Skocz do zawartości
Jaro73

Zaparowane szyby / parowanie szyb

Rekomendowane odpowiedzi

wszedzie jest sucho kanaly sa drozne :9 zero pomyslu co moze byc

Płynu chłodniczego nie ubywa? Może nagrzewnica puszcza.

 

Nie czuć żadnego smrodu, to jest taka para wodna na szybach czy raczej maź?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdź podłogę dywaniki czy nie są mokre
Pod wykładziną auta jest wolna przestrzeń i tam może być stojąca woda
wszedzie jest sucho kanaly sa drozne :9 zero pomyslu co moze byc
Pozostaje tylko gdzieś walnięty albo puszczający wąż od nagrzewnicy. Na zimnym silniku może się lekko pocić co powoduje parowanie szyb. Jeszcze jest opcja że nie jeździsz na włączonej klimie a na econ i to jest przyczyna parowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma znaczenia jak jest ustawiony klimatronic, latem ok tylko w chlodne dni taki problem, plynu nie ubywa a w aucie jest sucho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tz że ustawić na ECON, jechać i potem tylko zgasić silnik i tak zostawić jak było klime z tymi ustawieniami. tak???

 

mi tylko paruje przednia szyba od strony pasażera w chłodne dni, ale nie cała tylko tak kawałek nad tapicerką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czuli ustawic nadmuch na eccon i na szybe lub na twarz i niech caly czas tak bedzie?? na czy moze cos od klimy mam zatkane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszedzie jest sucho kanaly sa drozne :9 zero pomyslu co moze byc

 

Nie masz przypadkiem zamkniętego obiegu włączonegoż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem o którym gdzieś już chyba ktoś pisał lecz nie mogę tego znaleźć. otóż w wilgotne dni paruje mi lewa dolna strona przedniej szyby i szyba boczna kierowcy, w dni deszczowe to już prawdziwa makabra. Pozostałe szyby pozostają w 80% przejrzyste i po ustawieniu silniejszego nadmuchu szybko odparowują, natomiast boczna i lewy róg przedniej odparowują dopiero po wciśnięciu znaczka "szyby" na klimatroniku. Po samodiagnozie pokazuje jedynie błąd 313 02 - awaria czujnika temperatury powietrza pod filtrem kabinowym a podłoga jest sucha. Pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może masz niedrożne odpływy z drzwi, sprawdzałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam wysmarować szyby pianką do golenia i wytrzeć do sucha ściereczką. Moja żona robi tak ie coś w łazience i jeszcze nigdy nie zaparowały, mimo iż para-woda ściekała po drzwiach ciurkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpływy udrożnione, w drzwiach sucho. Czy wina może lezeć w klapach regulacji nawiewu, w słąbym nadmuchu na lewą stronę? możliwa jest taka sytuacja? Mam wrażenie że z okrągłej krateczki w desce rozdzielczej przy szybie wcale nie dmucha a po prawej stronie jakby czuć leciutki podmuch.

 

---------- Dodano o 22:35 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:32 ----------

 

A ja polecam wysmarować szyby pianką do golenia i wytrzeć do sucha ściereczką. Moja żona robi tak ie coś w łazience i jeszcze nigdy nie zaparowały, mimo iż para-woda ściekała po drzwiach ciurkiem.

 

Dzięki za radę bo w akcie desperacji każdy pomysł jest dobry ale najpierw chciałbym spróbować usunąć przyczynę a nie skutek:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrób test klimy i sprawdź błędy oraz zobacz jak wygląda filtr p.pyłkowy[/quote

 

Test klimy robiłem, opis jest w poście #288 a do filtra ostatni raz zaglądałem latem, jakieś 20 tyś km. temu. Czy jednak przy zawilgoconym filtrze nie parowałyby wszystkie jednakowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 tyś na filtrze to on już jest prawie nie drożny...Zacznij od jego wymiany.

 

Od strony schowka zawsze trochę bardziej dmucha i odparowywuje szybę, bo wylot na te szyby jest najwcześniej po drodze od wentylatora.

Co do mokrych dywanów-za pewne nie podnosiłeś wykładziny do góry? Jeśli nigdy nie uszczelniałeś samemu blach w drzwiach, lub nie czyściłeś odpływów i nie usunąłeś gumek z nich, to raczej masz mokro pod dywanami i to wspomaga parowanie. Możesz mieć mokro pod spodem, a wykładzina z wierzchu będzie sucha.

Edytowane przez Patrick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po to właśnie są znawcy tematu:) Filtr kabinowy rzeczywiście był do wymiany a środek suchy jak pieprz. Latem "łatałem" blachy we wszystkich drzwiach, uszczelki wymienione a blacha pod silnikiem wycieraczek uszczelniona, co do wnętrza jestem pewien. teraz nie pozostaje mi nic innego jak czekac na deszcz i rezultat:) Z tego jednak co pamiętam to w zeszłym roku sytuacja z zaparowanymi szybami tez miałą miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto tez sprawdzić szczelność szyby czołowej jeśli gdzieś puszcza to będzie parowała, u mnie na szczęście z wilgocią nie ma problemu, no czasem podczas deszczu szyby potrafią zaparować bo wiadomo człowiek wsiada zmoczony wiec w małej przestrzeni coś parować musi ale wtedy dmuchawa na maksa i po chwili jest po problemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mój samochód stoi w ciepłym garażu,a mimo,to w deszczowy dzień parują się szyby. Jeśli ustawie klimę na maksa,to para znika,ale na auto jest,to praktycznie nie możliwe. Mamy w domu Superb i niema w nim tego problemu. Sprawdzałem odpływy w drzwiach i jest w porządku,ale nie sprawdzałem,tego pod akumulatorem,więc kabina ma tylko jeden odpływ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod aku i serwem i odpływ klimy może być dziurawy (w kabinie) wtedy nie leci pod auto tylko pod wykładzinę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod auto leci. Latem jest zawsze spora kałuża z odpływu klimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Okres zimowy w pełni a ja mam problem! (auto to 1.8 ADR z Climatronikiem i LPG BRCSQ24)

Wymieniłem na jesieni chłodnicę na nową (stara się rozczelniła) - jednak ostatnio zaobserwowałem ubytek płynu chłodniczego.

- Dodatkowo - po całej nocce na parkingu - auto od środka jest zaparowane (szcczególnie przednia szyba) - czasem nawet przy dużych minusowych temperaturach pojawia się w środku szron?

 

- Węże chłodnicze wydają się być suche, chłodnica na jesieni wymieniana - oringi wsadzone nowe tak samo jak klamry.

- pod korkiem oleju nie ma majonezu - tak samo jak pod korkiem zbiornika wyrównawczego nie ma syfu (więc pęknięcie uszczelki nie wchodzi w rachubę)

 

Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jednak ostatnio zaobserwowałem ubytek płynu chłodniczego.

Pierwsza myśl dziurawa nagrzewnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Okres zimowy w pełni a ja mam problem! (auto to 1.8 ADR z Climatronikiem i LPG BRCSQ24)

Wymieniłem na jesieni chłodnicę na nową (stara się rozczelniła) - jednak ostatnio zaobserwowałem ubytek płynu chłodniczego.

- Dodatkowo - po całej nocce na parkingu - auto od środka jest zaparowane (szcczególnie przednia szyba) - czasem nawet przy dużych minusowych temperaturach pojawia się w środku szron?

 

- Węże chłodnicze wydają się być suche, chłodnica na jesieni wymieniana - oringi wsadzone nowe tak samo jak klamry.

- pod korkiem oleju nie ma majonezu - tak samo jak pod korkiem zbiornika wyrównawczego nie ma syfu (więc pęknięcie uszczelki nie wchodzi w rachubę)

 

Jakieś sugestie?

Nie czujesz smrodu spalonej instalacji? Na szybie sama para czy taka maź?

 

Też bym obstawiał nagrzewnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności