Skocz do zawartości
Gość magnus

Pytanie O Xenon do zwykłych lamp

Rekomendowane odpowiedzi

No przecież to jest ściema :) Weźcie sobie miernik i pomierzcie. Tam są zwykłe palniki hid, jeśli zamontujemy je do przetwornicy o mocy 55W to pochodzą może pół roku. Taki żarnik, nie wytrzyma tak mocnej przetwornicy. To co jest tu wystawione na allegro, to zwykła przetwornica posiadająca malutki układzik, zwiększający jej moc do 55w, ale ta moc nie idzie w żarnik tylko jest wytracana. Otwórzcie ją i porównajcie ze zwykła ;)

To jest robione tylko po to by przetwornica posiadała tą samą moc co halogen. Nie ma to nic wspólnego z przetwornicami do żarników 50W.

mam w domu wlasnie taki 50wat i 35 wat, i tu sobie waszych teorii wcisnac nie dam, na 50 watowym palniki z 35 watowego hidy leca przy wlaczaniu, jedynie jeden blysk i sa doslownie czarne w srodku.

Rowniez pobor pradu jest o prawie polowe wiekszy od 35 wat przy wpietym szeregowo mierniku.

 

---------- Post added at 18:02 ---------- Previous post was at 18:01 ----------

 

to ze zarowek 80wat 100wat i 130 wat nie ma tez bedziesz nam gadal?

Hcesz linki do philipsa, osram i ring produktow rajdowych?

Wlasnie....nie widziales nie twierdz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam w domu wlasnie taki 50wat i 35 wat, i tu sobie waszych teorii wcisnac nie dam, na 50 watowym palniki z 35 watowego hidy leca przy wlaczaniu, jedynie jeden blysk i sa doslownie czarne w srodku.

Rowniez pobor pradu jest o prawie polowe wiekszy od 35 wat przy wpietym szeregowo mierniku.

 

A może pokażesz nam film jak ten żarnik błyska ;)

 

Albo jeszcze lepiej powiedz w jaki sposób ktoś wykonał zdjęcia w linku poniżej:

http://www.hidplanet.com/forums/showthread.php?32122-35w-vs.-50w-Ballast-Comparison-using-Mini-H1-and-RX330&highlight=85122

 

Jak widzisz, użyty został żarnik Philips 85122+ i są tam 2 zdjęcia porównawcze, gdy żarnik jest zasilany przetwornicą 55W i standardową 35W.

Jak dla mnie każdy żarnik 35W może spokojnie pracować na przetwornicy 55W, ale po jakiś 2 - 3 miesiącach traci tak dużo strumienia świetlnego, że świeci słabiej od tego samego żarnika podpiętego do 35W przetwornicy. Ze znanych producentów tylko Philips produkuje żarniki przystosowane do przetwornic 50W (ciężko je kupić w Polsce)

 

Swoją drogą nie spotkałem jeszcze przetwornicy chińskiej, która posiadała by zbliżoną sprawność do przetwornic markowych. Mogę śmiało zaryzykować stwierdzenie, że przetwornica 35w Koito świeci podobnie jak ten wynalazek z chin 55W. A jeśli nie wierzysz, to kup sobie porządny żarnik philips albo osram podepnij po kolei do 3 przetwornic (35W markowa i chińskie 35 i 55W) zrób zdjęcia i pochwal się efektami na forum. Żaden problem zrobić przetwornicę która ciągnie 100W, szkopuł w tym by te 100W przekształcić w światło, a nie w ciepło.

Tak wygląda profesjonalna przetwornica 50W (rzecz jasna, by ją kupić musisz wykazać papierem, że zostanie użyta w lotnictwie):

xevision50w.jpg

 

Następnym razem zamiast opowiadać nam jak chińskie przetwornice 55W palą żarniki 35W, pokaż jakieś ciekawe zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wrzućcie na luz.Szkoda zdrowia.;-)

Ja tak z "innej beczki".Macie może fotki jak świeci zwykły /nie soczewka/ reflektor z B5 z założonym HID'em ? Tak z ciekawości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie wrzućcie na luz.Szkoda zdrowia.;-)

Ja tak z "innej beczki".Macie może fotki jak świeci zwykły /nie soczewka/ reflektor z B5 z założonym HID'em ? Tak z ciekawości.

Nikt ci takiego zdjęcia nie wrzuci. Ale i tak twardo będzie twierdził, że nic nie oślepia.

 

PS. Ja się nie denerwuje, tylko spokojnie tłumaczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli HID w zwykłej lampie to "podziemie" ??? Nikt się nie przyzna,że ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli HID w zwykłej lampie to "podziemie" ??? Nikt się nie przyzna,że ma.

 

nie podziemie, tylko szczyt chamstwa, egozimu i glupoty, doprawiony szczypta wiejskiegu tuningu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , nikt się nie przyzna --- na spotach publicznie takie lampy wybijamy kijem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z natury jestem nader spokojny, aczkolwiek na światłach w deszczową noc czasem mam chęć sięgnąć po klucz od kół i zastosować go w innej intencji aniżeli odkręcanie śrubek...

Edytowane przez krokodyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nikt ci takiego zdjęcia nie wrzuci. Ale i tak twardo będzie twierdził, że nic nie oślepia.

 

PS. Ja się nie denerwuje, tylko spokojnie tłumaczę.

i wlasnie na tym polegakja spiecia na forum, na pomodorze, podtekst (stavros) dalej bedzie twierdzil...

Nie nie bedzie twierdzil ze nie bedzie oslepiac, wrecz przeciwnie!

Ale bedzie twierdzil ze soczewka z hidem nie bedzie oslepiac, dotarlo, to zapisze zebys kolejny raz nie przekrecal moich wypowiedzi-chyba ze masz w tym jakis cel?

 

---------- Post added at 22:07 ---------- Previous post was at 22:06 ----------

 

nie podziemie, tylko szczyt chamstwa, egozimu i glupoty, doprawiony szczypta wiejskiegu tuningu ;)

dokladnie

 

---------- Post added at 22:08 ---------- Previous post was at 22:07 ----------

 

Tak , nikt się nie przyzna --- na spotach publicznie takie lampy wybijamy kijem :)

jak chumanitarnie :)

 

---------- Post added at 22:09 ---------- Previous post was at 22:08 ----------

 

z natury jestem nader spokojny, aczkolwiek na światłach w deszczową noc czasem mam chęć sięgnąć po klucz od kół i zastosować go w innej intencji aniżeli odkręcanie śrubek...

nieprzejmuj sie, jak mam takie mysli i checi od kad przekrocze linie wjazdu na droge publiczna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bedzie twierdzil ze soczewka z hidem nie bedzie oslepiac

 

 

Powrócę parę postów wcześniej-jeżeli nie będzie sprysków i samopoziomowania to nawet idealnie ustawiony reflektor z gładkim szkłem i soczewką BĘDZIE oślepiać-basta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powrócę parę postów wcześniej-jeżeli nie będzie sprysków i samopoziomowania to nawet idealnie ustawiony reflektor z gładkim szkłem i soczewką BĘDZIE oślepiać-basta.

byc moze, ale nie tak jak zwykla lampa, twierdze zas uparcie, ze depo w b5 nie oslepialo wogole.

Nie wiem jaka ma przyslone, wiem ze bylo kompatybilne dla hid (wg ogloszenia ebay)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powstrzymam się przez święta od dalszych wypowiedzi w temacie :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawaj, nie zaluj, o 20 bedziemy sie przepraszac z oplatkiem, a w sylwestra i tak popici znowu sobie hu...nawsadzamy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kupiłem właśnie zestaw Hella soczewski + migacze + przetwornice i żarniki.

Przymierzam się do wymiany kompletu w moim pasztecie.

Pytanie do Was, czy bedzie z tym wiekszy problem, czy może wszystko podchodzi plug&play i zostanie tylko diagnosta aby wyregulować??

 

Dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B5 przed liftem ponoć nie było problemów - musisz poszukać na forum. Jeśli już coś się pojawia, to jakiś jeden dodatkowy pin w lampie do korekcji, choć to być może tylko w 3bg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym założyć do swojego Paska B5 3BG żarówki, które mają taki efekt jak xenony. Możenie coś polecić? A co myślicie o takich:

 

http://moto.allegro.pl/zarowki-farenheit-xenon-h1-h3-h4-h7-hit-i1377094354.html

lub

http://moto.allegro.pl/h4-blue-vision-2-x-w5w-super-zarowki-philips-i1390215605.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja chciałbym założyć do swojego Paska B5 3BG żarówki, które mają taki efekt jak xenony. Możenie coś polecić? A co myślicie o takich:

 

http://moto.allegro.pl/zarowki-farenheit-xenon-h1-h3-h4-h7-hit-i1377094354.html

lub

http://moto.allegro.pl/h4-blue-vision-2-x-w5w-super-zarowki-philips-i1390215605.html

 

Te pierwsze to śmietnik,na nic się to nie nadaje.Szkoda nawet wywalać taką kasę na te żarówki.Jeżeli chcesz mieć to wybrałbym coś z tej palety:

1.Philips H7 BlueVision Xenon Effect-cena około 95 PLN/kpl.

2.PHILIPS X-TREME VISION-cena około 90 PLN/kpl.

3.OSRAM COOL BLUE-cena około 60 PLN/kpl.

4.OSRAM NIGHT BREAKER - PLUS cena-około 60 PLN/kpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A TUNGSRAM +50% BLUish może być ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A TUNGSRAM +50% BLUish może być ???

 

Też dawają lekko niebieskawą poświatę,jasny niebieski.Dawają DO 50% więcej światła-to już wiadmo zależy także od stanu instalacji elektrycznej,stanu reflektorów...Cena jest także przystępna:

Około 40 PLN/kpl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Koledzy ja mialem prawie wszystkie z tych zarowek zamontowane u siebie i zadne nie odwozrowuja barw ksenonu. sa lekko biale z wiekszoscia barwy zoltej i z czasem robia sie coraz mocniej zolte. po przemysleniu wszystkich za i przeciw zamontowalem u siebie orginalne zarniki hella d2s oraz takie same przetwornice nowe montowane w passatach. roznica jest bardzo wielka dodam ze mam reflektor nie przystosowany do ksennonow. nie mam zadnych spryskiwaczy i regulacje poziomu mam w kabinie. Zadnych problemow z przegladem nie mialem, wjazd na kanal szarpaki spr jak wysoko lampy swieca pieczatka i przeglad zrobiony.ustawilismy nawet passaty obok siebie moj z przerobka i taki sam z ori xsenonami i zadnej roznicy w poziomi swiecenia na scianie nie bylo. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności