyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli to nie wina sprężyn tylko amorków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Samochód z przodu podniósł się o jakieś 50mm

 

Rozumiem, że wszystkie śruby zawieszenia dociągałeś już po postawieniu auta na kołach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha a ja tak miałem i okazało się iż amortyzatory które zakupiłem mają "talerzyki" od sprężyn ciut wyżej....niż te stare ... no i niestety tak sterczał przez jakiś czas... co mnie też po zamontowaniu bardzo zdziwiło iż tak podniosły amorki przód...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry , że tak późno. Sprężyny z amortyzatorami (4x) zmienione dawno temu na komplet weitec'a. Stare kayaby (całe macphresony) leżą w szopie. Jakby ktoś miał podobny problem mogę je pomierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak możesz to pomierz od razu i wrzuć wymiary do wątku bo później zapomnisz sprzedasz itp i nie będzie jak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chciałbym się podpiąć pod temat, u Mnie przód też za wysoko stał postanowiłem kupić niższe sprężyny. Udało się trafić Weitec VW035VA/000, wyczytałem że obniżają o 35mm ( moje auto to passat b3 1.9 TD AAZ). Wczoraj rozebrałem persony i się trochę zdziwiłem stare sprężyny mają długość ok 37 cm a Weieteki ok.30 - trochę duża różnica, chyba że dochodzi kwestia twardości. Chcę żeby auto poszło w dół ale nie więcej niż 4-5 cm. Może miał ktoś podobny problem?

 

Auta jeszcze nie postawiłem na glebe, bo mam kilka innych części do wymiany. W poniedziałek albo wtorek będe wiedział więcej.

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trochę duża różnica

Ponoć ma być niżej ;)

 

chyba że dochodzi kwestia twardości

Dokładnie tak, jeśli obie sprężyny mają tyle samo zwojów to musi być taka duża różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Wetec ma 1 zwój na dole więcej. Wygląda nieźle... jak jeździ nie powiem bo muszę zbieżność zrobić (wymiana drążków, osłon, sworzni itp.) Jak będę stał na prostym zrobię foty i zamieszcze. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności