Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam,podłączyłem kamerę do mojej MFD przez adapter multimedialny i wszystko było ok ,po włączeniu wstecznego automatycznie włączał mi się obraz na navi ale dziś przestał,co się mogło stać (kable są podłączone jak były,napięcie ze wstecznego jest na wtyczce),czy cos się mogło w navi uszkodzić ?? jak ustwię ręcznie AUX to obraz się pojawia po włączeniu wstecznego.nie wiem czy ma to znaczenie ale stało się to po tym jak podłączyłem się vag-iem i chciałem odzytac ewentualne błędy z navi,włączony był wtedy wsteczny bieg,radio było wyłączone

Edytowane przez stiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja juz tez w tym temacie siedze,ale caly czas cos ten moj secik gryzie.Tzn mam Mfd wersje g ,dvd Veba no i adaptorek kupiony z allegro bo wczeniej nie widzialem,albo powiem od razu ze nie szukalem na forum.Caly secik juz mnie troszke kosztowal,i mam nadzieje ze juz nic wiecej nie trzeba bedzie dokladac.Wracajac do problemu co wlasciwie sie dzieje to radyjko,cd,navi dziala,ale gdy wlacze dvd to przez jakis czas obraz jest troszke znieksztalcony pozniej zaczyna skakac i gina kolory (jest tylko skaczacy czaro-bialy) a po chwili wszystko wraca do normy i jest ok do samego konca.Druga sprawa to podczas jazdy mam tak zwana "podwojna turbine" czyli slysze obroty silnika w glosnikach - aha i jeszcze podczas jazdy gdy leci sobie dvd to widac takie delikatne paski na wyswietlaczu ,ktorych nie widac gdy silnik nie pracuje???

Czy mial juz ktos z was takie problemy lub moze ktos wie jak najlepiej sie tego pozbyc.Mam nadzieje ze to nie jest wina przetworniczki kupionej na allegro bo obraz ktory ona podaje jest naprawde super,ale cos wprowadza zaklocenia.Dodam ze prad do dvd i przetworniczki mam poprowadzony prosto ok aku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. dobra masa

2. jak najkrotsze kable audio/video pomiedzy dvd a adapterem

3. jesli nie pomoze nalezy zalozyc filtr napiecia na zasilaniu adaptera i DVD

(dobrze jest tez zwiekszyc (dolozyc) kondensatory na wejsciu zasilania w adapterze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki,a na tych adaptorkach co ty skladasz lib skladales tez bylo cos takiego???Czy jest szansa na zakup od Ciebie takiego i jesli tak to w jakiej cenie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

navik

a masz może jakieś informacje o wejściu video do RNS 510 vB? wiem że standard jest taki sam t.j. RGB.

mam podejrzenie że wymagany jest sygnał po CAN-ie o obecności tunera TV choć widziałem że w opcjach video jest coś takiego jak AVinput.

myślę dosyć poważnie o podłączeniu CAR-PC własnej roboty(VIA EPIA 17/17cm + 4GB CF z mocno odchudzonym winXP) do mojej nawi co by mocno wzbogaciło możliwości systemu.

mam też trochę rozbebeszony konwerter do AUDI RNSe. zaniemógł z nieznanych mi przyczyn. może udało by się go wykorzystać jeśli zechciałbyś w niego zajrzeć. ewentualnie podrzuć jakiś pomysł na PM.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość irek01

Witam.

Cieszę się że w końcu trafiłem na Fachowca (navik).

Posiadam Alhambrę (rocznik 2004) z MFD i odtwarzaczem Phantom DVD 300B.

Problem swój opisywałem na innym forum - ale jakoś bez odzewu.

Chodzi o to, że po włączeniu radia (ogólnie MFD) - po ok. 4 sek. ginęły informacje na wyświetlaczu.

Radyjko nadal grało - ale nic nie było widać. Naciskanie przycisków - bez reakcji.

Gdy odpiąłem DVD. MFD działa ładnie.

Po stronie MFD - gniazdo Mini Din 10 pinowe.

Po stronie DVD - dwa gniazda Jack.

Jak jest pomiędzy tymi urządzeniami - nie wiem. Wszystko jest schowane pod

plastikami. Nie wiem, czy jest to jednolity przewód - czy też może po drodze jest

jakaś przejściówka. Dzięki navik za opis gniazda Mini Din.

Może ktoś wie - dlaczego ginie obraz na wyświetlaczu?

Sam LCD działa -widać że jest "podświetlany".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj irek01, objawy: brak obrazu, podswietlenie LCD i brak reakcji na klawisze wskazuje ze Twoj adapter podaje stan wysoki na pinie 7 (zlacze 10pin minidin) Vswitch (przelacza navi w tryb video). Pomiedzy Twoim DVD a MFD na 100% jest adapter. Musisz sie do niego dostac i sprawdzic co to za adapter i jakie ma podlaczenia. Tak wstepnie podejzewam ze wystarczy odpiac od adaptera jeden przewod (niebieski) aby MFD nie przelaczalo sie samo... tp tak na szybko wiecej jak bede mial informacje o adapterze i jego podlaczeniu. Ale kiedys byl taki sam problem w Audi navigationPLUS i mala zmiana w kablach pomogla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość irek01

Dziękuję navik.

Czyli pomiędzy DVD a MFD jest ... "adapter" (cokolwiek to jest).

Jak zrozumiałem ten "adapter" podaje na pin 7 złącza Mini Din zbyt wysoką

wartość napięcia - co dla MFD jest "sygnałem" aby przejść w tryb video.

Hm... Tylko wkładając płytę DVD nie uzyskałem na MFD żadnego obrazu ani

dźwięku. Zatem - skoro z DVD sygnał wychodzi poprzez gniazda JACK a do MFD

jest doprowadzony poprzez Mini Din "przejście" z jednego na drugi odbywa się

w okolicach "adaptera". Postaram się jakoś do niego dotrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zbyt wysoką

wartość napięcia

 

zle mnie zrozumiales, to normalna wartosc 12V. Podanie wlasnie 12V na pin7 zlacza minidin przelacza MFD w tryb video (a tak naprawde w tryb obslugi tunera TV). Musisz dostac sie do adaptera i jego kabelkow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość irek01

Witam. Adaptera jeszcze nie namierzyłem. Zmierzyłem zato napięcie na pinie 7 (minidin).

Przy włączonym i wyłączonym DVD napięcie wynosiło 0,32 V.

Włączałem MFD (wszystko ładnie działało) i wtedy podłączałem minidin (od DVD) - obraz

na wyświetlaczu nikł. Odłączałem minidin - obraz się pojawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zmierzyłem zato napięcie na pinie 7 (minidin).

Przy włączonym i wyłączonym DVD napięcie wynosiło 0,32 V.

 

napewno zmierzyles na pin7 a nie na przeciwleglym pinie4?

(zmierz dla pewnosci jeszcze raz najlepiej na obydwu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość irek01
napewno zmierzyles na pin7 a nie na przeciwleglym pinie4?

(zmierz dla pewnosci jeszcze raz najlepiej na obydwu)

Napewno na 7.

Mierzyłem też na przeciwległym. Wszystkie piny "obmacałem".

Ale na tych dwóch - 7 i przeciwległym było 0,32 V.

Sprawdzę wszystko raz jeszcze. Muszę dotrzeć do adaptera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość irek01

Dotarłem do adaptera!! Temu - kto to instalował powinno się cofnąć uprawnienia - jeżeli jakieś posiada. A jeżeli nie posiada - to niech się poduczy. Chodzi mi o "jakosć wykonania".

Plątanina kabli związanych lepiącą się taśmą i wepchnięte pod "plastik". Brrr.....

Ale nic. Mam adapter.

Wyglada on tak: http://www.naviservice.com.pl/navi/produkty3.html

(na tej stronie opisany jako Multimedia Adapter I lub Multimedia Adapter II - przynajmniej wizualnie, chodzi mi o to pudełko z kolorową naklejką MULTIMEDIA ADAPTER DVD-KAMERA-MP3 VNS-3). Ciężko mi powiedzieć którą z wersji adaptera mam u siebie. Na wspomnianej przeze mnie stronie (na zdjęciach) wszystko jest "ładne". U mnie w samochodzie mam totalny bałagan. Poucinane przewody. Wlutowane - jeden - w drugi. Polepione taśmą...

 

Navik - wspominałeś że wystarczy odpiąć "niebieski przewód" aby MFD nie przełączał się automatycznie w tryb Video(TV).

Co dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz MFD to masz adapter Multimedia Adapter I,

czy na drugiej stronie obudowy adaptera jest jakas rozpiska wyprowadzen?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość irek01
jesli masz MFD to masz adapter Multimedia Adapter I,

czy na drugiej stronie obudowy adaptera jest jakas rozpiska wyprowadzen?

Prócz tej kolorowej naklejki - nic nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno, bedziemy musieli sobie jakos poradzic :)

 

po 1: sprawdz czy DVD jest sprawne na 100% aby miec pewne zrodlo obrazu.

po 2: mozesz sprawdzic miernikiem (omomierzem) do ktorych pinow okraglej wtyczki (minidin 10pin) dochodza przewody z tej wtyczki z zapetlonym niebieskim przewodem widocznym na zdjeciu

Multimedia%20Adapter%201.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam poczytalem troche ale nadal nie wiem ktory schemat uzyc i jakie czesci kupic zeby zbudowac sobie taki adapter mozna dostac cos takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam takie oto pytanko: kupiłem skode, rocznik 2002 z oryginalną navi, napisane na niej dx. Chciałbym do niej podłączyć dvd, poczytałem troszkę, mam nawte dvd, które ma wyprowadzone osobno sygnały rgb, więc może to uprości sprawę. NAwigacja wygląda identycznie, jak prezentowana przez kolegę navik na początku postu, tylko że podświetlenie jest zielone i są na niej inne napisy. Czy tył będzie identyczny. Nie znalazłem nigdzie wyraźnego zdjęcia tyłu nawigacji. Czy kable, które są wyprowadzone do bagażnika umożliwią podpięcie tego dvd, czy jednak trzeba ją wyciągnąć. Teraz mam podpiętą oryginalną zmieniarkę na 6 płyt.

I jeszcze jedno pytanko, czy można podpiąć i czy będzie działać kilka źródeł sygnału, np. dvd i kamera cofania, czy można podpiąc tylko jedno źródło?

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MFD ze skody i vw jest identyczna (roznica jest w podswietleniu przyciskow, logo startowe, i napisach),

zlacza sa takie same,

jesli nie masz fabrycznego tunera TV to nie masz kabli od zlacza video, wiec musisz wpiac sie w gniazdo na tylnej sciance MFD.

(napewno masz DVD player z wyjsciem RGB czy VGA- bo to jest roznica)

 

do MFD bezposrednio mozna podpiac tylko jedno zrodlo, wiecej mozesz podpiac przez videoswitch'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności