Skocz do zawartości
Gość robdol

Wymiana płynu chłodniczego

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Miałem różowy i wlałem różowy, ale od opla i po przejechaniu pewnego dystansu kolor sie zmienil na zielony-taki syfiasty zielony jak by ktos cos tam wypluł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przymierzam się do wymiany termostatu i od razu chciałem zmienić płyn chłodniczy, miałem wlać zwyczajne borygo, petrygo czy Prestone, ale po przeczytaniu tego tematu sam nie wiem, bo każdy poleca oryginalne G12 febi, i nie wiem co mam kupić dlatego mam parę pytań, a moje auto to passat b5 1.8 benzyna 1997r

1. Czy lepiej wlać to G12 febi niż wyżej wymienione płyny ?

2. Jaki dokładnie mam kupić koncentrat bo są tu wymieniane G12 i G12+ czy jest to jakaś różnica i który mam wybrać?

3. Są sprzedawane w 1.5l pojemnikach to czy 2 te pojemniki dające 3l koncentratu mi wystarczą jak doleje pozostałe 3l wody destylowanej dające 6l płynu na -36?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G12 to gotowy płyn G12+ i G12++ koncentraty. Wystarczą 3 litry koncentratu. Również polecam Febi, nie jest jakoś specjalnie drogi (ja dawałem poniżej 30zł za 1,5 litra), spełnia wszystkie wymogi producenta, i co najważniejsze nie wchodzi w reakcję z aluminium

Edytowane przez Trucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ASO kupisz koncentrat G12 i rozcieńczysz go z wodą demineralizowaną. Zresztą płynu chłodniczego nie wymienia się od tak sobie bo mam taki kaprys. Wymiana przewidziana jest tylko po naprawach silnika. Ale skoro już się upierasz przy tej wymianie to proporcja dla Twojego silnika przy temp. -35stopni: G12 3,5L i wody 3,5L Objętość całego układu to 7litrów cieczy chłodzącej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Borygo, zalej i dalej bij kilometry:ok

Edytowane przez Rufus110hp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kup Borygo, zalej i dalej bij kilometry!!!:ok

Znakomita podpowiedz. Cena borygo mało odbiega od oryginalnego G12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup płyn oryginał VW po 18 zł za litr koncentratu i odpuść myślenie co lać. Febi pewnie taniej nie wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kup płyn oryginał VW po 18 zł za litr koncentratu i odpuść myślenie co lać. Febi pewnie taniej nie wychodzi.

Też jestem tego zdania żeby zalać G12 ale znawcy polecają borygo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam założyłem termostat i mam pytanie bo po zdjęciu dolnego węża od chłodnicy zleciało mi tylko jakieś 4L 200ml płynu stan był między minimum a maximum auta nie rozgrzewałem bo termostatu nie było, a ma tam byc 7L to jak spuścić tą resztę ?? nigdzie nie widzę korka na bloku gdzie on jest ( o ile jest ) lub jaki jeszcze wąż ściągnąć żeby zleciało wszystko ??? Proszę o szybką odpowiec bo auto rozkręcone a muszę mieć na rano !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam założyłem termostat i mam pytanie bo po zdjęciu dolnego węża od chłodnicy zleciało mi tylko jakieś 4L 200ml płynu stan był między minimum a maximum auta nie rozgrzewałem bo termostatu nie było, a ma tam byc 7L to jak spuścić tą resztę ?? nigdzie nie widzę korka na bloku gdzie on jest ( o ile jest ) lub jaki jeszcze wąż ściągnąć żeby zleciało wszystko ??? Proszę o szybką odpowiec bo auto rozkręcone a muszę mieć na rano !!

Wszystkiego do końca nie zlejesz bo reszta siedzi w bloku silnika. Siedem litrów płynu to na cały układ. A w bloku zawsze trochę ostanie i w nagrzewnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i na nowym termostacie dalej auto po przejechaniu 2km dochodzi na max pole miga kontrolka, górne węże parzą i słychać tylko bulgotanie a ten dolny do termostatu zimny, i nagrzewnica nie daje ciepłego. Nie wiem co teraz robić na starym miałem tak samo dlatego chciałem zmienić a tu na nowym znów to samo, dodam że jak jeździłem bez termostatu auto się nie grzało ale nie miałem ciepła z nagrzewnicy. Więc co mam teraz robić żeby to naprawić ???????? A oba termostaty i stary i nowy jak wrzucę do garnka to się otwierają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też jestem tego zdania żeby zalać G12 ale znawcy polecają borygo.

 

bo taka prawda, wszystko sie rozni kolorem. A do tego przerabialem juz ze trzy przypadki gdzie ten ori G12 zasyfiał kamieniem termostat i wtedy zacina się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie i na nowym termostacie dalej auto po przejechaniu 2km dochodzi na max pole miga kontrolka, górne węże parzą i słychać tylko bulgotanie a ten dolny do termostatu zimny, i nagrzewnica nie daje ciepłego. Nie wiem co teraz robić na starym miałem tak samo dlatego chciałem zmienić a tu na nowym znów to samo, dodam że jak jeździłem bez termostatu auto się nie grzało ale nie miałem ciepła z nagrzewnicy. Więc co mam teraz robić żeby to naprawić

 

a za pompę wody jesteś pewien ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego "Maniek101" skąd dokładnie jesteś bo ja też z okolic Rzeszowa :D

Edytowane przez Rufus110hp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a za pompę wody jesteś pewien ?

 

No nie jestem, ale to by ten waż był od termostatu zimny przy czym reszta układu się gotuje? a termostat się otwiera. I nagrzewnica tez ciepła by nie dała ? No ale pompe pewnie trzeba tak czy tak zmienić i od razu rozrząd. To jakiej firmy pompe wody polecacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie jestem, ale to by ten waż był od termostatu zimny przy czym reszta układu się gotuje? a termostat się otwiera. I nagrzewnica tez ciepła by nie dała ? No ale pompe pewnie trzeba tak czy tak zmienić i od razu rozrząd. To jakiej firmy pompe wody polecacie ?

 

zalezy jaki termostat kupiles. Ja do golfa trafilem dopiero trzeci dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

---------- Dodano o 18:59 ---------- Poprzednia wiadomość o 18:55 ----------

 

[/color]

Panowie i na nowym termostacie dalej auto po przejechaniu 2km dochodzi na max pole miga kontrolka, górne węże parzą i słychać tylko bulgotanie a ten dolny do termostatu zimny, i nagrzewnica nie daje ciepłego

 

Nie za szybko ci się grzeje !!! Może w uszczelce tkwi problem

Edytowane przez Rufus110hp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termostat kupiłem Vernet a otwiera się tak samo jak ten co miałem stary jeszcze oryginał także termostaty raczej są dobre, a jak za szybko się grzeje jak na pompe wody to o jaka uszczelkę chodzi ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkasz ode mnie 43 KM. Kolego wyciągnij jeszcze raz termostat, przegoń go ostro jak się nie mylę to w twoich okolicach trochę góreczek jest więc nie będzie problemu!!!! jeżeli ci płynu nie zagotuje to myślę że pompę masz dobrą! aha BARDZO WAŻNE zobacz czy ci płynu nie wyrzuci zbiorniczkiem

---------- Dodano o 19:13 ---------- Poprzednia wiadomość o 19:12 ----------

 

Termostat kupiłem Vernet a otwiera się tak samo jak ten co miałem stary jeszcze oryginał także termostaty raczej są dobre, ???

Vernet to dobry termostat, sam na takim śmigam :D

 

 

 

"Widzimy ludzi i rzeczy nie takimi, jakimi są, ale takimi, jakimi my jesteśmy." Anthony de Mello — Przebudzenie

Edytowane przez Rufus110hp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie stary termostat wyjąłem jakiś miesiąc temu (bo takie same objawy) i do dziś jeździłem bez niego i autko się nie grzało miało tak 80-100 stopni tylko że cały czas dmuchało zimne powietrze z nagrzewnicy, a że zbliżają się chłodnie dni szyby będą parowac, to kupiłem nowy termostat żeby było ok to znów auto się przegrzewa bardzo szybko, więc dokładnie od czego mam zacząć żeby to naprawić ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności