Skocz do zawartości
Charakterek

Auto kompaktowe do 10 000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomi polecili mi rozejrzeć się za takowym. Warunek - nie Golf. Mięli 2 Golfy IV i oba się przylepiły do czyichś rączek. Po prostu chcą mieć spokój.

 

W kręgu ich zainteresowań są:

 

Toyota Corolla - choć troszkę nie lubią japońskiego stylu i obawiają się o ceny części.

Opel Astra II - tu zachodzi obawa o rudą

Renault Megane I FL

Citroen Xantia II

Peugeot 306 (może 307)

 

I tyle. Rozważają takie autka. A może ktoś poleci coś innego? W tej klasie to akurat modeli jest od groma.

 

Poproszę o wypisywanie za i przeciw modeli powyżej, jak i także może inne propozycje ze szczerym opisem autka.

 

Poproszę o opisanie gdzie szukać ognisk korozji, na co zwracać uwagę przy zakupie (nawet na producenta lamp, bo przecież i to ważne jest w ocenie, czy nie było autko bite).

 

Zatem poproszę o rady, porady, opinie jak kupić dobre autko i co najważniejsze - które najlepiej wybrać. Ma być nierzucające się w oczy - by sobie osoby trzecie nie przywłaszczyły. I w miarę niezawodne (silnik max 1600 ccm - tylko i wyłącznie benzyna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do renówki, szczególnie ten model to porządna maszyna. U mnie w rodzinie taka od 06r i sprawuje się znakomicie. Choć w tych modelach trzeba zważać na rudą, bo gdzie nie mogą już wyskoczyć początkowe stadia ;) A takie pytanko 3B nie wchodzi w grę. Bo tylu mamy amantów na forum że mogli by co nie co doradzić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na mnie to można by się rozejrzeć za czymś jeszcze z grupy VAG nie koniecznie Golf tak jak napisałeś na początku a z tej listy to najbardziej do mnie by przemawiał Peugeot ale 307 bo sam jak szukałem auta to właśnie się rozglądałem za 307 ale w końcu wybór padł na Passata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Astrę II 3d 1,4 16V '99r i powiem że bardziej pancernym autem nie jeździłem, a lekko ze mną to auto nie miało ;) Przez 2 lata użytkowania nie musiałem zainwestować w naprawy w to auto ani złotówki. Tankowanie, wymiana oleju i jazda. Ruda też jakoś omijała to auto bokiem, II to nie I i z korozją już nie jest tak źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Megane 1.6 16V, nie wiele spali, dynamika ponad przeciętna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Astra II, jako jedyny z opli jest dobrze zabezpieczony przed korozją, tanie w zakupie i tanie w użytkowaniu :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez bym polecił Astrę II;)

Wszyscy posiadacze których znam bardzo sobie chwalą.Brak korozji, sensowne ceny części, średnie zainteresowanie wśród złodziei!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peugeocik 306 jest wyposażony w owianą złą sławą Peugeotowską belkę skrętną. Ewentualny jej remont to lekko 900-1000 złotych, a wiadomo, że na naszych drogach taka belka zbyt wielu lat nie wytrzymuje.

 

Meganka, jak wszystkie Renault z lat 90-tych, potrafi mieć potężne problemy z korozją. Jeżeli ten model, to tylko naprawdę zadbany, bo jak już ruda weźmie progi i nadkola to wiadomo, że od środka jest już próchno i pozostaje cięcie. Inna sprawa, że to bardzo sympatyczne autko.

 

Jak może być Xantia, to... czemu nie Pasztet :D B4 z silnikiem 1.6 w cenie do 10k można dostać w naprawdę dobrej kondycji. Oszczędna, komfortowa limuzyna, bez porównania do tych pchełek typu Astra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phil, auto ma byc kompaktowe, więc passat odpada.

Ja bym kierował się wyłącznie stanem technicznym oglądanych aut, jeśli aż tyle marek jest brane pod uwagę, markę auta traktując jako rzecz drugorzędną.

M.in. dlatego kupiłem passata, który był w najlepszym stanie technicznym ze wszystkich oglądanych aut i jeżdżę nim juz 3 lata.

Co do wymienionych aut:

corolla - pewnie ciężko będzie znaleźć sensowny egzemplarz, bo jest to auto bezawaryjne i dobrych ludzie nie sprzedają.

astra II - wszystko juz zostało powiedziane, zgadzam się, też bym kupił.

renault megan - nie mam zdania, opinie są podzielone, na forach czytam, że spisują się ludziom bezproblemowo, znajomy mechanik uważa, że to szrot jakich mało.

citroen xantia - nie jestem pewien czy to auto z segmentu C, super wygodny.

peugeot 306 już chyba troszkę leciwy, 307 z początku produkcji unikałbym

 

Moja propozycja: mazda 323F BJ

link przykładowy:

http://moto.allegro.pl/najpiekniejsza-mazda-323f-na-allegro-idealna-klima-i1732284349.html

 

No popatrz, nawet z Radomia to auto! :mlask

Edytowane przez Malutki2m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie, skoro im 2 x golfa ukradli, czy wyciagneli jakies wnioski? Golf to najlepszy samochod w tym przedziale ceny (jakosc, komfort, niskie koszty serwisu, bezpieczenstwo). Trzeba po prostu troche wydac na zabezpieczenia, da sie dobrze zabezpieczyc autko. A jesli mieszkaja w jakims ekstremalnie narazonym na kradzieze miejscu, to moze miejsce na strzezonym wykupic trzeba. Pamietam, o wykluczeniu tego modelu z rozwazanej puli, ale mozliwe, ze to nie jest wlasciwe postepowanie. Rownie dobrze moga im za chwile ukrasc Corolle, Astre lub Megane. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Astre 2 mogę polecić miałem taką 3 lata,zawieszenie świetnie znosi nasze drogi nie wiem jak silniki benzynowe bo miałem ropniaka rocznik 99 i w tym roku po zimie na tylnych błotnikach wyskoczyło parę niewielkich pęcherzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mazdy to one też zbytnio nie były zabezpieczone przed korozją.Silniki z opinii znajomych bezawaryjne.Podobno trzeba unikać mazd z nivomatem ale za chorobę nie wiem co to jest.

Ja osobiście z tych wszystkich wymienionych aut wybrałabym tak jak większość asterkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką zaproponowaną mazdę ma mój znajomy-świetne bezawaryjne auto, ma benzyniaka i leje tylko PB i wymienia olej z czynności obsługowych; niestety na progach i nadkolach szaleje ruda aż miło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował poszukać hondy civic. Autko mało awaryjne, tylko trzeba dobrze poszukać zadbanego egzemplarza i polecał bym wersje sedan, hatchbacki pięciodrzwiowe były produkowane w Anglii i mają problem z korozją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

astra II to naprawdę spoko auto do 10 tyś jak znalazł ewentualnie vectra ale nie compact ;D

 

odnośnie golfa IV to za 10 tyś raczej trup chyba że 3 drzwi 1,4 i bida

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani - teraz wytyczne są - automat bardzo mile widziany. Się znajoma moim przewiozła i już jest zakochana.

 

Czy ktoś mógłby obejrzeć te autka?

 

http://otomoto.pl/renault-megane-klima-skora-automat-abs-C19802459.html

 

http://otomoto.pl/renault-megane-dti-automat-pelna-opcja-C19422524.html

 

http://otomoto.pl/opel-astra-1-6-klima-automat-C19806641.html

 

To prośba do ludzi z okolic, w których są te autka. Peugeot odpadł, jak poczytaliśmy o tej belce, Mazda - to przez japońców odpada. Ogólnie to kupuje kobita i chce mieć w środku dość nietuzinkowo - kobieco. A może coś od Forda? Albo Fiata?

 

Ogólnie mają duże auto - Mietka E i poszukują kompakta - więc Passat odpada. Ma stać pod blokiem, czy pod pracą - auto na dojazdy. Co do zabezpieczeń i zniknięcia 2 Golfów. Były zabezpieczenia i owszem, AC też było a złodziej jak ma ukraść, to ukradnie. I nie rozeszło się o finansową stratę - po prostu są to kłopoty podczas załatwiania AC, policja i inne takie. Dlatego też ma być auto nie rzucające się w oczy kompaktowe i w miarę niezawodne.

 

Edit - chciałem poprzyznawać punkty pomógł każdej osobie, która coś sensownego do tematu wniosła - ale limit mi się skończył - jak tylko znów będę mógł przyznać punkcika - każdy dostanie. Dziękuję za opinie - były bardzo ale to bardzo przydatne.

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może coś od Forda? Albo Fiata?

 

Kolego :) Mieliśmy w rodzinie od 11 lat Fiata Brava 1.9 JTD :D Od wujka po kuzyna brata trafił w moje ręcę ... Kupiłem ze stanem na blacie 296000 km :) Pojeździłem do 306000 ...Sprzedałem z powodu potrzeby dużo większego auta...Do rzeczy:

 

306000 km

 

Turbina nie wymieniana od nowości!!! Olej zmieniany od początku do końca co 10000 km...

 

Amory przednie nie zmieniane od nowości...

 

Silnik Rewelacyjnie oszczędny JTD 105 km :) Auto paliło w granicach 5 litrów na 100 km :)Bardzo elastyczny...Moim zdaniem cichszy niż "poczciwe TDI"

 

Nie brał nic oleju :) Żadnych poważnych usterek...

 

Żadnych usterek typu elektryka itp.

 

Brak korozji w 11 letnim mocno eksploatowanym samochodzie!!!

 

Auto przez ostatnie 3 lata stało pod chmurką...

 

W przednim przedziale sporo miejsca,choć jak dla mnie fotele "średnio wygodne"-twardawe...

 

Z tyłu również nie ma co narzekać.Bagażnik 380 litrów.

 

Jeśli trafisz na pewny egzemplarz to "auto nie do zajechania"...

 

P.S. Mam znajomych w ASO więc mogę pomóc w ewentualnym sprawdzeniu auta w okolicach Świdnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak fiat tylko Stilo i najlepiej w 1.9JTD silnik nie do za*****ia, przy tym jest bardzo ekonomiczny, przy spokojnej jeździe zejdzie do 4,5l diesla. Części są dostępne w każdym serwisie, i jak to włoska elektronika nie zbyt skomplikowana, ale ma swoje minusy. Ale za 10tysia, wątpie że coś ciekawego się trafi. Jak pani chciała by wyłożyć więcej $ na samochód. To z czystym sumieniem go polecam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek, z tych co wymieniasz to Astra II.

Znajomy ma w dieslu i nie narzeka. Sylwetka całkiem ładna, w środku też w miarę, miejsca całkiem całkiem. Szukajcie czegoś takiego.

 

A Audi A3 nie wchodzi w grę? Cena może by trochę przewyższyła podaną przez Ciebie ale auto jak dla mnie I klasa :). Chociaż w automacie to by może coś nie najgorszego wybrał w tej kwocie.

 

Co do Fiata: ja bym jednak omijał z daleka, mimo to co napisał kolega Tomek.

 

Tak podsumowując: szukaj Niemca: A3, Astra II, Focus.. kolejność nieprzypadkowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem na etapie poszukiwania auta i właśnie rozglądam się za astrą 2,0 di/dti, ewentualnie fiat bravo/brava 1,9jtd. Już mówię czemu takie-astra-ojciec jeździ taką prawie 5 lat (99r.) i poza naprawą pompy wtryskowej (niedługo po zakupie-pewnie poprzedni właściciel lał g... zamiast ropy) nic więcej się z nią nie dzieje, pali na tyk, cicho wewnątrz, co mnie zdziwiło-wygodne wnętrze, choć fotele ciut gorsze niż w moim B4 GT, miłe wzornictwo zarówno wewnątrz jak i zewnątrz, często bogate wyposażenie (ja szukam z klimą). Co do rdzy, u ojca nic nie widać pomimo dwóch wgniotek nic nie wychodzi, siostra ma też astrę ale 1,7dti z 2003 roku, z tym, że akurat trafili pewne auto rok temu z 80000km przebiegu (sam je oglądałem i poleciłem, bo wygląda wewnątrz jak nówka), ale oni akurat zapłacili wtedy ponad 20kzł, ale warto. Co do fiata-poczytałem i kupa ludzi poleca ten silnik i w sumie to główny powód, dla którego dopuszczam taki wybór, nie wiem czy zawieszenie dorówna trwałością astrze, komfort jak przystało na taniego kompakta (jeździłem taką z silnikiem 1,2), czyli dość twardo i raczej nie do szaleństw ;). Niestety w fiacie trzeba się przyzwyczaić do specyficznej stylistyki zewnątrz i wnętrza. Funkcjonalność na dobrym poziomie, jeżeli ktoś jeździł fiatem to się połapie szybko. Pozdrawiam i życzę powodzenia w poszukiwaniach

 

ps. japończyk-dobry wybór, ale w tej cenie młode auto będzie zakatowane raczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności