Skocz do zawartości
adams

Czujnik temperatury G62 i G17

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM PANOWIE ostatnio zuwarzyłem że wskazówka na wskażniku przechodzi troche za 90stopni podpiołem pod vaga i na vagu pokazało mi 88stopni co morze być nietak ???

Nieznacznie jest ponad 90'C ? Bo 88'C to dobra temperatura dla silnika. :manga

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WITAM PANOWIE ostatnio zuwarzyłem że wskazówka na wskażniku przechodzi troche za 90stopni podpiołem pod vaga i na vagu pokazało mi 88stopni co morze być nietak ???

 

Zawsze pomiędzy wskazaniem VAG'a a wskazówką na liczniku są pewne wahania-więc nie masz się czym przejmować,jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki panowie a wy macie jakieś problemy ze swoimi furkami morze mógłbym jakoś pomudz !!!

 

---------- Post added at 16:38 ---------- Previous post was at 16:23 ----------

 

dzięki panowie jeżeli macie jakieś problemy ze swoimi furkami piszcie morze będe mógł pomódz pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki panowie jeżeli macie jakieś problemy ze swoimi furkami piszcie morze będe mógł pomódz pozdrawiam
A jaka pomoc oferujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretyczną oczywiscie......... co dwie głowy to nie jedna prawda ... a czym nas więcej tym więcej wymyslimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teoretyczną oczywiscie......... co dwie głowy to nie jedna prawda ... a czym nas więcej tym więcej wymyslimy
To powiedz czemu TDI na PD lubia wypic w miescie 9-10L i dlugo sie zagrzewa - do 10km. ;)

 

Rozrzad wymieniony, termostat tez, czujnik G2/62 dobrze dziala. Ogrzewanie w aucie pojawia sie krotka chwile po odpaleniu na zimnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, jak odpalasz auto to ustaw klimatronic na 18 stopni ja tak robie zawsze i bardzo szybko łapie temperatury dopiero jak wskazówka stoi na 90stopniach puszczam ciepełko do srodka.. A jak u ciebie wygląda TA PROCEDURA

 

---------- Post added at 19:03 ---------- Previous post was at 19:02 ----------

 

A i jeszcze ustawione na econ bo teraz i tak ci się sprężarka niezałączy nawet jak będzie na auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To powiedz czemu TDI na PD lubia wypic w miescie 9-10L i dlugo sie zagrzewa - do 10km. ;)

 

Rozrzad wymieniony, termostat tez, czujnik G2/62 dobrze dziala. Ogrzewanie w aucie pojawia sie krotka chwile po odpaleniu na zimnym.

Też tak mam, taki typ. :bleble

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mariusz, jak odpalasz auto to ustaw klimatronic na 18 stopni ja tak robie zawsze i bardzo szybko łapie temperatury dopiero jak wskazówka stoi na 90stopniach puszczam ciepełko do srodka.. A jak u ciebie wygląda TA PROCEDURA
No i jestes w bledzie, bo niewazne czy dasz 18 czy HI, to zanim w kabinie nie osiagniesz zadanej temp to i tak bedzie leciec maxymalnie gorace powietrze. Zawsze mam na 18 i nawiew na 1 lub 2 bieg.

 

---------- Post added at 19:29 ---------- Previous post was at 19:28 ----------

 

Też tak mam, taki typ.

Pozdro.

__________________

Cos ci wpisow na motostat brakuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cos ci wpisow na motostat brakuje ;)

Oj tak. :manga

Teraz przy tych przymrozkach i niedogrzanym silniku to może mieszczę się w 8,17 l/100km :bleble

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja stawiam na czujnik temperatury cieczy
Przeciez napisalem, ze dziala ok. Wartosci sie pokrywaja w dwoch grupach w VAG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej podlacze cos na temat i nie na temat...

Gdzies mi sie o uszy obilo ze (w brew mitom niektorych forumowiczow):

-czarny (wg naszych najlepsiejszych) kolor czujnika to ori czujnik

(zas wg serwisu vw or ale pierwszej produkcji i ma wede)

-zielony (wg najlepsiejszych) to zamiennik podrobka i sie ich wystrzegac (wg vw ori nowa wersja bez wady)

 

Oba sa dostepne w serwisach vw.

Co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niebieski ori wg najlepsiejszych jest mniej lepszy od czarnego,a bardziej lepszy od zielonego??;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Mam maly problem z dogrzaniem silnika ostatnio wymienilem czujnik G62 mial przeklamania miedzy licznikiem 80 C a ECU 70 C wiec wymienilem czujnik na nowy po wymianie czujnika juz tak bardzo nie rozchodza sie wskazania ale utrzymuja sie max 70 C czyzby nowy czujnik byl uszkodzony. Stary byl czarny nowy zielony. Silnik wmiare szybko lapie temperature ale nie osiaga temperatury 90 C. Termostat raczej sprawny dolny waz jest zimny gorny jedynie sie nagrzewa. Silnik to 1.9 TDI ATJ

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

termostat do wymiany i napisz po wymianie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A niebieski ori wg najlepsiejszych jest mniej lepszy od czarnego,a bardziej lepszy od zielonego??;-)

to juz by trzeba bylo naszych ''najlepsiejszych'' pytac co to fachurami sa od lat....pff...

A czy byly niebieskie?

 

---------- Post added at 22:00 ---------- Previous post was at 21:59 ----------

 

witam. Mam maly problem z dogrzaniem silnika ostatnio wymienilem czujnik G62 mial przeklamania miedzy licznikiem 80 C a ECU 70 C wiec wymienilem czujnik na nowy po wymianie czujnika juz tak bardzo nie rozchodza sie wskazania ale utrzymuja sie max 70 C czyzby nowy czujnik byl uszkodzony. Stary byl czarny nowy zielony. Silnik wmiare szybko lapie temperature ale nie osiaga temperatury 90 C. Termostat raczej sprawny dolny waz jest zimny gorny jedynie sie nagrzewa. Silnik to 1.9 TDI ATJ

 

Pozdrawiam

mysle ze visko tez bezie padniete;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to juz by trzeba bylo naszych ''najlepsiejszych'' pytac co to fachurami sa od lat....pff...

A czy byly niebieskie?

 

---------- Post added at 22:00 ---------- Previous post was at 21:59 ----------

 

 

mysle ze visko tez bezie padniete;)

to juz by trzeba bylo naszych ''najlepsiejszych'' pytac co to fachurami sa od lat....pff...

A czy byly niebieskie?

Skoro u siebie taki znalazłem z logo VW to raczej tak,lecz skończył już swój żywot i śmigam na zielonym,bez zastrzeżeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro u siebie taki znalazłem z logo VW to raczej tak,lecz skończył już swój żywot i śmigam na zielonym,bez zastrzeżeń

ja tez zawsze mowilem ze zielony jest ok, ale niejacy (G) i podobni koledzy potrafili nawet opier...spuscic za opowiadanie glupot ze zielony to podroba i sie wystrzegac, a tu masz info prosto z vw iest inne niz ich wieloletnia wiedza z praktyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
''najlepsiejszych''
ale niejacy (G) i podobni koledzy

Stavros, Ty za to rośniesz na :spam:era nr :winner_first_h4h:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stavros, Ty za to rośniesz na :spam:era nr :winner_first_h4h:

Nie nie nie, to nie ja zaczelem nieznaczace a jednak dociniki liteskowe typu (S) sadzic ;)

Ktos zaczol i nie przestal, a ja tylko kultywuje te zacne poczynania...

 

---------- Post added at 12:42 ---------- Previous post was at 12:40 ----------

 

a propo pozdrawiam ''wycieczkowiczow'' z chelma- dorhusk ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności