Skocz do zawartości
adams

Czujnik temperatury G62 i G17

Rekomendowane odpowiedzi

OT

dorhusk

nie, no nie mogę nawet udało Ci się prawie poprawnie napisać "Dorohusk" jestem pod ogromnym wrażeniem, jednak to nie mój rejon także daruj sobie

 

 

Edit:

jak chcesz porozmawiać pisz pw

Edytowane przez Majcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie gdzie w silniku 1.8 turbo są czujniki temperatury płynu chłodzacego,i w jakich kolorach są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytanie gdzie w silniku 1.8 turbo są czujniki temperatury płynu chłodzacego,i w jakich kolorach są.

jeden jest przy przegrodzie grodziowej a drugi w plastiku trójniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a w jakich sa kolorach
jeden chyba niebieski a drugi zielony ale nie powie ci który to który bo są różnie montowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie mam dwa czujniki temperatury cieczy1.8t.mechanik mi powiedział zebym kupił dwa niebieski i brazowy, czy to sa orginaly bo nie moge znalezc brazowego.niebieski jest u góry a brazowy na dole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a w jakich sa kolorach
Zalezy od rocznika i vin-u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktos jaki jest nr czujnika do mnie i jaki ma miec kolor ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy moze ktos mi pomoc bo mam do wymiany dwa czujniki a nie wiem jaki maja symbol i gdzie je znalesc z gory dziekuje kod silnika ajm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam czy moze ktos mi pomoc bo mam do wymiany dwa czujniki a nie wiem jaki maja symbol i gdzie je znalesc z gory dziekuje kod silnika ajm

2 to znaczy?

Jeden temperatury. A drugi czujnik od czego?

 

---------- Post added at 00:22 ---------- Previous post was at 00:21 ----------

 

Nr VIN będzie pomocny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden czujnik temp cieczy a drugi czujnik temp zew. a vin to WVWZZZ3BZYE202220

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeden czujnik temp cieczy a drugi czujnik temp zew. a vin to WVWZZZ3BZYE202220
temp zew 8D0 820 535

temp cieczy 059 919 501 /a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc a warto kupic zamieniki czy w aso??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
temp cieczy 059 919 501 /a

:wmorde Nie wiesz jaki dokładnie numer to lepiej podać 2 numery?

jeden czujnik temp cieczy a drugi czujnik temp zew. a vin to WVWZZZ3BZYE202220

Czujnik temperatury cieczy - 059919501A (zielony) (około90 zeta w ASO)

Temperatury zewnętrznej jak w poście Mielke (około 92 zeta w ASO)

dzieki za pomoc a warto kupic zamieniki czy w aso??

Polecam ASO, zamienniki lubią przekłamywać temperaturę bądź padają po niedługim czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelinio

Witam,posiadam paska z 2001 r 130 km 1.9 tdi avx , gdzie u mnie szukac czujnik tem,silnika w ktorym miejscu i jaki miejwiecej kolor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny lub zielony,znajduje sie od strony grodzi ,czyli bliżej szyby,a tu jest sporo postow i musisz poszukac ,sa nawet zdjecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem padnięty czujnik płynu i jak byłem u mechanika to przemienili mi czujniki z bloku. Jaki czujnik powinien być w bloku silnika a jaki w chłodzeniu bo teraz włącza mi się wiatrak klimatyzacji( Nawet jak klima nie chodzi i nie jest katowany) . Dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Poczytałem chyba wszystkie podpowiedzi dotyczace wym. czujnika G62 (temp.cieczy) ale czy ktoś moze powiedzieć czy czujnik ten jest wkręcany czy wtykany bezposrednio w tuleje silnika?

Jesli ktoś borykał się z problemem braku wskazania temp. (nieruchomą wskazówką miernika temp. cieczy) na desce rozdzielczej to proszę o pomoc. Czujnik (ten od temp. ) miałem wymieniany pół roku temu tylko nie wiem czy mechanik ktory to robił założył orginał czy podróbkę, silnik zachowuje się normalnie jak przed awarią, tylko nie wiem czy normalne jest ze odrazu po załączeniu silnika (zimny) załacza się wiatrak przy chłodnicy, obok niego jest jakiś dodatkowy wentylator , czy ktos wie od czego?

Czy to ze nie mam wskazan temp. na zegarach jest spowodowane uszkodzeniem tego czujnika (zielony z tylu silnika ), czy jest jeszcze inny ktory moze byc odpowiedzialny za ten problem?

Dodam ze odpalanie, grzanie swiec , obroty sa w porządku (wczesniej przed wymiana tego czujnika przy cieplym silniku podczas odpalania auta obroty wzrastaly nieraz nawet do 3000obr. - teraz tak sie nie dzieje tylko ta wskazówka, lezy na 0 jak kloda i nawet po 400km ciagłej jazdy nawet niedrgnie)

Moje auto to Pasek 1.9tdi (ATJ) 2000r. 115KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poczytałem chyba wszystkie podpowiedzi dotyczace wym. czujnika G62 (temp.cieczy) ale czy ktoś moze powiedzieć czy czujnik ten jest wkręcany czy wtykany bezposrednio w tuleje silnika?
Chyba jednak nie wszystkie. Nigdzie nie padlo stwierdzenie, ze jest wkrecany wiec co to za pomysl? Jest wciskany i zabezpieczany zawleczka plastikowa.
czy ktos wie od czego?
Duzy na wsikozie od ukladu chlodzenia, a maly elektryczny od klimy - juz bylo to podawane.
Czy to ze nie mam wskazan temp. na zegarach jest spowodowane uszkodzeniem tego czujnika (zielony z tylu silnika ), czy jest jeszcze inny ktory moze byc odpowiedzialny za ten problem?

Proponuje zaopatrzyc sie w instrukcje do auta i interfejs diagnostyczny, ktory jest tanszy niz 1 wizyta u mechanika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności