Skocz do zawartości
adams

Czujnik temperatury G62 i G17

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

czy czujnik temperatury zewnętrznej od WV Polo (tego nowszego) będzie pasował do mojego paska (B5 3B z 2000r) nie mam nr katalogowego tego czujnika ale wygląd niby taki sam tylko kolor taki szarawy...

 

prosze o pomoc...

 

pozdro :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Mam takie pytanie ,gdzie w silniku AWX znajduje sie czujnik G2/G62 ,gdyż nie mogę go zlokalizować,czy jest on może na dole chłodnicy obok wspomadania.Jaki jest numer katalogowy, oraz kolor czujnika?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja już się troche zakręciłem z tymi czujnikami

Jak dobrze zrozumiałem czytając te wszystkie posty to czujnik G2 i G62 to dwa w jednym i znajduje się on z tyłu silnika przy grodzi kabiny

A czy wie ktoś może co to za czujnik na dole obok chłodnicy na wężu plynu chłodzącego Ma kolor zielony jest czteropinowy wygląda jak ten na zdjęciach wyżej ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasiak_vw
No to ja już się troche zakręciłem z tymi czujnikami

Jak dobrze zrozumiałem czytając te wszystkie posty to czujnik G2 i G62 to dwa w jednym i znajduje się on z tyłu silnika przy grodzi kabiny

A czy wie ktoś może co to za czujnik na dole obok chłodnicy na wężu plynu chłodzącego Ma kolor zielony jest czteropinowy wygląda jak ten na zdjęciach wyżej ???

 

wiedziałem od czego ale zapomniałem z tym ze u mnie jest w tym miejscu orginalny NIEBIESKI taki jak tu....http://img413.imageshack.us/my.php?image=coolanttempsensorg2g62nm7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z czujnikiem g62. Tzn jest tak że nie miałem ogrzewania w kabinie. Więc dzisiaj wymiana czujnika g62 i termostatu. Wszystko pieknie grzeje. Temperatura na wyświetlaczu 91-92 stopnie a Vag pokazuje 93. Grzeje pięknie. Testowa jazda po mieście wszystko śmiga. Potem przerwa znowu jazda i nagle zimno w kabinie zegar na desce pokazuje 90 stopni i stoi a w Vagu rośnie aż do 120, oba węże od nagrzewnicy zimne. Odpowietrzyłem nagrzewnicę dolalem płynu i znowu śmiga. Po ponowym zapaleniu znowu zimne oba węże od nagrzewnicy i brak ogrzewania. Czy ma ktoś jakis pomysł bo ja już tracę nadzieję :(

Pozdrawiam Lisek

 

ps. po odkręceniu korka od zbiorniczka wyrównaczego płyn aż wyskakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Komputer wyklazał mi że mam zepsuty czujnik g62.

Jaki kolorek jest przeznaczony do mojego silnika? no i przedewszystkim gdzie go znajdę? linki które podał:

 

nie działają:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Komputer wyklazał mi że mam zepsuty czujnik g62.

Jaki kolorek jest przeznaczony do mojego silnika? no i przedewszystkim gdzie go znajdę? linki które podał:

 

 

nie działają:/

 

Czujnik temperatury nr kat 059 919 501 A - zielony 4 styki , znajduje się z prawej strony silnika ( patrząc od strony przodu samochodu )od strony przegrody czołowej , na poziomie wtryskiwaczy.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolory są różne idz do ASO i kup pod swój silnik, kosztuje grosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość seweryn1105

pomocy czy moze ktos mi wyjasnic gdzie znajduje sie czujnik w passacie b5.prosze o pomoc,jakas moze fotka!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość seweryn1105

mam problem jeszcze bo wskaznik temperatury na desce rozdzielczej strasznie mi skacze to raz na 90 stopni to za chwile spada do zera,i tak caly czas ale najczesciej zatrzymuje sie na ok 60 stopniach i po chwili do zera spada.termostat wymienilem i dalej bez zmian.prosze o pomoc i dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pomocy czy moze ktos mi wyjasnic gdzie znajduje sie czujnik w passacie b5.prosze o pomoc,jakas moze fotka!!!!

 

seweryn1105 ;

 

Odpowiedź w poście #48.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam od czego pasuje czujnik g17 temperatury zewnętrznej bo w aso 100pln czy on wpływa na grzanie świec lub cos w tym stylu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wymieniając czujnik cieczy chłodzącej w AVF dużo wyleci tej cieczy? Nie wiem czy mam dokupić koncentrat (chcę się przygotować na niespodzianki) A może wystarczy zlać trochę z chłodnicy aby zeszło to co w zbiorniku i trochę i ponownie wykorzystać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wymieniając czujnik cieczy chłodzącej w AVF dużo wyleci tej cieczy? Nie wiem czy mam dokupić koncentrat (chcę się przygotować na niespodzianki) A może wystarczy zlać trochę z chłodnicy aby zeszło to co w zbiorniku i trochę i ponownie wykorzystać?

Ja radze ci kolego kupić opakowanie koncentratu G12 to nie są duże pieniądze ok 29zł za 1,5L pytasz czy duzo wyleci płynu ,dojście niejest zbyt łatwe i wszystko zależy jak szybko zdążysz założyć nowy czujnik z oringiem do króćca ja musiałem dolac troche około 200-300ml płynu i Bardzo ważne załóz nowy oring na czujnik Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobne pytanie jak chudy11511, czy czujnik temp. zewn. ma wpływ na grzanie świec, ostatnio miałem przypadek że temperatura jaką miałem na wyświetlaczu była niższa niż w rzeczywistości a po kilku minutach rosła stopniowo aż do właściwej, czy 1000obr/min na postoju to norma silnik ajm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje pytanko jest takie gdzie ten czujnik jest w AFNie? najlepiej jakaś fotka i jeśli to możliwe to link do allegro do takiego czujnika:) chyba ze w ASO jest podobna cena jak na allegro z przesyłką to podjadę. Jak będę wymieniał zrobie ładne fotostory dla potomnych:)

 

miałem błąd tego czujnika na VAgu ale jako sporadyczny i jako zwarcie. skasowałem nie było zadnych błędów teraz muszę sprawdzić ale ogólnie to myślę że przez ten czujnik jak się zapala silnik to na moment wskakuje na 1000 obrotów a potem już normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość boncalski

Witam,

 

ja mam błąd 306 mimo, że na wyświetlaczu pokazuje mi prawidłową temperaturę otoczenia. Dodatkowo klimatyzacja nie chłodzi. Wszystko działa tylko tak jakby kompresor nie dawał wystarczająco dużego ciśnienia(zdanie mechanika). Wstępna jego diagnoza to właśnie sprężarka, jednak stwierdził to przed podłączeniem do kompa i wykryciu błędu czujnika zewnętrznego w zderzaku. Nie mając czasu się z nim umówić na sprawdzenie tego czujnika zabrałem się za temat sam. Znalazłem czujnik przed chłodnicą. Okazało się, że 2 czarne kabelki są po przejściach więc tymczasowo skręciłem je na skrętkę. Sam czujnik zaś wygląda tak jak w załączniku.

 

Możliwe, że klima nie chłodzi przez ten błąd 306 mimo to, że wyświetlacz pokazuje prawidłową temperaturę ?

 

Wydrukowałem sobie właśnie kody climatronic ze stronki i będę dziś dalej testował.

 

pozdrawiam i dzięki za pomoc

DJ

20100720.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem nowy i pilnie potrzebuje,znależ czujnik cieczy chłodzacej prawdopodobnie ten który steruje świecami żarowymi,bo niewiem od jakiej temperatury grzeją świece.wymieniłem na nowe świece

i czy przy ciepłym silniku bedzie dochodził prąd do świec

Pozdrawiam Kazimierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to właśnie czujnik jest odpowiedzialny za podanie temperatury do komputera i ten po uwzględnieniu temperatury albo grzeje albo nie. w twoim silniku jest chyba tak samo jako w AFN ale nie jestem pewien. po zdjęciu osłony jest on mniej więcej tak jak na zdjęciu na czerwono. u mnie jest on wpinany "od tyłu", z tyłu w stronę samochodu wychodzi mu wtyczka. jak nei znajdziesz szukaj na przewodzie od chłodnicy tam jest takie rozgałęzienie i on jest tam wpinany

DSC05011.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności