Skocz do zawartości
marcin9962

Światła do jazdy dziennej DRL ( LED )

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie te ceny to chyba z kosmosu. Ciagna gdzies z Chin a chca jak za oryginalne. Zeby dac tysiaka za takie lampeczki ,to chyba musialbym mocno na glowe upasc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG, myslalem ze z 300 PLNów to max będzie,

widać zapotrzebowanie by było .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jak to ma się do prawa polskiego. Czy dopuszczalne jest wyłączenie jednego DRL gdy włączony jest kierunkowskaz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawi mnie jak to ma się do prawa polskiego. Czy dopuszczalne jest wyłączenie jednego DRL gdy włączony jest kierunkowskaz?

Tak. W nowych modelach Audi tak przecież jest zrobione :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowych Audi, DRL przygasają, a nie gasną całkowicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak. W nowych modelach Audi tak przecież jest zrobione

 

Hmm... W których? W przednich LED przygasa po włączeniu kierunkowskazu, a w tylnych jest osobny pas diod do kierunku. :) Ale generalnie nie wiem, czy polskie prawo aż tak dokładnie precyzuje kwestię tego, że dzienne muszą się palić nawet podczas włączonego kierunkowskazu. Jest po prostu info, że światła muszą być albo mijania, albo do jazdy dziennej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, kierunkowskaz to nie światło dzienne/mijania, a tu jak się domyślam, podczas włączonego kierunkowskazu z jednej strony wcale nie mamy oświetlenia (jak przepisy nakazują)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poscie 492 kolega TECE opisal gdzie znalezc plus(+) po odpaleniu silnika. Wszystko sie nie napewno zgadza ale jego silnik to TDI-CR i ma jnna instalacje niz starsze TDI-PD. Bynajmniej u mnie takiej wiazki kabli nie ma, jaka pokazal na zdjeciu kolega. Wiec miernik w reke i wzialem sie do roboty szukac plusa po odpaleniu silnika. Przypomnialo mi sie podczas szukania ze podlaczylem sie raz pod alternator w Seacie. Ale pomyslalem ze tu bedzie problem bo auto na CANie i bedzie wywalac bledy. Ale gdzie tam, piekny plus po odpaleniu jest na pierwszym pinie od strony chlodnicy (u mnie sa dwa,alternator BOSCH). Sprawdzilem zarowka i kontrolka a pozniej podpialem przekaznik ktory bedzie zasilał swiatelka dzienne. Instalacja dziala prawidlowo i nie wywala zadnych bledow. Zasilanie swiatel wzialem z wolnego pina centralki w komorze silnika. Miedzy centralka a nr 30 pina przekaznika zamontowalem bezpiecznik 5A. Rozpisze podlaczenie przekaznika, moze sie komus przyda: 85 do pina alternatora, 86 do masy, 30 do zasilania centralki, 87 do swiatel dziennych. Przekaznik przykrecilem obok centralki. Jak tylko zamontuje wszystko zamieszcze film........[ATTACH=CONFIG]68416[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]68415[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]68417[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]68418[/ATTACH]

Edytowane przez popiolek4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audi A8 po włączeniu kierunkowskazu LED dzienny gaśnie co widać od 16 sekundy.

 

Tak szczegółowe pytania to trzeba by było zadawać na http://dadrl.pl/forum/

Edytowane przez genesis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi się też tak wydaje jak napisał maryo. Ja u siebie podłączyłem w ten sposób, że plus po zapłonie "przekręceniu kluczyka" wyciągnąłem od zapalniczki, bo tam nie będzie błędów w VAG'u i ten, co połącza się aby gasły po zapaleniu postojowych to podpiąłem do kabla szaro-czarnego przy lewej lampie (tej po stronie kierowcy). Szaro-czarny to właśnie światła postojowe. No i oczywiście ostatni to masa. Wykorzystałem "zbiorczy" pkt. podłączenia masy w okolicach włąśnie lewej lampy.
A tak przy okazji wiesz może Kolego jaki kolor jest przewodu dochodzącego do świateł mijania, a jest tam ich przy kostce tyle, że bez instrukcji to....:))) Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Audi A8 po włączeniu kierunkowskazu LED dzienny gaśnie co widać od 16 sekundy.

 

Tak szczegółowe pytania to trzeba by było zadawać na http://dadrl.pl/forum/

a nie mówiłem że całkowicie gasną ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i może jeszcze raz poruszę kwestię przygasania dziennych o połowę mocy podczas zapalania pozycji i mijania. Dzisiaj pytałem się diagnosty i tak być nie powinno ( co innego w autach od nowości mających taką instalację), po włączeniu pozycji,mijania- dzienne powinny zgasnąć. I teraz wydaje mi się, że trzeba mu wrzucić jakiś przekaźnik na ten przewód co idzie od dziennych do + od mijania, żeby odłączał dopływ prądu jak załączamy mijania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pytałem się diagnosty i tak być nie powinno ( co innego w autach od nowości mających taką instalację)

 

Co to za diagnosta ktory mowi: Jak Pan ma nowe auto to mozna, a jak uzywane to nie mozna ....

To tak jakby być trochę w ciąży ...albo w połowie skazanym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Rozmawiałem z nimi, nie posiadają żadnej homologacji.

Mnie też się podobają, ale to chyba zamyka sprawę tych lampek.

 

Cytat z odpowiedzi: "These are custom modified and even though they meet the law requirements are not approved .

All i can say is that i have been sending to Germany and Austria for 2 years and there have been zero problems . Nobody had any issue" .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale mi chodzi żeby znaleźć podobne kierunkowskazy diodowe coś podobnego do tych , bo drl jazdy dziennej już mam .

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz zamontowalem u siebie DRL, troszke zle to widac na wideo.[video=youtube;-S98BSQ_nn0]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja juz zamontowalem u siebie DRL, troszke zle to widac na wideo.[video=youtube;-S98BSQ_nn0]

 

jakis link do tych swiatelek?

 

mozesz wylaczyc u siebie zimne sprawdzanie postojowek bo mrugaja po zaplonie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie mrugaja, nawet nie wiedzielem. Oto link do swiatelek http://www.ebay.pl/itm/Volkswagen-VW-Passat-3-C-2005-10-LED-DRL-Daytime-Running-Lights-/190582473515?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2c5f99c32b Oczywiscie sa funkcja postojowek i bez w tej samej cenie.................................................................................[ATTACH=CONFIG]68644[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]68642[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]68643[/ATTACH]

Edytowane przez popiolek4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności