Skocz do zawartości
Gość robdol

Wymiana płynu chłodniczego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy w silniku AWX jest jakaś inna procedura wymiany płynu? Czy ktoś mógłby jednoznacznie określić na jakim silniku wymieniać? Tyle opinii co użytkowników :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam malutki problem.

Kupiłem paska niedawno i zerknełem na poziom płynu chłodzącego - jest na kresce MINIMUM [jest on czerwony].

Zakupiłem płyn do chłodnic [koncentrat] - dokładnie taki:

http://www.olejesamochodowe.com.pl/go/_info/?user_id=F86381&lang=pl

 

Czy mogę go dolać do tego ??

Czy o czymś powinienem wiedzieć ??

Z góry dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w silniku AWX jest jakaś inna procedura wymiany płynu? Czy ktoś mógłby jednoznacznie określić na jakim silniku wymieniać? Tyle opinii co użytkowników

 

Procedura normalna, płyn to g12 z plusikami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko co ile trzeba wymieniać płyn w chłodnicy? Czy jest jakaś reguła że np 2lata lub więcej czy np po tym jaki jest stan płynu czy rzadki itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Płyn wymienia sie dopiero wtedy, kiedy traci on swoje wlasciwosci.

Szanujacy sie mechanik ma specjalny bajer, wskaznik elektroniczny ktory pokazuje mu zdatnosc plynu.

Jezeli chcesz moge ci podac numer do znajomego warsztatu u nas ktory ma taki przyrząd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jezeli chcesz moge ci podac numer do znajomego warsztatu u nas ktory ma taki przyrząd.
Ja tam musze i tak podjechać do swojego mechanika bo zbliza mi sie juz wymiana oleju i przy okazji bym zmienil płyn + filtry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tam musze i tak podjechać do swojego mechanika bo zbliza mi sie juz wymiana oleju i przy okazji bym zmienil płyn + filtry

 

No jezeli chcesz wymieniac plyn ktory jest dobry to... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Mam malutki problem.

Kupiłem paska niedawno i zerknełem na poziom płynu chłodzącego - jest na kresce MINIMUM [jest on czerwony].

Zakupiłem płyn do chłodnic [koncentrat] - dokładnie taki:

http://www.olejesamochodowe.com.pl/go/_info/?user_id=F86381&lang=pl

 

Czy mogę go dolać do tego ??

Czy o czymś powinienem wiedzieć ??

Z góry dzięki za odp.

PONAWIAM!!

 

Pomoże ktoś ?

Edytowane przez cinek1987cinek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PONAWIAM!!

 

Pomoże ktoś ?

Szukajka kolego się kłania ? wszystko jest juz opisane na forum jaki płyn wlewać do naszych bolidów z grupy vag tylko rózowy G12 koncentrat który należy rozcieńczyć z woda destylowaną .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem.....

Mam takie coś:

http://allegro.pl/g12-febi-koncentrat-do-chlodnic-bialystok-eden-i1278452917.html

Nie pisze na nim G12 - no ale jest różowy - więc rozumuje, że mógłbym zrobić dolewkę samego koncentratu ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytałem.....

Mam takie coś:

http://allegro.pl/g12-febi-koncentra...278452917.html

Nie pisze na nim G12 - no ale jest różowy - więc rozumuje, że mógłbym zrobić dolewkę samego koncentratu

Myśle że fotka jest akurat tak zrobiona ze napis został z drugiej strony ale raczej to jest ten koncentrat ja kupowałem u mnie w sklepie z firmy SWAG za 25zł po znajomości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procedura wymiany plynu chlodzacego:

dsc06948b.th.jpg

 

dsc06947a.th.jpg

 

http://img6.imageshack.us/i/dsc06947a.jpg

http://img841.imageshack.us/i/dsc06948b.jpg

 

Nic dodac nic ujac. Mysle ze wszystko w temacie.

Edytowane przez djroofer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myśle że fotka jest akurat tak zrobiona ze napis został z drugiej strony ale raczej to jest ten koncentrat ja kupowałem u mnie w sklepie z firmy SWAG za 25zł po znajomości.

Heh dzisiaj się przyjrzałem i pisze malutkimi literkami VW G12 :P

Czy w razie W mogę dolać ten koncentrat do tego co mam ?? Poziom prawie poniżej min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin25011982

A borygo niebieskie do (- 35) może być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

male info procz g 12 mozna zalac g30 to dokladnie to samo (tylko ma dluzszy termin przydatnosci miedzy wymianami), dowiedzialem sie w vw service crewe jak nie mieli na stanie g12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

borygo też może być , ja mam teraz coś zielonego na bazie glikolu nie pamiętam nazwy napewno nie g12.Jak kupiłem auto to było borygo ale przy wymianie termostatu płyn poszedł w niepamięć. U mnie i u teścia(borygo różowe) i u ojca (prestone)zalane jest inny płyn niż g12 od ładnych paru lat i wszystko jest ok. Nie lej tylko najtańszych wynalazków z marketu przy -18 zamarzają (sprawdzałem glikometrem)

Edytowane przez chmielo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
borygo też może być , ja mam teraz coś zielonego na bazie glikolu nie pamiętam nazwy napewno nie g12.Jak kupiłem auto to było borygo ale przy wymianie termostatu płyn poszedł w niepamięć. U mnie i u teścia(borygo różowe) i u ojca (prestone)zalane jest inny płyn niż g12 od ładnych paru lat i wszystko jest ok. Nie lej tylko najtańszych wynalazków z marketu przy -18 zamarzają (sprawdzałem glikometrem)

to sie tobie wydaje ze wszystko ok...ale nie pompie, kanalom i nie nagrzewnicy, g12 g30 to norma antykorozyjno smarujaca upraszczajac, a borygo i petrygo jest anty kamienne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"g12 g30 to norma"

to norma vw i wymyślona vw aby ich towar z chodził z półki.Np Prestone ,dyngel spełniają też normy vw , koncentrat K2 też je spełnia jak i wiele innych. Oczywiście każdy leje to co uważa za stosowne , nie namawiam do bojkotu środków originalnych ale zmienniki innych marek też mogą się nadawać.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"g12 g30 to norma"

to norma vw i wymyślona vw aby ich towar z chodził z półki.Np Prestone ,dyngel spełniają też normy vw , koncentrat K2 też je spełnia jak i wiele innych. Oczywiście każdy leje to co uważa za stosowne , nie namawiam do bojkotu środków originalnych ale zmienniki innych marek też mogą się nadawać.

Pozdrawiam

Dobra, nie kluce sie ale mow co wiesz, przyda mi sie na przyszlosc ;)

w 1.8t mialem petrygo i zaczela mi od niego cieknac pompa bo przedarlo sie przez lozysko na osce....

W dotyku bylo bardziej cierpkie niz g12(to jest jakby tluste), zas myslac logicznie uklad od ukladu sie nie rozni wiec jak z ta norma?

Niby vw mowi ze to smarowanie i dzialanie takie czy inne a co wy na to???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności