Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość peterek89

Witam,

 

z góry przepraszam, że piszę na forum VW, choć posiadam Audi A4/B6, ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Posiadam Audi Navigation System z Bose i tunerem tv (4D0 919146 B). Ktoś uciął wtyczkę (10pin) przy radiu od tunera tv. Udało mi się zdobyć taką wtyczkę, ale niestety nie mam schematu, jak to polutować. Przy tunerze jest duża wtyczka (54pin). Pomożecie Panowie? Potrzebowałbym rozpiskę połączeniową kabli. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy da rade podłączyć do nawagicaji urządzenie HDMI poprzez kabel HDMI > RCA?? oczywiscie chodzi mi czy obędize się to bez konwentera.. kabel taki: http://up.programosy.pl/foto/hdmi-to-5-rca-5rca-audio-av-cable-5ft-converter-1080p-adapter.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Czy da rade podłączyć do nawagicaji urządzenie HDMI poprzez kabel HDMI > RCA?? oczywiscie chodzi mi czy obędize się to bez konwentera.. kabel taki: http://up.programosy.pl/foto/hdmi-to-5-rca-5rca-audio-av-cable-5ft-converter-1080p-adapter.jpg

Bez adaptera multimedialnego nie podłączysz nic. Adapter konwertuje obraz z rca (wyjście wideo) na rgb (wejście do nawigacji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem co konwertuje i na co... ale tak jest w przypadku gdy mamy sygnal wideo w jednym chinchu. ale zauważ ze tutaj jest hdmi na rgb + audio kabelek. i stad zapytanie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość redbull109
Witam

Od niedawna jestem posiadaczem Passata z navi MFD i zainteresowal mnie temat podlaczenia do niej jakiegos playerka DVD, Divx, MP3 moze kamerki cofania a moze jakiegos CarPC.

Navi to posiada jednak wejscie video RGB - ceny przejsciowki na poziomie 400zl troszke zniechecaja - wiec postanowilem zrobic taki adapter sam. W sobote wyciagnalem Navi z autka i wlasnie przed momentem odpalilem na niej obraz :)

Uklad composit->RGB zbudowalem na dwoch scalakach TDA8362 (30zl) i TDA4665 (5zl) + kabelek minidin10pin (17zl)

Efekt w zalaczniku.

Teraz jeszcze montaz wszystkiego w samochodzie (tu spodziewam sie problemu z wylaczaniem wizji kiedy samochod sie porusza ale moze da sie to jakos ominac)

<problem rozwiazany:

navi wylacza wejscie video przy predkosci ponad okolo 5km/h ale mozna to ominac odlaczajac sygnal GALA, tracimy wtedy automatyczna regulacje glosnosci zalezna od predkosci autka, ale mozna bez tego zyc. Dobrym rozwiazaniem bedzie automatyczne odlaczanie tego sygnalu po zalaczeniu DVD - to w nastepnym rozwiazaniu>

Nie posiadam jeszcze zadnego samochodowego zrodla video wiec mam pytanie jakie DVD lub cos podobnego polecacie do autka?

 

01.12.2006 - zalaczam narazie schemat kabla - calosc juz wkrotce

 

i schemat w wersji testowanej (MFD_CVBS_RGB_v1.2.zip)- mozliwe zmiany

 

Edit 09.03.2007 zmiany:

- Diode D3 dalem jako niemontowana - zwiekszenie funkcjonalnosci umozliwia przelaczanie MFD pomiedzy navi a video (jasli adapter wystawial sygnal video_on nie bylo mozliwosci sterowania MFD - MFD w takim trybie nie reaguje na przyciski)

 

Witam wiem ze to jest stary post ale może jednak zwrócisz na niego uwagę, można się z Tobą jakoś skontaktować chodzi mi o zrobienie wszystkiego zęby w navi można było filmy odtwarzać oczywiście zapłacę:) w razie czego podaje mój nr tel: 513-456-165

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję wskazówki chciałem wyjąć Navi mfd do czyszczenia lasera niestety kilka centymetrów przed końcem zatrzymuje się i nie chce iść, nie chcę szarpać żeby nic nie urwać czy aby ją wyjąć muszę jeszcze wykręcić klimatronik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie potrzebuję wskazówki chciałem wyjąć Navi mfd do czyszczenia lasera niestety kilka centymetrów przed końcem zatrzymuje się i nie chce iść, nie chcę szarpać żeby nic nie urwać czy aby ją wyjąć muszę jeszcze wykręcić klimatronik?

jak ja wyciągałem (też do czyszczenia lasera) to wystarczyło włożyć we wszystkie 4 dziury odpowiedni kluczyk i navi wyszła bez oporu i bez ściągania klimatronika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie przy końcu coś trzyma nie wiem co i nie chcę szarpać domyślam się że może jakaś kostka z navi kurde ma ktoś jakąś sugestię? Czy odkręcenie klimatronika coś pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego wyjmij to tylko 4 śrubki, a na pewno będzie ci lepiej ręką wypchnąć - ja tak właśnie robiłem. Miałem taki sam problem jak ty opisywałeś w innym temacie 3 lata temu i teraz na wiosnę, za każdym razem czyszczenie pomagało;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego wyjmij to tylko 4 śrubki, a na pewno będzie ci lepiej ręką wypchnąć - ja tak właśnie robiłem. Miałem taki sam problem jak ty opisuywałeś w innym temacie 3 lata temu i teraz na wiosnę, za każdym razem czyszczenie pomagało

 

tam idą chyba torksy nie przyglądałem się zbytnio tak?, klimatronik to tylko panel czy jest tak samo długi jak navi?

nom u mnie muszę też wyczyścić laser teraz nie chce czytać nawet oryginału :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tam idą chyba torksy nie przyglądałem się zbytnio tak?, klimatronik to tylko panel czy jest tak samo długi jak navi?

nom u mnie muszę też wyczyścić laser teraz nie chce czytać nawet oryginału :/

Wiem, że ci nie chce czytać, bo pisałeś w innym temacie, a u mnie było podobnie i nie wierzyłem za pierwszym razem, że zwykłe czyszczenie pomoże, ale za drugim już wiedziałem co zrobić, żeby czytało płytkę;) I tam masz torx 20 albo 25, u mnie jest długi klimatronik, ale u ciebie będzie pewnie sam panel. U mnie też się o coś zahacza i nie chce wychodzić, a wyjęcie klimatronika pomaga;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seboos dzięki bardzo jutro kupie tego torksa tylko sprawdzę jaki dokładnie, mam nadzieję że u mnie też pomoże a czemu sądzisz że u mnie jest sam panel? były różne klimatroniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
seboos dzięki bardzo jutro kupie tego torksa tylko sprawdzę jaki dokładnie, mam nadzieję że u mnie też pomoże a czemu sądzisz że u mnie jest sam panel? były różne klimatroniki?

 

wydaje mi się, że zahaczyła ci zaślepka od GPS tak mi się widaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi się, że zahaczyła ci zaślepka od GPS tak mi się widaje

 

niestety było więcej zabawy za krótki kabel od zmieniarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niestety było więcej zabawy za krótki kabel od zmieniarki :)

 

chyba, że tak ale poradziłeś sobie ja szukam anteny gps tylko ceny za oryginał nie są małe pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba, że tak ale poradziłeś sobie ja szukam anteny gps tylko ceny za oryginał nie są małe pozdrawiam

 

u mnie już wszystko cacy śmiga, muszę jeszcze zainstalować emulator can, podłącze odtwarzacz dvd i kamerę cofania :), mam nadzieję że znajdziesz antenę gps, z tego co wie te z allegro będą współpracowały bez problemu:

http://allegro.pl/antena-gps-smb-audi-vw-skoda-mfd-mcd-blaupunkt-vdo-i2604454110.html

chociaż ja szukał bym oryginału, jestem przeciwnikiem druciarstwa, ale zrobisz jak mózg Ci każe :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno antenę kupie oryginał a ty szukasz adaptera audio,video tak? ja za tydzień chce zamawiać to tylko nie wiem dokładnie jaki masz może jakieś zdanie i możesz pomóc z góry dziękuje pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zdanie co do adaptera czy anteny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale zdanie co do adaptera czy anteny?

 

chodzi mi o adapter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi mi o adapter

na temat adaptera jeszcze nie mam zdania, chyba Ty szybciej kupisz i mi poradzisz trochę zabawek doszło więc mam trochę zabawy, jak kupisz adapter daj znać nawet na PW jakie masz wrażenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności